Dobry program wyborczy na dobre czasy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Chamberlain »

Drodzy Wyborcy.

Zgodnie ze złożoną przed kilkoma dniami deklaracją zgłosiłem własną kandydaturę w wyborach na urząd Premiera Rządu Królewskiego. Wnioski z poprzedniej lekcji wyciągnąłem. Dzisiaj wracam na scenę polityczną pełen nadziei na budowę czegoś zupełnie nowego. Również w wymiarze partyjnym. Najpóźniej na początku przyszłego tygodnia ogłoszę powstanie nowej partii politycznej, która powinna wnieść nieco ożywienia na scenie partyjnej.

Zmiana na Tronie Królewskim otwiera nowe możliwości i uwalnia wyhamowany potencjał Królestwa. Dla utrzymania właściwego kursu potrzebujemy również nowej obsady gabinetów ministerialnych. Stawka jest wysoka. Przypomnę, że to jeden z ministrów kieruje moderacją forum i sprawuje funkcję oskarżyciela publicznego przed Sądem Królestwa. W ostatnich tygodniach miałem wrażenie, że w Rządzie takiego ministra po prostu zabrakło.

Na czas czteromiesięcznej kadencji stawiam przed sobą konkretne i jasne cele – pierwszoplanowym jest przywrócenie ładu i cywilizowanych norm kultury dyskusji. Drugim – zwiększenie ludności Królestwa o 6-8 nowych i zaangażowanych obywateli. Trzecim – zdynamizowanie i animowanej ceny partyjnej. Czyli, zasadniczo, polityka i demografia.

A priorytetem jest polityka wewnętrzna, i to od niej zacznę prezentację.

Polityka wewnętrzna

Chciałbym zainicjować pewien proces. W warstwie ustrojowej opowiadam się za utrzymaniem dotychczasowego modelu otwartego parlamentu i powszechnych, bezpośrednich wyborów Premiera. Taki system angażuje każdego obywatela,
który wykazuje zainteresowanie procesem decyzyjnym, i zarazem nikogo nie zmusza do udziału w polityce, o ile nie ma na to ochoty (jak byłoby w przypadku sejmu walnego). Chciałbym, by model organizacji władzy wykonawczej ewoluował w kierunku systemu kanclerskiego, czyli znacznego wzmocnienia kompetencji szefa rządu kosztem dotychczasowych prerogatyw głowy państwa. Wspomniałem o tym w czerwcu, przy okazji wyborów, z których ostatecznie się wycofałem. Chciałbym to teraz dalej pociągnąć.

Rewizji wymaga ustawa o forum. Opowiadam się za selektywnym wyczyszczeniem katalogu czynności zabronionych. Niektóre są zdecydowanie anachroniczne (np. zakazywanie „znieważania krajów federacji”, co to właściwie znaczy?). Uważam, że nie należy gasić dyskusji i pacyfikować jej uczestników. Nie ma więc potrzeby zwiększania liczby środków porządkowych. Ten, który mamy (nadzór), w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie zacząć je egzekwować. Będę stanowczo zwalczał wszelkie przejawy upierdliwego trollowania i rozbijania dyskusji dla samej draki.

Jak już pisałem przed kilkoma tygodniami, w Królestwie Dreamlandu nie jest możliwe wprowadzenie spójnego ustroju republikańskiego bez zniechęcania i w konsekwencji pozbywania się znacznej części populacji, która przywiązana jest do elementów narracji i symboliki monarchicznej. Uważam jednak, że warto przynajmniej rozważyć taki model wspólnotowej elekcji monarchy, który rozszerzałby listę elektorów np. o wszystkich obywateli Królestwa posiadających tytuł arystokratyczny, nadawany, jak dotąd, za konsekwentny wkład w rozwój państwa. Króla powinni wybierać obywatele faktycznie zaangażowani.

Dopełnieniem tych zmian powinna być nowa strona główna, o której wspominał JKM Robert II Fryderyk. Chciałbym, by nowy Rząd aktywnie włączył się w te prace.

Polityka zagraniczna

Działamy już w innych realiach. Sytuacja jest następująca: mikroświat de facto się wyludnił, zostało ledwie kilka aktywnych państw. Nie istnieje już Wspólnota Korony Ebruzów, nie łączą nas żadne specjalne relacje z Elderlandem. Last but not least: na dreamlandzkim tronie zasiada osoba, która wnosi zupełne nowe doświadczenie i perspektywę
geopolityczną. Opowiadam się za polityką otwartych drzwi wobec wszystkich potencjalnych partnerów.

Jak mówiłem w czerwcu – i to się nie zdezaktualizowało – w mikroświecie możliwy i pożądany jest układ wielobiegunowy. Dobrze byłoby stworzyć instytucjonalny grunt do stałej promocji i współpracy międzynarodowej. Taką platformą mogłaby
być nowa organizacja międzynarodowa, na forum której państwa członkowskie broniłyby swoich interesów i korzystały z mechanizmów mediacji i arbitrażu.

Jestem za pełną normalizacją stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji i definitywnym odstąpieniem od trującej wzajemne relacje kwestii awarskiej. Czas zacząć pisać zupełnie nowy rozdział.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

Uważam jednak, że warto przynajmniej rozważyć taki model wspólnotowej elekcji monarchy, który rozszerzałby listę elektorów np. o wszystkich obywateli Królestwa posiadających tytuł arystokratyczny, nadawany, jak dotąd, za konsekwentny wkład w rozwój państwa. Króla powinni wybierać obywatele faktycznie zaangażowani.
A co z obywatelkami i obywatelami którzy takiego tytułu z różnych względów nie chcieli przyjąć lub się go zrzekli z różnych powodów a mogą pochwalić się czymś na wzór "konsekwentnego wkładu w rozwój państwa"?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

JPII pisze: 2 sty 2019, 13:51 A co z obywatelkami i obywatelami którzy takiego tytułu z różnych względów nie chcieli przyjąć lub się go zrzekli z różnych powodów a mogą pochwalić się czymś na wzór "konsekwentnego wkładu w rozwój państwa"?
To wywalone jajca.
Chamberlainowi właśnie o to chodzi, patrząc na ostatnie wydarzenia w KD. Oznacza to, że mniej jego przeciwników, będzie miało rzeczywisty wpływ na wybór monarchy, a wiadomo jak to się skończy (mocne poparcie Chamberlaina dla RCA).

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Stanisław Dmowski »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 13:55 To wywalone jajca.
Chamberlainowi właśnie o to chodzi, patrząc na ostatnie wydarzenia w KD. Oznacza to, że mniej jego przeciwników, będzie miało rzeczywisty wpływ na wybór monarchy, a wiadomo jak to się skończy (mocne poparcie Chamberlaina dla RCA).
Tej, a czy to nie wy jako KPA byliście za zwiększeniem roli arystokracji i głosami ważonymi? Doktorze, postawcie syna do pionu, bo w takiej nienawiści atakuje Chamberlaina, że sam sobie w kolano strzelił :)
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 2 sty 2019, 14:03
Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 13:55 To wywalone jajca.
Chamberlainowi właśnie o to chodzi, patrząc na ostatnie wydarzenia w KD. Oznacza to, że mniej jego przeciwników, będzie miało rzeczywisty wpływ na wybór monarchy, a wiadomo jak to się skończy (mocne poparcie Chamberlaina dla RCA).
Tej, a czy to nie wy jako KPA byliście za zwiększeniem roli arystokracji i głosami ważonymi? Doktorze, postawcie syna do pionu, bo w takiej nienawiści atakuje Chamberlaina, że sam sobie w kolano strzelił :)
No bez jaj, tylko krowa zdania nie zmienia czy coś. Może Oskar wyszedł na ludzi, w Hipsterdorfie mówi się, że z KPA się wyrasta ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5751
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 2 sty 2019, 14:03 Tej
Taśtaj klunkry obok z tym tej.

A sam program jest zaskakująco umiarkowany. Czekam jednak na ruch drugiego z kandydatów.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Florian von Stettin pisze: 2 sty 2019, 14:03 Tej, a czy to nie wy jako KPA byliście za zwiększeniem roli arystokracji i głosami ważonymi?
Nie będę wypowiadał się za innych, ale ja sam, w tej sytuacji jestem przeciwny takim postulatom.
Ostatnie tygodnie pokazały dlaczego nie powinniśmy ich wprowadzać.
Nie dość, że większość nie popiera RCA, to jeszcze powinniśmy zwiększać mu rolę w Królestwie?
Nie w tym rzecz. To się sprawdza, gdy rządzącym jest kompetentna osoba, a nie dupek na tronie.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Maciej II »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 14:26 Nie dość, że większość nie popiera RCA, to jeszcze powinniśmy zwiększać mu rolę w Królestwie?
Proszę się tak nie afiszować z tą większością, bo jest ona dość krucha.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

Helmut Pohl pisze: 2 sty 2019, 14:46
Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 14:26 Nie dość, że większość nie popiera RCA, to jeszcze powinniśmy zwiększać mu rolę w Królestwie?
Proszę się tak nie afiszować z tą większością, bo jest ona dość krucha.
Tu już nawet nie chodzi o niepopieranie RCA ale o zastanowienie się czy oddawanie wyboru konwentowi seniorów jest spoko i bangla z naszą konstytucyjną zasadą dot. suwerena i źródła władzy.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Maciej II »

JPII pisze: 2 sty 2019, 14:48 Tu już nawet nie chodzi o niepopieranie RCA ale o zastanowienie się czy oddawanie wyboru konwentowi seniorów jest spoko i bangla z naszą konstytucyjną zasadą dot. suwerena i źródła władzy.
Do Pana propozycji zmian w prawie jeszcze się nie ustosunkowałem. Chcecie zmieniać KD na lepsze i macie mu temu dobre argumenty - nie ma sprawy.

Niestety nie wszyscy mają podobne podejście i tak o to pan Oskar "Meteor" ben Grozny Witt wyłania się nad Dreamlandzkim niebem i uparcie rzuca argumentem o "większości". Paradne.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

Helmut Pohl pisze: 2 sty 2019, 14:56
JPII pisze: 2 sty 2019, 14:48 Tu już nawet nie chodzi o niepopieranie RCA ale o zastanowienie się czy oddawanie wyboru konwentowi seniorów jest spoko i bangla z naszą konstytucyjną zasadą dot. suwerena i źródła władzy.
Do Pana propozycji zmian w prawie jeszcze się nie ustosunkowałem. Chcecie zmieniać KD na lepsze i macie mu temu dobre argumenty - nie ma sprawy.

Niestety nie wszyscy mają podobne podejście i tak o to pan Oskar "Meteor" ben Grozny Witt wyłania się nad Dreamlandzkim niebem i uparcie rzuca argumentem o "większości". Paradne.
Nie no, też jestem z grona napierdalających na RCA i porzucałem w niego mięchem w ramach (jak to mawiają monarchofaszyści) retorsji za jego wcześniejsze wypowiedzi nt. KD, also trudno mi wierzyć w jego nagłą odmianę bo każdy pamięta lub widział liczne fakapy i pojednania w których grał główną rolę będąc w KS. Bardziej od wyboru RCA mam ból dupy o to, że konwent seniorów zrobił to całkowicie zlewając ciepłym moczem zdanie spobydreama. To też dobra okazja dla RCA by się wykazał i udowodnił dla czyjego teamu gra w tą inbe gdy rozmawiamy o zmianie królewskich kompetencji (chyba pierwsze sygnały, na pewno ja może też i inni, puszczano za pontyfikatu Alfiego).

spobydream - hipsterdojczny skrót od "spulnotok obywacieli dreamlandu"
Ostatnio zmieniony 2 sty 2019, 15:04 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Helmut Pohl pisze: 2 sty 2019, 14:56 Niestety nie wszyscy mają podobne podejście i tak o to pan Oskar "Meteor" ben Grozny Witt wyłania się nad Dreamlandzkim niebem i uparcie rzuca argumentem o "większości". Paradne.
Paradne jest to, że sugeruje mi pan, iż wszystko co mówię, chcę podciągnąć większość.
Większej głupoty dawno nie słyszałem.
Jeśli udowodni mi to pan to, że większość, która ma parlamentarną władzę nie chce abdykacji RCA, to przyznam panu rację.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Maciej II »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 15:04 Paradne jest to, że sugeruje mi pan, iż wszystko co mówię, chcę podciągnąć większość.
Większej głupoty dawno nie słyszałem.
Jeśli udowodni mi to pan to, że większość, która ma parlamentarną władzę nie chce abdykacji RCA, to przyznam panu rację.
Niczego nie sugeruję, a komentuję Pana wypowiedź. Najpierw mówi Pan o "większości nie popierającej RCA", co jest co najmniej niedomówieniem, bo może i można mówić o większości w parlamencie ale jest to większość zdobyta także głosami ludzi, którzy przez ostatnie 6 miesięcy w KD pojawiali się odświętnie, a do prac w parlamencie zgłosili się za pięć dwunasta przed głosowaniem, jak to ujął pan Chamberlain.
Co więcej Wasza opcja zgadza się jedynie w tym by usunąć RCA i do tej pory nie zaproponowała żadnej sensownej alternatywy na którą zgodziliby się wszyscy członkowie rzeczonej frakcji.
Sporo grania na emocjach, falandyzacja prawa i.. tyle. Zaproponuj ie Dreamlandowi coś lepszego.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Chamberlain »

Ne robić mi inb w wątku, prawacy i lewacy ;)

Wolna elekcja przy udziale osób z tytułami honorowymi to jednak opcja. Niedoskonała, nie chodzi mu to zresztą o zwiększanie roli arystokracji, chociaż to akurat mógłby być ten jeden moment, kiedy tytuły uzyskane za pracę miałyby realną wartość. Ale to osobny temat.

Inną opcją byłby cenzus zamieszkania: w wolnej elekcji braliby udział wszyscy mieszkańcy, którzy status obywatela uzyskaliby np. minimum trzy miesiące wcześniej. Chodzi tu o to, by uniemożliwić wybór króla przez typowego Kononowitza, który pojawia się dzień przed głosowaniem, bo "kolega zaprosił", a potem znika. Wyboru powinni dokonywać ci, których ten wybór realnie dotyczy i którzy choć trochę zdążyli się zorientować w lokalnych realiach. W czasie wolnej elekcji sprawę rozstrzygną 2-3 głosy w jedną lub drugą stronę, więc trzeba byłoby się zabezpieczyć przed ryzykiem nadużyć.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

Inną opcją byłby cenzus zamieszkania: w wolnej elekcji braliby udział wszyscy mieszkańcy, którzy status obywatela uzyskaliby np. minimum trzy miesiące wcześniej. Chodzi tu o to, by uniemożliwić wybór króla przez typowego Kononowitza, który pojawia się dzień przed głosowaniem, bo "kolega zaprosił", a potem znika. Wyboru powinni dokonywać ci, których ten wybór realnie dotyczy i którzy choć trochę zdążyli się zorientować w lokalnych realiach. W czasie wolnej elekcji sprawę rozstrzygną 2-3 głosy w jedną lub drugą stronę, więc trzeba byłoby się zabezpieczyć przed ryzykiem nadużyć.
To już bardziej sensowny pomysł. Wiadomo, że nie chemy tu kaesowego słupingu. Kwestia "stażu" byłaby do dogadania.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: RIIF »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 14:26 To się sprawdza, gdy rządzącym jest kompetentna osoba, a nie dupek na tronie.
Dostojny Panie Baronie.

Nie musicie Nas lubić. Ba! Nawet nie musicie Nas popierać. Macie prawo mieć własną opinię co do Naszych kompetencji. Ale jednego prawa nie macie. Nie macie prawa obrażać Króla, Tronu i Monarchii. Dlatego proszę, przyjmijcie od Nas radę, i ostrzeżenie. Nie godzi się zwyczajnie tak zachowywać, prawo zaś penalizuje takie zachowanie. Nie chcielibyśmy w sądzie Was oglądać. Nie chcielibyśmy także odbierać Wam tytułu za dotychczasowe zasługi, pamiętajcie jednak, że i takie uprawnienia są przy Nas.
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

No i właśnie tego się obawiałem.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 2 sty 2019, 15:03To też dobra okazja dla RCA by się wykazał i udowodnił dla czyjego teamu gra w tą inbe gdy rozmawiamy o zmianie królewskich kompetencji (chyba pierwsze sygnały, na pewno ja może też i inni, puszczano za pontyfikatu Alfiego).
Odniosę się z pewnością do przedłożonej przez Was ustawy w parlamencie. Ten wątek zdaje się służy dyskusji nad programem wicehrabiego Chamberlaina. Także proszę o odrobinę cierpliwości. Na pewno się odniosę.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 2 sty 2019, 15:47
JPII pisze: 2 sty 2019, 15:03To też dobra okazja dla RCA by się wykazał i udowodnił dla czyjego teamu gra w tą inbe gdy rozmawiamy o zmianie królewskich kompetencji (chyba pierwsze sygnały, na pewno ja może też i inni, puszczano za pontyfikatu Alfiego).
Odniosę się z pewnością do przedłożonej przez Was ustawy w parlamencie. Ten wątek zdaje się służy dyskusji nad programem wicehrabiego Chamberlaina. Także proszę o odrobinę cierpliwości. Na pewno się odniosę.
Ok, trzymam za słowo.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dobry program wyborczy na dobre czasy

Post autor: Stanisław Dmowski »

Oskar ben Grozny Witt pisze: 2 sty 2019, 14:26 Nie będę wypowiadał się za innych, ale ja sam, w tej sytuacji jestem przeciwny takim postulatom.
Ostatnie tygodnie pokazały dlaczego nie powinniśmy ich wprowadzać.
Nie dość, że większość nie popiera RCA, to jeszcze powinniśmy zwiększać mu rolę w Królestwie?
Nie w tym rzecz. To się sprawdza, gdy rządzącym jest kompetentna osoba, a nie dupek na tronie.
Nie przestajecie mnie zaskakiwać. Partia, która identyfikuje się jako monarchistyczna i tradycjonalistyczna ustami swojego członka wygłasza takie rzeczy. Przydałby się Wam poważny research programu. Raz jeszcze Wam przypomnę, za Alfreda głośni byliście jedynie w sierpniu, potem każdy z Was zawinął się na emerytury i obserwował z daleka rządy niegodziwe. Takich dosadnych słów określających króla nie słyszałem. Musiałbym wzorem Ekscelencji Oskara przypiąć sobie do sygnatury cytaty z doktora, w których to sławi Alfreda. Ale byłaby heca.
Chamberlain pisze: 2 sty 2019, 15:30 Wolna elekcja przy udziale osób z tytułami honorowymi to jednak opcja. Niedoskonała, nie chodzi mu to zresztą o zwiększanie roli arystokracji, chociaż to akurat mógłby być ten jeden moment, kiedy tytuły uzyskane za pracę miałyby realną wartość. Ale to osobny temat.
To opcja, która sprawiłaby z pewnością, że szlachectwo stałoby się wartościowe i cenne. Inna sprawa, że w ciągu kilku lat tytuły szlacheckie rozdawano jak leci i byle komu.
JPII pisze: 2 sty 2019, 15:33 To już bardziej sensowny pomysł. Wiadomo, że nie chemy tu kaesowego słupingu. Kwestia "stażu" byłaby do dogadania.
Żebyście się łapali pod niego? Taki żart :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości