Manifest Grudniowy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Sorry za podwójnego posta, ale po fakcie zczaiłem, że subforum KPD nie jest widoczne publicznie a myślę, żę fajnie by było jakby więcej osób mogło zobaczyć co przed chwilą zaniosłem do siedziby Partii.

Przeklejam treść manifestu:
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 17 gru 2018, 15:12
Hipsterdorf, 17 grudnia Anno Wandini 2018
Obrazek
Manifest Grudniowy
Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!
Perspektywa zmian krąży nad Dreamlandem, i to od nas zależy czy w przyszłości będziemy pili za Dobrą Zmianę czy wypijemy za Błędy na Górze i za Lepszy Czas.
Ludzie!
Najwyższa pora reaktywować Komunistyczną Partię Dreamlandu - przewodnią siłę w walce o wolność i demokrację od Scholandii aż po Luindor. Ostatni monarchofaszysta ustępujący z tronu zastał Dreamland jako tako aktywny, a zostawił apatyczny. Nie bez powodu jedna z działaczek komunistycznych i wrezydentka siostrzanego Grandystanu nazwała to odbieraniem smaku życia. Jednak my Komuniści nie możemy stać bezczynnie patrząc na to polityczno-społeczne pobojowisko post-Alfredowsko-republikańskie.
Zaprawdę powiadam Wam: zjednoczeni pod rozpoznawalnym symbolem sierpa i młota możemy napędzić bieg wydarzeń w Dreamlandzie i ożywić ten kraj. Idee alfredyzmu-kinderrepublikanizmu nie zdążyły jeszcze na trwale zakorzenić się w społeczeństiwe, mamy więc jeszcze spore szanse je wyplenić i ustanowić w ich miejsce ideę Fajnego Państwa Wirtualnego. Jako komunista spośród Ludu wierzę, że Dreamland może być fajnym państwem wirtualnym.
Przeto składam niniejszy manifest pod siedzibą Komunistycznej Partii Dreamlandu i wzywam wszystkich członków i członkinie, zarówno dawnych jak i potencjalnie przyszłych - do zorganizowania Zjazdu Partii, na którym wolni Dreamlandczycy nakreślą kierunek jakim Dreamland powinien podążyć.
Ludzie!
Bądźcie chociaż na tyle w porządku, żeby nie zlewać tego manifestu, okej? Zareagowanie na manifest nie równa się reakcjonizmowi.
Z socjalistycznym pozdrowienien,
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Stanisław Dmowski »

Powinienem pozwolić tym komunistycznym wyppcinom umrzeć śmiercią naturalną, ale tak czytając ten manifest, nie omieszkam go nie skomentować.
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 17 gru 2018, 15:21 mamy więc jeszcze spore szanse je wyplenić i ustanowić w ich miejsce ideę Fajnego Państwa Wirtualnego
A co to znaczy? Czy Dreamland zostanie poddany czerwonej terapii?
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 17 gru 2018, 15:21 wolni Dreamlandczycy nakreślą kierunek jakim Dreamland powinien podążyć.
A to ciekawe, bo ja też uważam się za wolnego Dreamlandczyka, jednakże nie zaszczycę tego grona swoją obecnością. Wasza opcja mogła dać popis z wcielaniem tej "wolności" za kadencji Radzieckiego, kiedy to szumnie obietnice adminoliberalizmu musiały ustąpić miejsca pałowaniu za rzekome obrazy mniejszości. Wolność źle rozumiana może tylko szkodzić społeczności i ja to już sugerowałem w innym wątku.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Aleksander »

Czy od teraz za nazwanie 7utschbonbon pedałami będą się sypały prefektałki po 7 dni każda?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Pytajcie PTR-a, ja mam inne podejście.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Aleksander »

W sensie, że pójdę wisieć za zdradę tajemnicy państwowej a nie za mowę nienawiści?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Maciej II »

الوـس pisze: 17 gru 2018, 18:39 W sensie, że pójdę wisieć za zdradę tajemnicy państwowej a nie za mowę nienawiści?
W sensie, że zamiast 7 dniowego pałowania w obozie reedukacyjnym przyjedzie po ciebie czarny... Dreamcar?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Naprawdę nie wiem gdzieście wyczytali, że chcę wam robić mode nadzór. XD

Otóż nie chcę.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Chamberlain »

Jezus Pedael Ipanienko pisze: 17 gru 2018, 15:21 Jednak my Komuniści nie możemy stać bezczynnie patrząc na to polityczno-społeczne pobojowisko post-Alfredowsko-republikańskie.
Dwie uwagi na szybko. Jesteśmy po czterech miesiącach kadencji rządów Stettina i jego technokratów. Fakt, że ustępujący gabinet nie zasłużył sobie nawet na wzmiankę w tym poetyckim manifeście wydaje mi się znamienny. W sierpniu, gdy oddawałem gabinet, sytuacja była jednak inna. Ani lepsza, ani gorsza, ale działo się jednak znacznie więcej. A jeszcze inna - zgoła tragiczna - była w marcu, gdy dobiegła końca kadencja komunistów i ich jednoosobowego rządu, który banował własnych członków (w tym twórcę Manifestu Grudniowego). Nie żebym miał coś przeciwko banowaniu Ipanienki. Stwierdzam po prostu fakt.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Chamberlain pisze: 17 gru 2018, 20:33Jesteśmy po czterech miesiącach kadencji rządów Stettina i jego technokratów. Fakt, że ustępujący gabinet nie zasłużył sobie nawet na wzmiankę w tym poetyckim manifeście wydaje mi się znamienny.
Rząd Floriana poglądowo jest daleki od komunistów, ale że in general nie splamił swojego honoru żadną yoyonacyjną akcją jak np. z banowaniem Witta, to nie widziałem sensu na wspominanie technokraty. Niemniej pozdrawiam kolegę z zaprzyjaźnionego KS Rosario.

EDIT: Poprawienie literówki
Ostatnio zmieniony 17 gru 2018, 20:48 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Torkan Ingawaar »

A jeszcze inna - zgoła tragiczna - była w marcu, gdy dobiegła końca kadencja komunistów i ich jednoosobowego rządu, który banował własnych członków (w tym twórcę Manifestu Grudniowego). Nie żebym miał coś przeciwko banowaniu Ipanienki. Stwierdzam po prostu fakt.
I czemu miało służyć przytoczenie tego faktu, poza ukazaniem, że rząd Radzieckiego w swojej pracy traktował wszystkich obywateli równo i nie czynił wyjątków dla własnych popleczników, więc Ipanienko za swoje skandaliczne wówczas zachowanie poniósł stosowne konsekwencje?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Torkan Ingawaar pisze: 17 gru 2018, 20:44
A jeszcze inna - zgoła tragiczna - była w marcu, gdy dobiegła końca kadencja komunistów i ich jednoosobowego rządu, który banował własnych członków (w tym twórcę Manifestu Grudniowego). Nie żebym miał coś przeciwko banowaniu Ipanienki. Stwierdzam po prostu fakt.
I czemu miało służyć przytoczenie tego faktu, poza ukazaniem, że rząd Radzieckiego w swojej pracy traktował wszystkich obywateli równo nie czynił wyjątków dla własnych popleczników, więc Ipanienko za swoje skandaliczne wówczas zachowanie poniósł stosowne konsekwencje?
Uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że w owym czasie sam poprosiłem towarzysza Radzieckiego o danie mi nadzoru, w czasie którego przebywałem na krótkiej reedukacji w EIII.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Aleksander »

Chamberlain pisze: 17 gru 2018, 20:33esteśmy po czterech miesiącach kadencji rządów Stettina i jego technokratów.
Pragnę zauważyć, że rząd ten nie odchodzi bez osiągnięć. Może skromnych, ale na miarę możliwości popychanych, głównie, co przykro przyznać, zapałem premiera tegoż.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze: 17 gru 2018, 20:33który banował własnych członków (w tym twórcę Manifestu Grudniowego
Shock and horror.

Znamienne że taki dzban (xD) jak wy traktujecie to jako coś złego. Dla mnie to że banował własnych członków świadczy jedynie o impartialności tego rządu, co jest pierdoloną CNOTĄ. Chociaż nie wiem czy to ostatnie słowo zrozumiecie, bo dla takich osób jak wy „cnota” kojarzy się zapewne jedynie z cnotliwymi panienkami, których trzeba za wszelką cenę chronić przed usłyszeniem jakichkolwiek słów wulgarnych, albo też słów określających naczynia.
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 17 gru 2018, 15:21Nie bez powodu jedna z działaczek komunistycznych i wrezydentka siostrzanego Grandystanu nazwała to odbieraniem smaku życia.
Tak serio napisałam? Bo szczerze sobie tego nie przypominam.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Drama Queen pisze: 17 gru 2018, 21:24
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 17 gru 2018, 15:21Nie bez powodu jedna z działaczek komunistycznych i wrezydentka siostrzanego Grandystanu nazwała to odbieraniem smaku życia.
Tak serio napisałam? Bo szczerze sobie tego nie przypominam.
Teraz widzę, że mi coś się... coś się popsuło. No ale jako parafraza to całkiem działa.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Piotr Harniakiewicz
Posty: 47
Rejestracja: 17 sie 2018, 19:00
Numer GG: 36160355
NIM: 771319
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Piotr Harniakiewicz »

Komunizm nigdy nie daje wolności!
System komunistyczny umie głosić szumne manifesty, pompatyczne przemowy i obietnice poprawy losu klasy robotniczej. Prawda jest jednak taka, że po wprowadzeniu tego systemu, państwo totalitarne staje się państwem stosującym terror wobec obywateli. Prawdziwa włada ludu może istnieć jedynie w kapitalistycznym państwie demokratycznym, gdzie zachodzą zjawiska takie jak pluralizm polityczny i medialny, wolność zrzeszania się, kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego czy też rozwój gospodarczy, zgodnie z zasadami gospodarki wolnorynkowej, najefektywniejszego sposobu na ekonomię stabilną i realizującą potrzeby obywateli. Obywateli, a nie planów tworzonych przez władze i dla władz, jak jest to w systemie komunistycznym.
Z wyżej wymienionych powodów manifestowi grudniowemu mówię stanowcze nie!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Polyna »

Piotr Harniakiewicz pisze: 17 gru 2018, 21:30 Prawdziwa włada ludu może istnieć jedynie w kapitalistycznym państwie demokratycznym, gdzie zachodzą zjawiska takie jak pluralizm polityczny i medialny, wolność zrzeszania się, kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego czy też rozwój gospodarczy, zgodnie z zasadami gospodarki wolnorynkowej, najefektywniejszego sposobu na ekonomię stabilną i realizującą potrzeby obywateli. Obywateli, a nie planów tworzonych przez władze i dla władz, jak jest to w systemie komunistycznym.
Z wyżej wymienionych powodów manifestowi grudniowemu mówię stanowcze nie!
Jak na ironię właśnie napisaliście coś co brzmi jak prosto wyjęte z przemówień Władysława Gomułki, wystarzy podmienić kilka słów, dodać coś o odrąbywaniu ręki, i wychodzi Gomułka czy inny Jaroszewicz jak żywy.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: matmax »

Towarzysze,

bardzo chętnie usłyszę więcej o idei Fajnego Państwa Wirtualnego. Interesujące, że manifest wzbudza aż tyle zainteresowania wśród osób spoza KPD - może chcą Towarzysze wstąpić do Partii, by dzielnie zmieniać ją od środka?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Andrew Olechowski
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2018, 00:15
NIM:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrew Olechowski »

Ogólnie Jezusy mają to do siebie, że się krzyżują, a potem powstają znowu. Dlatego ja się pytam, czy manifest będzie można kupić też w styczniu i listopadzie przyszłego roku? :D Niekiedy mam deficyt papieru na chacie i czasem bym przyjął te czyścioszki do prania.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrzej »

Cześć Karbi i żegnaj :)
Andreas Rex Emeritus
Andrew Olechowski
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2018, 00:15
NIM:

Re: Manifest Grudniowy

Post autor: Andrew Olechowski »

Co to znowu za manifesty wygłaszasz, co? Znowu nie masz się komu poskarżyć, nikt Cię nie rozumie i czujesz się samotny?

Powiadam Ci, Jezusie, swój krzyż masz nosić sam, a nie szukać frajerów, którzy będą nosić go za Ciebie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości