Program wyborczy Torkana Ingawaara

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Torkan Ingawaar »

Szanowni Państwo,

z kilkugodzinnym opóźnieniem spowodowanym względami realnymi mam zaszczyt przedstawić na łamach Trudu swój program wyborczy w rozpoczynających się po północy wyborach na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Fragment artykułu, który bezpośrednio odnosi się do moich planów jako kandydata, zgodnie z sugestią mojego Drogiego Męża, zamieszam poniżej.
Cel — suwerenność

Jako Premier Rządu Królewskiego będę chciał doprowadzić do opróżnienia tronu królewskiego i demokratycznego wyboru nowego monarchy poprzez nowelizację Karty Konstytucyjnej, wprowadzającą procedurę impeachmentu (kwestią otwartą pozostaje dookreślenie, czy będzie można stosować ją zawsze, czy na przykład przez pierwsze sto dni panowania) oraz poprzez zastosowanie ów procedury w stosunku do Roberta von Thorna. Odpowiadając na głosy krytyki — nie, nie zamierzam przejść nad decyzją Konwentu Seniorów do porządku dziennego, a Robert von Thorn nie zostanie pozbawiony korony za to, co zrobił na tronie (bo nie zdążył zrobić jeszcze niczego), ale dlatego, że w ogóle nie powinien się był na tym tronie znaleźć.

W ten sposób społeczeństwu dreamlandzkiemu przywrócona zostanie pełna suwerenność, to jest nieograniczony wpływ na państwo, które aktualnie tworzą. Jacques de Brolle, Karolina von Lichtenstein, Edward Krieg czy Pavel Svoboda — choć wciąż pozostają z nami na pokładzie i bardzo mnie to cieszy — na gruncie politycznym są już, jako Seniorowie, częścią historii i nie powinni posiadać tego wpływu w stopniu większym niż współobywatele.

Cała władza w ręce ludu

W skutek dwukrotnej, skrajnie nieodpowiedzialnej ucieczki Alfreda bez wyznaczenia następcy, aktywnego uczestnictwa Korony w haniebnym procederze wydalenia bez udziału Sądu Królestwa dreamlandzkiego obywatela, a także ostatniej decyzji Konwentu Seniorów, instytucja dreamlandzkiej monarchii utraciła — być może bezpowrotnie — większość autorytetu, którym dawniej się cieszyła, uprawniającego ją do sprawowania suwerennej władzy politycznej. Uważam więc, że władzy tej winna jest być pozbawiona lub przynajmniej poddana w tym zakresie demokratycznej kontroli. Będę dążył do scedowania na rzecz Rządu Królewskiego oraz Parlamentu większości królewskich prerogatyw dyplomatycznych, w tym prawa do zawierania umów międzynarodowych oraz prawa do mianowania ambasadorów.

Aby nie dopuścić do powtórzenia się obecnych wypadków, będę chciał wprowadzić do Karty Konstytucyjnej przepis, zgodnie z którym nowy król przed wstąpieniem na tron będzie musiał uzyskać mandat Parlamentu Królewskiego. Jednocześnie sceptycznie odnoszę się do projektu deputowanego Jezusa Ipanienki — uważam, że prawo do ustalania zasad sukcesji królewskiej oraz kwestie związane z zaszczytami państwowymi oraz organizacją Dworu Królewskiego powinny pozostać w gestii monarchy, a instytucje demokratyczne powinny tu pełnić głównie funkcję kontrolną.

Proponuję również nowelizację UF o Dyplomacji, tak, aby nie było możliwe wydalenie dreamlandzkiego obywatela.

Stare szaty cesarza

Rząd Królewski pod moim przewodnictwem aktywnie włączy się w proces tworzenia nowej strony głównej. Jednocześnie, podjęte zostaną działania mające na celu przywrócenie na serwer wszystkich archiwalnych stron (na tej płaszczyźnie liczę na współpracę z Królewskimi Służbami Informatycznymi) oraz aktualizacji Centralnego Rejestru Zatrudnienia oraz Centralnego Rejestru Instytucji i Przedsiębiorstw. Będę chciał również przywrócić dawny blask witrynie internetowej Rządu Królewskiego.

Niektórzy powiedzą — anachronizm. Uważam jednak, że Królestwo Dreamlandu, tak jak inne państwa, wraz z konsolidacją całej aktywności na jednej platformie i pozbyciem się setek starych stron utraciło bardzo ważną część własnego dziedzictwa. W mikronacjach nie ma czegoś takiego, jak zbędny balast w postaci stron czy prowincji, a pozbywanie się tego to jedynie strata atrakcyjnej zawartości. Dlaczego rok, dwa czy piętnaście lat temu zainteresowały nas mikronacje? Przez swoją przejrzystość i prostotę, czy może — wręcz przeciwnie — ze względu na przytłaczający niekiedy efekt rozbudowania i skomplikowania? To symptomatyczne, że zwykle remedium na kryzys upatruje się w kolejnej wymianie technikaliów i kolejnej reformie administracyjnej, pozbywającej się zbędnych prowincji lub scalającej je w jednego, sztucznego molocha bez krzty charakteru (Domena Królewska). Remedium, które praktycznie zawsze okazuje się nieskuteczne — również w przypadku Królestwa.

Koncert mocarstw — rzut oka na politykę zagraniczną

Wychodzę za założenia, że na gruncie wirtualnym w stosunkach międzynarodowych konflikt jest zdecydowanie korzystniejszy od współpracy. Współpraca polityczna, z nielicznymi wyjątkami, zwykle kończy się martwymi deklaracjami, współpraca gospodarcza to martwy frazes w sytuacji, gdy w większości państw aspekt gospodarczy ma w zabawie, głównie ze względów technicznych, trzeciorzędne znaczenie, natomiast wszelkie inne inicjatywy, na przykład sportowe lub z zakresu promocji realnej, mogą być podejmowane (i dzieje się to z powodzeniem — wystarczy przywołać przykład MUP czy organizowanych jakiś czas temu regat) ponad toczącymi się sporami.

W mikroświecie — który w gruncie rzeczy jest rozrywką opartą na politycznej rywalizacji, której celem jest zdominowanie przeciwników, zarówno na poziomie jednostek jak i państw — można przede wszystkim wasalizować lub być wasalizowanym. Można również jednoczyć się, ale zwykle lepiej wychodzi współpraca przeciw wspólnemu przeciwnikowi, a nie wokół wspólnego celu. Taka jest natura naszej zabawy, która przede wszystkim ma dostarczać emocji i satysfakcji, a nie stanowić modelowy przykład łagodności i kompromisowości — nie zmienimy tego, ale myślę, że warto to wykorzystać i przekuć w atut.

Będę dążył do wypowiedzenia przez Dreamland umowy w sprawie przekazania Księstwu Sarmacji Awary Południowej i aktywnie zabiegał o powrót wyspy do Królestwa Scholandii. W 2015 roku Dreamland zdradził Scholandczyków, podejmując za ich plecami decyzje dotyczące integralnej części scholandzkiego terytorium. Raz wyrządzonej krzywdy w pełni cofnąć się nie da — można jednak próbować jej zadośćuczynić.

W tym celu powinna zostać utrzymania i pogłębiona współpraca z Mandragoratem Wandystanu, zwłaszcza na płaszczyźnie wojskowej. Jeśli zostanę premierem, na ten aspekt aktywności położony zostanie duży nacisk. Zaproponuję również władzom Mandragoratu wspólne manewry wojskowe z udziałem Sarmackiej Armii Ludowej, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz formacji militarnych podległych krajom federacji i osobom prywatnym. W poszukiwaniu sojuszników będę chciał się zwrócić przede wszystkim ku Orientyce (Winktown, Austro-Węgry) oraz — w mniejszym stopniu — Nordacie.

Zamiast powtarzanej w kółko od co najmniej pięciu lat obietnicy utworzenia nowej OPM, ja chciałbym zaproponować Państwu ożywczy konflikt w słusznej sprawie.

Chleba i igrzysk — gospodarka

Na tyle, na ile to możliwe w obliczu braku automatycznego systemu gospodarczego, będę chciał ożywić dreamlandzką gospodarkę. Proponuję odejście od bezsensownej w naszych realiach tajemnicy bankowej. Gospodarkę wirtualną należy potraktować przede wszystkim jako grę, a najważniejszym czynnikiem gry jest rywalizacja — możliwość porównywania się do innych i prześcigania ich. Jawność kwot zgromadzonych na rachunkach w Centralnym Banku Dreamlandu pozwoli również na łatwiejsze szacowanie optymalnych cen za produkty i usługi.

Chciałbym również wprowadzić podatki od przelewów oraz — w przypadku nieaktywnych — od środków zgromadzonych na rachunku. Będę chciał współpracować z KSI w kwestii utworzenia systemu gospodarczego lub, jeśli okaże się to niemożliwe w perspektywie najbliższych miesięcy, podjąć się stworzenia systemu gospodarki narracyjnej opartego na forum.
Ostatnio zmieniony 3 sty 2019, 22:43 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 1 raz.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Andrzej »

Co do krytyki mojej ustawy w programie to wypowiedziałem się w parlamencie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Stanisław Dmowski »

Przejrzałem pobieżnie program JE w gazecie "Trud". Zaopatrzenie go w cytat z Marksa już zapaliło mi czerwoną lampkę. Nie myliłem się. Spytam o kilka kwestii.
Torkan Ingawaar pisze: 3 sty 2019, 22:35 Jednocześnie, podjęte zostaną działania mające na celu przywrócenie na serwer wszystkich archiwalnych stron (na tej płaszczyźnie liczę na współpracę z Królewskimi Służbami Informatycznymi) oraz aktualizacji Centralnego Rejestru Zatrudnienia oraz Centralnego Rejestru Instytucji i Przedsiębiorstw. Będę chciał również przywrócić dawny blask witrynie internetowej Rządu Królewskiego.
Plan bardzo ambitny, jednak boję się o to, że trudno byłoby go autentycznie zrealizować. Ja z autopsji pamiętam swoje prace nad aktualizacją bazy prawnej. Ktoś by powiedział, co w tym takiego, przecież to pikuś wrzucić kilka aktów prawnych. Miesiąc nie mogłem się doprosić o dostęp do niej, kiedy już go odstałem, okazało się, że baza jest bardzo zaniedbana, ostatnie akty pochodziły bodajże z marca. Przysiedziałem poranek i w końcu wszystko uzupełniłem, gdyby nie wsparcie JE Habsburga, który wrzucił z początkiem września trochę dokumentów i JE Ranleralda, którego ogromnie pomógł mi przy kwalifikacji aktów, do dzisiaj by to leżało odłogiem. Dziękuję im za to. CRZ i CRIP to platformy dawno nieużywane, mało kto do nich zagląda, zakładam więc, że roboty byłoby zdecydowanie więcej. Ale mogę się przecież mylić.
Torkan Ingawaar pisze: 3 sty 2019, 22:35 Zaproponuję również władzom Mandragoratu wspólne manewry wojskowe z udziałem Sarmackiej Armii Ludowej, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz formacji militarnych podległych krajom federacji i osobom prywatnym.
Wreszcie moglibyśmy pokazać nasz zalążek sił zbrojnych w pełnej okazałości. Żałuję trochę teraz, że podjąłem się stworzenia czegoś nowego zamiast reaktywować Armię Królewską. Jeśli przyjdą nowe czasy i więcej będzie obywateli, z pewnością powinno się uruchomić choćby coś na wzór przeszkolenia obywatelskiego.
Torkan Ingawaar pisze: 3 sty 2019, 22:35 Będę dążył do wypowiedzenia przez Dreamland umowy w sprawie przekazania Księstwu Sarmacji Awary Południowej i aktywnie zabiegał o powrót wyspy do Królestwa Scholandii. W 2015 roku Dreamland zdradził Scholandczyków, podejmując za ich plecami decyzje dotyczące integralnej części scholandzkiego terytorium. Raz wyrządzonej krzywdy w pełni cofnąć się nie da — można jednak próbować jej zadośćuczynić.
Przez tą kadencję prowadziłem politykę pokojową i się na tym przejechałem. To prawda, że konflikt stymuluje lepiej aktywność niż zgoda. Pytanie jednak nasuwa się takie, wypowiemy ten traktat i co dalej? Dobrze wiemy, że wtedy Sarmaci zaczną traktować Scholandię jak białą plamę na mapie a kto wie, może zaczną jeszcze spamować zdjęciami czołgów. Takie działania wymagają naprawdę wielkiego przygotowania, koordynacji sojuszników. Nasza dyplomacja nie jest na to jeszcze gotowa. Zresztą, wy cały czas o Awarze, ja kiedyś Wam chyba mówiłem, co ja bym zrobił :)
Torkan Ingawaar pisze: 3 sty 2019, 22:35 Na tyle, na ile to możliwe w obliczu braku automatycznego systemu gospodarczego, będę chciał ożywić dreamlandzką gospodarkę. Proponuję odejście od bezsensownej w naszych realiach tajemnicy bankowej. Gospodarkę wirtualną należy potraktować przede wszystkim jako grę, a najważniejszym czynnikiem gry jest rywalizacja — możliwość porównywania się do innych i prześcigania ich. Jawność kwot zgromadzonych na rachunkach w Centralnym Banku Dreamlandu pozwoli również na łatwiejsze szacowanie optymalnych cen za produkty i usługi.

Chciałbym również wprowadzić podatki od przelewów oraz — w przypadku nieaktywnych — od środków zgromadzonych na rachunku. Będę chciał współpracować z KSI w kwestii utworzenia systemu gospodarczego lub, jeśli okaże się to niemożliwe w perspektywie najbliższych miesięcy, podjąć się stworzenia systemu gospodarki narracyjnej opartego na forum.
Jeśli by Ekscelencji się udało ożywić gospodarkę, sprawić, że książę Sky znów będzie mógł trudnić się prowadzeniem sklepiku (wspominał to kiedyś na irc, pamiętam) to będę winszował.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Daniel von Witt »

Bardzo ambitny program i niemal w pełni przystajacy do możliwości premiera. Trudno mi się zgodzić tylko z niektórymi postulatami zmian ustrojowych, ale chociażby demokratyczna kontrola wyboru króla to dobry pomysł. Co więcej, uważam, że niewyznaczenie następcy tronu przez ustepujacego króla winno automatycznie oddawać to prawo narodowi. W ten sposób w końcu zmieniały y się u nas dynastie. W ten sposób wymusilibysmy też na krolach odpowiedzialność. Natomiast gdy następca tronu byłby wyznaczony to musiałby być w specjalnej procedurze zatwierdzony przez Parlament.

Brawa za program. Oddam na Pana swój głos.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Chamberlain »

W skrócie: "ożywczy konflikt w słusznej sprawie", Awara po raz setny (wbrew własnemu społeczeństwu), jednostronne wypowiadanie umów, "współpraca jest przereklamowana, a w piłkę i tak można sobie pograć", flejmy dla flejmów, walka z królem o kompetencje w zakresie polityki zagranicznej, aż do jego impeachmentu, "bo w ogóle nie powinien trafić na tron". Gratuluję dojrzałego, realistycznego programu.

W praktyce oznaczałoby to powrót do walki plemion i otwarcie nowego frontu z Sarmacją, gdzie ponownie będziemy sobie naprzemiennie wrzucać na forum cytaty od sąsiada i wyzywać się od chujów. Bardzo odprężające zajęcie. Właśnie to chciałbym robić po godzinach pracy. Napieprzać się od chujów z powodu jakiejś wyspy.

A Witt majaczy coś o "niemal pełnej przystawalności do możliwości premiera”. Jakich możliwości, pytam? Jeszcze wczoraj zagotowały się Panu organy na samą moją zapowiedź, że system powinien ewoluować w kierunku zwiększenia uprawnień premiera. W porównaniu z moimi propozycjami, u Ingawaara mamy zapowiedź przeprowadzenie jednoosobowej rewolucji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Chamberlain »

Odniosę się do pierwszej z brzegu wątpliwości, by ocenić skalę poczytalności kontrkandydata.
cytat z artykułu pisze:Jako Premier Rządu Królewskiego będę chciał doprowadzić do opróżnienia tronu królewskiego i demokratycznego wyboru nowego monarchy poprzez nowelizację Karty Konstytucyjnej, wprowadzającą procedurę impeachmentu (kwestią otwartą pozostaje dookreślenie, czy będzie można stosować ją zawsze, czy na przykład przez pierwsze sto dni panowania) oraz poprzez zastosowanie ów procedury w stosunku do Roberta von Thorna. Odpowiadając na głosy krytyki — nie, nie zamierzam przejść nad decyzją Konwentu Seniorów do porządku dziennego, a Robert von Thorn nie zostanie pozbawiony korony za to, co zrobił na tronie (bo nie zdążył zrobić jeszcze niczego), ale dlatego, że w ogóle nie powinien się był na tym tronie znaleźć.
Czyli co konkretnie? Najpierw zmiana Karty Konstytucyjnej i wprowadzenie do Kodeksu Karnego nowych przepisów, a potem retroaktywne zastosowanie nowego prawa wobec głowy państwa i złożenie jej z urzędu, bo „niegodny dupek”? Pomijając już gwałt na rozumie, jaki się tu dokonuje, to w ten sposób wbudowalibyśmy w nasz system polityczny mechanizm, który pozwalałby garstce turystów (wczoraj przybyło dwóch i za dwa tygodnie będą mogli spokojnie detronizować i prowadzić na szafot, z pełnym "prawem moralnym" jako pełnoprawni członkowie "wspólnoty obywatelskiej") zmieniać głowę państwa co miesiąc. To recepta na błyskawiczny rozkład w stylu afrykańskim.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 4 sty 2019, 12:32
A Witt majaczy coś o "niemal pełnej przystawalności do możliwości premiera”. Jakich możliwości, pytam? Jeszcze wczoraj zagotowały się Panu organy na samą moją zapowiedź, że system powinien ewoluować w kierunku zwiększenia uprawnień premiera. W porównaniu z moimi propozycjami, u Ingawaara mamy zapowiedź przeprowadzenie jednoosobowej rewolucji.
Bredzisz Ekscelencjo. Program Ingawaara bardziej niż Pański odpowiada temu, co premier może. Innymi słowy: Ingawaar obiecuje coś, co może zrobić. Pan obiecuje coś, czego nie może. Rozbija się to po prostu o prerogatywy urzędu, o który Państwo walczą. Pan plecie takie głupoty, jakby w realu, no nie wiem, Kosinak-Kamysz starał się o fotel prezydenta i obiecywał darmowy internet w każdej wsi. Gdzie rozum?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Torkan Ingawaar »

W skrócie: "ożywczy konflikt w słusznej sprawie", Awara po raz setny (wbrew własnemu społeczeństwu), jednostronne wypowiadanie umów, "współpraca jest przereklamowana, a w piłkę i tak można sobie pograć", flejmy dla flejmów, walka z królem o kompetencje w zakresie polityki zagranicznej, aż do jego impeachmentu, "bo w ogóle nie powinien trafić na tron". Gratuluję dojrzałego, realistycznego programu.
Myślę, że Pana zdanie to jednak za mało, żeby móc mówić o całym społeczeństwie. Niestety, nie znalazłem nowszych danych, ale ta ankieta sprzed ponad roku zdaje się przeczyć Pańskiej tezie. Ostatnie badanie Fryderyka Orańskiego-Nassau również pokazało, że dla większości Dreamlandczyków kwestia odzyskania Awary jest co najmniej dość istotna.

Obawiam się różnież, że jest Pan ostatnią osobą, która może cokolwiek powiedzieć o politycznej dojrzałości. To Pan, do spółki z Alfredem, w imię ożywczego fermentu i kucia żelaza, póki gorące, przeprowadził kilka miesięcy temu bezprecedensowy, haniebny zamach na konstytucyjne wartości, doprowadzając do pozasądowego wydalenia z Królestwa jednego z obywateli. Ja także doceniam pozytywną rolę ów fermentu, jednak chciałbym uniknąć przy tym działań przeciwko współobywatelom i podkopywania zaufania do państwa.

Myślę, że w tym miejscu warto przypomnieć (bo na liście wyborców jest sporo nowych obywateli, których pół roku temu z nami nie było), że pan Chamberlain wraz z ówczesnym królem, Alfredem, wykorzystali pewien sprytny mechanizm prawny, aby bez udziału sądu pozbawić dostępu do forum dyskusyjnego mocno krytycznego w stosunku do obu panów Daniela von Witta. Najpierw król, bez wiedzy i zgody zainteresowanego, abdykował w Elderlandzie (który był związany z Dreamlandem wspólnym forum i unią personalną, i w którym od wielu lat udzielał się von Witt) i przekazał tron elderlandzki von Wittowi. Następnie, premier wydalił Daniela von Witta, obywatela KD, jako głowę obcego państwa (!) korzystając z furtki, którą dawała UF o dyplomacji.

Tamte wydarzenia bezpowrotnie uczyniły Pana, Panie Chamberlain, politycznym bankrutem. Nie powinien Pan pełnić żadnej funkcji publicznej. Jest Pan nieobliczalnym, niegodnym zaufania i nieliczącym się z własnymi wyborcami zamordystą, któremu strach powierzyć urząd sołtysa. Mam nadzieję, że Dreamlandczycy dziś i jutro ocenią Pana podobnie.

W kwestii Pańskiego drugiego pytania - mnie również dręczą podobne obawy, dlatego już w programie zaproponowałem, aby możliwość zastosowania procedury impeachmentu ograniczyć do pierwszych tygodni panowania. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie, które umożliwi społeczeństwu zmianę przywódcy już na starcie niespełniającego jego oczekiwań. Generalnie, tak działa demokracja.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 15:55Bredzisz Ekscelencjo. Program Ingawaara bardziej niż Pański odpowiada temu, co premier może.
Oczywiście. Ingawaar może w pojedynkę zmienić Kartę Konstytucyjną, wypowiedzieć umowę z Sarmacją, pozbawić króla kompetencji w zakresie polityki zagranicznej, doprowadzić do impeachmentu i generalnej zmiany ustroju, ale ja nie mogę nawet zainicjować dyskusji w sprawie ewolucji zwiększenia uprawnień premiera (choć to pośrednio zawiera się w programie Ingawaara jako jeden z elementów szerszej zmiany).

To nawet nie jest zabawne. Witt, skup się na Elderlandzie i przestań żerować na Dreamlandzie. W Unii Saudadzkiej dałeś ostatni pokaz swoich intencji. Wysadziłbyś w powietrze całą prowincję, byle tylko postawić na swoim. Przestań się sprzedawać pierwszemu lepszemu krzykaczowi, który nawet sami nie podjął się obrony swoich racji, a swój program potraktował jako załącznik do artykułu prasowego. Te wybory to kolejna smutna farsa.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Torkan Ingawaar »

Program wyborczy stanowił główną część moje artykułu, a nie załącznik do niego. Zdecydowałem się na publikację w takiej formie, bo - deklarując od początku, że powodem mojego startu jest decyzja Konwentu Seniorów - uznałem, że najlepiej będzie najpierw zbiorczo zawrzeć mój stosunek do całej sytuacji. Odpowiedź na Pańskie zarzuty znajduje się powyżej. Padła dzisiaj, bo wczoraj nie miałem czasu zajrzeć na dłużej do Królestwa. Ufam, że Pan rozumie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Chamberlain »

Torkan Ingawaar pisze: 5 sty 2019, 16:34 Myślę, że w tym miejscu warto przypomnieć (bo na liście wyborców jest sporo nowych obywateli, których pół roku temu z nami nie było), że pan Chamberlain wraz z ówczesnym królem, Alfredem, wykorzystali pewien sprytny mechanizm prawny, aby bez udziału sądu pozbawić dostępu do forum dyskusyjnego mocno krytycznego w stosunku do obu panów Daniela von Witta.
Gdyby nie fakt, że to Pan był jedną z osób najgłośniej najgłośniej nawołujących do "wyjebania Witta" i falandyzacji prawa w czasie ostatnich wyborów, byle tylko przepchnąć swojego kolegę, to może pofatygowałbym się z bardziej wyrafinowaną wypowiedzią. Ale i tak spróbuję, mimo że mało kto to jeszcze czyta.

Działałem zgodnie z prawem, a późniejsza postawa Daniela von Witta jednie potwierdziły moje słowa. To się zresztą powtarza: Król Elderlandu torpeduje legalne działania nowego króla Dreamlandu. Naprawdę nie trzeba być szczególnie przenikliwym obserwatorem by wiedzieć, że jesteśmy o krok od zdrady stanu i próby secesji Unii Saudadzkiej. I taka próba zostałaby podjęta, gdyby nie ... odpływ ludzi z prowincji. Po prostu nie ma kim tej secesji przeprowadzić i kogo posłać na barykady.To samo stało się w Elderlandzie. Czego Witt ostatnio nie dotknie, zamienia się w trumnę, ale jemu to nie będzie przeszkadzać tak długo, jak długo jest to jego prywatna trumna.

A teraz, Panie Ingawaar, chciałbym przypomnieć Panu rząd, na czele którego stanął Pan w ubiegłym roku. Pamięta Pan tę katastrofę? Czerwiec 2017 roku? Te ambitne plany (identycznie jak teraz), zapowiedź walki w sprawie Awary i nagłe zamilknięcie po zwycięskich wyborach? A najważniejsze, czy pamięta Pan to, co się wydarzyło miesiąc później? To przypomnę. Bardzo szybko zyskał Pan reputację "premiera-zombie", więc Witt i kilku innych obywateli zaapelowało o Pańskie odwołanie. Wniosek przeszedł. Zarządzono głosowanie w tej sprawie. Cudem uratował Pan skórę, a Witt publicznie rwał włosy z głowy, przekonując, że uratowały Pana głosy "kółka wzajemnej adoracji" i kolegów urobionych na IRCa. Co ciekawe w Pańskiej obronie stanął wówczas m.in. ... Robert Fryderyk, wtedy jeszcze po prostu jako RCA oraz ja. A co było dalej?Raz jeszcze rozczarował Pan wyborców i nie wznowił aktywności. Miesiąc później Siergiusz Asketil pisał o konieczności zorganizowania drugiego referendum w sprawie Pańskiego odwołania. I doszłoby to tego głosowania, gdyby nie fakt, że to Pan zrezygnował pierwszy. Stało się to dopiero na dwa dni przed rocznicą powstania państwa. Warto poczytać, kto i jak wówczas się wypowiadał.

A to jest "lista osób odpowiedzialnych za zasyfienie państwa". Lista przygotowana w tamtych dniach przez Daniela von Witta. Trafił Pan na zaszczytne trzecie miejsce. Teraz autor wolałby o niej nie pamiętać, bo aktualnie bardziej opłaca mu się coś innego.

Pewne rzeczy się nie zmieniają, a inne - tak. Dreamlandzki monarchizm jest czysto sytuacyjny i w całości zależy od aktualnego humoru Witta. Pan z kolei miał szansę zrealizować dużą część swoich dzisiejszych postulatów i mimo autentycznego poparcia, nic z tego nie wyszło. Pańska kadencja była jednym z pierwszych wydarzeń, które zapoczątkowały dalszą lawinę (jeszcze słabszy rząd Oskara Groznego-Witta i kolejne głosowanie w sprawie odwołania).

Podsumowując - w swoim artykule pisze Pan o wyuczonej bezradności Dreamlandczyków. Proszę mówić wyłącznie w swoim imieniu i nie obrażać całej reszty.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2019, 17:48 przez Chamberlain, łącznie zmieniany 1 raz.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 5 sty 2019, 16:39
Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 15:55Bredzisz Ekscelencjo. Program Ingawaara bardziej niż Pański odpowiada temu, co premier może.
Oczywiście. Ingawaar może w pojedynkę zmienić Kartę Konstytucyjną, wypowiedzieć umowę z Sarmacją, pozbawić króla kompetencji w zakresie polityki zagranicznej, doprowadzić do impeachmentu i generalnej zmiany ustroju, ale ja nie mogę nawet zainicjować dyskusji w sprawie ewolucji zwiększenia uprawnień premiera (choć to pośrednio zawiera się w programie Ingawaara jako jeden z elementów szerszej zmiany).
Znów szanowny Pan czyta tylko to, co Panu odpowiada. Może więc Panu powtórzę, prosząc uprzednio o odlozenie cygara, bo widocznie dym Panu przycmil pole widzenia. Uwaga WE. Już? Mogę? Na pewno? Spróbujmy.

Pana program jest ubogi, a jego większość to gruszki na wierzbie. Z tego co zostaje to całe nic w sumie. Zobaczylibysmy więc podczas Pana kadencji miesiące gadania i robienia fikolkow jak to pół narodu zamknąć w obozie koncentracyjnym. Program Ingawaara jest większy. Są w nim też gruszki na wierzbie, ale stanowią mniejszość tego dużego programu. Ponadto Ingawaar słucha opinii publicznej, jak choćby w temacie abdykacji Jego Okupacji czy też sprawy Awary.
Chamberlain pisze: 5 sty 2019, 16:39
To nawet nie jest zabawne. Witt, skup się na Elderlandzie i przestań żerować na Dreamlandzie. W Unii Saudadzkiej dałeś ostatni pokaz swoich intencji. Wysadziłbyś w powietrze całą prowincję, byle tylko postawić na swoim. Przestań się sprzedawać pierwszemu lepszemu krzykaczowi, który nawet sami nie podjął się obrony swoich racji, a swój program potraktował jako załącznik do artykułu prasowego. Te wybory to kolejna smutna farsa.
Panie kochany. Podlapuje Pan wątek prostytucji? Wypowiedziałem kilka zdań o programie Ingawaara jako wyborca i już jestem sprzedajny? A kim Pan jest, gdy osłania swym ciałem RCA? Jego Okupacja jest zadowolony z Panskich usług? Wygląda też na to, że nie robi Pan tego tylko dla zysku. Prostytutka się zakochała w kliencie? :o

Ponadto uprzedzam, że wysadzaniem to Pan się najlepiej zajmuje. Unia Saudadzka nic Panu nie zawdzięcza i o opiekę też nie prosi. Współczuję również, że pozostalo Panu tylko radzenie mi, bym się na Elderlandzie skupił. Wybrzmiala tu bowiem tęsknota za nadawaniem PNG.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 17:47 Panie kochany. Podlapuje Pan wątek prostytucji? Wypowiedziałem kilka zdań o programie Ingawaara jako wyborca i już jestem sprzedajny?
Gorzej. Pan to robi za darmo. Z podłości. Wyjaśnienie powyżej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze: 5 sty 2019, 17:46
Działałem zgodnie z prawem, a późniejsza postawa Daniela von Witta jednie potwierdziły moje słowa. To się zresztą powtarza: Król Elderlandu torpeduje legalne działania nowego króla Dreamlandu. Naprawdę nie trzeba być szczególnie przenikliwym obserwatorem by wiedzieć, że jesteśmy o krok od zdrady stanu i próby secesji Unii Saudadzkiej. I taka próba zostałaby podjęta, gdyby nie ... odpływ ludzi z prowincji. Po prostu nie ma kim tej secesji przeprowadzić i kogo posłać na barykady.To samo stało się w Elderlandzie. Czego Witt ostatnio nie dotknie, zamienia się w trumnę, ale jemu to nie będzie przeszkadzać tak długo, jak długo jest to jego prywatna trumna.
Przez niemal całą jesień byłem mikronauta weekendowym - czytającym ledwie niektóre wątki na forach Dreamlandu i Elderlandu. Ot, nowy etap życia mikronacyjnego. W Dreamlandzie przygotowałem się do tego oddając np. Unię Saudadzka w nowe ręce. W Elderlandzie nie mogłem bo Pański protektor zmusił mnie do wzięcia kraju na me barki. Nie było gorszego momentu bo szykowalem się do dłuższego urlopu. A teraz nie dość, że w Pana mniemaniu odpowiadam za abdykacje Alfreda i zapaść Elderlandu to jeszcze za zapaść Unii Saudadzkiej i szyjowanie jej secesji. Pan zwariował? To nie pierwszy raz, gdy szkaluje Pan moje imię oszczerstwami mówiącymi o secesji. Sprawa ta trafi do sądu i swe podłe słowa będzie Pan musiał odszczekac i za nie przeprosić.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: 5 sty 2019, 18:04 Sprawa ta trafi do sądu i swe podłe słowa będzie Pan musiał odszczekac i za nie przeprosić.
Wreszcie jakiś konkret. Pakuję rezerwową koszulę i zapas kopi luwak. Ipanienko dowiezie cygara.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Andrzej »

Cygar nie palę bo są monarchofaszystowskie. Tylko blanty. 420 blaze it
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Program wyborczy Torkana Ingawaara

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 5 sty 2019, 18:38 Cygar nie palę bo są monarchofaszystowskie. Tylko blanty. 420 blaze it
Chłopie, załóż wątek do komentarzy nad twym tekstem w Trudzie. Jak na debiut to dobrze wyszło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość