DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13119
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Post autor: Daniel von Witt » 25 lis 2018, 11:54

Książę jest nieaktywny ponad dwa miesiące. Przewodniczącego Rady Księstwa nie ma (skutecznie wybrany nie został), a jego Zastępca również nie jest aktywny lub po prostu ignoruje swoje obowiązki. Od pierwszej osoby w kraju zależy bardzo wiele - osoba sprawująca godność książęcą wyznacza tętno życia w Księstwie. Obecnemu księciu w ogóle się to nie udaje, przez co nasza prowincja stopniowo zapada się do środka. Jedynym obecnie możliwym i pożądanym sposobem na wyjście z tej sytuacji jest zmiana głównodowodzącego, skoro obecny po prostu zawalił. By to zrobić konieczne jest zainicjowanie procesu usunięcia księcia z urzędu przez Przewodniczącego Rady Księstwa. Widać więc, że gdy i ta osoba jest nieaktywna to książę, choć nieaktywny i do usunięcia, jest nie do ruszenia. Gdy więc szansa na zmianę księcia wychodzi od Przewodniczącego Rady Księstwa, tak zmiana tego drugiego może zostać zainicjowana przez... księcia. Koło się zamyka. Dlaczego? A dlatego, że w sytuacji, gdy w Radzie Księstwa nie ma powołanych lub aktywnych przewodniczących to wnoszonym pod obrady Rady sprawom bieg powinien nadawać właśnie książę. Konstrukcja ta była dobra wtedy, gdy sam byłem księciem, bo większość osób w mikronacjach wiedziało, że moje drugie imię to Aktywność, więc z pewnością nieaktywnego Przewodniczącego Rady Księstwa zastąpiłbym w odpowiedniej sytuacji. Teraz aktywnością nie grzeszą jednak obie te osoby, co przewidziane nie zostało, gdyż ufałem, że kto jak kto, ale przynajmniej książę będzie w Unii Saudadzkiej aktywny. Nie jest i dlatego domagam się jego detronizacji. Jeśli obecny Zastępca Przewodniczącego Rady Księstwa do tego się nie kwapi to niech chociaż umożliwi wybór Przewodniczącego, który tę sprawę poruszy. W przeciwnym wypadku koniecznością stanie się skorzystanie z innych środków.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Posty: 1003
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
Numer GG: 65682687
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Kontakt:

Re: Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Post autor: Florian von Stettin » 25 lis 2018, 19:40

Pomimo, że nie jestem obywatelem Unii, pozwolę sobie na krótką wypowiedź. Także jestem rozczarowany postawą JXM Oranje, który już drugi miesiąc nie daje znaku życia. Swego czasu rozmawialiśmy trochę i obiecywał on mi działania, reformy w Unii Saudadzkiej, niestety jak zawsze przepadł bez słowa pożegnania. Procedury zdjęcia księcia z tronu może dokonać Rada Księstwa, która jest niestety sparaliżowana przez nieaktywność PRK, JE Fryderyka. Wspomniał WE w którymś z wątków, że jego wybór jest nieważny, jako że nie dokument nie został opublikowany w ogłoszeniach urzędowych, jest to z pewnością kontrowersyjne.

Wystosowałem w trybie pilnym list do JE Orańskiego, prosząc, by pojawił się wreszcie na obradach Rady i podjął Wasz wniosek pod obrady i głosowanie. Myślę, że może się wywiąże jakaś dyskusja i uda się to wszystko pomyślnie zakończyć. Unia zasługuje przecież na sprawne organy władzy, u nas w Scholandii już dawno o czymś takim zapomniano i obyście tą drogą nie poszli!Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Posty: 2529
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
Herb:
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Kontakt:

Re: Bez tych trzech osób nie ma (sprawnego) księstwa

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 4 gru 2018, 21:45

Tryb pilny, niepilny. Nie było mnie. Klepię się w pierś za skrajnie nieodpowiedzialne działanie z mojej strony, a właściwie jego brak i biorę się za to.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości