STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

[PROGRAM KANDYDATA] A poza tym Dreamland należy zreformować!

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Numer GG: 36160355
Kontakt:

[PROGRAM KANDYDATA] A poza tym Dreamland należy zreformować!

Post autor: Piotr Harniakiewicz » 27 mar 2019, 19:00

Reforma naszego państwa konieczna jest na różnych płaszczyznach. Społeczeństwo nasze, obywatelskie należy zaktywizować, ale nie poprzez spory polityczne, przepychanki i rzucanie błotem! Zwracam uwagę na dwie płaszczyzny, które zamierzam reformować, jeśli uda mi się objąć zaszczytny urząd premiera:
- Gospodarka - system gospodarczy powinien zarówno na płaszczyźnie obrotu realnego, jak również narracyjnego działać efektywnie. Stworzenie systemu zatrudnienia i płac, gratyfikacja za działania narracyjne i wkład społeczny obywateli, a także aktywizacja przedsiębiorców i osób zastanawiających się nad założeniem firmy - ty moje główne plany wobec naszego systemu gospodarczego. Kwintesencją jest ograniczenie nadpodaży dreama w zamian za realny jego obrót w różnych sferach życia obywateli.
- Integracja - postawię na wydarzenia naukowe i kulturalne, mające łączyć obywateli o różnych poglądach i zainteresowaniach, rzecz jasna przy zachowaniu zasad pluralizmu. Dreamland powinien żyć kulturowo zarówno wśród samych obywateli, jak również poza swymi granicami! Jednym z moich pomysłów est kolejna odsłona kongresu naukowego, zapoczątkowanego podczas kadencji Floriana von Stettina. Jako przedsiębiorca telekomunikacyjny, niedawno postawiłem także na media - i zamierzam umożliwić rozwój nowoczesnych mediów nie tylko poprzez organy państwowe - radio, telewizja i inne formy powinny w znaczącym stopniu być inicjatywami prywatnymi, zgodnie z zasadami pluralizmu i kapitalizmu. Ideę częściowej prywatyzacji radia i telewizji będę więc wspierał, aby nie były to puste słowa, dodam, że jestem otwarty na wszelakie propozycje rozwoju sektora medialnego w naszym państwie.
Oczywiście zamierzam zająć się także bieżącymi problemami politycznymi, lecz nie to jest moim głównym postulatem - chociaż nie zamierzam uskuteczniać biznesowego lobbingu, zamierzam szczególną uwagę poświęcić dwóm wyżej opisanym sferom życia obywateli naszych.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Re: [PROGRAM KANDYDATA] A poza tym Dreamland należy zreformować!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 27 mar 2019, 23:30

Uważam to, co zostało tutaj wyłożone, za puste słowa, ale wypada odnieść się do tego co przedstawiono, a nie tego, czego nie ma.
1.Na czym ma polegać gratyfikacja za działania narracyjne i aktywizacja przedsiębiorców? Bo chyba wszyscy wiemy, że to trzeba zrobić, tylko brak konkretnego pomysłu. Co przy już istniejących orderach i tytułach honorowych, inne od bezwartościowego dreama może wynagrodzić obywatelom wkład, jeśli nie ma go dla ich własnej rozrywki?

2. Uważa Pan, że prywatyzacja radia, które stało się państwowe z inicjatywy głównych jego aktywistów, sprawi, że audycje zaczną pojawiać się częściej? Postuluje Pan, że umożliwi rozwój nowoczesnych mediów. W takim razie zakładam, że jest coś co ten rozwój ogranicza; jest Pan w stanie to wskazać i usunąć? Czy znaczy to tyle, że jeśli komuś łaskawie zacznie się otworzyć nowe medium to Pan temu przyklaśnie? Bo pracy rządu w tym zero.

Dla mnie to gołe słowa. Zero konkretów.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 28 mar 2019, 08:46

Piotr Harniakiewicz pisze:
27 mar 2019, 19:00
Reforma naszego państwa konieczna jest na różnych płaszczyznach. Społeczeństwo nasze, obywatelskie należy zaktywizować, ale nie poprzez spory polityczne, przepychanki i rzucanie błotem! Zwracam uwagę na dwie płaszczyzny, które zamierzam reformować, jeśli uda mi się objąć zaszczytny urząd premiera:
- Gospodarka - system gospodarczy powinien zarówno na płaszczyźnie obrotu realnego, jak również narracyjnego działać efektywnie. Stworzenie systemu zatrudnienia i płac, gratyfikacja za działania narracyjne i wkład społeczny obywateli, a także aktywizacja przedsiębiorców i osób zastanawiających się nad założeniem firmy - ty moje główne plany wobec naszego systemu gospodarczego. Kwintesencją jest ograniczenie nadpodaży dreama w zamian za realny jego obrót w różnych sferach życia obywateli.
- Integracja - postawię na wydarzenia naukowe i kulturalne, mające łączyć obywateli o różnych poglądach i zainteresowaniach, rzecz jasna przy zachowaniu zasad pluralizmu. Dreamland powinien żyć kulturowo zarówno wśród samych obywateli, jak również poza swymi granicami! Jednym z moich pomysłów est kolejna odsłona kongresu naukowego, zapoczątkowanego podczas kadencji Floriana von Stettina. Jako przedsiębiorca telekomunikacyjny, niedawno postawiłem także na media - i zamierzam umożliwić rozwój nowoczesnych mediów nie tylko poprzez organy państwowe - radio, telewizja i inne formy powinny w znaczącym stopniu być inicjatywami prywatnymi, zgodnie z zasadami pluralizmu i kapitalizmu. Ideę częściowej prywatyzacji radia i telewizji będę więc wspierał, aby nie były to puste słowa, dodam, że jestem otwarty na wszelakie propozycje rozwoju sektora medialnego w naszym państwie.
Oczywiście zamierzam zająć się także bieżącymi problemami politycznymi, lecz nie to jest moim głównym postulatem - chociaż nie zamierzam uskuteczniać biznesowego lobbingu, zamierzam szczególną uwagę poświęcić dwóm wyżej opisanym sferom życia obywateli naszych.
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Je suis d'une génération désenchantée

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 28 mar 2019, 13:10

Ok. Prywatyzacja radia. Ma Pan jakieś zaplecze kadrowe? Kto wszedłby w skład ewentualnego rządu?

Fryzura trochę a la Witt, więc nie wiem, co myśleć.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Numer GG: 36160355
Kontakt:

Post autor: Piotr Harniakiewicz » 28 mar 2019, 13:19

Chamberlain pisze:
28 mar 2019, 13:10
Ok. Prywatyzacja radia. Ma Pan jakieś zaplecze kadrowe? Kto wszedłby w skład ewentualnego rządu?

Tzn. źle się zrozumieliśmy - o ile Dreamlandzka Agencja Radiowa nie zostanie w pełni sprywatyzowana, to jednak zarówno radio, jak również telewizja nie będą skoncentrowane jako jeden państwowy organ, zamiast tego proponuję pluralizm medialny przy współpracy prawnej z państwem. Jeśli chodzi o rząd, nie mam jeszcze w pełni skonkretyzowanego składu, jestem otwarty na propozycje pomagające w realizacji mojego programu.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 29 mar 2019, 07:44

Chamberlain pisze:
28 mar 2019, 13:10
Znowu Witt? I jakaś kpina z awatara kandydata? Serio, nie wiem, co myśleć.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 29 mar 2019, 07:58

A to jakaś nowość, że Sząbi umie tylko przypierdalać się do innych?
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Je suis d'une génération désenchantée

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 29 mar 2019, 12:25

JPII pisze:
29 mar 2019, 07:58
A to jakaś nowość, że Sząbi umie tylko przypierdalać się do innych?
Znowu parsknąłem. Więc mówisz, że twój komentarz do tytułowego wątku ("nobody gives a shit") jest tym, czego potrzebował autor i pozostali dyskutanci?

Bo wiesz, ja zapytałem o skład rządu. Rzucona półżartem uwaga o fryzurze adresowana była do Witta, którego zamierzam podtrzymywać przy życiu. Kpić nie zamierzałem. Awatarek to poważna sprawa.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 31 mar 2019, 00:49

Szanowny Kandydacie,

Czy mogę liczyć na polemikę z moimi pytaniami?
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”