Święto Konstytucji

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Święto Konstytucji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Szanowni mieszkańcy,

Nie wiem ile osób zdaje sobie z tego sprawę. 8 stycznia, za dwa dni mamy Święto Konstytucji w Unii. Tymczasem władze prowincji są sparaliżowane. Moglibyśmy zmienić coś z tym stanem rzeczy, więc jeśli ktoś ma pomysł jak sprawę rozwiązać i podzielić się zadaniami to niech podniesie rękę.

Pozdrawiam.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Daniel von Witt »

Spokojnie Ekscelencjo. Na dzień Święta Konstytucji planowane jest specjalne posiedzenie Rady Księstwa, gdzie każdy chętny będzie mógł wypowiedzieć swoje zdanie na temat naszej ustawy zasadniczej oraz złożyć życzenia.

(-) Daniel von Witt
Przewodniczący Rady Księstwa
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zawsze pozostaje pytanie-czy to nie za mało?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Daniel von Witt »

Co kryje się pod tym pytaniem? Wyrzut, że mało? Jeśli mało - jest Pan Hrabią Flores. Niech we Flores coś Pan wymyśli i zorganizuje. Darmowy egzemplarz dla każdego mieszkańca hrabstwa. Łopoczące flagi Unii na wietrze w Segali. Pokaz sztucznych ogni. Nie wiem, co Pan chce.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zawsze świętom towarzyszyła pompa, konkursy, spotkania, proklamacje. Specjalne posiedzenie Rady wydaje się dosyć skromnymi obchodami w porównaniu do poprzednich lat, dlatego skoro samym tym mnie Pan uspokaja to brzmi jakby było to wystarczające. Jeśli nikt nie ma pomysłu to niech tak zostanie, ale wolałbym usłyszeć kogoś jeszcze.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Sted Asketil »

Mialem napisac troche ostrzej, ale zostawmy choc tym razem sprawy powyzej Unii zboku.

Panie Fryderyku, najpierw zarzuca sie Danielowi von Wittowi dazenia separatystyczne, a pozniej zarzuca mu sie brak nalezytego uczczenia waznych swiat Unii. Natomiast w ostatnim poscie pisze pan pochwalne piesni jak to
zawsze świętom towarzyszyła pompa, konkursy, spotkania, proklamacje.
Ja rozumiem nawet Pana, ale prosze o troche konsekwencji... Przezylismy "piekne" obchody dwudziestolecia Krolestwa to damy rade tu tez.

Jest mi jeszcze bardziej przykro z tego powodu niz Panu - wspoltworzylem to prowincje (Solardia) od 2001 roku, a po "wyprowadzeniu" calego dobra przez Morfeusza przezylem jej upadek. Praktycznie smierc. Na jej terenach odrodzil sie Luindor ktory polaczylem z Furlandia w Unie Saudadzka.
Daniel von Witt to chyba najlepszy Ksiaze tej prowincji. Mozna go nie lubic, ale trzeba docenic za ciezka praca jaka wkladal w rozwoj Ksiestwa.

Drugi raz na rozerwanie jednosci Krolestwa w miare mozliwosci nie zezwole, ale i nie wierze tez ze Daniel von Witt chcialby do tego doprowadzic. Pozwole zakuc sie dobrowolnie w dyby gdyby do tego doszlo...

Co do samego swietowania - zostalo Panu zasugerowane ze jako mieszkaniec Ksietwa, Hrabia Flores moze Pan (a kto wie czy nie powinien) zadbac nalezycie o upamietnienie Swieta Konstytucji na wlasnej ziemi...


Juz teraz pogratuluje Panu i bede cholernie (mam nadzieje ze dopuszcza pan to slowo w tej dyskusji? :D) dumny z tego ze i bez pechowego Ksiecia czuje pan silny zwiazek ze swoja mala ojczyzna. Da pan swietny przyklad "starym" i "mlodym", a mi sie lezka w oku zakreci....

Pozdrawiam serdecznie,
Sted Asketil

Ps. Ani krzty zlosliwosci pod Pana adresem tym razem. Tak to widze z boku. Wiem ze tak do konca sie nie da, ale niepotrzebnie przenosicie konflikt z gory do prowincji. Tu wspolpracujcie a tam dajcie sobie w gebe raz i drugi ;)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Hrabio,

jestem Przewodniczącym Rady Księstwa - do moich obowiązków należy kierowanie jej obradami. Nie zastępuję księcia, którego nie mamy, i który organizuje takie obchody i może wydawać proklamacje, nadawać ziemie i odznaczenia, prowadzić defilady, etc. Zajmuję się tym, do czego mam uprawnienia. Gdy byłem księciem dbałem o to, by każde święto było pamiętane i należycie uczczone. Teraz nie można ode mnie wymagać tego samego, ponieważ nie jestem gospodarzem prowincji i Pałacu Atving.

Niech każdy świętuje po swojemu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Święto Konstytucji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ależ ja przecież nie przenoszę żadnego konfliktu, ani nie oskarżam jak również nie mam żadnych obiekcji do okresu panowania JXW.
Stwierdziłem jedynie, że moglibyśmy jako ogół zrobić więcej, co nie jest oskarżeniem w kierunku Przewodniczącego. Spokojnie Panowie :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość