Abdykacja...

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak jak już JKW wyjaśniałem, wedle niedawnej noweli w przypadku niewyznaczenia następcy regentem jest król senior odpowiedzialny za zwołanie Konwentu Seniorów. Owa odpowiedzialność spoczywa na najmłodszym królu seniorze.

Uprawnienia o które prosiliście nadałem, sprawdźcie, czy wszystko działa.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wszystko się zgadza - po prostu sam fakt, że tyle osób zapomniało o nowelizacji dekretu jest zaiste ciekawy.

Za uprawnienia dziękuję, póki co działają. Jak coś, to będę pisać.

Edit: W sumie ta sprawa pokazuje, jak ważna jest aktualizacja BPSK - nie każdy ma nawyk szukania po forum urzędowym aktów prawnych.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 18:12 przez Karolina Aleksandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Daniel von Witt »

Nie wiadomo co napisać w reakcji na ten akt. Można było nabawić się mdłości i wzdęć obserwując i poddając się panowaniu tego miernoty. Kolejna, wzięta przez kalkę abdykacja, jest po prostu aktem orzygania obywateli przez Alfreda. Brzydzę się nim. To uosobienie antywładcy. Pryszcz, który sam pękł. Przywódca, który spektakularnie (ale o wiele nudniej niż za pierwszym razem) zafundował sobie autodestrukcję. Gratuluję - nie mógł lepiej skończyć. Skończył tak podle, jak panował i rządził.

Niech żyje Dreamland!

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Abdykacja...

Post autor: Polyna »

Bez czytania postów w tym temacie: ja jebię, znowu?

No to co teraz, Karolina 2.0? A nie będzie zbyt zajęta chlaniem po dworcach?
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drama Queen pisze: 11 gru 2018, 18:31 Bez czytania postów w tym temacie: ja jebię, znowu?

No to co teraz, Karolina 2.0? A nie będzie zbyt zajęta chlaniem po dworcach?
Apropo, Karolinko. Wy żeście jeszcze nie podzielili się wykładem o dworcach :)
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Karolina Aleksandra pisze: 11 gru 2018, 17:57W sumie ta sprawa pokazuje, jak ważna jest aktualizacja BPSK - nie każdy ma nawyk szukania po forum urzędowym aktów prawnych.
Podejrzewam, że nawet WKW nie wie, jak ważne słowa wypowiedziała.

Baza została zaktualizowana niedawno. Gdyby nie to, mogło by dojść do rewolucji. Dlaczego?

Miejscem ogłaszania aktów, jest FDKD. Jednocześnie poczytuje się, że akt ogłoszony w BPSK jest tożsamy z aktem obowiązującym. Na tej podstawie można by uprzeć się, że zarówno nowy jak i stary Dekret obowiązuje.
Dopiero by się działo, gdyby taki scenariusz się ziścił, a dwóch regentów upierało się przy swoim.

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Abdykacja...

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 11 gru 2018, 18:37 Apropo, Karolinko. Wy żeście jeszcze nie podzielili się wykładem o dworcach :)
Do tego właśnie piję (ale nie Igristoje).
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 11 gru 2018, 16:41 Alfred jest strzelającą fochy pizdą
Ale ja nie jestem Alfred
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Z tego miejsca pozdrawiam swojego przyjaciela, który podrzucił mi coś takiego.

Obrazek
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Florian von Stettin pisze: 11 gru 2018, 19:04 (...) podrzucił mi coś takiego.
W Stanach zjednoczonych kobieta poparzyła się kawą. Wystąpiła do sądu o odszkodowanie. Sprawę wygrała. Sąd uznał, że sprzedawca miał obowiązek uprzedzić, że kawa w kubku jest gorąca, bo konsument nie ma obowiązku tego wiedzieć.
Mówię o tym dlatego, że właśnie wybuchnąłem smiechem i zalałem klawiaturę.

Rozważam pozew do sądu o przyznanie mi odszkodowania. Wasza Ekscelencja nie uprzedziła, że będzie śmieszne.

A tak poważnie... Rewelacyjne!! Fantastyczne!! Uśmiałem się do łez.

Proszę wybaczyć brak ukłonów, ale tarzam się ze śmiechu po podłodze. :D :D :D
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Andrzej »

Drama Queen pisze: 11 gru 2018, 18:52
Jezus Pedael Ipanienko pisze: 11 gru 2018, 16:41 Alfred jest strzelającą fochy pizdą
Ale ja nie jestem Alfred
Nie jesteś też pizdą :^)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Się porobiło... Trochę śmieszy mnie jedna sprawa. Nie to, co (były) król zrobił, tylko to, co się stało później. Kiedy król był królem, nikt nic nie mówił, a jak już to tak, żeby powiedzieć, ale nie wprost. Jedynie Pan Florian wytoczył krytykę wprost. Większość ludzi, którzy teraz wypowiadają się, przypominają mi, co przytoczę za przykład, ludzi, którzy, gdy zauważą, że ich (nielubiany) kolega opuścił pokój, to zaczynają go krytykować za plecami, czy też obgadywać. Oczywiście, to jest łatwiejsze, bo konsekwencje swoich, często wulgarnych słów, są bardzo niskie. Zamiast powiedzieć, było tak, jest tak, a ma być tak, to każdy woli tworzyć ciąg frazesów wspieranych przez typowe zachowania społeczne. Czekam na odpowiedź w formie krytyki, ciekawe kto zajmie stanowisko pokrzywdzonego moimi słowami.
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Konstantin Wolframovich pisze: 11 gru 2018, 19:23ciekawe kto zajmie stanowisko pokrzywdzonego moimi słowami.
Ja!

Nie krytykowałem JKW bezpośrednio i nadal tego nie robię. Już wcześniej zauważyłem, że coś tu jest nie tak, ale winą obciążyłem system, nie samego Króla.
I wciąż winą mogę obarczyć system, nie Króla.

Oczywiście, po zakończeniu zasiadania na tronie przychodzi czas na ocenę. I nawet jesli wcześniej nie wydawało się ocen krytycznych, to po abdykacji nie jest niczym niestosownym podsumować urzędowanie Króla, także w sposób krytyczny.
Akurat ja się od tego powstrzymam, bo przyszło mi trafić na samą końcówkę rządów JKW Alfreda. Nie zarzekam się jednak, że nie zrobię tego następnym razem. Być może ocena będzie krytyczna. I nie będę czuł się gorzej tylko dlatego, że wcześniej takiej krytyki nie wyrażałem.

Kłaniam się nisko.

PS pomijam wulgarne wypowiedzi i intelektualny bełkot, który także tu się pojawił. Nie będę się zniżał do tego poziomu. Wystarczy, że musiałem przyjąć do wiadomości, że tacy ludzie są i w KD.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Darudo Ranlerald pisze: 11 gru 2018, 19:35
Konstantin Wolframovich pisze: 11 gru 2018, 19:23ciekawe kto zajmie stanowisko pokrzywdzonego moimi słowami.
Oczywiście, po zakończeniu zasiadania na tronie przychodzi czas na ocenę. I nawet jesli wcześniej nie wydawało się ocen krytycznych, to po abdykacji nie jest niczym niestosownym podsumować urzędowanie Króla, także w sposób krytyczny.
Oczywiście, że tak. Z tym że aktualna forma wypowiedzi, która trwa już wystarczająco długo, przybiera kształt wodospadu odpadów radioaktywnych - czyli nic, co może się przydać. Poza tym, mam nadzieję, że mylnie, interpretuje Pan moje słowa dosadnie i odpowiedział Pan, mówiąc za siebie, co jest zrozumiałe, natomiast oboje jesteśmy w KD nie długo, dlatego i ja trzymałem się z dala od wszelkich pochlebstw i krytyki.

"I nie będę czuł się gorzej tylko dlatego, że wcześniej takiej krytyki nie wyrażałem."

Tak, jest to naturalne. Natomiast, jak to Pan ujął, podsumowanie, z czym to coś, nie można nazwać podsumowaniem, kłóci się to z definicją tego słowa, natomiast tak jak była cisza przez wiele dni, ktoś coś wspominał, żeby wspomnieć, a kiedy ów krytyka, nie będzie miała silnej odpowiedzi, to każdy wstał z fotela, każdy zaczął pisać, każdy wie, każdy rozumie. Wiadomo, łatwo "przewidzieć" bójkę, gdy właśnie ta się kończy, czyż to nie jest ironiczne...?
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Z tym, Wasza Ekscelencjo, nie będę polemizował. Przede wszystkim dlatego, że podzielam Wasze zdanie.

Z drugiej strony to dobry moment by rozeznać się, kto chce rzeczywiście KD usprawnić, a kto tylko poprzestaje na personalnych przepychankach.

Kłaniam się nisko.

PS zgadza się, wypowiadałem się wyłącznie w swoim imieniu, wyjasniając wyłącznie moje intencje i opinie.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Maciej II »

Kupa śmiechu z tą abdykacją. Z przewagą kupy.
Jakbym podliczył plany, a dokonania Alfreda za czasu mojej obecności króciutkiej 4 miesięcznej obecności tutaj to wychodzi, że JKM teza "daję gniew i ogień" faktycznie się sprawdza.
I o ile w przypadku gniewu możemy mówić chociażby o niepoprowadzonym do końca pomyśle nowego kraju federacji, który dałby świeżonkom w KD możliwość krystalizowania własnych pomysłów na mikroświat, czy też o zapowiadanej reformie konstytucyjnej mającej porządkować prawo. Tak w przypadku ognia na myśl przychodzi 5-postowe boksowanie się z premierem, czy też ostateczne porzucenie państwa w obliczu kryzysu aktywności.

Ja zapamiętam króla jako Alfreda I "Mdłego", co wydaje mi się najlepszym podsumowaniem okresu regencji.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 20:54 przez Maciej II, łącznie zmieniany 1 raz.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Helmut Pohl pisze: 11 gru 2018, 20:50 I o ile w przypadku gniewu możemy mówić chociażby o niepoprowadzonym do końca pomyśle nowego kraju federacji, który dałby świeżonkom w KD możliwość krystalizowania własnych pomysłów na mikroświat
Byłby Pan wciąż zainteresowany pomysłem?

KA
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Maciej II »

Ależ oczywiście.
Lubię budować, a wiktoriańska Anglia, nie powiem - przyciąga.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Karolina Aleksandra pisze: 11 gru 2018, 20:53
Helmut Pohl pisze: 11 gru 2018, 20:50 I o ile w przypadku gniewu możemy mówić chociażby o niepoprowadzonym do końca pomyśle nowego kraju federacji, który dałby świeżonkom w KD możliwość krystalizowania własnych pomysłów na mikroświat
Byłby Pan wciąż zainteresowany pomysłem?

KA
Ja jestem zainteresowany pomysłem.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Fantastycznie. Zadziałamy w tym kierunku.

KA
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Aleksander »

Pochwalam!
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości