System forum

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

System forum

Post autor: RIIF »

Drodzy.

Mając na uwadze ostatnie problemy naszego forum, jak również rozglądając się tu i ówdzie, zastanawiam się głośno, a i Was do tych rozważań zachęcam, czy aby nie byłoby zasadnym dokonać migracji na forum w systemie myBB, które wydaje się być trochę bardziej elastyczne niż obecne.

Z tego co widzę to za jednym zamachem mielibyśmy więc też statystyki. Na MyBB działa m.in. Rotria.

Co myślicie?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Chamberlain »

Migracja dotyczyłaby również dotychczasowych postów? Czy zupełnie nowy start?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: RIIF »

Wszystkiego, inaczej sobie nie wyobrażam. Są mechanizmy taka przeprowadzkę ułatwiające.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Stanisław Dmowski »

Pytam jak narazie z ciekawości, czy wygląd forum uległby zmianie przez tą migrację?
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Maciej II »

Tak, nastąpiłoby wyjście z prymitywizmu na rzecz nowoczesności.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Chamberlain »

Χέλμουτ Πολ pisze: 6 lut 2019, 22:01 Tak, nastąpiłoby wyjście z prymitywizmu na rzecz nowoczesności.
Powiedzmy, że na rzecz półprymitywizmu. Forum Rotrii miłe dla oka, ale czy oferuje jakieś profity użytkownikom?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Aleksander »

A aktualizacja forum do najnowszej wersji nie wchodzi w grę?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: RIIF »

Florian von Stettin pisze: 6 lut 2019, 21:54 Pytam jak narazie z ciekawości, czy wygląd forum uległby zmianie przez tą migrację?
Uległby - ale w zakresie jedynie widoku, nie zaś organizacji czy układu. Kwestią pozostaje wybranie odpowiedniej skórki.
Chamberlain pisze: 7 lut 2019, 14:23 Powiedzmy, że na rzecz półprymitywizmu. Forum Rotrii miłe dla oka, ale czy oferuje jakieś profity użytkownikom?


Nie wiem czy akurat rotryjskie oferuje, ale myBB dysponuje licznymi wtyczkami, które rozszerzają możliwości funkcjonalne.
الوـس pisze: 7 lut 2019, 15:53 A aktualizacja forum do najnowszej wersji nie wchodzi w grę?
Próba była podejmowana w ostatnim czasie przy okazji naprawiania problemu. Próba ta się nie powiodła. Jest to, z nieznanych mi powodów, problem.

Dla mnie kwestia jest dość prosta - czy jesteśmy przywiązani akurat do tego obecnego skryptu, czy dopuszczamy migrację na inny, opensourcowy, system. To nie jest ani jakaś tajemna i skomplikowana operacja, ale może poprawić pewną wygodę korzystania.

Przy czym się nie upieram. Rozważam i konsultuję.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System forum

Post autor: Sted Asketil »

Wiekszosc nawet nie zauwazyla by zmiany skryptu. Wazne by mozliwe bylo by przeniesiene wszelich tresci do nowego forum. Jezeli KSI czuje sie na silach, to trzeba zrobic to jak najszybciej by przywrocic sprawnosc forum.

Inna, wazna sprawa, to pchanie zbyt duzo wszelkich wodotryskow do skryptu. Mysle ze szybkosc i bezblednosc dzialania takiego forum zrekompensuje nam brak niektorych fajerwerkow.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Aleksander »

Chętnie poznałbym opinię specjalistów, tj. matmaxa, Tomasza von Habsburga i ambarasa Wandystanu, jeżeli będzie tak uprzejmy się nią podzielić.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

الوـس pisze: 7 lut 2019, 20:34 Chętnie poznałbym opinię specjalistów, tj. matmaxa, Tomasza von Habsburga i ambarasa Wandystanu, jeżeli będzie tak uprzejmy się nią podzielić.
Gdybym był jakimkolwiek specjalistą, to z przyjemnością podzieliłbym się opinią, ale z forami inaczej niż jako użytkownik nie miałem za wiele do czynienia – mogę co najwyżej polecić listy dyskusyjne groups.io na które przenieśliśmy się z systemu „Gierek” (produkcja krajowa, Wschodniego Klubu Techniki i Racjonalizacji).
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Aleksander »

Korzystając z okazji chciałbym życzyć ambarasowi wszystkiego najlepszego. Kartka z zagiętym rogiem została przekazana kamerdynerowi.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Posty: 47
Rejestracja: 17 sie 2018, 19:00
Numer GG: 36160355
NIM: 771319
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Piotr Harniakiewicz »

Jeśli chodzi o MyBB to jest ono moim zdaniem pod wieloma względami bardziej przystępne w administracji, a więc jeśli tylko byłaby przeniesiona także obsługa Tapatalk, to jestem za MyBB.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

الوـس pisze: 7 lut 2019, 21:18 Korzystając z okazji chciałbym życzyć ambarasowi wszystkiego najlepszego. Kartka z zagiętym rogiem została przekazana kamerdynerowi.
Awwww, dziękuję :3
Wzruszyłem się :3
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Andrzej »

Niech mu Wanda pomyślności nigdy nie zagaśnie!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: RIIF »

Piotr Harniakiewicz pisze: 7 lut 2019, 21:41 Jeśli chodzi o MyBB to jest ono moim zdaniem pod wieloma względami bardziej przystępne w administracji, a więc jeśli tylko byłaby przeniesiona także obsługa Tapatalk, to jestem za MyBB.
Z tego co widzę jest dedykowana wtyczka stworzona przez samego Taptalka. Więc nie powinno być problemu.

Dodam jeszcze, że zaprosiłem do wątku i rozmowy znanego nam wszystkim administratora myBB, administrującego m.in. witryną Rotrii właśnie, mojego syna Orjona von Thorna-Surmę. Być może wieczorową porą do nas dołączy i parę słów o systemie owym nam przekaże.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: matmax »

الوـس pisze: 7 lut 2019, 20:34 Chętnie poznałbym opinię specjalistów, tj. matmaxa, Tomasza von Habsburga i ambarasa Wandystanu, jeżeli będzie tak uprzejmy się nią podzielić.
Co do takich migracji, żadnym ekspertem niestety nie jestem. W czasie, gdy zarządzałem aktywnie tym tu forum, upgrade był dość problematyczny ze względu na to, że w paru miejscach skrypty forum były ręcznie modyfikowane przez jego poprzednich administratorów.

Odnośnie mybb kompletnie nic nie mam do powiedzenia ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wybitną specjalistką nie jestem, ale już co najmniej parę razy musieliśmy sobie poradzić z efektami niedoskonałości systemu forum, więc to zdecydowanie problem, nad którym należy się pochylić; zwłaszcza, że nad licznymi naprawami forum pracowało co najmniej kilku urzędników KSI. Jeśli dochodzimy, tak jak wspomina arcyksiążę Salvepol, do momentu, w którym nowe bugi powstają w wyniku naprawiania starych, to faktycznie warto dokonać restartu.

Jeśli Król uważa, że nowy system forum będzie w porządku i jest pewien, że będzie działał na parametrach dostarczanych przez hostingodawcę, myślę, że nie ma co wstrzymywać się z migracją. Przenoszenie postów to oczywista oczywistość, design to szczegół, nie stracimy dziedzictwa.

W ogóle to powinniście docenić Jego Królewską Mość — jeszcze nie tak dawno KSI po prostu by zaanonsowało, że przenosimy się na nowy system albo postawiło społeczeństwo przed faktem dokonanym. ;)

KA
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System forum

Post autor: Sted Asketil »

Karolina Aleksandra pisze: W ogóle to powinniście docenić Jego Królewską Mość — jeszcze nie tak dawno KSI po prostu by zaanonsowało, że przenosimy się na nowy system albo postawiło społeczeństwo przed faktem dokonanym. ;)
No i zamiast tracic czas na dretwe dyskusje juz by dzialalo nowe forum. Moze jeszcze referendum rozpiszmy? To nie nowa konstytucja - tylko sprawa techniczna.

Jest jesze inne wyjscie – zostawic obecne forum jako archiwum i postawic nowe.
Orjon Surma
Posty: 69
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:01
Numer GG: 52656478
NIM:
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji, Czarnolas
Kontakt:

Re: System forum

Post autor: Orjon Surma »

Wywołano mnie do tablicy, więc odpowiadam :)

Z mojego własnego doświadczenia w administrowaniu forami zarówno MyBB, jak i phpBB, MyBB ma zdecydowanie prostszy system administracyjny. Oprócz tego, jeśli się znajdzie dobrą skórkę, to naprawdę można poszaleć z wyglądem (lub ewentualnie go sobie dostosować) - z tego co wiem stare forum Republiki Bialenskiej też na MyBB działało, i wyglądało moim zdaniem najładniej ze wszystkich forów, jakie w mikronacjach widziałem.
Niestety są też drobne minusy - aktualizacje co prawda są w większości bezproblemowe, ale może się zdarzyć że wysypie się jakiś plugin który w międzyczasie dostał jakaś aktualizację bądź po prostu nie dostosował się do nowych zmian - zwykle reinstalacja konkretnego pluginu naprawia sprawę. Ostatnią aktualizację na forum Rotrii z wersji bodajże 1.8.17 byłem w stanie wykonać z powodzeniem w około 20 minut. Tapatalk jednakze działa normalnie, jest MyBB Merge System który pozwala na przenosiny z phpBB - więc posty dałoby się jakoś przenieść..

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości