Gdy 70 to mniej niż 30

Forum czytelników Mercuriusa Furlandiae. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Torkan Ingawaar pisze: 20 sty 2019, 19:19 Bardzo nie lubię zniechęcać nowych mieszkańców, ale w tym przypadku mam szczerą nadzieję, że nie zagrzeje Pan tu długo miejsca.

Proszę nie wysyłać do mnie więcej żadnych prywatnych wiadomości. Nie odpowiem na nie. Nie jestem Pan dla mnie partnerem do dyskusji w jakiejkolwiek sprawie. Komitet Spraw Zagranicznych nie będzie funkcjonował w dotychczasowym kształcie. Wszelkie decyzje dyplomatyczne, które nie będą wymagały Pana bezpośredniego udziału, uzgadniał będę prywatnie z powołanym za chwilę MSZ. Dzielenie się z Panem jakimikolwiek sprawami państwowymi (zwłaszcza dyplomatycznymi) jest sprzeczne z dreamlandzką racją stanu, ponieważ zachodzi uprawniona wątpliwość, czy byłby Pan w stanie dochować tajemnicy państwowej. Pana głos nie będzie brany pod uwagę w pracach Rządu. Nie będzie Pan o nich w ogóle informowany, bo nie jest Pan człowiekiem godnym czyjegokolwiek zaufania.[/justify]
Mi również, podoba się ta część deklaracji. Mam szczerą nadzieję, na wypełnienie postulatów z programu wyborczego ws. Okupanta na tronie dreamlandzkim.
JPII pisze: 20 sty 2019, 19:35 Robercie zrób nam dobrze i spierdalaj jak najszybciej z Dreamlandu. Nikt nie chce tutaj takich kuglarzy.
Hola, Hola urwisie! Zaraz przyjdzie pewien pan na Ch i przez kartkę A4 będzie wypominał, jak to my zwolennicy obalenia Okupanta plujemy wszędzie jadem.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: RIIF »

Torkan Ingawaar pisze: 20 sty 2019, 19:19 W ciągu ostatnich dwóch tygodni wielokrotnie prosił mnie Pan w korespondencji prywatnej o próbę wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości i wskazanie drogi ich rozwiązania.
Zgodnie z obietnicą daną wieczorową porą, by nie pozostać gołosłownym i zedrzeć piękną maskę Pana Premiera, obnażyć bezczelność i zwykłe kłamstwo przedstawiam publicznie informację o kontaktach, które miały miejsce między Panem Premierem a mną. Czarno na białym, data, zakres, wynik. Oczywiście zestawienie obejmuje okres od 27 grudnia 2018 roku, z powodów oczywistych.
--- rozpoczęcie zapisu ---

27.12.2018 - p. Ingawaar zwrócił się z prośbą o dodanie do grupy PK na FPDK i przywrócenie uprawnień w dziale Monitora Książęcego w Skytji; - do grupy dodano, uprawnienia konsultowano;
28.12.2018 - nadanie uprawnień w dziale Monitora Książęcego w Skytji; rozmowa m.in o pizzy wypiekanej w królewskim piecu, jednym z mieszkańców i królewskim samopoczuciu w 2 dniu panowania;
29.12.2018 - rozmowa o systemie dodawania newsów na stronie głównej Królestwa zaś przy okazji także o Heroldii;
30.12.2018 - kontynuacja rozmowy o systemie dodawania newsów i kampanii wyborczej na urząd Premiera; mówiłem też oględnie o swoich pomysłach;
31.12.2018 - skonstatowałem głosy z debaty parlamentarnej dot. wypowiedzenia posłuszeństwa przez PK;
01.12.2018 - skonstatowanie publicznego wytknięcia błędu, prośba o czynienie uwag drogą prywatną;
05.01.2019 - rozmowa o jednym z mieszkańców;
07.01.2019 - rozmowa z zakresu polityki zagranicznej;
11.01.2019 - rozmowa o aktualizacji (newsy) strony głównej Królestwa i uprawnieniach z tym związanych; - nadano uprawnienia Marszałkowi Dworu;
12.01.2019 - prośba o radę w sprawie kwestii ponownego zarządzenia wyborów; przewija się temat związany z wynikiem wyborów i kto pełni funkcję Premiera;
13.01.2019 - rozmowa o skardze rewizyjnej; ponownie wyrażona nadzieja, iż p. Ingawaar rozpocznie działanie jako Premier; informacja o zwróceniu się do PSK z radą w sprawie kwestii ponownego zarządzenia wyborów; informacja od p. Ingawaara, że nie będzie dłużej zwlekał z powołaniem rządu.

--- koniec zapisu ---
Nie wiem zatem, czy opóźnione rozpoczynanie rządów Panie Premierze od kłamstw i manipulacji po Pana stronie, okraszone do tego niezgodnymi z prawem i przeczącymi ustawie poleceniom służbowym, to dobry prognostyk na pozostałe 3,5 miesiąca. Świadome doprowadzanie przez Pana do paraliżu dreamlandzkiej dyplomacji i zatruwanie relacji z Królem to naprawdę bardzo bardzo zła droga, którą Pan obiera. Ze swej strony chcę podkreślić, a Pan o tym dobrze wie, że nawet pomimo Pańskiej postawy w PK (uchwała o wypowiedzeniu posłuszeństwa) czy w trakcie kampanii (oszczercze punkty programu, zapowiadana walka z Królem, itd.) na każdym kroku i w każdej naszej rozmowie podkreślałem wolę współpracy i czerpania z tej współpracy nie tylko wiedzy, ale i nauki. Byłem i jestem do Was nastawiony neutralnie, gotowy współpracować, bo, chyba teraz już widać, że w przeciwieństwie do Pana, moim celem jest dobro Królestwa, nie zaś mnie samego.

Zadziwia mnie jak owe "wielokrotnie prosił mnie Pan [...] o próbę wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości i wskazanie drogi ich rozwiązania" zamieniło się w twardy dowód jednej takiej prośby, mającej zresztą pomóc właśnie Wam, i serię luźnych rozmów dotyczących mechanizmów pozapolitycznych (system newsów) i raczej towarzyskich.

Oczekuję od Was publicznych przeprosin Panie Premierze. Ale nie wobec mnie, a wobec społeczeństwa. Świadomie wprowadził je Pan w błąd. Nie godzi się tak - szczególnie będąc Premierem.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Czyli elekt konwentu seniorów nie ma sobie zupełnie nic do zarzucenia ws. paraliżu w KD a wszystko to wina Tus...Torkana?
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Stanisław Dmowski »

JPII pisze: 20 sty 2019, 19:35 Haha, kto by się spodziewał, że RCA to zakłamany manipulant, szantażysta który jak gimbus grozi publikacją prywantnych wiadomości. XD

Robercie zrób nam dobrze i spierdalaj jak najszybciej z Dreamlandu. Nikt nie chce tutaj takich kuglarzy.
Znów mieliśmy do czynienia z popisem umiejętności Ekscelencji Ministra. Kiedy zwróciłem mu uwagę na jednym z komunikatorów, by nie używał takiego języka, usłyszałem odpowiedź: "Wtedy nie byłem jeszcze ministrem". Nikt od Pana nie wymaga, by uczył się Pan manier, wtedy byłoby przecież nudno. Wymaga się jednak od Ministra choćby minimum szacunku i pohamowania ulicznego języka. Pan już był Ministrem Kultury za rządów PTRa, wczoraj wrócił Pan na stanowisko i patrząc na całokształt mam wrażenie, że operujemy różnymi pojęciami kultury.

Te pańskie wypowiedzi przypominają mi styl jednego z byłych ministrów kultury naszego nieszczęśliwego kraju, który swego czasu nazwał Jana Śpiewaka ch..., a gdy zarzucono mu, że to nie przystoi ministrowi, zreflektował się i nazwał go zielonym "frędzlem", że tak pozwolę sobie to słowo sparafrazować. Taki to urok Celińskiego i dalej ma naśladowców...
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Zluzuj wora, jako MKiN nie będę nikomu publicznie kazał spierdalać i tak też działałem poprzednio jako MK :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 21 sty 2019, 09:30 Czyli elekt konwentu seniorów nie ma sobie zupełnie nic do zarzucenia ws. paraliżu w KD a wszystko to wina Tus...Torkana?
Król popełnił błąd wynikając z nieznajomości prawa i chciał ten błąd błyskawicznie naprawić (i naprawiłby, podobnie jak w przypadku równie wadliwego aktu powołania deputowanego Ipanienki, ale usłyszał historię o "przymiocie powagi osądzonej"). Paraliż zapisujemy na konto partyjnego kolegi z KPD, który, gdyby mógł, złożyłby i trzy skargi, choć nie trzeba było dużej wyobraźni, by przewidzieć, jakie będą tego skutki. 1/8 kadencji poszła w krzaki. Pytanie brzmi, czy premier na pewno uważa to za problem czy może raczej za prezent od losu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Nie ma to jak odwracanie czekana grotem. XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 21 sty 2019, 15:11 Nie ma to jak odwracanie czekana grotem. XD
No jednak nie. Zmarnowano dwa tygodnie. Król zajął stanowisko 9 stycznia i trzeba było jechać na ostro. Taki jest wniosek na przyszłość. Jechać na ostro po karkach obstruktorów.

Do tego wątek choroby Ingawaara, który nie mógł w KD ruszyć palcem i zabrać głosu w żadnym wątku. Chyba wszyscy widzieliśmy, jak w tym czasie komentował jakieś drobiazgi w Księstwie Sarmacji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Andrzej »

Pisałem w tamtym wątku że to nic nie zmieniało a już na pewno nie odwoływało sprawy w sądzie czy poprzedniego aktu stwierdzenia ważności. To RCA jest odpowiedzialny za narobienie syfu a rząd zrobił dobrze czekając na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy. (EDIT: A nawet Robert zrobił jeszcze więcej syfu wydając dwa akty w tej samej sprawie) RCA zmarnował rządowi dwa tygodnie. Dlatego zachowuje się jak tępy buc zrzucając całą odpowiedzialność za to gówno na rząd.

A skoro mówimy o marnowaniu czasu. Nie wiem który już tydzień zmarnowałeś nie uruchamiając swojej partii. Kiedy to zapowiadałeś? Miesiąc temu? XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Chamberlain »

JPII pisze: 21 sty 2019, 15:20 Nie wiem który już tydzień zmarnowałeś nie uruchamiając swojej partii. Kiedy to zapowiadałeś? Miesiąc temu? XD
W dniu ogłoszenia wyników wyborów. Twojego czasu na pewno nie zmarnowałem, ale dziękuję. Będzie szybciej, jeśli się wpiszesz na członka. Pojedynczo trochę nie halo.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Chamberlain »

Ten wątek to w ogóle spektakularna i zupełnie nieoczekiwana kompromitacja premiera Ingawaara, który rozpoczął urzędowanie w najgorszym możliwym stylu - od próby manipulacji i usuwania własnych wiadomości pocztowych, czym oddał mecz walkowerem i potwierdził zarzuty drugiej strony.

Nie wiem natomiast, jak nazwać zapowiedź wyłączenia Komitetu Spraw Zagranicznych z procesu decyzyjnego i położenie akcentu na kontakty prywatne premiera z MSZ. Z jednej strony to specyfika gabinetów komunistycznych. Gdy wiosną z JKW Alfredem przejmowaliśmy pałeczkę po KPD, w archiwum rządowym znaleźliśmy pustkę, którą trzeba było jakoś zasypać, ale nawet po odtajnieniu archiwów (na moje żądanie), okazało się, że tam nie ma właściwie nic, bo wszystko szło po priwach. To efekt upartyjnienia i prywatyzacji polityki zagranicznej, co w praktyce oznacza po prostu zerwanie ciągłości władzy i kłopoty dla każdego nowego gabinetu, który musi zaczynać pracę od zera.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gdy 70 to mniej niż 30

Post autor: Stanisław Dmowski »

Chamberlain pisze: 21 sty 2019, 15:28 Nie wiem natomiast, jak nazwać zapowiedź wyłączenia Komitetu Spraw Zagranicznych z procesu decyzyjnego i położenie akcentu na kontakty prywatne premiera z MSZ
Torkan Ingawaar pisze: 20 sty 2019, 19:19 Wszelkie decyzje dyplomatyczne, które nie będą wymagały Pana bezpośredniego udziału, uzgadniał będę prywatnie z powołanym za chwilę MSZ. Dzielenie się z Panem jakimikolwiek sprawami państwowymi (zwłaszcza dyplomatycznymi) jest sprzeczne z dreamlandzką racją stanu,
Pozwolę sobie to skomentować. Ekscelencjo Premierze, strzelacie sobie w kolano ewidentnie. Jaki był Wasz główny punkt programu prócz tej leninowskiej "władzy w ręce ludu"? Awara, zapomnieliście już? Bez monarchy nie będzie możliwe wypowiedzenie traktatu, co sami deklarowaliście a tym samym nici chyba z waszych obietnic.

Obowiązuje Was ustawa o dyplomacji i takie zabiegi, by paraliżować KSZ to jakiś nonsens. W trakcie swej kadencji pomimo, że z królem Alfredem nie było nam po drodze, konsultowaliśmy wszystko właśnie poprzez forum Komitetu, tak było i tak być powinno. To co chcecie robić nie uderzy w króla, uderzy w państwo i jego poprawne funkcjonowanie. Nie ma na to mojej zgody.
Zablokowany

Wróć do „Mercurius Furlandiae”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość