Głosowania w Parlamencie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Głosowania w Parlamencie

Post autor: Chamberlain »

W Parlamencie trwają w tej chwili dwa głosowania w sprawie nowelizacji dwóch kluczowych ustaw: o państwowym forum dyskusyjnym i ordynacji wyborczej. Apeluję do deputowanych, których w tej chwili jest aż 16, o zwiększenie aktywności i sprawne oddawanie głosów. Niedźwiadki, budzimy się z zimowego snu!

Dziękuję za uwagę.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Sted Asketil »

Twoj sen Borsuku skonczyl sie? Wyspales sie? Juz mi sie nudno robilo :D

Specjalnie dla Ciebie zaglosuje w ostatniej godzinie wyznaczonego terminu. Teraz zacznij strzelac i zamieszaj w tym gownie bo wali juz taka stechlizna ze... Chyba zaloze Twoj fan-klub :) Zebys jeszcze nie robil takich dlugich przerw... Czlowiek wypada z rytmu.

Brakowalo nam Ciebie. Wszyscy to wiedza, tylko wstydza sie o tym glosno mowic ;-)


Sted
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Chamberlain »

Sted Asketil pisze: 8 mar 2019, 14:44 Specjalnie dla Ciebie zaglosuje w ostatniej godzinie wyznaczonego terminu.
Kochany lobotomiaku, głosuj nawet po czasie, byle tylko przed zamknięciem głosowania przez Marszałka. Dasz radę? Nastawisz sobie powiadomienie w telefonie? Celem apelu jest zachęcenie do udziału w głosowaniu i tym samym uratowanie mandatu. Ponad połowa deputowanych ma już na koncie jedną absencję, a czuję, że już za kilka chwil w PK pojawi się kilka naprawdę kluczowych wniosków i szkoda byłoby bawić się w trzy osoby.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Sted Asketil »

Z tym kochaniem to sie tak nie zapedzaj.... prrrr ogierze... idz wloz glowe pod kran z zimna wada i ochlon troche. Ja rozumiem ze wracasz w pelni sil, ale z umiarem prosze :D
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: RIIF »

Pax panowie. Pax.

Chciałbym widzieć jak tę energię, ten wigor, te emocje kierujecie tam gdzie najbardziej ich potrzeba - do Królestwa, na rzecz Królestwa. Nie wobec siebie. Raz, że zniechęcacie innych, dwa, że wystawiacie sobie negatywną ocenę, trzy, że to zwyczajnie gówniarskie pyskówki. Ogarnijcie się. Obaj. Mogę o tyle prosić? Czy Wam już po prostu wsio rawno?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Bardzo uroczy wątek. Tu sympatyczne szturchanie, tu równie sympatyczna odpowiedź wyrażająca miłość, i Król sympatycznie strofujący w łacinie i po rosyjsku.

Uśmiechnęłam się.

KA
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Sted Asketil »

Karolina Aleksandra pisze: Uśmiechnęłam się.
Milo mi ze z kolega Williamem zdolalismy wywolac usmiech Seniorki :D



Panie Robercie... Nie padly zadne brzydkie slowa, a nie jestesmy w Parlamencie, ani tym bardziej w przybytku wolnej (choc niestety...) platnej milosci, by sobie troszke nie pofolgowac. Jezeli Panu to nie pasuje, to prosze nie czytac i nie odpowiadac na moje posty tak jak czynil to Pan do tej pory.

I prosze mnie nie strofowac, ani mowic co i jak mam robic. To nie Sarmacja.

Z usmiechem,
Sted Asketil
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Chamberlain »

Robert II Fryderyk pisze: 9 mar 2019, 16:28 Mogę o tyle prosić?
Nie może WKW o to prosić, byłoby to zupełnie bez sensu. To nie pyskówki, tylko rozmowa na luzie. Nikt nikomu krzywdy w tym wątku nie robi.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: RIIF »

Czy aby na pewno? W innym miejscu dziś nowy mieszkaniec, świetnie się zapowiadający, napisał, że KD przestał być dla niego atrakcyjny, podobnie jak społeczność. Jak sądzicie, co to może powodować?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Chamberlain »

Robert II Fryderyk pisze: 10 mar 2019, 13:19 Czy aby na pewno? W innym miejscu dziś nowy mieszkaniec, świetnie się zapowiadający, napisał, że KD przestał być dla niego atrakcyjny, podobnie jak społeczność. Jak sądzicie, co to może powodować?
Kij w jelicie i słabe rozpoznanie terenu przed złożeniem wniosku o obywatelstwo. Lub po prostu się droczy i podbija stawkę za usługi.

Ipanienko nie był dla niego dostatecznie zniechęcający. Zniechęcający okazał się dopiero niewielki stopień zainteresowania na zapowiedź przedstawienia nowej konstytucji. Sorry, ale potrzeby emocjonalne Dreamlandczyków są w tej chwili jednak trochę inne. To słaby czas dla jurystów i miłośników ładu rodem z Simsów. Proszę brać przykład z mojego Mistrza Zła, JKW Alfreda. Po cichutku, bez ceregieli, konsekwentnie przebija się swoim harwesterem przez dżunglę i proponuje kolejne łaty legislacyjne, choć ludziom i tak wszystko jedno.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Sted Asketil »

I tu sie musze zgodzic z Panem Williamem. Cuda sie zdarzaja :)
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Gilead »

Sted Asketil pisze: 8 mar 2019, 14:44 Twoj sen Borsuku skonczyl sie? Wyspales sie? Juz mi sie nudno robilo :D

Specjalnie dla Ciebie zaglosuje w ostatniej godzinie wyznaczonego terminu. Teraz zacznij strzelac i zamieszaj w tym gownie bo wali juz taka stechlizna ze... Chyba zaloze Twoj fan-klub :) Zebys jeszcze nie robil takich dlugich przerw... Czlowiek wypada z rytmu.

Brakowalo nam Ciebie. Wszyscy to wiedza, tylko wstydza sie o tym glosno mowic ;-)


Sted
Chamberlain pisze: 9 mar 2019, 14:04
Sted Asketil pisze: 8 mar 2019, 14:44 Specjalnie dla Ciebie zaglosuje w ostatniej godzinie wyznaczonego terminu.
Kochany lobotomiaku, głosuj nawet po czasie, byle tylko przed zamknięciem głosowania przez Marszałka. Dasz radę? Nastawisz sobie powiadomienie w telefonie? Celem apelu jest zachęcenie do udziału w głosowaniu i tym samym uratowanie mandatu. Ponad połowa deputowanych ma już na koncie jedną absencję, a czuję, że już za kilka chwil w PK pojawi się kilka naprawdę kluczowych wniosków i szkoda byłoby bawić się w trzy osoby.
W związku z naruszeniem art. 3. ustawy o Państwowym Forum Dyskusyjnym (znieważanie i poniżanie innych osób), udzielam formalnego upomnienia panom Sted Asketil i Chamberlain.

/-/ Moderator Państwowego Forum Dyskusyjnego
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Sted Asketil »

Nie wiem czy mam plakac czy smiac sie? Chyba cholernie gruby byl ten kij.....
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Aleksander »

Moderator naszego forum jest niczym hiszpańska inkwizycja. Nikt się go nie spodziewa i mało kto cieszy się z jego przybycia.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Gilead »

Jako Moderator Państwowego Forum Dyskusyjnego jedynie wykonuję swoje obowiązki, wynikające z obowiązującego prawa.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Sted Asketil »

Uwaga mozna mnie teraz karac:

Idiotow nie umiejacych myslec powinno trzymac sie z daleka od takich funkcji. Czy jak poruszam tym kijem w jelicie to sie Panu cos tam pouklada? No tak... moj blad. Glowa jest w innym miejscu...

Tak, obrazam Pana i sprawilo mi to przyjemnosc. Prosze sie nie krepowac teraz.
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Gilead »

W związku z uporczywym naruszaniem art. 3. ustawy o Państwowym Forum Dyskusyjnym (znieważanie i poniżanie innych osób), po uprzednim udzieleniu formalnego upomnienia, nakładam na pana Steda Asketila środek porządkowy w postaci nadzoru, trwającego siedem dni, to jest do dnia 17 marca 2019 roku, godziny 23:00.
/-/ Moderator Państwowego Forum Dyskusyjnego
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Maciej II »

Czy to ta słynna rewolucja pożerająca własne dzieci?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Chamberlain »

Gilead pisze: 10 mar 2019, 23:00 nakładam na pana Steda Asketila środek porządkowy w postaci nadzoru, trwającego siedem dni.
Panie Colquhoun, obawiam się, że Pan nie umie.

„Niedźwiadek”, „borsuk” i „kochany lobotomiak”, które w przypadku obu stron padły bez intencji „znieważenia”, to słaba podstawa do sięgania po policyjną pałkę, ale jestem w stanie to zrozumieć. Jest Pan nowy w mieście i jeszcze słabo rozumie nasze plemienne czułości. Ale przyłożenie siedmiodniowego nadzoru w obronie własnej urażonej dumy przez urzędnika, który sam sprowokował ukaranego obywatela, to już przegięcie po całości. Nadużywa Pan kompetencji.

Myślę, że spokojnie może zawiesić Pan pracę nad katalogiem praw i wolności, no i wstąpić do Alternatywy Liberalnej Fasadowo. Teoria to trochę za mało.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Głosowania w Parlamencie

Post autor: Alfred »

Chamberlain pisze: 10 mar 2019, 13:23 Proszę brać przykład z mojego Mistrza Zła, JKW Alfreda. Po cichutku, bez ceregieli, konsekwentnie przebija się swoim harwesterem przez dżunglę i proponuje kolejne łaty legislacyjne, choć ludziom i tak wszystko jedno.
Prawo w Dreamlandzie jest współcześnie fascynującym fenomenem. Ustawy czasem krępują działalność państwa sztywnym gorsem, czasem za to są zupełnie niewystarczające. Trzy pierwsze z brzegu przykłady na ich nieadekwatność: bezkarność czynu Ipanienki, brak legalnego upoważnienia do kontroli kont rejestrowanych na forum, nieuregulowanie waluty państwowej i całego systemu obrotu pieniężnego. O tyle dobre, że pokazują także, jak społeczeństwo się do tych braków adaptuje.

Nie można powiedzieć, żeby prawo stanowione u nas nie obowiązywało. Z całą pewnością nie jest jednak adekwatnym predyktorem rzeczywistości społecznej. Władza publiczna działa raczej powołując się na prawo, niż na jego podstawie i w jego granicach. Nie widać także zainteresowania zmianą tego stanu rzeczy, a wiele zmian legislacyjnych pozostaje bez skutku, nie przebiwszy się do powszechnej świadomości.

Pozytywistyczny paradygmat widocznie się przeżył. Można sobie wyobrazić próbę zaorania tej dżungli (spuszczenia napalmu?) i budowy całego korpusu prawa od nowa, zgodnie ze sztuką, ale kto miałby zadawać sobie takie cierpienie i w imię czego? Te problemy istnieją od lat, a państwo działa i raczej nikt nie odczuwa ich boleśnie. Czasem tylko dochodzi do konfliktów, gdy pozaprawne działanie władzy nie opiera się na społecznym konsensusie (internowanie Zanika, dezaktywacja konta Ipanienki), choć na ogół i tak zdobywa z czasem przynajmniej milczącą akceptację.

Ten zdegenerowany pozytywizm należałoby przekroczyć, ale nie nastąpi to przez powrót do arturiańskiego Dreamlandu. Konieczne będzie raczej sformułowanie całkiem nowej wizji prawa w państwie wirtualnym i tego zadania, na ile starczy mi weny i czasu, chciałbym się podjąć w obszerniejszym artykule prasowym.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości