Strona 1 z 1

Święto Luindoru - obchody w 2013 roku

: 21 cze 2013, 09:56
autor: Daniel von Witt
Luindorczycy,

dnia dzisiejszego obchodzimy Święto Wasze Ziemi, które jest jednocześnie Świętem każdego z Was. Historia tego regionu Królestwa obfitowała kolorami różnych wydarzeń, a sam Luindor zmieniał się wielokrotnie. Korzenie Wasze sięgają jednak bardzo głeboko, bo do samej kolebki Dreamlandu. Należy o tym pamiętać, być z tego dumnym i przypominać osoby, które tej świetności Luindorowi przynosiły.

Z okazji Święta chcę Wam niektórych z nich przypomnieć i uhonorować podkreślając tym samym, że w Zjednoczonym Księstwie Luindor jest dla mojego Dworu, mimo położenia poza jego terytorium, bardzo ważną częścią, o której rozwój razem z Wami ja i wszyscy moi współpracownicy będziemy dbać.

Uroczyście nadaję: Krzyż Złoty Orderu Gryfa JE Pawłowi Erwinowi diukowi de Archien-Liberi; Krzyż Złoty Orderu Gryfa JXW Stedowi diukowi Asketilowi; Krzyż Srebrny JXM sir Siergiuszowi Asketilowi oraz Krzyż Brązowy JE Robertowi von Olivie. Obecny w Ogrodach Namiestnikowskich sir Siergiusz Asketil odbierze order w imieniu swojego ojca, natomiast odznaczenie dla diuka de Archien-Liberi zostanie przesłane na ręce naszych heroldów w Ekorre, aby pamięć o odznaczonym nie przepadła. Nadaję nadto Medal Aruzów za wkład w rozbudowę infrastruktury informatycznej tak Zjednoczonego Księstwa jak i Królestwa w szczególności - dla JE Conrada Darosareier-Stattoerr.

Dziękuję Wam i gratuluję!

(-) Daniło hrabia de la Vega
Książę Zjednoczonego Księstwa

Re: Święto Luindoru - obchody w 2013 roku

: 21 cze 2013, 11:53
autor: Daniel von Witt
Ogrody Namiestnikowskie, Saudade, dnia 21 czerwca 2013 roku

Mieszkańcy Zjednoczonego Księstwa,

Luindor to bogactwo. Będąc każdorazowo na tej ziemi, w jego miastach jak i na prowincji, czuję się bogaty. Bogaty dorobkiem i tradycją, jakie emanują z tego regionu. Dorobkiem i tradycją, których nie można zniweczyć i nie zniweczymy. Wyzwania postawione nam przez naszych przodków budujących widoczne gołym okiem dobra narodowe Luindoru będziemy pieczołowicie pielęgnować i rozwijać. Kilka godzin temu odznaczyłem Orderem Gryfa kilka znamienitych postaci historycznych i obecnych w życiu palatynatu – podkreślałem wówczas rolę, jaką odgrywali i wciąż to czynią na tutejszej scenie dziejowej. Historia jest ważna, a pamięć o nich jeszcze ważniejsza – wszystko to buduje naszą tożsamość, dzięki czemu mamy solidne podstawy by z nadzieją patrzeć w przyszłość i kreować Luindor podług naszych marzeń. Te przybierają konkretną formę, o czym jeszcze wspomnę.

Luindor w czasach księstwa (2005-2011) będąc pod opieką kilkunastu w sumie książąt, w tym i osób noszących tytuły monarsze, cieszył się powodzeniem i rozwijał bardzo prężnie. Niestety ciągłości władzy na tych ziemiach nie udaje się utrzymać od czasu zjednoczenia. Stanowisko Komesa Luindoru następujące po Księciu Luindoru było dotąd obsadzane tylko dwukrotnie i zawsze było obarczone absencją tych dworzan. Wyzwaniem, jakie Dwór Książęcy sobie stawia jest zapewnienie Luindorowi ciągłości sprawowania władzy przez komesów, a od dnia dzisiejszego poczynając sam wejdę w kompetencje tegoż czasowo sprawując je aż do momentu, kiedy znajdzie się tutaj właściwy gospodarz. Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

W dalszej mierze zależy nam na miastach palatynatu, których stan nie jest satysfakcjonujący. Stopniowo odtwarzane będą ich strony internetowe powiązane ściśle z dotychczasowymi, znajdującymi się w luindorskich archiwach. Serwisy zostaną uporządkowane i postawiona zostanie kreska między tym co przeszłe, a tym, co powstanie. Stopniowo otwierane będą te miasta, których status jest dzisiaj odwrotny. Oprócz Saudade i Koppenberg dzisiaj do grona miast otwartych wróci Avalon, a dalej nie jak w wakacje także Eskalibur i Voulatar. Miasta odświeżą swój wizerunek i zostaną poddane władzy komesa (z wyjątkiem Saudade), który będzie mógł mianować burmistrzów tych terenów. Saudade zaś, jako szczególne miejsce na mapie Luindoru – uzyska szczególne przywileje w ramach Domeny Książęcej, mogąc pielęgnować tradycję Rady Miejskiej w połączeniu z Zarządcą. Osoby dotąd zameldowane w mieście wejdą w skład tejże i będą mogli wpływać na rozwój stolicy Luindoru. Jak dawniej.

Zmieniał się będzie także krajobraz Luindoru – nacisk zostanie położony na kwestie ochrony środowiska, turystyki oraz sportu – oprócz piłki nożnej także jeździectwa, żeglarstwa, kajakarstwa, lekkoatletyki oraz skoków narciarskich. Na mapach transportu wykreślone zostaną szlaki drogowe i morskie. Będziemy naciskać na Korporację SeKoDre w kwestiach budowy nowych linii kolejowych oraz tras miejskich. Utworzone zostanie nadto Muzuem Historyczne w Saudade gromadzące eksponaty różnego rodzaju związane z historią tych ziem. W materii zaś spraw ogólno prowincjonalnych – postawimy na rozwój gospodarki oraz edukację, o czym wkrótce będziemy informować na forum Królestwa.

Powtórzę raz jeszcze – mamy potężny bagaż i mamy marzenia. Łącząc je ze sobą i poświęcając się naszej małej ojczyźnie jaką jest Luindor, upiększymy ją, że nasi synowie i wnukowie nie będą się za nas wstydzić.

Zapraszam do Luindoru i zwiedzania Ogrodów Namiestnikowskich! Miłego świętowania!

(-) Daniło hrabia de la Vega
Książę Zjednoczonego Księstwa

Re: Święto Luindoru - obchody w 2013 roku

: 21 cze 2013, 11:58
autor: Daniel von Witt
Proszę Dowódcę Regimentu Książęcego o zaprezentowanie pododdziałów i rozpoczęcie defilady.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Książę Zjednoczonego Księstwa

Re: Święto Luindoru - obchody w 2013 roku

: 21 cze 2013, 13:55
autor: Kantazo
Miasto Stołeczne Saudade, dnia 21 czerwca 2013 roku

Żołnierze Regimentu Książęcego ubrani w mundury galowe i wyposażeni w broń paradną na komendę "WYMARSZ!" rozpoczęli defiladę z przedmieść Saudade w kierunku Ogrodów Namiestnikowskich, gdzie oczekiwały ich władze Zjednoczonego Księstwa.

Z racji Święta Luindoru jako pierwsi maszerowali żołnierze luindorskich oddziałów szturmowych, wydzielonych z Pułku Strzelców "Agendart", niosąc przed sobą dumnie sztandar z herbem Luindoru. Bezpośrednio za nimi podążały plutony Straży Książęcej i pozostałe jednostki reprezentacyjne Pułku "Agendart", następnie czołgi z VII i VIII dywizjonów kawalerii pancernej, oraz działa z XIV dywizjonu artylerii. Paradę zamykały chorągwie zabezpieczenia i logistyki Regimentu.

Po dotarciu przed Ogrody Namiestnikowskie wojska zgrupowały się w kilkanaście szeregów stojąc twarzami do Ogrodów. Wydzielona przez dowódcę grupa sześciu strzelców lardyjskich uzbrojonych w broń białą wyniosła przed szeregi żołnierzy sztandar Palatynatu Luindoru. Po umiejscowieniu sztandaru na środku placu padła seria komend:
- "do sztandaru wystąp"
- "prezentuj broń"
- "do salwy honorowej wystąp"
- "przeładuj broń"
- "wyceluj broń"
- "OGNIA!"
Strzelcy posłali łącznie trzy salwy honorowe w niebo, a kiedy ucichła ostatnia, ogniomistrze artyleryjscy uhonorowali Herb Wielki Luindoru kanonadą z dział.

Po zakończeniu strzelania i oddaniu salutów rozpoczął się przegląd wojsk. Pododziały zaprezentowały musztrę prowadzoną w sposób tradycyjny, komendami wydawanymi przez dowódcę za pomocą szabli. Orkiestra wojskowa Regimentu Książęcego, która przez cały czas trwania defilady wygrywała marsz wojskowy, została oddelegowana do szeregów, dowódca Regimentu stanął zasalutował przed Księciem Zjednoczonego Księstwa i ogłosił zakończenie defilady oraz przegląd wojsk:
- Wasza Książęca Mość! Żołnierze Regimentu Książęcego oddają cześć WXM, Radzie Stołecznego Miasta Saudade i mieszkańcom Luindoru, za którego granice jako części Unii Saudadzkiej przysięgali walczyć i krwi nie poskąpić w jego obronie. Jednocześnie jako dowódca i w imieniu żołnierzy dziekuję za okazane nam zaufanie i możliwość brania udziału w tak ważnym święcie jak Święto Luindoru. Defilada zakończona, tak więc oddaję moje oddziały do inspekcji WXM.


(-) rotm.Kantazo van der Targaryen
Dowódca Regimentu Książęcego

Re: Święto Luindoru - obchody w 2013 roku

: 22 cze 2013, 09:50
autor: Daniel von Witt
Inspekcję przeprowadzono. Pododdziały prezentowały się wzorowo pod każdym względem. Po zakończeniu obchodów w Saudade udano się do Alizonu na spotkanie z JXM sir Siergiuszem Asketilem, Margrabią. Rozmową objęto sprawy rozwoju ziem Luindoru i Marchii Alizon oraz zwiedzano osadę. W dalszej kolejności, zgodnie z planem obchodów udano się do miasta Avalon, które w dniu dzisiejszym otrzymuje ponownie status miasta otwartego. Obchody zakończyły się na Zamku Toussaint.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Książę Zjednoczonego Księstwa

Re: Święto Luindoru - obchody w 2013 roku

: 22 cze 2013, 19:23
autor: Siergiusz Asketil
Wasza Książęca Mość!

Było dla mnie niebywałym zaszczytem odebranie Orderu Gryfa z rąk Waszej Książęcej Mości. Nie spodziewałem się, że moja dotychczasowa spokojna działalność w Marchii Alizon zostanie tak szybko dostrzeżona, co motywuje mnie do dalszych działań ku rozwojowi tej magicznej krainy. Warto także podkreślić, że Order nadano również dwóm innym osobom związanym z Alizonem - dla mego Ojca, oraz mieszkańca. To podkreślenie tego iż Marchia jest napędem dla całego palatynatu. Oby to się nie zmieniło :)

W imieniu swoim, oraz mojego Ojca Steda diuka Asketila za którego Order również odebrałem, jeszcze raz serdecznie dziękuję.