DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

Nadajemy się tylko do kłótni

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13121
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Nadajemy się tylko do kłótni

Post autor: Daniel von Witt » 3 mar 2019, 10:02

Aktywność w styczniu (1) i lutym (2) wśród obecnych urzędników Księstwa na forum "Życie Księstwa":

1. Sted Asketil: 27 do 4 (spadek aktywności o 85%)
2. Gilead Colquhoun: 2 do 0 (spadek aktywności o 100%)
3. Tomasz von Habsburg: 3 do 1 (spadek aktywności o 67%)
4. Oskar ben Grozny Witt: 6 do 0 (spadek aktywności o 100%)
5. Fryderyk Orański-Nassau: 12 do 6 (spadek aktywności o 50%)
6. William Oxlade-Chamberlain: 25 do 0 (spadek aktywności o 100%)
7. Helmut Pohl: 40 do 14 (spadek aktywności o 65%)
8. Daniel von Witt: 83 do 15 (spadek aktywności o 82%)
9. Florian von Stettin: 8 do 6 (spadek aktywności o 25%)

Wytłuściłem jednego delikwenta, którego aktywność jest szczególna: drze japę, ale nigdy nic trwałego, co w Księstwie by zostało, to nie robi. Poza tym widać, że najbardziej aktywizują nas... zmiany personalne. Kogoś lubimy, kogoś innego nienawidzimy i to nas pcha do oporu lub ofensywy, by Księstwo wyglądało "po naszemu". Ten sam schemat występuje też na szczeblu federalnym, ale dla niego nie sposób zebrać danych adekwatnych do powyższych.

Mam prośbę: myślmy o Księstwie nie tylko wtedy, gdy ma ono zmienić właściciela/zarządcę, bo skutek jest taki, jak widać było w lutym.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Sted Asketil
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37

Re: Nadajemy się tylko do kłótni

Post autor: Sted Asketil » 3 mar 2019, 13:48

Spadlo by sie w koncu odbic i znowu poszybowac w gore - od lat ten sam schemat.

A wracajac do sedna. Pracujemy w Toussaint. Zamek juz praktycznie odtworzony. Mam nadzieje iz wkrotce Burgrabia oglosi ponowne otwarcie tego zacnego przybytku. Niestety, jak sam oglosil, troszke go pochlonela realioza - prosze uzbroic sie w cierpliwosc. Prace trwaja na kilku odcinkach :-)

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 693
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

Re: Nadajemy się tylko do kłótni

Post autor: Maciej II » 3 mar 2019, 17:11

Nie jest żadnym przełomowym odkryciem fakt, że mikronacje funkcjonują głównie na bazie osi konfliktu. Bawi nas wymiana opinii, przedstawianie własnych poglądów i udowadnianie adwersarzowi, że się myli.
W przeciągu ostatniego miesiąca ta oś w Unii się zatarła. Nie ma o czym mówić - święta 10 lutego przeszły bez echa, bo nie były zbyt dobrą okazją do dyskusji, nowootwarte miasta dopiero się tworzą (Toussaint) lub zamarły, bo ich zarządcy zniknęli z dreamlandzkiego życia.
Wydaje mi się, że przyrównywanie aktywności ze stycznia z aktywnością z lutego jest jednak nieco niesprawiedliwe - wypadałoby odnieść się do naszej aktywności w okresie półrocznym... Wyszedłby z tego w miarę prosty graf z delikatnymi podskokami (i jednym dużym).
Samorząd, kiedy nie jest budowany, zmieniany, angażowany - zastyga. Oczywiście, że możemy tworzyć wewnątrzmiejski lore, pisać o tym co dzieje się w Agendart, Buuren, Rodo, Toussaint, itd. Ale każdy jest zniechęcony, bo wie, że nie zobaczy wielkiego odzewu, więc i po co się trudzić.
Także tak, zgadzam się z tezą, że nadajemy się tylko do kłótni - należy postawić pytanie ile jest w mikronacjach przypadków, które nadają się do czegoś więcej.
Liczę, że w marcu nasz kurs znów nieco odchyli się in plus.
Pozdrawiam,
(-) Helmut Pohl

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Posty: 2529
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
Herb:
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Kontakt:

Re: Nadajemy się tylko do kłótni

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 3 mar 2019, 19:22

Nie wiem jak inni, więc powiem po sobie. Chciałbym robić więcej i zdecydowanie nie jestem zadowolony z tego jak wygląda moja aktywność. Możliwe, że demotywuję się do działalności tutaj, bo real mi mówi, że nie jestem zadowolony z życia prywatnego, a angażuję czas w nietrwałą, niszową rozrywkę. Liczę, że jak ogarnę szkołę to coś się zmieni, ale nie oszukujmy się-ilu z nas chce się cokolwiek, gdy słońce i świetna pogoda na zewnątrz. Wnioskując, diagnozuję u siebie nie problem, z którym mierzą się nowi-"Co robić w Dreamlandzie? Czym mogę się zająć?", a kategorii "Po co i dlaczego?". Powiedzmy, że nie tyle mam coś do zarzucenia społeczności, co sam muszę znaleźć w sobie energię, żeby wziąć się do roboty i na nowo odnaleźć radość z mojej działalności tutaj.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Posty: 1649
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Re: Nadajemy się tylko do kłótni

Post autor: Chamberlain » 5 mar 2019, 14:18

Praca i choroba. A przy okazji odpoczałem sobie od zgiełku z pierwszej połowy miesiąca.
Daniel von Witt pisze:
3 mar 2019, 10:02
Wytłuściłem jednego delikwenta, którego aktywność jest szczególna:
Wyjaśnię, bo najwyraźniej umknęło. Nie jestem mieszkańcem tej prowincji. Wyprowadzkę zapowiedziałem w trakcie głosowania nad wyborem nowego księcia, które zamieniłeś, "delikwencie", w kpinę. Jak napisałem: zobaczyłem już dość. Jestem zmęczony mafijnymi praktykami drobnych cwaniaczków i zagubionych macherów. Wystarczy mi real.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13121
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Nadajemy się tylko do kłótni

Post autor: Daniel von Witt » 16 mar 2019, 17:46

Ziewam, widząc, że potwierdza Ekscelencja to, co napisałem w poście inicjującym. Zerowa produktywność. Zerowa. Dlaczego nie jestem zaskoczony, że potwierdzają się moje słowa, jakim zerem jesteście?

(-) Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości