Nowa funkcjonalność forum KD

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21
الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Znowu poznaniaki się będą jarały swoją gospodarnością i przedsiębiorczością nie rozumiejąc, że są to cechy obce żywiołowi słowiańskiemu. My, Słowianie, dużo bardziej cenimy wolność, fantazję, odrobinkę warcholstwa, chaosu i atmosfery pewnej nieokreśloności. Dlatego nie uważam wręczania łapówek, kombinowania czy oszukiwania na podatkach za coś nagannego. Z punktu widzenia żywiołu germańskiego z pewnością są to zjawiska negatywne. Ale nasza kultura jest po prostu kulturą wysokiego kontekstu (w stosunku do niemieckiej przynajmniej), więc i dystans do władzy jest większy, i wartości podzielane przez ludzi są inne.
Za to krakowiacy pochwalą się, jak to z kosami w procesji szli na austriackie wojsko.
To się nazywa ułańska fantazja i honor. Walka nawet wtedy, gdy sprawa z góry jest przegrana. Dlatego kolejorz ciągle traci flagi a nam nawet szalik ciężko skroić.
Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21Jednocześnie nasz naród jest ogarnięty apatią, która trwa nadal, sprawiając, że oprócz tych 50% Polaków zaangażowanych w jakieś zagadnienia polityczne, uczęszczających na wybory istnieje ta druga połowa, dla której do życia starczy tylko dobrze zakąsić i wypić.
To nie jest apatia. To jest realizm, a to cecha bliska narodowi polskiemu, w przeciwieństwie do idealizmu cechującego Niemców. Po co mam iść na wybory, skoro to jest wybieranie tych, którzy będą się paść na mojej krwawicy? Zamiast decydować, który cymbał będzie prezydentem mojego miasta wolałem pojechać na wyjazd. A wybory władzy są najzupełniej nieistotne, bo i tak żyję obok niej i jeżeli już frapuje ona mój umysł to w kontekście tego, jak wpływ tejże władzy osłabić na swoje życie.
Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21Pragmatyzm, realizm to cechy, których Polakom najbardziej brakuje. Cały czas. Widać to wyraźnie w naszej polityce zagranicznej. Kierujemy się nadal jakimiś antypatiami i sympatiami, zapominając o tym, że w dyplomacji nie liczy się przyjaźń a interes. Zdarzy nam się go czasem realizować, ale jest to interes amerykański/źydowski/niemiecki/rosyjski, rzadko polski. My się na tym kiedyś znowu przejedziemy i to będzie bardzo dla nas bolesne. Nie pomoże nasze kombinatorstwo, nasz gen wolności i fantazji. Zostaniemy zmiażdżeni przez realpolitik i jedyne co nam pozostanie to znowu wzdychać niczym Mickiewicz, że to tam nie nasza wina, przybili nas do krzyża, ale niczym Chrystus zmartwychwstaniemy. Taa...
To jest właśnie uzasadnienie dla którego od pewnego czasu olewam wybory. Bo one nie są w stanie nic zmienić. Trzeba jakoś sobie wydrzeć kawałek lepszej rzeczywistości i się w nim urządzić.
Florian von Stettin pisze: 13 sty 2019, 21:21
الوـس pisze: 13 sty 2019, 20:47 Gdy w Polsce popatrzyłeś na kogoś odrobinę za długo, to zaraz ten ktoś zadawał pytanie: Masz jakiś problem? vel Na chuj się gapisz? W Niemczech zamiast czystego słowiańskiego chamstwa odpowiedzią był uśmiech.
Przypomina mi tu się ten tekst Testo z filmu pt. "Kompendium wiedzy o Polakach". Powiedz mi, czy ty uważasz takie reakcje za coś pozytywnego? Jak mniemam, gdybym spojrzał na Ciebie, już zarobiłbym w zęby. Ja z zasady chodzę uśmiechnięty, póki mam się z czegoś cieszyć to pokazuję to światu.
Dla mnie to jest szczere. Sam się źle czuję, gdy ktoś mi się przygląda.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jako osoba irracjonalnie zakochana w niemieckich porządku, doskonałości etc. to przyznam, że niewiele jest dziś osób w Polsce i z perspektywy historii też mniej, niż wskazałbym w innych narodach. Inna sprawa, że dla mnie jakieś przyjemności są drugorzędne i perspektywa budowy państwa, które będzie istnieć dłużej niż ja brzmi lepiej, ale to już jest tak indywidualne, że na argumenty ciężko tu dyskutować.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: RIIF »

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że przy okazji dzisiejszych uroczystości wprowadziłem na nasze forum małą, ale jak sądzę przydatną, funkcjonalność, tj. osadzanie w poście na forum filmików z Youtuba. Skrót znajdziecie w menu nad postem.

Działa to w prosty sposób. Wystarczy w znaczniki wpisać adres filmiku zaczerpnięty z opcji udostępniania go na YT, przykład:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]https://youtu.be/fg4ZJD3UTfc[/youtube]
co da taki efekt:


Możemy poeksperymentować z wielkością obrazu jeszcze - tu proszę o sugestie i uwagi.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Robert II Fryderyk pisze: 6 sty 2019, 18:11 Drodzy Państwo,

przed chwilą dodałem i uruchomiłem nową funkcjonalność naszego forum. To drobnostka, ale liczę, że okaże się bardzo przydatną. Chodzi o oznaczanie osób do których piszemy, czy też które chcemy wywołać do przysłowiowej tablicy.
Czy można zmienić kolor tych podświetleń na bardziej stonowany? Bo jak patrzę się na post w którym ich dużo to wygląda to dla mnie tragicznie. Ze swojej strony proponuję np. ciemnozielony.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: RIIF »

Zapewne jest to możliwe, lecz wymaga grzebania w samym kodzie plików. Nie podejmuję się.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 26 sty 2019, 20:19 Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że przy okazji dzisiejszych uroczystości wprowadziłem na nasze forum małą, ale jak sądzę przydatną, funkcjonalność, tj. osadzanie w poście na forum filmików z Youtuba. Skrót znajdziecie w menu nad postem.

Działa to w prosty sposób. Wystarczy w znaczniki wpisać adres filmiku zaczerpnięty z opcji udostępniania go na YT, przykład:

Kod: Zaznacz cały

[youtube]https://youtu.be/fg4ZJD3UTfc[/youtube]
co da taki efekt:


Możemy poeksperymentować z wielkością obrazu jeszcze - tu proszę o sugestie i uwagi.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Chamberlain »

No tak. Facet z Lycry dokonał w końcu wyjścia z cienia.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Ale o czym ty znowu?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 6 lut 2019, 11:58 Ale o czym ty znowu?
Ingawaar przedstawił wszystkim Twój bogaty biogram. Chyba cię nie lubi. Jest się z czego pośmiać, monarchofaszysto-rotriokatoliku z 15-letnim przebiegiem, ale o tym może w innym miejscu, bo warto do sprawy odnieść się szerzej. Zapytaj Floriana czy Alusia. A teraz dalej możesz udawać hipstera.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Zabawne, że o wszystkim dowiadujesz się ostatni xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Torkan Ingawaar »

Chyba cię nie lubi.
Wypraszam sobie - łobuz kocha najbardziej. W ogóle, panie Chamberlain, może chciałby dołączyć Pan do wesołej gromadki moich małżonków? Jezus i Paweł na pewno ciepło by Pana przyjęli w naszym wspólnym łożu, a Pan miałby okazję, aby odbić się od politycznego dna. Proszę rozważyć moją propozycję.

A tajemnice poliszynela mają to do siebie, że nie trzeba ich wyjawiać. xD
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Also Chamberlain brzydko się zesrał bo niepisana koleżeńska zasada mówi, żeby raczej nie podnosić publicznie czegoś co wiedział chyba każdy, że się kiedyś odgrywało inne postaci bo to i tak nic nie zmienia ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Chamberlain »

Jezusicek pisze: 7 lut 2019, 12:44 Also Chamberlain brzydko się zesrał bo niepisana koleżeńska zasada mówi, żeby raczej nie podnosić publicznie czegoś co wiedział chyba każdy, że się kiedyś odgrywało inne postaci bo to i tak nic nie zmienia ;)
Zmienia i to sporo, przynajmniej dla mnie. Kolegami nie jesteśmy, a pretensje adresuj do męża, przecież info pochodzi z kanału IRC, gdzie padło w obecności ok. 12 osób. Do mnie dotarło z opóźnieniem. No ale mogłeś się pochwalić, po co te zabawy w trolla z piłką do metalu? Z takim CV spokojnie możesz aplikować do międzynarodówki seniorów i korzystać ze zniżek kombatanckich. Chodziliście z de Zaymem do jednej klasy?
Torkan Ingawaar pisze: 6 lut 2019, 16:33 W ogóle, panie Chamberlain, może chciałby dołączyć Pan do wesołej gromadki moich małżonków?
Dziękuję, postoję. W moim umyśle jest miejsce wyłącznie dla JKW Alfreda i jego wszechpałujące kodeksy.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Torkan Ingawaar pisze: 6 lut 2019, 16:33tajemnice poliszynela mają to do siebie, że nie trzeba ich wyjawiać. xD[/justify]
Byłem Aspazją, zanim to było modne!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

@Robert II Fryderyk mam luźną sugestię na nową funkcjonalność - system lajkowania postów. To takie troszku fejsowo-dyskordowo-yoyo-pollinnnacyjne rozwiązanie ale czasem lepiej byłoby dać po prostu lajeczka pod postem który ci się podoba niż szitpostować jakimiś "xD" pod OCetem, co Ty na to?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: RIIF »

Wiele razy złapałem się na tym, że odruchowo chciałem polajkować/posercować post, który mnie zainteresował na forum KD. Tak, to jest naleciałość z okresu sarmackiego. Nie widzę powodów by nie dawać takiej opcji - ale zdecydowanie nie serca, i nie jedna opcja - stawiałbym jeśli już na system kciuk w górę, kciuk w dół, meh.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

JPII pisze: 8 lut 2019, 12:04 @Robert II Fryderyk mam luźną sugestię na nową funkcjonalność - system lajkowania postów. To takie troszku fejsowo-dyskordowo-yoyo-pollinnnacyjne rozwiązanie ale czasem lepiej byłoby dać po prostu lajeczka pod postem który ci się podoba niż szitpostować jakimiś "xD" pod OCetem, co Ty na to?
👍🏾

EDIT: A żeby było jeszcze bardziej fejsowo-dyskordowo-yoyo można by dać cały system emoji reactions reakcji czucioznakowych xD.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Arianator-in-chief pisze: 8 lut 2019, 13:01
JPII pisze: 8 lut 2019, 12:04 @Robert II Fryderyk mam luźną sugestię na nową funkcjonalność - system lajkowania postów. To takie troszku fejsowo-dyskordowo-yoyo-pollinnnacyjne rozwiązanie ale czasem lepiej byłoby dać po prostu lajeczka pod postem który ci się podoba niż szitpostować jakimiś "xD" pod OCetem, co Ty na to?
👍🏾

EDIT: A żeby było jeszcze bardziej fejsowo-dyskordowo-yoyo można by dać cały system emoji reactions reakcji czucioznakowych xD.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Karolina Aleksandra »

Arianator-in-chief pisze: 8 lut 2019, 13:01
JPII pisze: 8 lut 2019, 12:04 @Robert II Fryderyk mam luźną sugestię na nową funkcjonalność - system lajkowania postów. To takie troszku fejsowo-dyskordowo-yoyo-pollinnnacyjne rozwiązanie ale czasem lepiej byłoby dać po prostu lajeczka pod postem który ci się podoba niż szitpostować jakimiś "xD" pod OCetem, co Ty na to?
👍🏾

EDIT: A żeby było jeszcze bardziej fejsowo-dyskordowo-yoyo można by dać cały system emoji reactions reakcji czucioznakowych xD.
System lajkowania postów — w porządku, faktycznie czasami brakuje możliwości rzucenia krótkiej aprobaty danemu postowi bez spamowania forum. Cały system emoji reactions: błagam, nie. Mam nadzieję, że to była tylko ironiczna propozycja.

KA
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze: 8 lut 2019, 20:55 System lajkowania postów — w porządku, faktycznie czasami brakuje możliwości rzucenia krótkiej aprobaty danemu postowi bez spamowania forum. Cały system emoji reactions: błagam, nie. Mam nadzieję, że to była tylko ironiczna propozycja.
W połowie ironicznie, w połowie byłby to ciekawy eksperyment.

Chciałabym zobaczyć czy np. frakcja wypowiadania posłuszeństwa Krulowi doczepiałaby regularnie poop emoji pod posty tow. RCA, i takie tam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość