Radziecki jak Piłsudski

Forum czytelników Mercuriusa Furlandiae. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

Pomyślelibyście kiedykolwiek, że Prezerwatyw Tradycja Radziecki będzie brał przykład z Józefa Piłsudskiego? Ja też nie, ale jednak cuda się zdarzają. Czego dotyczy sprawa to możecie przeczytać w nowym artykule Piłsudski Królestwa Scholandii. Zapraszam do lektury i dyskusji.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Aleksander »

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Andrzej »

tl;dr – Danielek uważa, że jest fajniejszy
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza reakcja świadczy jedynie o braku obiektywizmu. Gdy nie ma jak polemizować to wtedy jest żaba albo Witt. Gdy możliwość polemiki istnieje to wtedy jest łatka, że Witt jest głupi. Oklepane.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Andrzej »

Odezwała się ostoja obiektywizmu XDXD

Tu naprawdę nie ma co komentować. Mało ambitny tekst i dość żałosna próba dosrania PTRowi.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: RomanoPorfavor »

Następnego dnia urzędujący Premier Scholandii Andy Sky, który z mocy nowej ustawy jest z urzędu Dowódcą Gwardii Ludowej przekazał dowództwo nad nową formacją Prezerwatywie Tradycji Radzieckiemu, a ten 22 września 2017 roku wydał Postanowienie Dowódcy Gwardii Ludowej o ustaleniu systemu rang.
Nie żebym był jakoś specjalnie przywiązany do formy męskiej, bo gender u mnie płynny, ale mimo wszystko moje imię odmienia się w takiej sytuacji "Prezerwatywowi", chyba że jest się Karbim.

Co do całości - uśmiałem się. Biorąc pod uwagę, że moja kariera wojskowa trwa tak ze dwa razy dłużej od całej obecności Towarzysza w mikronacjach, to pomysł żeby towarzysz miałby mi rangę weryfikować jest dość zabawny.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Nie żebym był jakoś specjalnie przywiązany do formy męskiej, bo gender u mnie płynny, ale mimo wszystko moje imię odmienia się w takiej sytuacji "Prezerwatywowi", chyba że jest się Karbim.
Przepraszam. Poprawię.
PTR pisze:
Co do całości - uśmiałem się. Biorąc pod uwagę, że moja kariera wojskowa trwa tak ze dwa razy dłużej od całej obecności Towarzysza w mikronacjach, to pomysł żeby towarzysz miałby mi rangę weryfikować jest dość zabawny.
Jest Wasza Ekscelencja niemerytoryczny. Otóż, wytłuszczę:

1. Tekst mówi o Pańskiej karierze wojskowej w siłach zbrojnych Scholandii, która od momentu zaciągu do otrzymania drugiego w hierarchii stopnia wojskowego trwała 3 dni.

2. Tekst mówi, że to Pan samodzielnie dokonał oceny tego, jaki stopień powinien sobie sam nadać. Jest Pan w tym gorszy od Piłsudskiego, którego Pan naśladował, gdyż jemu chciano stopień marszałka nadać. Pan sam ogłosił się brygadierem.

Wycieczki, że gdzieś, kiedyś latał Pan po lasach Gnomii z kałaszem są wywodami z dupy, chociaż i tak nawet wtedy przypominają karierę wojskową Piłsudskiego.

Mam nadzieję, że pomogłem Panu zrozumieć treść artykułu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Aleksander »

Czy tylko ja dostrzegam fakt, że Daniel powoli chamieje? Jeszcze ze 2-3 lata i będzie biegał z siekierą i szalikiem Resovii po swoim mieście <3
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

Albo Stali.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Aleksander »

Lepiej Resovii, bo oni też są antypasy.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

Nigdy mnie to nie interesowało. Wolę siatkę. Ale o sporcie w tym wątku już z mojej strony tyle.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Aleksander »

Dlatego wyjaśniam, że lepiej Resovii. Nie kręci cię wizja wspólnego jebania pasów? :>
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: Wycieczki, że gdzieś, kiedyś latał Pan po lasach Gnomii z kałaszem są wywodami z dupy, chociaż i tak nawet wtedy przypominają karierę wojskową Piłsudskiego.
Widać jak na dłoni, że chuja się znasz na historii nie jednego kraju. Głupota czy ignorancja?
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:Dlatego wyjaśniam, że lepiej Resovii. Nie kręci cię wizja wspólnego jebania pasów? :>
Załóż o tym dyskusję gdzie indziej to może się nawet włączę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: RomanoPorfavor »

1. Tekst mówi o Pańskiej karierze wojskowej w siłach zbrojnych Scholandii, która od momentu zaciągu do otrzymania drugiego w hierarchii stopnia wojskowego trwała 3 dni.
Myślę, że i tak było to więcej niż osiągnął Towarzysz przez ostatni rok w mikronacjach :) Ale to akurat pikuś - po prostu mówi Towarzysz o rzeczach o których nie ma pojęcia. Wiele świeżo powstałych sił zbrojnych budowało kadry weryfikując stopnie nadawane w innych siłach zbrojnych - na przykład (skoro już powołujemy się na real) wojsko polskie, po powstaniu uznawało bądź dostosowywało stopnie otrzymane w armiach wojsk zaborczych czy alianckich. Próba przedstawienia tego typu sytuacji jako skandalu jest po prostu chwalenie się swoją ignorancją.
2. Tekst mówi, że to Pan samodzielnie dokonał oceny tego, jaki stopień powinien sobie sam nadać. Jest Pan w tym gorszy od Piłsudskiego, którego Pan naśladował, gdyż jemu chciano stopień marszałka nadać. Pan sam ogłosił się brygadierem.
Jeżeli Towarzysz by czytał dokładnie, to zauważyłby że nie nadałem sobie stopnia. Zgodnie z aktem, na który się Towarzysz powołuje otrzymałem go na czas dowodzenia Gwardią Ludową. Po zakończeniu sprawowania tej funkcji brygadierem być przestanę. Stopień jest tu ściśle powiązany z funkcją. Proponują przyciąć manipulację faktami, bo wkrótce wyjdzie Towarzyszowi, że

Swoją drogą - jest 16 stycznia 2018. Brygadierem jestem od września. Ma towarzysz jakiś wewnętrzny sezon ogórkowy i zabrakło rzeczy o których ma pisać, że sięga do starych newsów?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Myślę, że i tak było to więcej niż osiągnął Towarzysz przez ostatni rok w mikronacjach :) Ale to akurat pikuś - po prostu mówi Towarzysz o rzeczach o których nie ma pojęcia. Wiele świeżo powstałych sił zbrojnych budowało kadry weryfikując stopnie nadawane w innych siłach zbrojnych - na przykład (skoro już powołujemy się na real) wojsko polskie, po powstaniu uznawało bądź dostosowywało stopnie otrzymane w armiach wojsk zaborczych czy alianckich. Próba przedstawienia tego typu sytuacji jako skandalu jest po prostu chwalenie się swoją ignorancją.
To, że weryfikacja stopni wojskowych bardzo często następowała to ja doskonale wiem. Kwestia jest tylko taka, że Pan sam siebie weryfikował i nadał sam sobie stopień wojskowy. To jest kwintesencją mojego tekstu. Piłsudskiego zweryfikowano, a Pan siebie zweryfikował. Analogicznie - ja sobie "tytułu doktora" nie nadałem, tylko zrobili to Wandejczycy. Tak samo z sułtanem.
PTR pisze:
Jeżeli Towarzysz by czytał dokładnie, to zauważyłby że nie nadałem sobie stopnia. Zgodnie z aktem, na który się Towarzysz powołuje otrzymałem go na czas dowodzenia Gwardią Ludową. Po zakończeniu sprawowania tej funkcji brygadierem być przestanę. Stopień jest tu ściśle powiązany z funkcją.
Taka jest Pańska interpretacja? To kiepska, ponieważ wydał Pan w ten sprawie postanowienie, a postanowienia wydaje się w konkretnych sprawach indywidualnych. Każdy następny dowódca może Pańskie postanowienie łatwo zmienić, idąc Pana śladem - nadać sobie np. stopień feldmarszałka. I nie rozumiem braku konsekwencji. Skoro tak bardzo się ten brygadier Panu należy, to czemuż Pan go ma stracić?
PTR pisze:
Swoją drogą - jest 16 stycznia 2018. Brygadierem jestem od września. Ma towarzysz jakiś wewnętrzny sezon ogórkowy i zabrakło rzeczy o których ma pisać, że sięga do starych newsów?
Prościutkie pytanie :P Na bieżąco nie sprawdzam co dzieje się w Scholandii i czy każde wypowiedziane słowo nie ma jakiegoś drugiego dna, ale wczoraj chciałem się upewnić, czy Sułtanat może sobie tworzyć wojsko na scholandzkiej ziemi, więc przeczytałem od deski do deski wszystkie akty, które trzeba byłoby znać przed ropoczęciem dżihadu w Scholandii. I trafiłem na sprawę z Pana stopniem wojskowym.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Torkan Ingawaar »

1. Tekst mówi o Pańskiej karierze wojskowej w siłach zbrojnych Scholandii, która od momentu zaciągu do otrzymania drugiego w hierarchii stopnia wojskowego trwała 3 dni.
Ewidentna bzdura. Towarzysz Radziecki walczy po stronie Ludu Pracującego Scholandzkich Miast i Wsi co najmniej od dekady.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Ewidentna bzdura. Towarzysz Radziecki walczy po stronie Ludu Pracującego Scholandzkich Miast i Wsi co najmniej od dekady.
Bycie partyzantem to nie kariera wojskowa, a bandytyzm. Człowiek, który angażował się na rzecz separatyzmu Gnomii, powinien być rozstrzelany przez siły zbrojne Scholandii, a nie jeszcze tworząc je nadawać sobie samemu jeden z najwyższych stopni w tych siłach zbrojnych.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Torkan Ingawaar »

Kolejna bzdura. Gnomia Armia Republikańska to były regularne i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt siły zbrojne, które nie tylko w pełni kontrolowały swoje terytorium, ale i prowadziły działania ofensywne, m.in. zajmując część baridajskiej Almery, wyzwalając ją tym samym spod władzy monarchofaszystów. Proponuję doszkolić się ze scholandzkiej historii.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 15:56 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 2 razy.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radziecki jak Piłsudski

Post autor: Daniel von Witt »

Historyjki dla młodych komuchów to mitologia aktywu komunistycznego, a nie prawda historyczna. Zajęcie Almery, zajęcie Gnomii, zajęcie Awary Południowej - wszystko tak samo fikcyjne. Uwierzyć w to można tylko wtedy, gdy siła propagandy danej strony konfliktu jest większa od siły propagandy przeciwnika.

(-) Daniel von Witt
Zablokowany

Wróć do „Mercurius Furlandiae”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość