Federacja to absurd. Co dalej z Unią?

Forum czytelników Mercuriusa Furlandiae. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Federacja to absurd. Co dalej z Unią?

Post autor: Tomasz von Habsburg »

W gazecie Mercurius Furlandiae pojawił się nowy tekst, lecz jego twórca, jak również redaktor naczelny, Jego Królewska Mość Daniel von Witt został przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznany za persona non grata i z tego względu nie ogłosił jego publikacji, jak to zazwyczaj czyni. Postanowiłem (samodzielnie) w tej wyjątkowej sytuacji wyręczyć Jego Królewską Mość. Zapraszam zatem do lektury artykułu pt. "Federacja to absurd. Co dalej z Unią?".

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Federacja to absurd. Co dalej z Unią?

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Dziękuję za informację o powstaniu tego artykułu. Mimo, że pewne plany centralizacji są mi znane z czasów, gdy JKM nie był jeszcze na tronie, zniszczenie federacji byłoby zdecydowanym ciosem dla naszej tożsamości. To nie byłby Dreamland, do którego dołączałem i w którym działać bym chciał. Mam nadzieję, że to pozostanie w puli domniemań JXM.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Federacja to absurd. Co dalej z Unią?

Post autor: Daniel von Witt »

Żadna władza federalna nie może decydować o losie Unii Saudadzkiej zwłaszcza w sytuacji, gdy nasza prowincja ma się dobrze. Jak pisałem w innym miejscu, pod względem spójności Unii z Dreamlandem nie ma z nami najmniejszych problemów. Księstwo było i jest w Dreamlandzie. Czy będzie to będzie zależało tylko i wyłącznie od polityki Korony i propozycji zmian ustrojowych, jakie ona może wysunąć. Gdyby wysunęła takie, które godziłyby w tradycyjny porządek rzeczy, namawiam i proszę saudadzkich parlamentarzystów o stawianie oporu takim propozycjom.

PS. Dziękuję Panu Habsburgowi za zareklamowanie tekstu na forum. Ilekroć nie będę mógł robić tego osobiście proszę bez zastanowienia kolportować moje artykuły, gdy tylko ktoś tego zechce.

(-) Daniel von Witt
Zablokowany

Wróć do „Mercurius Furlandiae”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości