Abdykacja...

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Abdykacja...

Post autor: Sted Asketil »

Abdykacja - viewtopic.php?t=10054&p=71592#p71592

I nie to zebym sie chwalil... przwidywania sie potwierdzily - ponowna ucieczka i abdykacja bez wyznaczenia nastepcy. Wstyd i hanba - najgorszy polityk, i krol dwudziestolecia (ktore zreszta tak dumnie obchodzlismy) Dreamlandu.
Wiecej zla i szkody nie mozna bylo chyba juz wyrzadzic.

Tymbardziej mi wstyd ze to moj (wyrzeklem sie, ale jednak...) moj wnuk...

Przepraszam...

Sted Asketil

*post edytowany: Sted
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

JXM Król-Senior poinformował mnie, że prawdopodobnie jestem Regentką. Dopiero wieczorem będę w stanie się włączyć i ogarnąć obecny stan prawny Królestwa. Wtedy też nadrobię prywatne wiadomości, bo widzę, że mam ich kilka.

KA
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Karolina Aleksandra pisze: 11 gru 2018, 14:32
JXM Król-Senior poinformował mnie, że prawdopodobnie (...)
Skończmy tę szopkę. Prawo stanowi, że w przypadku gdy Król ustąpi z tronu bez wyznaczenia następcy, następcę tronu wyznacza najstarszy król senior będący obywatelem w czasie ustąpienia Króla z tronu, zasięgnąwszy opinii pozostałych królów seniorów spełniających ten wymóg.

Aktualnie nie ma króla, nie ma więc kto powołać regenta. Następcę tronu wyznacza najstarszy król senior.

Karta Konstytucyjna stanowi, w artykule pierwszym, że Królestwo Dreamlandu jest federalnym państwem prawa. Bądźmy odpowiedzialni i bądźmy państwem prawa.

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Bardzo emocjonalna wypowiedź, trochę niepotrzebnie, bo nikt tu nie zamierza łamać prawa. Napisałam to, co Król Senior mi przekazał, zaznaczając, że „prawdopodobnie” tak jest. Nie mam obecnie czasu ani sytuacji, żeby ogarniać sytuację prawną, więc założyłam, że moja informacja wystarczy do uczynienia domysłu, że wieczorem zostanie podana informacja o oficjalnym stanie prawnym Królestwa.

KA
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Karolina Aleksandra pisze: 11 gru 2018, 15:32 to, co Król Senior mi przekazał
Wasza Królewska Wysokość,

Król Senior - co WKW zauważyła - jest Królem Seniorem. Nie Królem. Abdykując zrównał się uprawnieniami z pozostałymi Królami Seniorami i Królową Seniorką. I obecnie ma tyle samo do powiedzenia.
Dreamlandzkie prawo daje szczególne uprawnienia najstarszemu Królowi Seniorowi, nie najmłodszemu.

Kłaniam się nisko.

PS moja wypowiedź nie była emocjonalna, jeżeli gdzieś emocji WKW się dopatruje, to muszę WKW wyprowadzić z błędu. :) Staram się używać języka, który pobudza, motywuje do odpowiedzi. Stąd stanowczy i zdecydowany ton wypowiedzi.

Być może miała WKW na myśli, że wywołuje emocje. I bardzo dobrze. Taki był mój cel. Precz z nuda! ;)
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Padło tutaj stwierdzenie, ale zostało usunięte, że najstarszy król senior jest regentem. Odpowiem nie dlatego, że się odpowiedzieć uparłem, ale dlatego, że ktoś może myśleć, że mamy bezkrólewie i anarchię.

Zgodnie z Dekretem o sukcesji królewskiej (art. 4 ust. 3) obecnie Regentem Królestwa jest Marszałek Parlamentu Królewskiego i teraz to w jego rękach znajdują się wszelkie królewskie prerogatywy z wyłączeniem wskazania następcy tronu.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Andrzej »

O kurwa, ale to była O B S Z E R N A proklamacja królewska XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jego pizdowatość nie zawiódł <3
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Aleksander »

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Słyszałem jakiś czas temu pogłoski, ale myślałem, że to tylko pogłoski. Szok, jeszcze raz szok.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Andrzej »

Ja się nie dziwię. Alfred jest strzelającą fochy pizdą, a abdykacja nie była kwestią "czy" ale "kiedy" :^)
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Florian von Stettin pisze: 11 gru 2018, 16:39 Słyszałem jakiś czas temu pogłoski, ale myślałem, że to tylko pogłoski. Szok, jeszcze raz szok.
Być może to były tylko pogłoski, a to że się sprawdziły, to tylko czysty przypadek. Proszę pamiętać, że JKW Alfred, jeszcze jako Król Dreamlandu, kilka dni temu zapowiadał wielką reformę.
Być może ustąpił, kiedy zobaczył, że nie ma kandydata na Premiera.

Oczywiście to spekulacje, ale na mechanizmie "czasem trafię" działają loterie, wróżki i znachorzy.


Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Nie będę jak na razie zajmował stanowiska w tej sprawie. Mam tylko nadzieję, że zostanie przywrócony ład na dworze królewskim. Wielka tu rola będzie królów seniorów, społeczeństwo pokłada w Was nadzieje.

Ekscelencjo Ranlerald, coście tacy energiczni? Nie kopiemy...
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Na chwilę obecną wielkie znaczenie ma co zrobi (i czy coś w ogóle zrobi) obecny Regent Królestwa JE Pascal de La Brun.

Moja energia jest moją zaletą. Nie boję się kopania, wręcz przeciwnie - bardziej obawia mnie kiedy ktoś nie kopie. ;)

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Darudo Ranlerald pisze: 11 gru 2018, 16:02Zgodnie z Dekretem o sukcesji królewskiej (art. 4 ust. 3) obecnie Regentem Królestwa jest Marszałek Parlamentu Królewskiego i teraz to w jego rękach znajdują się wszelkie królewskie prerogatywy z wyłączeniem wskazania następcy tronu.
Cieszę się z energii, bo się nam przyda. Natomiast wstrzymałabym się z obwieszczaniem Regencji i tego, kto będzie Regentem — dokładnie dlatego prosiłam o chwilę czasu, aby przeanalizować zaistniały stan prawny i skontaktować się lub poprosić o kontakt z Królami Seniorami.

Dekret o sukcesji królewskiej z dnia 25 sierpnia 2018 r.: w przywołanym art. 4 ust. 3 nie ma ani słowa o Marszałku Parlamentu Królewskiego. Nigdy nie ukrywałam, że nie jestem wybitnym prawnikiem, ale jak dla mnie, na mocy art. 6. powołanego dekretu Regentem jest Król Senior, który ma uprawnienia do powołania Konwentu Seniorów.

Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Andrzej »

Ja tam szanuję, że Darude Sandstorm wprowadza jeszcze więcej zamieszania. Chaos i rozpierdol to paliwo rewolucji. Strzeżcie się, monarchofaszyści, lud pracujący nie zapomina i nie wybacza!
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak w ogóle to zachęcam JKW do przeglądania co jakiś skrzynki pocztowej. Proszę, to nie boli a teraz szczególnie to ważne.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: matmax »

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Darudo Ranlerald »

Karolina Aleksandra pisze: 11 gru 2018, 17:11Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
Nie poprawię Waszej Królewskiej Wysokości. Nie mam racji. Na swoją obronę mam tylko to, że na stronie głównej BPSK jest odesłanie do treści archiwalnego Dekretu. O jego treść się opierałem, niesłusznie domniemując, że jest aktualny.

Mea culpa.

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Maciej II »

Jezus Pedael Ipanienko pisze: 11 gru 2018, 17:13 Ja tam szanuję, że Darude Sandstorm wprowadza jeszcze więcej zamieszania. Chaos i rozpierdol to paliwo rewolucji. Strzeżcie się, monarchofaszyści, lud pracujący nie zapomina i nie wybacza!

Śmiało podnieśmy sztandar nasz w górę...
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Abdykacja...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dziękuję za odpowiedź. Dopytywałam, bo trzech na czterech moich rozmówców założyło, że Regentem jest najstarszy Król Senior, więc zastanawiałam się, czy to mnie coś ominęło, czy po prostu nowelizacja dekretu o sukcesji królewskiej przeszła niezauważenie. Oficjalny komunikat będzie wieczorem. Tymczasem idą telegramy do Królów Seniorów.

KA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości