Wynik wyborów

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Wynik wyborów

Post autor: Aleksander »

Tak na szybko. Dziękuję swojemu przeciwnikowi za walkę. Dziękuję swoim wyborcom za zaufanie. Projekt nowego dekretu o rządzie już w przygotowaniu. Szczegóły wkrótce.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Gratuluję nowemu Premierowi.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Gilead »

Moje gratulacje.
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Lucy »

Wygranemu należą się gratulacje :) Kontrkandydatowi powodzenia następnym razem.
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Cieszę się z sukcesu popartego przeze mnie kandydata. Kontrkandydatowi radziłbym jednak odpowiadać na uwagi do programu, jeśli chce się zachęcić wyborców.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Alfred »

Tylko na marginesie chciałbym zauważyć, że obwieszczenie KWK zawiera same wyniki głosowania, a powinno także wynik wyborów (tj. wskazanie, kto wygrał).
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Maciej II »

Pierwsze słyszę o takiej praktyce. W ustawie również nie ma wzmianki o tym żeby KWK miał koniecznie wskazywać zwycięzcę wyborów w ramach obwieszczania wyniku wyborów, zważywszy na to, że nie jest to szczególnie trudne do wyczytania z ilości głosów na poszczególnych kandydatów, postanowiłem nie pisać o rzeczach oczywistych.

Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Alfred »

Art. 11. 1. Po zakończeniu wyborów ustala i obwieszcza się wyniki głosowania i wyborów.
2. Wyniki głosowania obejmują w szczególności liczbę wyborców, liczbę oddanych głosów, w tym głosów ważnych oraz liczby głosów oddanych w poszczególnych wariantach.
3. Wynik wyborów ustala się następująco, pomijając głosy obojętne: jeśli najwięcej głosów oddano przeciw wszystkim kandydatom, żaden kandydat nie został wybrany; jeśli najwięcej głosów oddano za jednym z kandydatów, został on wybrany; w innym przypadku wybory są nierozstrzygnięte.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Alfred »

Rzeczywiście nie było takiej praktyki. Od uchwalenia Prawa wyborczo-referendalnego wymaga się jednak autorytatywnego stwierdzenia wyniku wyborów (nie samego głosowania) przez Komisarza, ponieważ tamtą ustawę uchwalono w reakcji na sytuację, w której oddano po tyle samo głosów za jedynym kandydatem i pustych (nie było opcji głosu przeciw). O wyniku rozstrzygnąłem ja, zarządzając drugą turę. Gdyby jednak przyjąć przeciwny pogląd, to nie byłoby komu potwierdzić, że premier został wybrany. Nie bez powodu wprowadzono więc takie rozwiązanie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Maciej II »

W przypadku zarządzenia drugiej tury lub też sytuacji z Art. 10.1 faktycznie napisanie o wyniku wyborów w ramach obwieszczenia ma sens.
W każdym innym wypadku jest to tylko sztuka dla sztuki, 2+2=4, a 11 jest większe od 5, de facto roztrzygnięcie o wyniku wyborów ma miejsce w momencie potwierdzenia ważności tychże oraz nadania odpowiednich uprawnień administracyjnych przez króla.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Chamberlain »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 9 kwie 2019, 21:51 Kontrkandydatowi radziłbym jednak odpowiadać na uwagi do programu, jeśli chce się zachęcić wyborców.
A był jakiś kontrkandydat? Bo nie wiem, co to właściwie było.

Co do samych wyników, godna uwagi jest frekwencja w prowincjach. W każdej właściwie identyczna, bez względu na to, czy ma aktywnego zarządcę, czy nie. Do tej pory Unia była bezkonkurencyjna, Domena i Scholandia leżały. Tym razem to Scholandia poszła w górę, Sułtanat Witta i słupy Stettina dały sobie spokój.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Maciej II »

Chamberlain pisze: 10 kwie 2019, 16:06
Co do samych wyników, godna uwagi jest frekwencja w prowincjach. W każdej właściwie identyczna, bez względu na to, czy ma aktywnego zarządcę, czy nie. Do tej pory Unia była bezkonkurencyjna, Domena i Scholandia leżały. Tym razem to Scholandia poszła w górę
Frekwencja była wszędzie podobna, bo głosowali Ci, którzy przetrwali pogrom po ostatnim referendum.
Jeżeli powyborczo-przedwyborcza koniunktura się utrzyma to w następnych wyborach Unia znowu będzie prowadziła.
Chamberlain pisze: 10 kwie 2019, 16:06
słupy Stettina dały sobie spokój.
Jakież to słupy Stettina dały sobie spokój? Nie dostrzegłem żadnych, które by się chociaż koło Unii zakręciły.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wynik wyborów

Post autor: Sted Asketil »

Solardia, Luindor, Unia - od lat przewodzi jezeli chodzi o frekwencje. To ze zmienia Pan prowincje tym samym zmieniajac wynik, o niczym nam jeszcze nie mowi (brak powtarzalnosci). A juz na pewno nie o sensacyjnym pezelamaniu hegemonii. Nie mniej dobry wynik kazdej prowincji powinien nas cieszyc. Gratuluje wiec Panu, sobie i calej spolecznosci :)
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Maciej II »

Ależ dokładnie o tym mówię - po pierwsze - trudno jest wysnuwać wnioski po jednych wyborach, a zwłaszcza tych, które odbyły się w bezpośrednim następstwie czystek. Po drugie - Unia prowadzi liczbą 9 mieszkańców, za nią Scholandia - 7, zamyka Domena - 6. Liczę (i wiele na to wskazuje), że nasi nowi mieszkańcy zostaną z nami na dłużej, co przełoży się na lepszą frekwencję w przyszłych wyborach.
Ja również gratuluję - Panu, Unitom - dobrego wyboru, bo w ramach wyborów nie warto mówić o złym wyborze oraz Premierowi - zostania wybranym. Liczę, że współpraca na linii Rząd-Unia potoczy się pomyślnie.

Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Gilead »

nasi nowi mieszkańcy zostaną z nami na dłużej, co przełoży się na lepszą frekwencję w przyszłych wyborach
Szczerze wątpię.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Maciej II »

Gilead pisze: 10 kwie 2019, 20:05
(Liczę, że) nasi nowi mieszkańcy zostaną z nami na dłużej, co przełoży się na lepszą frekwencję w przyszłych wyborach
Szczerze wątpię.
Och Panie Gileadzie, jak miło, że nas Pan odwiedza, czy Pana partia, bolesna niczym sikanie kamieniami nerkowymi jakoś się ustosunkuje do wyniku wyborów, jakieś boleśnie prawdziwe i przenikliwe strategie na przyszłość Dreamlandu?

Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Gilead »

Przeszedłem, abych oglądał mądrość i głupstwa i szaleństwa.

I obaczyłem, iż tak dalece mądrość przechodzi głupstwo, jako różna jest światłość od ciemności.

Mądrego oczy są w głowie jego: głupi w ciemności chodzi: i poznałem, iż jednakie jest obu dokończenie.

I rzekłem w sercu swem: Jeźliż jedno będzie i głupiego i moje dokończenie, cóż mi pomoże, żem się więcéj o mądrość starał? i rozmawiając z sercem swojem, obaczyłem, że i to jest marność.

Nie będzie bowiem pamięci tak mądrego jako i głupiego na wieki, a potomne czasy zapomnieniem wszystko zarówno pokryją: umiera uczony, także jako nieuczony.

A dlategóż omierzł mi żywot mój, widząc, że wszystko złe jest pod słońcem, i wszystko jest marność i utrapienie ducha.

Bo cóż za pożytek człowiekowi ze wszystkiéj pracy jego, i z udręczenia ducha, którem się męczył pod słońcem?

Wszystkie dni jego boleści i nędze są pełne, ani w nocy sercem odpoczywa: więc i to nie jest marność?
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Aleksander »

To ja tak tylko zapowiem, że expose już jest napisane i świeże cieplutkie karteczki z drukarki już leżą na moim biurku. Po zatwierdzeniu dekretu zostanie wygłoszone.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
NIM: 625156
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Lucy »

Myślę, że nie ma co lekką ręką przesądzać o tym, że wszyscy nowi obywatele przestaną się interesować Dreamlandem przed przyszłymi wyborami. Pan Gilead ma bardzo katastroficzną wizję, może pora udowodnić, że wcale nie będzie tak źle?
Łucja d'Ekorre
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Andrzej »

Gilead pisze: 10 kwie 2019, 20:18
Przeszedłem, abych oglądał mądrość i głupstwa i szaleństwa.

I obaczyłem, iż tak dalece mądrość przechodzi głupstwo, jako różna jest światłość od ciemności.

Mądrego oczy są w głowie jego: głupi w ciemności chodzi: i poznałem, iż jednakie jest obu dokończenie.

I rzekłem w sercu swem: Jeźliż jedno będzie i głupiego i moje dokończenie, cóż mi pomoże, żem się więcéj o mądrość starał? i rozmawiając z sercem swojem, obaczyłem, że i to jest marność.

Nie będzie bowiem pamięci tak mądrego jako i głupiego na wieki, a potomne czasy zapomnieniem wszystko zarówno pokryją: umiera uczony, także jako nieuczony.

A dlategóż omierzł mi żywot mój, widząc, że wszystko złe jest pod słońcem, i wszystko jest marność i utrapienie ducha.

Bo cóż za pożytek człowiekowi ze wszystkiéj pracy jego, i z udręczenia ducha, którem się męczył pod słońcem?

Wszystkie dni jego boleści i nędze są pełne, ani w nocy sercem odpoczywa: więc i to nie jest marność?
Proszę wypełnić test:
Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości