Mniejszość Elficka

Miejsce ostatniego spoczynku nieaktywnych tematów.
Ashia dei Elessar
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:49
NIM: 986110
Kontakt:

Mniejszość Elficka

Post autor: Ashia dei Elessar »

Witam.

Chciałabym poruszyć na forum Księstwa sprawę jakże pomijaną. Kwestia ta dotyczy Mniejszości Elfickiej w naszym Księstwie.

Podczas prywatnych rozmów z Księciem-Namiestnikiem doszłam do wniosku, iż pewnego rodzaju mniejszości narodowej w naszym społeczeństwie należy się więcej uwagi. Mimo, iż jest ona stosunkowo niewielka, moim zdaniem zasługuje na rangę osobnej nacji oraz własne terytorium. Wśród zwykłych ludzi każde kolejne pokolenie Elfickiej rodziny zatraca tak cenne tradycje i kulturę. Obawiam się, że za kilka lat dziedzictwo, jakie od wieków niosą nam Elfy w swoich pracach i zasługach mogłoby zaniknąć i przejść do szarej historii.

Proszę o Wasze wypowiedzi - co sądzicie na temat wyznaczenia terytorium pod budowę miast dla Mniejszości Elfickiej? Kto mógłby być tamtejszym zarządcą oraz jak widzielibyście całość projektu.

Dodam, że jeśli moja propozycja uzyska poparcie większości oraz Księcia chciałabym zgromadzić pełen zespół odpowiedzialny za stworzenie osobnej strony internetowej tego małego Państewka. Ja ze swojej strony mogę jedynie przeprosić za tego typu wyręczanie się pomocą innych, tłumacząc to brakiem czasu, oraz zapewnić swoją pomoc w tworzeniu treści tekstowych i ewentualnych ilustracji graficznych.

Z pozdrowieniami,
Ashia dei Elessar
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Mniejszość Elficka

Post autor: APRS »

Ja ze swojej strony mogę zapewnić o życzliwym poparciu władz Księstwa dla tej inicjatywy. Jeżeli okaże się to zasadne w świetle interesów Księstwa, a jednocześnie takie będą oczekiwania bezpośrednio zainteresowanych, jestem gotów wyodrębnić kolejny autonomiczny obszar w ramach Księstwa, na zasadach analogicznych jak te dotyczące Marchii Dhatar.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Mniejszość Elficka

Post autor: Edward II »

Przyznaję, że niezmiernie ciekaw byłem odpowiedzi Waszej Królewskiej Wysokości. Oczywiście popieram z całego serca wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwijania lokalnego folkloru, nawet za cenę mnożenia fikcyjnych samorządów, z którymi gdzie indziej próbujemy walczyć, ale czy ktoś mógłby uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, o jakie "dziedzictwo", "prace" i "zasługi" Elfów tutaj chodzi? Pytam zupełnie poważnie.
Edward II, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość