Gdzie moje wybory? [wydzielone]

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Gdzie moje wybory? [wydzielone]

Post autor: Andrzej »

Χέλμουτ Πολ pisze: 4 kwie 2019, 01:55 Szanowni,

W związku z PK — Zarządzenie Wyborów Premiera Rządu Królewskiego
od północy dnia 5.04.2019 (piątek) do północy dnia 7.04.2019 (niedziela) obywatele, którzy otrzymali obywatelstwo przed 24 marca br, będą mieli możliwość oddania głosu w wyborach.

Lokal wyborczy dostępny będzie pod adresem: https://www.dreamland.net.pl/wybory/
(-) Helmut Pohl, KWK
Quick question what the fuck

a) Dlaczego lokal wyborczy jest (już?) zamknięty?
b) Dlaczego info na stronie głównej rozmywa się z cytowanym postem?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Grafika w prawym gornym (tutorial na wybory + zmiana linku) rogu jak zwykle nie podmieniona... 15 sekund pracy... KSI i Pan RCA widac sa bardzoooo zapracowani. No ale to w koncu troszke wiecej pracy niz strzepienie jezyka po prozni...

W newsie na glownej przydalby sie tez link do lokalu wyborczego.

No i faktycznie - 23.45 (UK) a lokal dalej zamkniety. Kogo zamkniemy w dyby i bedziemy lajnem nawalac? :P
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2019, 00:46 przez Sted Asketil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Alfred »

Brak plakatu jest akurat drugorzędnym problemem wobec braku wyborów. W tej chwili to naprawdę nieszczęśliwe zdarzenie. Tracimy kolejny tydzień. Dlaczego?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Skandaliczna "obsluga" wyborow - od informacji po zmkniety lokal.

-edit-
I moge zrozumiec ze nie jest to wina Komisarza - brak dostepu do serwera i uprawnien...
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Maciej II »

Szanowni,

Problem leży po stronie archaicznego systemu obsługi głosowań i mojego niedopatrzenia, a nie osoby króla i KSI.
Mimo tego, że parokrotnie ustawiałem daty w ramach dostępnego panelu KWK - okazało się to bezskuteczne i w dniu dzisiejszym po prostu nie wypaliło. Jedynie moim błędem było nie sprawdzenie czy ustawienie czasu w ramach powierzonego mi panelu rzeczywiście ma jakikolwiek wymierny skutek, błędnie założyłem, że tak jest, ponieważ pozostała część panelu jako-tako działała (choć i tu nie obyło się bez pomocy ze strony KSI) i tak w związku z moimi rażącymi naruszeniami przy organizacji wyborów Premiera, składam na ręce JKM moją rezygnację ze stanowiska Komisarza Wyborczego Królestwa.

Pozdrawiam,
(-) Helmut Pohl
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: matmax »

Lokal wyborczy został otwarty - dyskusje o tym, co zrobić z wyborami w sytuacji, gdy lokal nie był czynny przez 6 godzin nocnych zostawiam sądowi.

Moim zdaniem nie jest winą KWK, że spodziewał się, że panel edycji wyborów zadziała. Wielokrotnie dyskutowaliśmy potrzebę ogarnięcia skryptów związanych z wyborami. Obecnie jesteśmy w pół-patologicznej sytuacji, w której jako nie-członek KSI ogarniam w trybie interwencyjnym takie rzeczy na serwerze, bo nie ma nikogo innego dostępnego.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: matmax »

Poprawiłem też newsa na głównej, za max 15 minut się odświeży. Pojawiła się też lekko krzywa grafika z linkiem do lokalu.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Mat, gotowiec lezy na serwerze dreamlandzkim...

Obrazek
https://dreamland.net.pl/wybory/plakat.jpg

Sorki ale za calosc odpowiedzialny jest w tej chwili Pan RCA - to co wzial sobie na barki to nie tylko przyjemnoscale rowniez twarda dupa. Jak nie ogarnia tematu moze trzeba zrezygnowac? ;-)

-edit-
Obrazek
ewentualnie skorzystaj z tego...
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Zeby bylo jeszcze ciekawiej - gotowa grafika, tylko popodmienic nazwe pliku w kodzie... znajduje sie na serwerku dreamlandzkim - https://www.dreamland.net.pl/gfx/nawybory.gif

Obrazek
https://www.dreamland.net.pl/gfx/nawybory.gif
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Aleksander »

Szanowni,

ponieważ w pewnej części całe to zamieszanie wynika z moich działań, to czuję się wywołany do tablicy.

Rzeczywiście, dodany przeze mnie njus zawierał błędną datę rozpoczęcia wyborów. Dodatkowo był on błędnie sformatowany. Na swoje usprawiedliwienie pozwolę sobie zauważyć, że wczoraj wróciłem do domu krótko przed drugą w nocy. Wyjechaliśmy z Sosnowca krótko po północy. Dojazd do Krakowa zajął mi co prawda niecałą godzinę, ale ponieważ było już po północy to nie wysadziłem swoich pasażerów tam, gdzie miałem ich pierwotnie wysadzić. Podjąłem decyzję, że wszystkich porozwożę po domach. W szczególności mając na uwadze, że na prośbę przyjaciela zgodziłem się sprawować opiekę nad jego nieletnim synem. Skoro dobrowolnie przyjąłem na siebie odpowiedzialność za bezpieczny powrót tych osób, to moim obowiązkiem było zadbać o to, by nie doszło do żadnych sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu. Wczoraj notabene dowiedziałem się, że kibice Hutnika grasowali w okolicy celem ataku na powracających kibiców by móc zabrać ich szaliki.

Z przyczyn różnych we czwartek musiałem wstać już o szóstej rano. Od tamtego czasu, po czterech godzinach snu, byłem aktywny do okolic godziny dwudziestej drugiej gdy już całkiem mnie odcięło i poszedłem spać. Wstałem dzisiaj dopiero koło dziesiątej. Wczoraj, mimo koszmarnego zmęczenia zajrzałem do Dreamlandu by dopilnować, że wleci na stronę główną grafika oraz pojawi się njus związany z wyborami. Ze zmęczenia błędnie go sformatowałem i wpisałem błędną datę. Mea culpa. Jednakże uwagi, że jest już za kwadrans do głosowania i wciąż nie ma grafiki informującej o głosowaniu uważam za śmieszne. To samo dotyczy faktu, że wybory nie uruchomiły się same o północy. Komisarz Wyborczy w najlepszej wierze skorzystał ze skryptów mających na celu automatyzację procesu, nie wiedząc, że to tak nie zadziała. W konsekwencji wybory zaczęły się z opóźnieniem.

W tym miejscu trzeba ustawić sprawy we właściwej perspektywie. Dreamland jest tylko zabawą. To forma rozrywki, w której wszyscy razem uczestniczymy udając, że jesteśmy wirtualnym państwem. U człowieka z prawidłowo ukształtowanym systemem wartości obowiązki zawsze jednak wyprzedzają rozrywki. Dlatego nie dziwi mnie, że być może Komisarz musiał wstać wcześnie rano, by móc zdążyć do pracy, czyli wypełniać swoje obowiązki, zaś ustawienie wyborów pozostawił skryptowi. Czynienie mu zatem zarzutu, że zaniedbał rozrywki by wypełniać obowiązki jest śmieszne. Wierzę, że Komisarz odwoła swoją rezygnację.

Wreszcie, to ja wybrałem ten obrazek. Stwierdziłem, że estetyka poprzedniego nie odpowiada charakterowi i klimatowi Dreamlandu. Ten obrazek świetnie odnajdywałby się w realiach wandejskich czy ciprofloksjańskich za czasów Biednej Republiki. Obecny bardziej pasuje do Dreamlandu, który jest jednak monarchią.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: matmax »

Opóźnione wrzucenie nowej grafiki to z kolei moja wina - już parę dni temu otrzymałem roboczą wersję grafiki. Nie miałem jednak w ostatnich dniach specjalnie ochoty na używanie komputera w celach innych, niż relaksacyjne.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Andrzej »

Żeby nie było - nikogo o nic nie oskarżam, zapytałem tylko o co chodzi. Wyjaśnienia przyjmuję i z mojej strony problemu nie ma :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo,

jestem w ostatnich dniach w trybie jedynie zaglądania - co wynika z realnych zobowiązań zawodowych - jednak sprawa tu poruszona jest na tyle poważna, iż postanowiłem na nią szybkiej odpowiedzi udzielić.
Χέλμουτ Πολ pisze: 5 kwie 2019, 03:00 [...] w związku z moimi rażącymi naruszeniami przy organizacji wyborów Premiera, składam na ręce JKM moją rezygnację ze stanowiska Komisarza Wyborczego Królestwa.
Wywiązuje się z Pan ze swoich obowiązków wzorowo, i tym samym nie mam najmniejszych podstaw do przyjęcia rezygnacji, czego też niniejszym nie czynię. Proszę w spokoju pracować dalej.

Do pana @Sted Asketil natomiast mam kilka słów, bo już męczące się dla mnie robi czytanie wynurzeń starego zblazowanego piernika. Po pierwsze proszę sobie wybić z głowy, iż będę pilnował aktualności strony głównej. Od tego są służby informatyczne, nie Król, nie Tron, nie Korona. Proszę to sobie czytać tak długo, aż wsiąknie. Po drugie jeśli nie zacznie się pan do mnie zwracać z minimalnym należnym Koronie szacunkiem to zwyczajnie będę na każdym froncie możliwym pana ignorował i tyle będzie z pańskiego poszczekiwania. Więcej do powiedzenia nic panu nie mam. Proszę się poważnie zastanowić nad swoją przyszłą rolą w tym kraju. Nie podoba się? Proszę działać i zmieniać. To jest bardzo proste.

Co się tyczy samego KSI i działań tej formacji - zajdzie w najbliższy weekend reforma. KSI zostaną zlikwidowane, w ich miejsce powołany zostanie nowy twór z nowym kierownikiem melanżu. Decyzje są już podjęte, potrzebuję jedynie trochę czasu by je wdrożyć w życie. Szczegóły wkrótce.

Co dotyczy zaś opóźnionego startu głosowania - rozwiązanie jest bardzo proste. Jeśli głosowanie ruszyło 5 godzin później, to skończyć się 5 godzin później powinno. Tak, zdaję sobie sprawę, że nasza Ordynacja Wyborcza nie pozwala na podobne rozstrzygnięcie, ale chyba nie ma co wylewać dziecka z kąpielą. Druga opcja to zakończyć głosowanie w terminie przewidzianym i pozwolić rozstrzygnąć odpowiednim organom, czy wybory rozpoczęte z opóźnieniem są skuteczne. Nie widzę powodów do przesunięć w terminie głosowania. Opóźnienie 5-6 godzin to opóźnienie w porównaniu z czasem całości głosowania raczej nikłe. I nie chodzi mi o ilość punktów procentowych, które pokrywa, a raczej godziny, których dotyka.

Reasumując - nie ma co bić piany, wystarczy kierować się rozsądkiem.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Chamberlain »

Panowie... Można głosować? Można. Jest news? Jest. A grafika? Też jest. Więc w czym problem? Że trochę wieje Somalią, to inna sprawa, ale najważniejsze, że wróciliśmy na trasę.

Sted, mój niedoszły pradziadek, domaga się jednak krwi. Czyjejkolwiek, więc moja propozycja jest taka, by któryś z przedmówców, który najmocniej nabroił (MatMax grał w gry, Aluś odsypiał, Pohl siedział w pracy) wbił sobie w udo korkociąg do wina, i tak ze dwa razy przekręcił. No i zdjęcie na forum, jak krew bryzga na chomika. Dzięki temu mój niedoszły pradziadek będzie spał spokojniej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Robert II Fryderyk pisze: 5 kwie 2019, 12:46 Od tego są służby informatyczne, nie Król, nie Tron, nie Korona. Proszę to sobie czytać tak długo, aż wsiąknie. Po drugie jeśli nie zacznie się pan do mnie zwracać z minimalnym należnym Koronie szacunkiem to zwyczajnie będę na każdym froncie możliwym pana ignorował i tyle będzie z pańskiego poszczekiwania. Więcej do powiedzenia nic panu nie mam.
A Pan jest od tego by plinowac by KSI, czy Marszalek Dworu wywiazywal sie ze swoich obowiazkow. Ignorowanie? Prosze sie nie krepowac, ale plakac to ja z tego powodu nie bede. Jak dla mnie moze Pan strzelic focha na caly Dreamland :P. No i z mojej strony prosze byc pewnym, ze jeszcze nie raz, i nie dwa bede staral sie szturchnac tu i owdzie;)

Chamberlain pisze: 5 kwie 2019, 12:50 Sted, mój niedoszły pradziadek, domaga się jednak krwi.
Williamie - przciez bylo by strasznie nudno bez odrobiny "krwawej mary". Jak juz ktos zauwazyl wczesniej, konflikt nas napedza, wiec... Do dziela. I pokaz pazurki ;)
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Andrzej »

Dobra koguciki, zluzujcie wora. Zapytałem się, dostałem odpowiedź i wszystko jest git. Dajce se siana ze słowolejstwem.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Przyganial kociol garnkowi ;)
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Alfred »

Sted Asketil pisze: 5 kwie 2019, 13:40 A Pan jest od tego by plinowac by KSI, czy Marszalek Dworu wywiazywal sie ze swoich obowiazkow.
Baron von Habsburg nie zaglądał na forum od miesiąca. Trudno oczekiwać, żeby Król przytargał go tutaj za uszy. Rozmawiamy w tej chwili o zmianie kierownictwa i reorganizacji służb informatycznych. Mam nadzieję, że kolejne wybory odbędą się już przy użyciu nowego, bardziej niezawodnego oprogramowania.

Jeśli chodzi o plakat na stronie głównej, w tej chwili to również działka KSI; ale to akurat powinno ulec zmianie. Takie rzeczy powinno się ustawiać poprzez panel administracyjny, żeby mogła zająć się tym obsługa newsów.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: Sted Asketil »

Alfred pisze: 5 kwie 2019, 13:49 Baron von Habsburg nie zaglądał na forum od miesiąca. Trudno oczekiwać, żeby Król przytargał go tutaj za uszy. Rozmawiamy w tej chwili o zmianie kierownictwa i reorganizacji służb informatycznych. Mam nadzieję, że kolejne wybory odbędą się już przy użyciu nowego, bardziej niezawodnego oprogramowania.

Jeśli chodzi o plakat na stronie głównej, w tej chwili to również działka KSI; ale to akurat powinno ulec zmianie. Takie rzeczy powinno się ustawiać poprzez panel administracyjny, żeby mogła zająć się tym obsługa newsów.
Seniorze... nie robcie ze mnie idioty. Nie bawimy sie tu od wczoraj. Nie zaglada od miesiaca? To czemu nie zostal odwolany? Albo umiem dobrac sobie ludzi do pomocy, albo sam zapierdzielam na kilku frontach. Czy ja naprawde musze Ci to tlumaczyc, czy probujesz omamic mniej swiadoma czesc spolecznosci?

Wystarczy spytac kogokolwiek kto zarzadzal prowincja czy wyzej, jak wygladaja realia. Daleko nie trzeba szukac: patrz Unia - przywodca nie ruchliwy to i zycie zamiera. Lezy wszystko, nawet glupia aktualizacja strony na wordpressie... Edycja tekstu - jak pisanie posta na tym forum. Jak to nazwac? Lenistwo?

Jego Swiatobliwosc, Pomazaniec Masarza czuje sie niegodny tak prostych prac jak np nadzor KSI. To ja sie tylko zapytam, kto wzial na siebie odpowiedzialnosc za Dreamland? Pewnie - ignorowanie to nie przychylnych sobie osob jest wygodniejsze. Dwunastolatek w ciele straca na tronie...
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory Premiera - zgłaszanie kandydatów (marzec '19)

Post autor: matmax »

Sted Asketil pisze: 5 kwie 2019, 14:21 Jego Swiatobliwosc, Pomazaniec Masarza czuje sie niegodny tak prostych prac jak np nadzor KSI. To ja sie tylko zapytam, kto wzial na siebie odpowiedzialnosc za Dreamland? Pewnie - ignorowanie to nie przychylnych sobie osob jest wygodniejsze. Dwunastolatek w ciele straca na tronie...
Meh, w tle trwają działania związane z reformą KSI - jak już zostało przedstawione wyżej. W miarę możliwości też włączałem się w działania bieżące - zawsze na prośbę Króla albo Premiera. Rozumiem niezadowolenie z decyzji seniorów co do wyboru władającego, ale skuteczności działania jak na warunki odmówić mu nie można.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość