Reakcje na abdykację

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Reakcje na abdykację

Post autor: Stanisław Dmowski »

Przejrzałem kilka forów w poszukiwaniu jakichś opinii nt. abdykacji już Jego Królewskiej Wysokości Alfreda. To co się przewija we wszystkich wątkach to jednoznaczna krytyka ustępującego władcy, miejscami powiedziałbym przesadzona.

W Sarmacji prócz stonowanych wypowiedzi jak np. głosie posła Arpeda, który sugerował powrót Alfreda do Sarmacji, pojawiło się kilka opinii jednoznacznie krytycznych wobec JKW, co ciekawe ich autorami są osoby dość nowe w Księstwie. Jeden z krytykantów zarejestrował się na forum dopiero przed kilkoma dniami. Jak widać, co niektórzy nienawiść wyssali z mlekiem matki.

W Rzeczypospolitej krótka informacja, w Suderlandzie jeden z obywateli zasugerował, że trzeciego razu Alfreda już na pewno nie będzie. Kto to wie...

Na koniec taki kwiatek, otóż abdykację zauważono również w Federacji Nordackiej, państwie powstałym niedawno, obejmującym swym zasięgiem prawi cały kontynent Nordata. Jego młodzi mieszkańcy znowu dali upust emocjom i w niepochlebnych słowach wypowiedzieli się o królu Alfredowi i Dreamlandzie. Jeden z obywateli o pociesznym nazwisku Snowdrops nazwał "radę eks-królów" (pewnie chodziło o Konwent Seniorów) porażką, natomiast obywatel Wespucci używając określenia "Traumland" wyrażał się w niepochlebny sposób o byłym władcy. Jakkolwiek z częścią wypowiedzi byłbym w stanie się zgodzić, tak ich ton wskazuje na niechęć w stosunku do całości państwa. Yoyonacje jak widać odwykły od grillowania i obrosły w piórka.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Darudo Ranlerald »

Wasza Ekscelencjo,

Wypowiedzi krytyczne, w tym ich ton, oddają kondycję Królestwa Dreamlandu. Problem w tym, że starzy Dreamlandczycy albo założyli różowe okulary, albo sami straciwszy nadzieje przeobrazili się w wewnętrznych trolli.
Nie wiem, być może błędnie założyłem, że kiedyś tutaj było inaczej. Wszakże tyle osób tutaj wciąż wyraża dumę z przewagi naszej "kultury języka" nad innymi v-państwami.

Czyżby?

A czymże ta kultura się objawia? Alusiowymi kurwami, szmatami i resztą jego bełkotu? Jezusową kpiną i szyderstwem z Dreamlandu?

Tak nas będą widzieć, jak będziemy się pokazywać.

Może tego nie dostrzegamy, ale nasze forum przeglądają ludzie z innych v-państw. I wystawiają ocenę na podstawie tego co widzą. A nikt mi nie wmówi, że nie dzieje się źle.

No chyba, że te kurwy i szmaty to dla kogoś powód do dumy. Dal mnie to powód do wstydu i cieszę się, że ocena krytyczna skończyła się tylko na Traumlandzie. Mogło być dużo gorzej i wcale nie byłyby te głosy nieuzasadnione.
Najwyższa pora by zauważyć wreszcie, że nie jest dobrze. Gorzej, jest źle. Bo za naprawę można się wziąć dopiero wtedy, kiedy przyznamy, że coś naprawić trzeba.
A my zasłaniamy oczy drżącymi rękami i szepczemy: "jest cacy".

Nie, nie jest. Przypominamy Traumland. I to trzeba zmienić, a nie oburzać się, że ktoś pisze co widzi.

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Andrzej »

Mordeczko, ale ja nie jestem dreamlandczykiem, jestem bezpaństwowcem.

Also wyjmijże tego kija z dupy.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ekscelencjo, jak przybywałem to było lepiej. W tym sensie, że Wandystan jeszcze się na dobre nie rozgościł, a Ciprofloksji nie było.

Pomysły penalizacji ciągłych bluzgów już padały i byłem gorącym zwolennikiem. Skończyło się na gadce o wolności słowa i zabijaniu dyskusji, która czasem potrzebuje użyć gorzkich słów. Efekty jakie są, każdy widzi.

Aluś wywodzi się z Cyprofloksji, Jezus z Wandystanu. To tak w geście informacji.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Edward Snowdops
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2018, 19:12
NIM:
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Edward Snowdops »

Co do nazwania Konwentu Królów Seniorów, nie chodziło mi o nazwanie ogólnie Konwentu Porażką, ale o drugie Powołanie Alfreda na króla.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Maciej II »

W rzucaniu mięsem na deskach forum KD nie chodzi o samą przyjemność z wulgaryzacji życia publicznego. To jest element performansu - wyśmiania podejścia formalistycznego względem zabawy w państwo na forum.
Także generowanie konfliktu i próba zmuszenia drugiej strony do zmiany podejścia przepisami nie przyniesie zamierzonych efektów, może Pan co najwyżej zadany problem ignorować.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Darudo Ranlerald »

Helmut Pohl pisze: 12 gru 2018, 18:36To jest element performansu
To raczej pokazanie światu, że poza wulgarnym językiem nie posiada się żadnych innych środków ekspresji.

I ja nie neguję, czasem "kurwa", aż pasuje, ale jeśli ktoś "kurwą" zaczyna i "kurwą" kończy to jeśli już miałbym się w tym doszukiwać perfomance'u, to wyłącznie żenującego.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Maciej II »

Póki reaguje Pan na niego złością jest to performans całkiem udany.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Darudo Ranlerald »

Sęk w tym, że w ogóle nie reaguję. :)

Dyskutuję, z przyjemnością, z Waszą ekscelencją. A nie pożal się Boże perfomance'ami. :D
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Andrzej »

Helmut Pohl pisze: 12 gru 2018, 18:36 W rzucaniu mięsem na deskach forum KD nie chodzi o samą przyjemność z wulgaryzacji życia publicznego. To jest element performansu - wyśmiania podejścia formalistycznego względem zabawy w państwo na forum.
Żółwik, mordeczko! Jeśli ktoś ma wąskie horyzonty i wkurwia go wolność słowa (i.e. ktoś prezentuje się w ŁOJEZU ŁODMIENNY sposób od niej lub niego), to wyłącznie jego lub jej problem :^)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Aleksander »

Darudo Ranlerald pisze: 12 gru 2018, 18:46
Helmut Pohl pisze: 12 gru 2018, 18:36To jest element performansu
To raczej pokazanie światu, że poza wulgarnym językiem nie posiada się żadnych innych środków ekspresji.

I ja nie neguję, czasem "kurwa", aż pasuje, ale jeśli ktoś "kurwą" zaczyna i "kurwą" kończy to jeśli już miałbym się w tym doszukiwać perfomance'u, to wyłącznie żenującego.
Ten uroczy moment, gdy nowy mieszkaniec Dreamlandu usiłuje się usadowić ponad konfliktem, jako swoisty arbiter elegancji i nie rozumie, że to jest numer tak wiele razy grany, że nikt już się na to nie nabiera.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Andrzej »

الوـس pisze: 12 gru 2018, 22:43 nowy mieszkaniec Dreamlandu
About that XDD
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ale wiecie, że nowego mieszkańca takie rzeczy raczej zniechęcają niż zachęcają?

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 13 gru 2018, 00:24 Ale wiecie, że nowego mieszkańca takie rzeczy raczej zniechęcają niż zachęcają?

KA
Bardziej ode mnie nie można być zniechęconym :^)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Karolina Aleksandra »

To niekoniecznie powód, żeby zniechęcenie przenosić na nowych mieszkańców, którzy mają energię do działania.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 13 gru 2018, 00:48 To niekoniecznie powód, żeby zniechęcenie przenosić na nowych mieszkańców, którzy mają energię do działania.

KA
Nie sądzę, by cokolwiek co powiem zwyczajnie nie spłynęło po towarzyszu Darude Sandstorm :^)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jezus Pedael Ipanienko pisze: 13 gru 2018, 01:53 Nie sądzę, by cokolwiek co powiem zwyczajnie nie spłynęło po towarzyszu Darude Sandstorm :^)
Tylko, że ty tego nie wiesz. Każdy ma inną cierpliwość, inną wytrzymałość. Postaraj się po prostu trochę uspokoić.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 13 gru 2018, 07:23
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 13 gru 2018, 01:53 Nie sądzę, by cokolwiek co powiem zwyczajnie nie spłynęło po towarzyszu Darude Sandstorm :^)
Tylko, że ty tego nie wiesz. Każdy ma inną cierpliwość, inną wytrzymałość. Postaraj się po prostu trochę uspokoić.
Jestem spokojny ;)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze: 13 gru 2018, 00:24 Ale wiecie, że nowego mieszkańca takie rzeczy raczej zniechęcają niż zachęcają?

KA
Nie chcę lecieć Gastonem, ale co mnie to obchodzi? Albo ktoś podejmie rękawicę, albo niech spierdala. Nie potrzeba nam hodować armii eunuchów. Jeżeli ktoś próbuje taniej manipulacji to niezależnie od stażu niechaj się liczy z tym, że ktoś to dostrzeże i wytknie. A jeżeli mu to nie pasuje, to funduję książkę o złotokapach i bilet do Santery czy innej Burgundii i niech sobie siedzi przy kserokopiarce w miłej atmosferze.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Reakcje na abdykację

Post autor: Darudo Ranlerald »

الوـس pisze: 13 gru 2018, 16:54Albo ktoś podejmie rękawicę, albo niech spierdala.
Aby ktoś podjął rękawice, najpierw ktoś inny musi ją rzucić. Rzucenie "kurwą" nie jest rzuceniem rękawicy. Wręcz przeciwnie.

Towarzysz "kurwa to moja jedyna broń" Aluś, musi to wreszcie zrozumieć, że nie każdy tarza się w szambie, myśląc, że przekonujący.

I odpowiem tym samym stwierdzeniem. Albo ze mną rozmawiacie na poziomie, albo wcale. Bo ja nie mam obowiązku razem z wami tarzać się w gównie i przekonywać, że to fajna zabawa.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości