Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Dyskusje na każdy temat.
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Post autor: Michał »

Witam
Z opóźnieniem, ale przedstawiam swoje plany dotyczące Unii.

Na samym początku chcę powołać Tymczasową Radę Unii Saudadzkiej, która będzie pracowała w dziale "Rada Unii Saudadzkiej". Rada pomoże mi w pracy nad prowincją.

Po powołaniu rady zajmiemy się pracą nad konstytucją, Chciałbym, żeby każdy z członków rady napisał jeden dział konstytucja a potem to złączyć w całość i poddać pod dyskusję wszystkim mieszkańcom Unii. Mógłbym sam napisać konstytucję i potem poddać ją pod dyskusję, ale tak będzie ciekawiej ;).

Następną sprawą są strony prowincji. Każdy kto chce może zrobić szablon i wysłać je mi. Rada zdecyduje który szablon wybierzemy.

Następną sprawą są miasta. Proponuję pozostawić po dwa miasta z każdej prowincji.

Utworzenie lotniska w Saudade. Dzięki lotnisku prowincja będzie bardziej otwarta na v-świat.

Utworzenie Saudadzkich Sił Zbrojnych. Saudadzkie Siły Zbrojne będę podlegały pod Królewskie Siły Zbrojne. Będzie to coś bardzo oryginalnego. Jednak w tej sprawie muszę się skontaktować z Marszałkiem Armii, Jego Ekscelencją Hansem baronem Von Wittem..

Ustalenie symboli księstwa. Co do flagi to proponuję połączenie flagi Furlandii i Luindoru. Co do herbu to nie mam pomysłu. Jako hymn proponuję hymn państwowy San Marion.

To już wszystkie moje plany. Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Michał Von Nadolanczyk
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Post autor: Tomasz Barney »

Chciałbym, żeby każdy z członków rady napisał jeden dział konstytucja a potem to złączyć w całość i poddać pod dyskusję wszystkim mieszkańcom Unii.
Moim zdaniem słaby pomysł - konstytucja musi być napisana, że tak powiem w "jednym duchu". Gwarantuje nam to napisanie jej przez jedną osobę.
Jako hymn proponuję hymn państwowy San Marion.
Wystrzegałbym się korzystania z tego typu nawiązań do rzeczywistości.
(-) Tomasz hrabia Barney
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Post autor: Michał »

Moim zdaniem słaby pomysł - konstytucja musi być napisana, że tak powiem w "jednym duchu". Gwarantuje nam to napisanie jej przez jedną osobę.
Rozumiem, ja chciałbym, żeby wszyscy budowali prowincje a nie dwie czy trzy osoby. Jednak jeżeli wola mieszkańców będzie taka, żeby jedna osoba napisała konstytucję to się zgodzę.


Wystrzegałbym się korzystania z tego typu nawiązań do rzeczywistości
Jeżeli jest pan w stanie sam skomponować hymn to bardzo proszę jestem otwarty na sugestię :)
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Post autor: Michał »

Zapomniałem napisać o swoim planie wybudowania muzeum dawnych prowincji. Nie muszę chyba wyjaśniać po co to muzeum miało by powstać.
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Post autor: Tomasz Barney »

Michał pisze: Rozumiem, ja chciałbym, żeby wszyscy budowali prowincje a nie dwie czy trzy osoby. Jednak jeżeli wola mieszkańców będzie taka, żeby jedna osoba napisała konstytucję to się zgodzę.
Konstytucja w pewnym sensie stanowi o istnieniu prowincji, natomiast w żadnym razie jej nie buduje. Ze zbiorowej pracy osób, które nie zawsze posiadają podstawową wiedzę prawniczą, nad konstytucją - może wyjść straszny bełkot. Zupełnie inaczej, gdyby ta praca grupowa miała charakter grupy specjalistów.
Michał pisze:Jeżeli jest pan w stanie sam skomponować hymn to bardzo proszę jestem otwarty na sugestię :)
Nie jestem pewien czy hymn jest warunkiem, który decyduje o istnieniu prowincji :)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 21:59 przez Tomasz Barney, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) Tomasz hrabia Barney
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Plany dotyczące Unii Saudadzkiej

Post autor: Michał »

No nie, ale było by to coś ciekawego. Podkreślenie naszej autonomii. ;)
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości