[KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

[KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Jego Ekscelencja Leszek van der Fryssau, z okazji przypadającego 4 grudnia 2016 roku Święta Zjednoczenia zorganizował dwa konkursy - jeden graficzny, drugi z wiedzy.

Przed wami Test wiedzy na temat grudniowego święta. Kto poprawnie rozwiąże test(bez zaglądania do pomocy!) dostanie nagrodę.

Za zajęcie:
  • * I Miejsca - 250 D
    * II Miejsce - 100 D
    * III Miejsce - 75 D
    * Wyróżnienie - 50 D.
Konkurs odbywa się do 4 grudnia do godziny 19:55.
Ogłoszenie wyników 4 grudnia na Uroczystości z okazji Święta Zjednoczenia, które zaczyna się o godz. 20:00(Ogłoszenie godz. 20:50).
TEST WIEDZY NA TEMAT ZJEDNOCZENIA
Pytanie 1
Jaka partia stawiała za cel zmniejszenie liczby prowincji?

a)Partia Radykalna
b)Klub Republikański
c)Komunistyczna Partia Dreamlandu

Pytanie 2
Kto był pierwszym władcą po zjednoczeniu Furlandii i Luindoru?


a)Robert I
b)Artur I Piotr
c)Marcin I Mikołaj

Pytanie 3
Kto był pierwszym namiestnikiem Unii?


a)Artur Piotr
b)Michał Nadolańczyk
c)Martin de Joustin
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Post autor: Daniel von Witt »

Nagrody mogłyby być ciut wyższe :)

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Re: [KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Post autor: KJazłowiecki »

Leszek van der Fryssau pisze: Pytanie 1
Jaka partia stawiała za cel zmniejszenie liczby prowincji?

a)Partia Radykalna
b)Klub Republikański
c)Komunistyczna Partia Dreamlandu

Pytanie 2
Kto był pierwszym władcą po zjednoczeniu Furlandii i Luindoru?


a)Robert I
b)Artur I Piotr
c)Marcin I Mikołaj

Pytanie 3
Kto był pierwszym namiestnikiem Unii?


a)Artur Piotr
b)Michał Nadolańczyk
c)Martin de Joustin
Wbrew pozorom to dość ciekawy konkurs! Zwłaszcza, że przy niektórych pytaniach nie widzę poprawnych odpowiedzi wśród propozycji.

Pytanie 1: Z wymienionych istniał wówczas tylko Klub Republikański, czyli powinienem chyba zaznaczyć b, ale idea połączenia Furlandii i Luindoru pojawiła się wcześniej i firmował ją z tego co pamiętam Artur Piotr. Luindor nigdy nie miał szczęścia do namiestników - Muggler Littendorf nigdy nie był zbyt aktywny, ja wolałem zajmować się rządem, a Neumann i Estreicher dokończyli dzieła zniszczenia. Na szczęście po początkowej rywalizacji z Furlandią zaczęliśmy się dogadywać i powstał ciekawy kraj. :)

Pytanie 2: ee... d) ja? :D To był czas, kiedy Robert I udał się na urlop, z którego miał już nie wrócić. Podczas sprawowania regencji, 4 grudnia 2011 roku, podpisałem zmianę Konstytucji i na mojej warcie w Ekorre Unia się połączyła. To chyba jedno z wydarzeń, z których jestem najbardziej dumny w moim v-życiu. :)

Pytanie 3: d) Sted Asketil. Sted został namiestnikiem Furlandii i Luindoru 26 października 2011 roku. Pod koniec listopada złożył dymisję, której nie przyjąłem. Formalnie 4 grudnia był na Tronie w Saudade i automatycznie przejął tytuł, bo Unia była sukcesorem obu prowincji. Zmiana nastąpiła dopiero 14 grudnia, kiedy Nadolanczyk został p.o. namiestnika. Puryści konstytucyjni mogą podnieść, że zmiana miała miejsce już ze wstąpieniem Artura na Tron, kiedy to Król wszedł w osobisty zarząd prowincją. W obu przypadkach to Sted był pierwszym namiestnikiem Unii Saudadzkiej.

Co wygrałem? :)
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Post autor: Daniel von Witt »

KJazłowiecki pisze:Pytanie 1: Z wymienionych istniał wówczas tylko Klub Republikański, czyli powinienem chyba zaznaczyć b, ale idea połączenia Furlandii i Luindoru pojawiła się wcześniej i firmował ją z tego co pamiętam Artur Piotr. Luindor nigdy nie miał szczęścia do namiestników - Muggler Littendorf nigdy nie był zbyt aktywny, ja wolałem zajmować się rządem, a Neumann i Estreicher dokończyli dzieła zniszczenia. Na szczęście po początkowej rywalizacji z Furlandią zaczęliśmy się dogadywać i powstał ciekawy kraj. :)
Po prostu trzeba zaznaczyć B. Pytanie dotyczy redukcji liczby prowincji jako celu którejś z tych partii, a nie ojca idei redukcji partii :P
KJazłowiecki pisze:Pytanie 2: ee... d) ja? :D To był czas, kiedy Robert I udał się na urlop, z którego miał już nie wrócić. Podczas sprawowania regencji, 4 grudnia 2011 roku, podpisałem zmianę Konstytucji i na mojej warcie w Ekorre Unia się połączyła. To chyba jedno z wydarzeń, z których jestem najbardziej dumny w moim v-życiu. :)
U nas okresy regencji nie są odrębnie oznaczane na osi czasu. W Elderlandzie regencja to faktyczny brak króla. U nas regencja to urlop, podczas którego wciąż jest się władcą.
KJazłowiecki pisze:Pytanie 3: d) Sted Asketil.
Jedyny błąd w pytaniu. Nasz kochany Sted Asketil - "ojciec Unii Saudadzkiej", jako namiestnik i Furlandii i Luindoru w momencie przeprowadzania w nich referendów, później ogłoszenia wyników i w końcu połączenia prowincji, stał się pierwszym namiestnikiem Unii.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: [KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Z powodu braku uczestników w części graficznej, został zamknięty owa część.

Wobec czego podniesiono nagrody:

* I Miejsce - 2000 D
* II Miejsce - 1000 D
* III Miejsce - 500 D
* Wyróżnienie - 250 D.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONKURS] Test wiedzy na temat zjednoczenia

Post autor: Daniel von Witt »

Czy pojawi się inny zestaw pytań, który wykorzystany będzie podczas spotkania na kanale IRC? Myślę, że byłaby to najlepsza forma testu. Proszę również powiedzieć, czy markiz Jazłowiecki otrzyma jakieś nagrody za swoje odpowiedzi na postawione wyżej pytania?

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości