Przekazanie Korony.

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Przekazanie Korony.

Post autor: Robert I, RS. »

KRÓLEWSKI PAŁAC
EKHORN

  • Dnia 12 grudnia 2011 roku
Drodzy Dreamlandczycy,

Z wielkim bólem po raz ostatni zwracamy się do Was jako Król z Pałacu Ekhorn.

Ostatnie tygodnie przyniosły dla Nas wiele zmian. Mówimy oczywiście o świecie realnym, który niestety momentami jest bardzo nieprzewidywalny. Od jakiegoś czasu nie mamy już niestety tyle wolnego czasu, ile chcielibyśmy poświęcić Królestwu i Wam, Drodzy Rodacy. Za chwilę miną dwa lata odkąd otrzymaliśmy Koronę z rąk Naszego Wielkiego Poprzednika Jego Królewskiej Wysokości Edwarda Artura, więc i tak nadchodzi już czas zmiany na Tronie. Dojrzewaliśmy do tej decyzji od dawna i w końcu należało ją podjąć, w szczególności mając na uwadze zmiany, jakie są planowane, a w których decyzję chcielibyśmy zostawić już nowemu monarsze. Po drugie ostatnie wydarzenia nie pozwalają Nam dalej na sprawowanie Korony, zbyt dużo się stało. Chcieliśmy zaczekać z tą decyzją do podjęcia decyzji przez Izbę Poselską, jednakże przekonano Nas do tego, aby w obliczu trudnej sytuacji nie zwlekać. Kilka osób wie, że z tą decyzją zwlekaliśmy już od jakiegoś czasu, bo nie jest to wcale łatwe odejść z funkcji, której sprawowanie sprawia dużo satysfakcji.

Pełnego podsumowania Naszych rządów nie sposób jest uczynić z uwagi na to, że działo się dość dużo i nie o wszystkim można pamiętać, dlatego ocenę Naszego panowania pozostawiamy Wam. Królestwo przeszło kilka zmian, zarówno w sferze wewnętrznej, jak i wizerunkowej. Bardzo Nas cieszy uproszczenie niektórych procedur, jakie się dokonało w tych miesiącach, cieszymy się z reformy ustrojowej. Powodem do dużego zadowolenia jest w końcu nasz najważniejszy projekt – wprowadzenie forum i przekonanie Was do niego oraz podjęcie próby ściągnięcia do Królestwa nowych obywateli. Pierwsze się udało, drugie w znacznej części też – dużym powodem do dumy jest obecność i znacząca aktywność zadeklarowanych przeciwników tej formy komunikacji (za co ukłon w ich stronę). Napływ młodych jest, choć nie aż tak duży, jakiego oczekiwaliśmy. Niemniej jednak każde wsparcie nowymi, świeżymi umysłami, jest dla Nas bardzo ważne i niezwykle cenne. Warto, aby te osoby w przyszłości chciały „powalczyć” o najwyższe zaszczyty. Ze swojej strony jedno chcielibyśmy w kierunku tych właśnie młodych dodać – warto jest się starać, warto dążyć do celu i angażować się w życie Królestwa, bo przynosi to bezcenną satysfakcję, a sama „zabawa” w mikronacje wiele uczy, musicie uwierzyć Nam na słowo.

Dużym powodem do zadowolenia jest w końcu to, że Królestwo zaktywizowało się na arenie międzynarodowej, Nasze inicjatywy znalazły swoje poparcie w mikroświecie i są realizowane. Przykładem tego jest choćby projekt Trybunału Sprawiedliwości przy Organizacji Polskich Mikronacji, który powstał we współpracy z JKW Hadrianem Augustem i zaproponowany został Zgromadzeniu Ogólnemu OPM jeszcze w ubiegłym roku. Przy bardzo dobrej współpracy z poprzednim sekretariatem, a w szczególności JE Kryspinem von Lichtensteinem, ówczesnym Sekretarzem Generalnym OPM. Ponadto wiele projektów zostało opiniowanych, proponowaliśmy liczne poprawki.

Oczywiście nic by z tego nie było, gdyby nie wzorcowa współpraca Korony z Naszym Rządem. Każdy Gabinet miał okazję przekonać się o tym, jak dużo należy zrobić i jak dużą wagę przywiązujemy do realizacji tychże. Nie obyło się bez godzin dyskusji, ogromnej ilości wymienionej korespondencji, a także rozmów w świecie realnym o tych wszystkich sprawach. Również członkowie Królewskich Służb Informatycznych, czy Namiestnicy Koronni lekko z Nami nie mieli. Wszystkim im dziękujemy za ich cierpliwość i wytrwałość oraz wielkie oddanie dla dobra Królestwa i lojalność wobec Korony.

Sprawowanie Korony to nie jest lekki kawałek chleba. Jest to wielka odpowiedzialność za całokształt funkcjonowania Królestwa. Pomimo tego, że za wiele spraw odpowiedzialność bezpośrednio ponoszą konkretne organy, to Król jest tym, który całość musi spiąć klamrą. Dlatego też bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co w ciągu tych dwóch lat zrobiliśmy osobiście oraz zrobił Nasz Rząd i Nasi przedstawiciele w prowincjach. Za wszystko to, o czym mówiliśmy, a czego nie udało się zrealizować przepraszamy.

Imienne podziękowania zostawimy w swoim sercu, gdyż nie chcielibyśmy nikogo przez omyłkę pominąć. Każda osoba, której podziękowania się należą o tym wie, bo wdzięczność swą zawsze okazywaliśmy przy każdej możliwej okazji. Dziękujemy tym wszystkim, z którymi mieliśmy wielką przyjemność pracować.

Najważniejszą sprawą teraz jest kwestia następstwa Tronu. Postanowiliśmy, iż Naszym Następcą będzie osoba wielce dla Królestwa zasłużona, która pełniła już najważniejsze funkcje. Osoba ta dała się poznać Nam wszystkim jako dobry organizator, odpowiedzialny i oddany obywatel. Jesteśmy przekonani, że sprawując Koronę przyczyni się do dalszego rozwoju Królestwa i kontynuować będzie proces otwierania się Dreamlandu na nowych obywateli.

Królestwo stoi u progu ważnych zmian, zarówno w sferze technicznej, jak i organizacyjnej. Chcemy, aby najważniejsze decyzje w tych sprawach były podejmowane już przez osobę, która w nowej rzeczywistości będzie Królestwem rządzić. Tak będzie po prostu rozsądniej. My, zrobiwszy wszystko, co było w Naszej mocy, oddajemy zmieniające się Królestwo w ręce kolejnego władcy.

Z wielką radością ogłaszamy, iż Naszym Następcą zostaje król senior Artur Piotr!

Nowemu Królowi życzymy pomyślnych i sprawiedliwych rządów!

Vivat Rex!
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
k_wichura
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2010, 19:42
Numer GG: 1397103
NIM: 775027
Lokalizacja: Kasana
Kontakt:

Re: Przekazanie Korony.

Post autor: k_wichura »

Może wyrywam się przed szereg, ale Dziękuję za wkład jaki włożyłeś w rozwój Dremlandu jako Król i mam nadzieję, że nadal wspólnie będziemy realizować nasze marzenia silnego Królestwa.
Kazio Wichura
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Przekazanie Korony.

Post autor: Edward II »

Wydarzenia ostatniej doby stanowią realizację wyjątkowo czarnego scenariusza z gatunku political fiction. Abdykacja w obecnych okolicznościach, nawet jeśli była planowana od dłuższego czasu, to ruch mimo wszystko mocno zaskakujący. Te dwa lata rządów, naprawdę dobrych rządów, jeśli wziąć pod uwagę kontekst demograficzny, zasłużyły na dużo lepszą pointę. Tym bardziej, że najgorszy okres chyba jest już za nami.

Za spisywanie poniższych uwag zabrałem się mniej więcej kwadrans przed ogłoszeniem aktu abdykacji, miała to być polemika z tezami wygłoszonymi przez JE Krzysztofa Jazłowieckiego. Zupełnie zeszło ze mnie powietrze.

Inaczej odczytuję sens ostatnich wydarzeń; inaczej oceniam również postawę i wkład niektórych wymienionych przez hrabiego Jazłowieckiego osób, ale to w tym momencie sprawa drugorzędna. Nie wiem, o jakich to „wielu błędach”, które miały „zdyskredytować” króla w oczach Dreamlandczyków pisze były premier, podobnie jak nie wiem, co miał na myśli sposępniały JKW Robert, gdy stwierdził, że w ostatnich dniach „zrozumiał kilka rzeczy”.

Nie zgadzam się z katastroficzną wymową zawartą w ocenach ostatnich wydarzeń, a właściwie wydarzenia, dość zresztą banalnego, jak je określiłem w liście do markiza Asketila kilka godzin po tym, jak wiadomy wątek poświęcony Kryspinowi von Lichtensteinowi dosłownie wyparował na naszych oczach. Stała się rzecz zaskakująca, dla wielu osób zwyczajnie irytująca, ale i zrozumiała w kontekście wydarzeń z przełomu października i listopada. Trudno oprzeć się wrażeniu, że zadecydowały tutaj względy pozamerytoryczne, a sama decyzja miała charakter impulsywny. Z braku jakiejkolwiek innej pożywki moglibyśmy, jako grupa wyposzczonych dyskutantów, żerować na tym fakcie jeszcze przez jakiś czas, eskalując napięcie i sięgając po melodramatyczne w tonie sformułowania, aż w końcu wszyscy ryknęlibyśmy śmiechem. Wbrew wygłoszonej tu opinii uważam, że cała sprawa miała charakter pierdoły i można to było rozegrać nieco inaczej. Z większym dystansem. Wygląda na to, że fatalna czkawka po Lichtensteinie przyjęła postać prawdziwej bomby koszącej, rażącej kluczowych uczestników naszego życia publicznego.

Tak czy owak jest z Dreamlandem lepiej, niż to wygląda z boku. Paradoksalnie lepiej, niż było to choćby przed rokiem, a to za sprawą głównych bohaterów ostatnich wydarzeń, w tym JE Steda Asketila, jednego z najlepszych namiestników w całej historii Królestwa.

A jednak irytująca jest ta miara, którą oceniają się dreamlandzcy politycy. Rezygnacja JKW Edwarda Artura z funkcji szefa rządu – akt zupełnie dla mnie niezrozumiały – podobnie jak ogłoszona właśnie abdykacja monarchy utwierdzają mnie w przekonaniu, że stajemy się zakładnikami przesadnie wyśrubowanych standardów kultury politycznej, właściwych raczej epoce monarchii brytyjskiej doby Williama Pitta i Jerzego III. To, co na ogół stanowi naszą siłę i znak rozpoznawczy, w momentach przesilenia okazuje się być naszą słabością. Reakcje pozostają u nas w całkowitym oderwaniu od faktycznego sensu pierwotnego wydarzenia - upadające otoczaki z miejsca wywołują niszczące lawiny, bez alarmujących stanów pośrednich. Wątpię, by którakolwiek z ostatnich decyzji znalazła zrozumienie w Sarmacji czy Austro-Węgrzech.

Mam nadzieję, że z nami zostaniesz, Robercie.
Edward II, r.s.
Edward I Artur

Re: Przekazanie Korony.

Post autor: Edward I Artur »

Zgadzam się z moim przedmówcą w zupełności, gdy pisze, że dwa lata tego panowania zasługiwały na lepszą pointę. JKW Robert I był Królem dobrym. Wszystkie zasługi, które sam wymienił - w tym w szczególności przenosiny komunikacji na forum - powinny być zapamiętane w ten właśnie sposób: jako zasługi. Nerwowy finisz tego panowania nie powinien nam nigdy przeszkodzić w obiektywnej ocenie tego, kim JKW Robert I dla Dreamlandu był jako szósty monarcha.

Piszę te słowa jako osoba, która zapewne najgłośniej domagała się od Króla wyjaśnień. Wyjaśnienia złożył, wobec czego, tak czy inaczej, oskarżenie oczywiście nie zostałoby wniesione. Myślę, że ja tym razem jestem winien z kolei to wyjaśnienie: usunięcie tamtego wątku z forum podczas regencji było błędem, ale błędem, do którego popełnienia JKW jeszcze jako Król Dreamlandu się przyznał. Mnie, i chyba również wszystkich tych, którzy chcieli poznać okoliczności, słowa wyjaśnienia z 20:00 przekonały.

Żałuję, że tak musiało się stać. Liczę, że mimo wszystko nie będziesz, Robercie, żywił urazy. Wiem, że okoliczności nie są wymarzone, ale: witaj wśród seniorów!

--
(-) Edward A. Krieg, RS.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Przekazanie Korony.

Post autor: Robert I, RS. »

Finisz miał być inny, ale wynikło to, co wynikło. W każdym razie decyzja ta była podjęta już jakiś czas temu, a po regencji miała zostać zrealizowana. Niemniej jednak nie mam już tyle czasu, ile wymagało sprawowanie Korony, a to jednak zajęcie na pełny etat, jeżeli wszystko ma być robione tak, jak należy oczekiwać. Teraz muszę ogarnąć real, który dużo więcej zabiera mi czasu niż do tej pory, a zatem urlop jest nieunikniony. Zaglądać tutaj będę, pisać do mnie można - kontakt znacie :)

Edwardzie, liczę na realizację projektu. Wiesz, o czym mówię ;)

Tymczasem - budujcie dalej silny Dreamland, podziały nie mają sensu, jeżeli gra toczy się o rację stanu i bytność Królestwa w sieci.

P.S. Dziwne to uczucie być "seniorem" ... :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Przekazanie Korony.

Post autor: APRS »

Robert I pisze:P.S. Dziwne to uczucie być "seniorem" ... :)
Prawda? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości