Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Post autor: Daniel von Witt »

Książę jest nieaktywny ponad dwa miesiące. Przewodniczącego Rady Księstwa nie ma (skutecznie wybrany nie został), a jego Zastępca również nie jest aktywny lub po prostu ignoruje swoje obowiązki. Od pierwszej osoby w kraju zależy bardzo wiele - osoba sprawująca godność książęcą wyznacza tętno życia w Księstwie. Obecnemu księciu w ogóle się to nie udaje, przez co nasza prowincja stopniowo zapada się do środka. Jedynym obecnie możliwym i pożądanym sposobem na wyjście z tej sytuacji jest zmiana głównodowodzącego, skoro obecny po prostu zawalił. By to zrobić konieczne jest zainicjowanie procesu usunięcia księcia z urzędu przez Przewodniczącego Rady Księstwa. Widać więc, że gdy i ta osoba jest nieaktywna to książę, choć nieaktywny i do usunięcia, jest nie do ruszenia. Gdy więc szansa na zmianę księcia wychodzi od Przewodniczącego Rady Księstwa, tak zmiana tego drugiego może zostać zainicjowana przez... księcia. Koło się zamyka. Dlaczego? A dlatego, że w sytuacji, gdy w Radzie Księstwa nie ma powołanych lub aktywnych przewodniczących to wnoszonym pod obrady Rady sprawom bieg powinien nadawać właśnie książę. Konstrukcja ta była dobra wtedy, gdy sam byłem księciem, bo większość osób w mikronacjach wiedziało, że moje drugie imię to Aktywność, więc z pewnością nieaktywnego Przewodniczącego Rady Księstwa zastąpiłbym w odpowiedniej sytuacji. Teraz aktywnością nie grzeszą jednak obie te osoby, co przewidziane nie zostało, gdyż ufałem, że kto jak kto, ale przynajmniej książę będzie w Unii Saudadzkiej aktywny. Nie jest i dlatego domagam się jego detronizacji. Jeśli obecny Zastępca Przewodniczącego Rady Księstwa do tego się nie kwapi to niech chociaż umożliwi wybór Przewodniczącego, który tę sprawę poruszy. W przeciwnym wypadku koniecznością stanie się skorzystanie z innych środków.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Pomimo, że nie jestem obywatelem Unii, pozwolę sobie na krótką wypowiedź. Także jestem rozczarowany postawą JXM Oranje, który już drugi miesiąc nie daje znaku życia. Swego czasu rozmawialiśmy trochę i obiecywał on mi działania, reformy w Unii Saudadzkiej, niestety jak zawsze przepadł bez słowa pożegnania. Procedury zdjęcia księcia z tronu może dokonać Rada Księstwa, która jest niestety sparaliżowana przez nieaktywność PRK, JE Fryderyka. Wspomniał WE w którymś z wątków, że jego wybór jest nieważny, jako że nie dokument nie został opublikowany w ogłoszeniach urzędowych, jest to z pewnością kontrowersyjne.

Wystosowałem w trybie pilnym list do JE Orańskiego, prosząc, by pojawił się wreszcie na obradach Rady i podjął Wasz wniosek pod obrady i głosowanie. Myślę, że może się wywiąże jakaś dyskusja i uda się to wszystko pomyślnie zakończyć. Unia zasługuje przecież na sprawne organy władzy, u nas w Scholandii już dawno o czymś takim zapomniano i obyście tą drogą nie poszli!
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Tryb pilny, niepilny. Nie było mnie. Klepię się w pierś za skrajnie nieodpowiedzialne działanie z mojej strony, a właściwie jego brak i biorę się za to.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości