[PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

[PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Drodzy,

Jak już Wam wiadomo, dzisiaj Jego Królewska Mość Alfred złożył na ręce urzędników w dziale „Ogłoszenia urzędowe” akt abdykacji, świadomie nie wyznaczając żadnego następcy.

Działając w zgodzie z przepisami zawartymi w Dekrecie o sukcesji królewskiej z dnia 25 sierpnia 2018 r., jako w myśl tego aktu najmłodszy Król Senior, obejmuję urząd Regenta Królestwa Dreamlandu i przystępuję do zwołania Konwentu Seniorów.

Seniorowie mają siedem dni na potwierdzenie swojej obecności (zatem do końca przyszłego wtorku), a czternaście dni na dokonanie wyboru następcy. Jeśli tego nie uczynią, zadanie wyboru następcy przypadnie narodowi. Myślę jednak, że cały proces będzie jednak nieco szybszy, o ile Konwent Seniorów nie podejmie świadomej decyzji o doprowadzeniu do wolnej elekcji.

W międzyczasie warto podjąć samorefleksję. Widzę, że dzisiaj nieco forum się ożywiło. To dobry punkt wyjścia do rozmowy o stanie Królestwa i o tym, co jesteśmy w stanie zrobić realnie, co nas zniechęca, a co zachęca do działania. Tylko tak szczerze.

(—) Karolina Aleksandra, r.s.,
Dziesiąta Królowa Ebruz, Regentka
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Stare otwarcie

Post autor: Darudo Ranlerald »

Wasza Królewska Wysokość,

zamieszkuję to przeurocze Królestwo od niedawna, dlatego zdaję sobie sprawę, że moja ocena może być chybiona. Pozwalam sobie jednak wyrazić własne zdanie, bo jestem przekonany, że własnie jako nowy obywatel mogę mówić o odczuciach nowych obywateli.

Pominę opis w jaki sposób dowiedzialem się o Dreamlandzie, jako że jest to nieistotne. W każdym razie, kiedy składałem wniosek o przyznanie mi obywatelstwa byłem przekonany, że jest to tętniące życiem Królestwo. Urzędujący Król, działający Parlament, Rząd, funkcjonujące Krainy, działające instytucje państwowe, konkurujące przedsiębiorstwa. Oczywiście na początku nie potrafiłem powiedzieć jakich konkretnie instytucji mogę się spodziewać, byłem przekonany, że działają.

Okazało się, że większość pozamykana, nawet kłódki już pordzewiałe.

To była pierwsza rzecz, która wpłynęła na mnie demotywująco.

I pewnie gdyby nie Premier RK, który zainteresował się od razu moją osobą, wysłuchał, doradził, nawet dał kilka zadań do wykonania, to pewnie podzieliłbym los wcześniejszych "nowych obywateli" - przepadł w niebycie.

Stąd uważam, że tak trzeba to Królestwo zorganizować, przynajmniej na początku Jego naprawy, żeby nie wyglądało na całkowicie opuszczone. Tak, żeby nowe osoby nie uciekały, zanim na dobre jeszcze tutaj wejdą.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że one nie ruszą z dnia na dzień pełną parą. Ale można przywrócić do działania w takim stanie w jakim są, a każdy kto ma chęci rozkręcać je na miarę swoich możiwości.

To co zauważyłem, być może błędnie, panuje tu mania perfekcjonizmu i powagi. A przecież to tylko zabawa. Dużo ludzi interesuje się sportem. Niech swoje zainteresowania przeleją na organizację wydziału wychowania fizycznego na UK.
Każda społeczność budowana jest wokół tożsamości. Odnowić wydział historii. Przecież to nie muszą być publikacje odpowiadające realnym recenzowanym pracom doktorskim.
Ile da się znaleźć, ile kto pamięta, spisać epoki poszczególnych królów. Tyle na początek.

Wydział prawa. Stworzyć parę wykładów, na początek, z prawa konstytucyjnego, cywilnego, karnego. Przecież tego nie musi być wiele i nie musi być wyczerpująco. Z czasem się uzupelni. Niie będzie doskonale, ale i tak lepiej od wywieszki: NIECZYNNE.

Wspólnymi siłami stworzyć jakąś mitologię, jakieś legendy. Przecież dzieci budują własną tożsamość własnie od polskich legend. Będzie to urozmaicenie. Będzie wzbogacało Królestwo.

Media.
Nikt się nie domaga, żeby dreamlandzkie media dorównywały BBC. Ale przecież bez problemu można zorganizować jakiś królewski biuletyn. Jeżeli przychodzi tu ktoś, żeby pisać, będzie miał gdzie. Oczywiście, trzeba dążyć do tego, żeby rynek medialny rozkręcić, bo v-państwo to de facto słowo. Przede wszystkim pisane słowo.
Ale na początek wystarczy jedno, ale stałe miejsce, gdzie ktoś, kto chce pisać, będzie mógł to robić.

Nie mam pojęcia jak wspomagać prywatne inicjatywy, ale to już zostawię doświadczonym Dreamlandczykom.

Zmierzam do tego, żeby nie popadać w zbytni profesjonalizm, jeżeli jego skutkiem mają być kartki: NIECZYNNE.

Róbmy, jak potrafimy najlepiej. Może niedoskonale, ale róbmy. Wstańmy, przetrzyjmy zaspane oczy, obmyjmy twarz zimną wodą i DO PRZODU. Lepiej czy gorzej, ale do przodu.

Kłaniam się nisko,
Darudo Ranlerald

PS przepraszam za chaotyczne myśli. To myśli całkowicie nieuczesane.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Stare otwarcie

Post autor: Polyna »

Darudo Ranlerald pisze: 11 gru 2018, 20:22 PS przepraszam za chaotyczne myśli. To myśli całkowicie nieuczesane.
Pożyczyć grzebień?
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Stare otwarcie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Darudo Ranlerald pisze: 11 gru 2018, 20:22
To co zauważyłem, być może błędnie, panuje tu mania perfekcjonizmu i powagi.
I widzi Pan, to właśnie było przyczyną mojego przybycia do mikronacji i ostania się akurat tutaj, i dlatego nieraz żarłem się z KPD, Alusiem i kilkoma innymi.

Jeśli o elekcji monarchy mowa, ciekaw jestem komu zostanie to zaproponowane.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Król Alfred jaki był taki był. Nikt mu nie odmówi talentu do ciętego języka i prawniczych dywagacji. Wielu obywateli pomimo wyrażanego niezadowolenia liczyło na obecność króla i jego jakiekolwiek działanie. Król miał szansę, wolał jednak uciec. Po prostu stchórzył i to już kolejny raz.

Od Konwentu Seniorów osobiście będę oczekiwał naprawdę wielkiego zastanowienia się nie tylko nad osobą przyszłego króla, ale i przyszłością naszego kraju. Potrzeba nam władcy, który będzie nie tylko od święta i który będzie wytrwale pracował. Jestem świadom tego, jak trudny wybór będą mieli królowie seniorzy. Liczę, że dadzą nam obywatelom impuls do działania. Parafrazując Kisielewskiego, od jakiegoś czasu jesteśmy w dupie, no możemy jednak pozwolić na to, by się w niej na stałe urządzić.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Stare otwarcie

Post autor: Darudo Ranlerald »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 12 gru 2018, 06:35 i dlatego nieraz żarłem się z KPD, Alusiem i kilkoma innymi.
Wasza Ekscelencja popada w dychotomię myślenia. Pomiędzy perfekcjonizmem a rynsztokiem jest cała niezagospodarowana przestrzeń.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Andrzej »

Pewnie wskażą Karo, która jako królowa stanie się nieaktywna, po czym abdykuje wyznaczając na następcę jego pizdowatość Alfreda XD Historia lubi się powtarzać, c'nie?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Stare otwarcie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Darudo Ranlerald pisze: 12 gru 2018, 13:41 Wasza Ekscelencja popada w dychotomię myślenia. Pomiędzy perfekcjonizmem a rynsztokiem jest cała niezagospodarowana przestrzeń.
To zależy w jakim sensie ta przestrzeń jest. Mówimy o istnieniu w ogóle czy w Dreamlandzie? Bo stanowisk pośrednich zdaje się jeszcze tu nie widziałem. W szczególności, że dotąd była to istota doktrynalna, że konflikt napełnia aktywność, a skrajności skutecznie ten konflikt podtrzymują.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Stare otwarcie

Post autor: Darudo Ranlerald »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 12 gru 2018, 16:52 To zależy w jakim sensie ta przestrzeń jest. Mówimy o istnieniu w ogóle czy w Dreamlandzie? Bo stanowisk pośrednich zdaje się jeszcze tu nie widziałem. W szczególności, że dotąd była to istota doktrynalna, że konflikt napełnia aktywność, a skrajności skutecznie ten konflikt podtrzymują.
Mowa o Dreamlandzie i jego rozwoju. Ja nie mówię o konflikcie. Spory rozwijają. Ale spór nie może przybierać formy "kurwy, pizdy, szmaty". To już nie jest konflikt. To jest rynsztok, ktory odstrasza tych, którzy chcieliby ewentualnie pobawić się na poważnie.

O tym własnie mówię, że nie ma stanowisk pośrednich. Czy w ogóle pośredniego działania. Popadając w perfekcjonizm, nie robi się nic, ustępując miejsca "pizdom i kurwom".

Zmierzam do tego, że powinniśmy spróbować zmienić strategię. Pozwolić działać ludziom tak jak potrafią, bez spiny, że nie jest najlepiej. Póki co nie będzie. bo nawet jak trafi tu ktoś, kto by potrafił i chicał, to "kurwy i pizdy" szybciutko go stąd wymiotą.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Stare otwarcie

Post autor: Andrzej »

Darudo Ranlerald pisze: 12 gru 2018, 17:07Ale spór nie może przybierać formy "kurwy, pizdy, szmaty". To już nie jest konflikt. To jest rynsztok, ktory odstrasza tych, którzy chcieliby ewentualnie pobawić się na poważnie.
Twój problem polega na tym, że w wolnym kraju nie pozwalasz ludziom odmiennym od siebie na wolność ekspresji, bo wkurwia cię, jak ktoś zaklnie. Ręce opadają XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 20:10 Twój problem polega na tym, że w wolnym kraju nie pozwalasz ludziom odmiennym od siebie na wolność ekspresji, bo wkurwia cię, jak ktoś zaklnie. Ręce opadają XD
Pamiętajcie jednak, że wolność ma pewne granice i nie każdy rozumie ją według poglądów anarchistów albo libertynów jak wy.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Florian von Stettin pisze: 12 gru 2018, 20:24
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 20:10 Twój problem polega na tym, że w wolnym kraju nie pozwalasz ludziom odmiennym od siebie na wolność ekspresji, bo wkurwia cię, jak ktoś zaklnie. Ręce opadają XD
Pamiętajcie jednak, że wolność ma pewne granice i nie każdy rozumie ją według poglądów anarchistów albo libertynów jak wy.
Szkoda, że na forum nie mamy funkcji łapek w górę. W każdym razie tak.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 12 gru 2018, 20:24
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 20:10 Twój problem polega na tym, że w wolnym kraju nie pozwalasz ludziom odmiennym od siebie na wolność ekspresji, bo wkurwia cię, jak ktoś zaklnie. Ręce opadają XD
Pamiętajcie jednak, że wolność ma pewne granice i nie każdy rozumie ją według poglądów anarchistów albo libertynów jak wy.
Nie będzie mi monarchofaszysta dyktował, czy wolno mi powiedzieć "kurwa" czy nie" :^)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 12 gru 2018, 13:21Od Konwentu Seniorów osobiście będę oczekiwał naprawdę wielkiego zastanowienia się nie tylko nad osobą przyszłego króla, ale i przyszłością naszego kraju. Potrzeba nam władcy, który będzie nie tylko od święta i który będzie wytrwale pracował. Jestem świadom tego, jak trudny wybór będą mieli królowie seniorzy.
Piszesz tak, jakbyśmy w Dreamlandzie co krok potykali się o odpowiedniego kandydata. Obawiam się, że to stanowisko na wyrost optymistyczne.
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 15:20 Pewnie wskażą Karo, która jako królowa stanie się nieaktywna, po czym abdykuje wyznaczając na następcę jego pizdowatość Alfreda XD Historia lubi się powtarzać, c'nie?
Rekurencja dziwko!
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 21:17Nie będzie mi monarchofaszysta dyktował, czy wolno mi powiedzieć "kurwa" czy nie" :^)
Ano.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Z innej beczki, otrzymałam dzisiaj dostęp do panelu administracyjnego i paneli na stronie Królestwa. Skończył się także termin zgłaszania kandydatów na Premiera, w związku z czym podejmę stosowne działania.

Bezpieczna jest także przyszłość serwera i domeny, który którymi się zajmujemy zwykle o tej porze roku — dzięki pewnej dotacji byłam w stanie opłacić obie rzeczy.
KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Andrzej »

Ja mogę się zgłosić, ale nie chce mi się tracić statusu bezpaństwowca.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 21:17Nie będzie mi monarchofaszysta dyktował, czy wolno mi powiedzieć "kurwa" czy nie" :^)
Czy jest Towarzysz zupełnie pewien, że chodzi tylko i wyłącznie o słowo na „k”?

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 13 gru 2018, 00:58
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 12 gru 2018, 21:17Nie będzie mi monarchofaszysta dyktował, czy wolno mi powiedzieć "kurwa" czy nie" :^)
Czy jest Towarzysz zupełnie pewien, że chodzi tylko i wyłącznie o słowo na „k”?

KA
Czy tobie trzeba tłumaczyć rzeczy binarnie?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Po prostu zabrzmiało to bardzo… generalizująco ;] Bo też nie chodzi tylko o używanie wulgaryzmów lub i nie, a o coś innego — i myślę, że w tę stronę powinna zmierzać dyskusja.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [PROKLAMACJA] Stare otwarcie

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 13 gru 2018, 02:00
Po prostu zabrzmiało to bardzo… generalizująco ;] Bo też nie chodzi tylko o używanie wulgaryzmów lub i nie, a o coś innego — i myślę, że w tę stronę powinna zmierzać dyskusja.

KA
To odwieczna walka zwolenników wolności słowa i kontroli słowa ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość