Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Robert I, RS. »

KRÓLEWSKI PAŁAC
EKHORN

Dnia 12 grudnia 2011 roku

Dreamlandczycy,

Kończymy dziś regencję, która i tak już została zbyt przeciągnięta w czasie, czego nie planowaliśmy. Bardzo dziękujemy JHW Krzysztofowi Jazłowieckiemu za wzorowe sprawowanie Korony podczas Naszej nieobecności.

Ostatnie dni przyniosły dużo zamieszania, a Nam pozwoliły zrozumieć kilka rzeczy i utwierdziły w słuszności podjętej z początkiem grudnia decyzji.

Sprawa moderacji wątku jest dla nas prosta - dostaliśmy zgłoszenie o naruszeniu ustawy federalnej o forum dyskusyjnym Królestwa, dlatego postanowiliśmy zareagować. Do tej pory było to pierwsze zgłoszenie, jeżeli ktoś w przeszłości zgłosił by nam jakieś zastrzeżenie reakcja także by była. I nie ma tu znaczenia kogo wątek dotyczy, wbrew temu, co zdają się sugerować oponenci.

Bardzo niemiło zaskoczyła Nas deklaracja JKW Premiera Naszego Rządu. W świetle podjętej przez Nas decyzji będziemy zatem oczekiwali stanowiska Izby Poselskiej w sprawie postawienia Nas w stan oskarżenia. Jeżeli taka będzie wola posłów, będziemy musieli wstrzymać się z planowanymi przez Nas działaniami.
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Edward I Artur

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Edward I Artur »

Wasza Królewska Mość,
Dreamlandczycy,

Wobec zakończenia regencji i powrotu Jego Królewskiej Mości - przesłałem już Królowi dymisję z urzędu Premiera Rządu Królewskiego i funkcji przewodniczącego Rady Królestwa. Jestem pierwszym premierem w historii, który publicznie wyartykułował, że Król może za swoje działania ponieść odpowiedzialność konstytucyjną - mam nadzieję, że również ostatnim. Dalsze zajmowanie przeze mnie obu tych funkcji uważam wobec tego za potencjalnie sprzeczne z interesem Królestwa.

Król nadal nie wyjaśnił, jakie motywy stały za zmoderowaniem przez Niego wątku - i to w dodatku motywy tak pilne, że wymagające działania podczas regencji. Nie mamy w Dreamlandzie zbyt długiej tradycji cenzury, może to dlatego znosimy to wszyscy nie najlepiej.

A jeśli o niemiłe zaskoczenia chodzi... Cóż, to najlepsze słowa, by opisać również mój stan.

Nadal oczekuję na wyjaśnienia ze strony Korony - i nie sądzę, bym był jedyny. Jeśli potrzeba konkretnej listy pytań, z chęcią taką ułożę.

(-) Edward A. Krieg, RS.
Awatar użytkownika
Shakur
Posty: 128
Rejestracja: 18 sie 2011, 07:13
NIM: 330454
Lokalizacja: Gedania
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Shakur »

Ja tylko chciałbym zapytać, który artykuł UF o forum dyskusyjnym Królestwa naruszył Sted i w jaki sposób to uczynił?
prof. econ. net. hrabia Shakur
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Michał »

Możliwe, że przesadzam, ale uważam, że KD się sypie...
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: APRS »

Z pewnością nikt nie ma zamiaru do tego dopuścić. Jestem przekonany, że najszybciej jak to tylko możliwe dojdzie do rozwiązania możliwie szeroko znajdującego akceptację. Najistotniejsze jest teraz to, by nie poddać się marazmowi i w miarę możliwości realizować swoje dotychczasowe aktywności w Królestwie - to oczywiście apel do wszystkich Dreamlandczyków.
Edward I Artur

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Edward I Artur »

APRS pisze:Z pewnością nikt nie ma zamiaru do tego dopuścić. Jestem przekonany, że najszybciej jak to tylko możliwe dojdzie do rozwiązania możliwie szeroko znajdującego akceptację. Najistotniejsze jest teraz to, by nie poddać się marazmowi i w miarę możliwości realizować swoje dotychczasowe aktywności w Królestwie - to oczywiście apel do wszystkich Dreamlandczyków.
Naturalnie. Nikt nie ma zamiaru dopuścić do upadku Królestwa. Jestem przekonany, że zarówno JKM Robertowi, JKW Arturowi Piotrowi, mnie, jak i wszystkim innym zaangażowanym w życie Dreamlandu - zależy na nim wystarczająco, by nie pozwolić na "posypanie się" Królestwa.

Ja też, jakkolwiek sytuacja wyrzuciła mnie w rejony, w których nigdy wolałbym się nie znaleźć - nie jestem przecież jakiś krwiożerczy. Postuluję jedynie konsekwentnie od kilku dni, by JKM wyjaśnił te swoje działania, które zdają się sprzeczne z prawem. Przecież po tych wyjaśnieniach może jeszcze okazać się, że nałożona moderacja bezprawna nie była.
Problem polega właśnie na tym, że mamy za mało informacji, by wyrobić sobie zdanie na ten temat i spojrzeć na sprawę obiektywnie. Na razie wiemy tylko tyle, ile widzimy. A że nie wygląda to najlepiej...

--
(-) Edward A. Krieg, RS.
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Robert I, RS. »

Moi Drodzy,

Markiz Asketil oraz Hrabia Shakur znają ten przepis, gdyż znalazł się on w uzasadnieniu przyznanego ostrzeżenia - chodzi o art. 4 zd. 1 ustawy, a konkretnie o ten fragment: "Każdy uczestnik obowiązany jest powstrzymać się od wszelkich działań, które (...)mogłyby naruszyć dobra osobiste innych uczestników".

Mogłem wtedy wątek zamknąć, a nie go usuwać, nie wiem, dlaczego zdecydowałem się właśnie na to. Jednak stało się - czasu się nie cofnie, dlatego jestem gotów ponieść za to odpowiedzialność. Przykro mi, że tak właśnie się stało, nic więcej zrobić nie mogę.
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Gregory de Corylus
Posty: 181
Rejestracja: 18 wrz 2010, 13:30
Numer GG: 4944940
NIM: 696920
Lokalizacja: Surmala, Maribor
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Gregory de Corylus »

Robert I pisze:Moi Drodzy,

Markiz Asketil oraz Hrabia Shakur znają ten przepis, gdyż znalazł się on w uzasadnieniu przyznanego ostrzeżenia - chodzi o art. 4 zd. 1 ustawy, a konkretnie o ten fragment: "Każdy uczestnik obowiązany jest powstrzymać się od wszelkich działań, które (...)mogłyby naruszyć dobra osobiste innych uczestników".
uczestników Dreamlandu czy wogóle kogokolwiek?
Robert I pisze: Mogłem wtedy wątek zamknąć, a nie go usuwać, nie wiem, dlaczego zdecydowałem się właśnie na to. Jednak stało się - czasu się nie cofnie, dlatego jestem gotów ponieść za to odpowiedzialność. Przykro mi, że tak właśnie się stało, nic więcej zrobić nie mogę.
Mógł WKM zrobić cokolwiek, gdyż miał ku temu podstawy. Nie było konieczne usuwać wątku. Każdy czasem działa pod wpływem chwili, nawet Król. Wiem, że kto jak kto, ale jemu to nie powinno się to zdarzać - Ale zdażyło się.
Z drugiej strony został usunięty wątek w którym, bądźmy szczerzy, tylko pośmialibyśmy się z Pana K. - nic wielkiego się nie stało. Można tylko dopatrywać się niewłaściwej cenzury, ale to wg mnie nie jest powód by rezygnować.
Gregory hrabia de Corylus
Awatar użytkownika
Shakur
Posty: 128
Rejestracja: 18 sie 2011, 07:13
NIM: 330454
Lokalizacja: Gedania
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Shakur »

Robert I pisze:Moi Drodzy,

Markiz Asketil oraz Hrabia Shakur znają ten przepis, gdyż znalazł się on w uzasadnieniu przyznanego ostrzeżenia - chodzi o art. 4 zd. 1 ustawy, a konkretnie o ten fragment: "Każdy uczestnik obowiązany jest powstrzymać się od wszelkich działań, które (...)mogłyby naruszyć dobra osobiste innych uczestników".

Mogłem wtedy wątek zamknąć, a nie go usuwać, nie wiem, dlaczego zdecydowałem się właśnie na to. Jednak stało się - czasu się nie cofnie, dlatego jestem gotów ponieść za to odpowiedzialność. Przykro mi, że tak właśnie się stało, nic więcej zrobić nie mogę.

Tylko, że nie zauważyłem aby zostały naruszone czyjekolwiek dobra. Ot Sted zwrócił uwagę, że Pan von Lichtenstein zamierza kontynuować karierę gdzie indziej.

Jeżeli WKM rzeczywiście z powodów realowych nie może już sprawować funkcji, decyzję o przekazaniu korony rozumiem. Natomiast jeżeli przekazanie jest wynikiem afery skasowanego tematu to coś mi się wydaje, że WKM był dla siebie zbyt surowy...
prof. econ. net. hrabia Shakur
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Robert I, RS. »

Shakur pisze: Jeżeli WKM rzeczywiście z powodów realowych nie może już sprawować funkcji, decyzję o przekazaniu korony rozumiem. Natomiast jeżeli przekazanie jest wynikiem afery skasowanego tematu to coś mi się wydaje, że WKM był dla siebie zbyt surowy...
Proszę uwierzyć, że nosiłem się z tą decyzją od dłuższego czasu, o czym kilka osób wiedziało. Łatwa nie była.

I prosiłbym o poprawne stosowanie tytulatury :) Od kilkudziesięciu minut nie jestem już "JKM".
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Shakur
Posty: 128
Rejestracja: 18 sie 2011, 07:13
NIM: 330454
Lokalizacja: Gedania
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Shakur »

Robert I pisze:I prosiłbym o poprawne stosowanie tytulatury :) Od kilkudziesięciu minut nie jestem już "JKM".
Przepraszam. Dopiero przed chwilą zauważyłem, że to już oficjalnie ogłoszone :)
prof. econ. net. hrabia Shakur
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Robert I, RS. »

Stało się faktem, Siódmy Król już w Ekhorn :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Shakur
Posty: 128
Rejestracja: 18 sie 2011, 07:13
NIM: 330454
Lokalizacja: Gedania
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Shakur »

No tak. Powtarzając za Tey'em

Lepiej być motorem bo Ci za sterem to się zmieniają ;)
prof. econ. net. hrabia Shakur
Awatar użytkownika
k_wichura
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2010, 19:42
Numer GG: 1397103
NIM: 775027
Lokalizacja: Kasana
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: k_wichura »

Robert I pisze:Proszę uwierzyć, że nosiłem się z tą decyzją od dłuższego czasu, o czym kilka osób wiedziało. Łatwa nie była.
Szczerze to było by to totalną głupotą, że pod wpływem kolejnego impulsu JKW abdykuje. W co nie wierzę, a skoro tak to z pewnością do łatwych bym jej także nie zaliczył.
Kazio Wichura
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Zakończenie regencji i ost. wydarzenia.

Post autor: Robert I, RS. »

Dobrze, że ten najważniejszy ster nie doświadcza zbyt częstych zmian :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości