Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Forum czytelników Mercuriusa Furlandiae. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Daniel von Witt »

Mercurius Furlandiae przedstawia krótki tekst informacyjny na temat genezy przedterminowych wyborów Premiera oraz ich beneficjenta, stojących przed nim wyzwań oraz obiecanych działań. Dziś Premier Oskar ben Grozny Witt wystartował. Wraz z swoją ekipą będzie rządził do 14 grudnia. Jaki to będzie dla niego czas Waszym zdaniem?
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Aleksander »

Wydaje się, że wyniki wyborów wskazują, że nowy premier ma całkiem spory elektorat negatywny.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Polyna »

الوـس pisze:Wydaje się, że wyniki wyborów wskazują, że nowy premier ma całkiem spory elektorat negatywny.
Małpuje w tym poprzedniego króla KD, że tak powiem.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:Wydaje się, że wyniki wyborów wskazują, że nowy premier ma całkiem spory elektorat negatywny.
Masz bardzo optymistyczne założenia. Biorąc pod uwagę, że w wyborach startuje dwóch kandydatów i nie wymaga się uzyskania bezwzględnej większości (II tury) to elektorat negatywny zawsze jest wysoki. Tak było w wyborach II, IV i tej kadencji.
Polyna pisze:Małpuje w tym poprzedniego króla KD, że tak powiem.
Czyste spekulacje. Nigdy badań zaufania/poparcia dla króla seniora nie prowadzono, a dziś to bez znaczenia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:
الوـس pisze:Wydaje się, że wyniki wyborów wskazują, że nowy premier ma całkiem spory elektorat negatywny.
Masz bardzo optymistyczne założenia. Biorąc pod uwagę, że w wyborach startuje dwóch kandydatów i nie wymaga się uzyskania bezwzględnej większości (II tury) to elektorat negatywny zawsze jest wysoki.
Raczej chodziło mi o to, że mając do wyboru z jednej strony kandydata poważnego, a z drugiej happening polityczny, to całkiem sporo osób wolało się wstrzymać od głosu, niż zagłosować na kandydata KPA.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Daniel von Witt »

Ja Cię zrozumiałem. Jesteś huraoptymistą co do tego elektoratu negatywnego. Poparcie dla Oskara i tak jest mniejsze niż byłoby, gdyby cały aktywny Klub zagłosował na niego. W wyborach nie wziął udziału chociażby urlopujący się MSZ. Doliczając jego głos mamy 50%. Snucie czarnych wizji jest zupełnie bezsensowne.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Aleksander »

Myślę, że przypisywanie mi jakichkolwiek emocji, w tym także pozytywnych, w związku z elektoratem negatywnym niedawno wybranego premiera to spore nadużycie.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Gabinet Cieni wychodzi z cienia

Post autor: Polyna »

الوـس pisze:Raczej chodziło mi o to, że mając do wyboru z jednej strony kandydata poważnego, a z drugiej happening polityczny, to całkiem sporo osób wolało się wstrzymać od głosu, niż zagłosować na kandydata KPA.
Tym bardziej że tym kandydatem poważnym była tak kontrowersyjna osoba jak Kaufman…
Zablokowany

Wróć do „Mercurius Furlandiae”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość