Strona 1 z 1

Nazwa głównego placu w Saudade

: 9 wrz 2011, 19:09
autor: KJazłowiecki
Kolejnym krokiem w odbudowie głównego miasta Luindoru są prace kartograficzne. Postanowiłem o przekazaniu decyzji ws. nazwania najważniejszego placu w mieście (tam gdzie, znajdować się będzie m. in. Ratusz) mieszkańcom Królestwa i gościom.

Nie chciałbym jedynie, aby był to "Rynek" - w wirtualu niektóre nazwy nie muszą się pokrywać ze światem realowym.

Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł, którego nie ma w ankiecie, proszę o wpisanie go w tym temacie, obok mile widzianych innych opinii dot. Saudade.


Ankieta potrwa miesiąc.

Re: Nazwa głównego placu w Saudade

: 9 wrz 2011, 21:31
autor: Sted Asketil
No mimo wszystko prosilbym o usuniecie drugiej opcji... poczulem sie tak jakbym mial zaraz (wirtualnie) umrzec - a przynajmniej do czasu zakonczenia ankiety :P

Sted markiz Asketil
Unia Saudadzka

edytowano

ps. osobiscie bylbym za nazwa: plac Unii Saudadzkiej

Re: Nazwa głównego placu w Saudade

: 9 wrz 2011, 22:50
autor: Martin von Viper
Cóż, nie jestem z Luindoru, ale skoro mogą decydować wszyscy obywatele to wyrażę moje zdanie. Otóż podobnie jak mój przedmówca uważam, że plac powinien nosić nazwę Unii Saudadzkiej.

Re: Nazwa głównego placu w Saudade

: 10 wrz 2011, 13:09
autor: KJazłowiecki
Sted Asketil pisze:No mimo wszystko prosilbym o usuniecie drugiej opcji... poczulem sie tak jakbym mial zaraz (wirtualnie) umrzec - a przynajmniej do czasu zakonczenia ankiety :P
Jeśli już uruchamiamy konotacje realowe - nie sądzę, aby np. patron portu lotniczego w Gdańsku wybierał się już na tamtą stronę. :)

Co do zaproponowanej nazwy: w opcji "Unii" jest oczywiście domysł "Saudadzkiej" (nie Mikrooceanii ani żadnej innej), dookreślenia brak ze względu na łatwiejsze używanie w przyszłości - uwierzcie, że dziwnie można czuć się, będąc choćby na ulicy Poznańskiej w Poznaniu. :)

Re: Nazwa głównego placu w Saudade

: 15 paź 2011, 10:49
autor: KJazłowiecki
Większość uznała nazwę "Plac Unii" za najwłaściwszą. Ratusz Miasta Stołecznego Saudade będzie zatem przy Placu Unii 1.