WYROK ws. SK Kn 18/1 [von Witt v. Ingawaar]

Miejsce publikacji aktów prawnych. Kompleksowy zbiór aktów: Baza Prawna.
Awatar użytkownika
Alfred
Generalny Inspektor Inżynierii
Posty: 1714
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
Kontakt:

WYROK ws. SK Kn 18/1 [von Witt v. Ingawaar]

Post autor: Alfred » 19 sty 2018, 17:31

Dreamopolis, dnia 19 stycznia 2018 r.
WYROK
W IMIENIU JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI
Sąd Królestwa w składzie:
— SSK Martin A. Schlesinger-Asketil, przewodniczący
po rozpoznaniu w dniach 18 i 19 stycznia 2018 r. sprawy ze skargi Daniela von Witta przeciwko Torkanowi Ingawaarowi na postanowienie królewskie z 7 stycznia 2016 roku ws. nadania ziemi Sukcesowi Dupostrzałowi Zwellowi,
orzeka, co następuje:
1. Oddala skargę.
2. Stwierdza, że strona skarżona nie poniosła kosztów sądowych.
UZASADNIENIE
Wnoszona do Sądu skarga, zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym (dalej: u.p.s.), stanowi środek poszukiwania ochrony prawnej, skierowany przeciwko innemu podmiotowi — osobie bądź organowi władzy publicznej. Ochrona prawna dotyczy prawa lub interesu prawnego, istniejącego po stronie skarżącej, a jej udzielenie musi się wiązać z naruszeniem, popełnionym przez stronę skarżącą. W przedmiotowym przypadku skarżący Daniel von Witt skarży akt urzędowy Króla, jednak kieruje swoją skargę przeciwko osobie fizycznej, Torkanowi Ingawaarowi. Zachodzi zatem oczywisty brak biernej legitymacji procesowej po stronie skarżonej.

Sąd wydał wyrok bez przeprowadzania postępowania w normalnym, ustawowym kształcie. Właściwy czas wydania wyroku określa art. 16 ust. 1 u.p.s., wskazując, że powinno to nastąpić wówczas, gdy „wszystkie istotne okoliczności sprawy zostały należycie wyjaśnione”. Przez „istotne okoliczności sprawy” należy rozumieć fakty, które współkształtować powinny rozstrzygnięcie Sądu. To, że skarżone postanowienie wydane było przez organ władzy publicznej — Króla, nie zaś przez osobę fizyczną — Torkana Ingawaara, jest wiadome od samego początku postępowania, w związku z czym podejmowanie dalszych czynności byłoby niecelowe, a nawet niezasadne.

Wobec czego należało orzec jak w sentencji.
POUCZENIE
Stronom przysługuje skarga rewizyjna na niniejszy wyrok w terminie 14 dni od daty jego wydania. Podstawa prawna: art. 18 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym.

[podpis]M. A. Schlesinger-Asketil[/podpis]

Zablokowany

Wróć do „Ogłoszenia urzędowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości