Krytyczne chwile dla Księstwa

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Maciej II »

Moi drodzy,

Księstwo Furlandii i Luindoru za moment utraci swojego Księcia. Informuję was zawczasu - gdyż mój syn, JXM Christien, nie zagłosował w ostatnim referendum, co oznacza, że utraci swoje obywatelstwo, a co za tym idzie, w wyniku art. 9 ust. 3 Konstytucji Furlandii i Luindoru zakończy prawie roczne panowanie rodu van der Pohl nad Unią.

Co to oznacza dla Księstwa? Przede wszystkim - pomyślmy CZEGO tak właściwie oczekujemy? Unia Saudadzka postanowiła, wespół ze Scholandią, oprzeć się defederalizacji Królestwa Dreamlandu. Dlatego zakładam, że scenariusz wcielenia jej do Domeny Królewskiej może nie wszystkich jej mieszkańców zadowolić. Plan minimum to wyłonienie spośród mieszkańców Unii Regenta. Jeżeli miałbym rzucać propozycjami, co z chęcią tutaj uczynię, to wyłoniłbym na to stanowisko JE Fryderyka Orańskiego-Nassau.
Wiem, że WE ma mało czasu w związku z maturą, ale na chwilę obecną nie widzę żadnego innego sensownego kandydata oprócz WE. Nie widzę tutaj żadnych innych możliwości na coś pośredniego, zwłaszcza że Unia przekroczyła również rubikon zaniku aktywności - i zgodnie z Konstytucją będzie można wcielić ją do Domeny. W Waszej Ekscelencji nadzieja na dalsze funkcjonowanie Unii jako niezależnego kraju związkowego.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Wasza Królewska Mość

Nie ulega wątpliwości że zaistniała sytuacja nie jest dobra dla Księstwa Furlandi i Luindoru, gdzie sam osobiście pokładałem nadzieję na jej ożywienie przez JKM Christien. Nie udało się w związku z czym jestem zmuszony zrezygnować z funkcji Burgrabiego Eskalibur. Nie wiem czy WKM może przyjąć moją rezygnację ale jeśli tak to o to proszę.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: RIIF »

Premier zdecydowanie opowiada się za włączeniem terenów Unii do Domeny.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zostałem MSZ, a nie gorącym zwolennikiem centralizacji i murem stanę za tym co mówiłem. Jeśli resztce tych, którym droga jest Unia odpowiadam w funkcji regenta to i skoro obowiązek wzywa obejmę tą zaszczytną funkcję.

Owszem, sięgamy dna. Nie widzę jednak nadal jak wcielenie Unii do bezkształtnej Domeny miałoby ją podciągnąć z dna i dać jej miastom rozsądnych włodarzy.

Jeśli taka Twoja wola Jarku to nie zmuszę do pozostania na pokładzie. Będę jednak wdzięczny za pozostawienie kamizelki ratunkowej na wieszaku, zamiast tak pośpiesznie ją zakładać. Zgaduję że uczucie, które mi towarzyszy to mniej więcej to co od dawna Andy'emu-gotowość do szerokich ustępstw, byle tchnąć nieco życia, ale jeszcze raz powtarzam - odpowiedzią na brak aktywności nie jest centralizacja. Tutaj nie brakuje ludzi tylko do urzędów, które w ten sposób uległy minimalizacji przez ich skupienie na wyższych szczeblach. Brakuje chętnych robić cokolwiek, a Domena ciągle nie ma charakteru, którego częścią uważałbym warto się stać.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Maciej II »

Ważne jest zachowanie pewnego narracyjnego minimum - żeby Unia nie stała bez sensu i nie kurzyła się. Z mojej strony - mogę zaoferować dalszą pracę przy moich przedsiębiorstwach i doglądanie mojego pałacyku na Rodo.

Dalszym krokiem, być może zgodnie z wcześniejszymi propozycjami, byłoby spłaszczenie Unijnego prawodawstwa - z pewnością w kwestii Rady Książęcej i mnogości urzędów i oddanie/pozamykanie nieaktywnych projektów. Tutaj patrzę przede wszystkim na SSZ oraz Uniwersytet - jeżeli będzie taka wola, to ktoś zbuduje sobie te części Unii od zera.
Uporządkowania wymagają dostępy do stron oraz do kont. Tutaj ukłon w stronę KSI, szczególnie w kwestii tych nieszczęsnych dostępów do stron.
Na razie to tyle z takich rzeczy podstawowych, które przyszły mi w tym momencie na myśl.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Napewno Fryderyku jestem gotów do współpracy czy to w Unii czy Domenie, jak dla mnie to mniej ważne bo są zadania ważniejsze. Objąłem ten urząd bo mieliśmy z Christianem wspólne cele i na początku sam Christien nabrał takiego pędu, że ja nie nadążałem. Potem tematy cichły jednak nie chciałem zaprzepaszczać naszych ustaleń, gdzie sama rozmowa dotyczyła konkretnych spraw. Napewno będę dalej chciał działać w samorządzie i gdybyś obją urząd Księcia na ile będę mógł wesprę Cię. Jednak trudno mi zrozumieć, gdy osoba, jak dla mnie pozytywną w KD, może współpracować z pewną osoba w rządzie, która to KD niszczy i to NIE jest Robert. Bo jeśli mam pełnić jakąś funkcję w samorządzie to oczekiwałbym przynajmniej szacunku władzy. Christien w to nie wszedł, Ty tak. Ale tak czy siak moje wsparcie będziesz miał i także będę chciał uczestniczyć w Twoich inicjatywach, jeśli takowe wniesiesz.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Maciej II »

O ile dobrze pamiętam, JE Wawrzyniak całkiem nieźle radził sobie w Sarmacji (Hasselandzie?) w ichniejszym parlamencie. Może i tutaj w późniejszym okresie rola Przewodniczącego Rady będzie pasowała?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Krytyczne chwile dla Księstwa

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Maciej II pisze: 17 sty 2020, 17:52 O ile dobrze pamiętam, JE Wawrzyniak całkiem nieźle radził sobie w Sarmacji (Hasselandzie?) w ichniejszym parlamencie. Może i tutaj w późniejszym okresie rola Przewodniczącego Rady będzie pasowała?
W Hasselandzie. Dziękuję za propozycję, ale zostawię to innym.
Jarosław von Wawrzyniak>>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości