Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Jesteś tutaj nowy? Przywitaj się, przedstaw się i zobacz jak możesz rozpocząć życie w naszej Prowincji.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Emil Potocki »

Daniel von Witt pisze:
Emil Potocki pisze:czytam książki
Wszystko, co wpadnie Panu w ręce?
W młodości, przyznam się, była to jeszcze literatura z pogranicza fantastyki i science-fiction, mam całe półki w Herbercie, Jordanie, sporo Pratchetta, Kinga, potem trochę kryminału i dramatu skandynawskiego, obecnie tak się złożyło, że czytam od deski do deski dramaty Ibsena i trochę klasyków doby romantyzmu.
Daniel von Witt pisze:
Emil Potocki pisze:justuję pojedyncze linijki tekstu
Czy to fryssauizm? :)
Obawiam się, że może być nawet gorzej.
Daniel von Witt pisze:
Emil Potocki pisze:interesuję się kulturą i folklorem
Ma Pan jakieś skojarzenia z Furlandią i Luindorem patrząc pod tym kątem? Może w tym obszarze pojawią się za Pana przyczyną jakieś ogniska w różnych punktach na mapie kulturowej naszej prowincji.
Z zewnątrz odczytuję klimat Furlandii i Luindoru jako celtycko-germański, przypomina mi trochę "Zimowego monarchę". Nie chciałbym tego klimatu psuć jakimiś naleciałościami, tak się jednak składa, że z mikronacyjnego wychowania jestem już Sclavińczykiem, choć nie znaczy to, że takim, jacy żyją we współczesnym Konsulacie Sclavinii. Bardziej to znaczy, że sympatyzuję z klimatem autokratycznych familii, militarystycznych rozwiązań, hellenistycznych urzędów, trackiego tradycjonalizmu; wszystkie koniecznie przepasane liryką i prozą. Kulturowo najbliżej mi więc do realowych Greków, zhellenizowanych Słowian, Akwitańskich militarystów. To nie znaczy jednak, że nie potrafię poczuć się dobrze w innym klimacie, Mandżurowie władali przecież Chinami i przez sporo czasu nieźle im to szło. :)
Daniel von Witt pisze:
Emil Potocki pisze:interesuję się (...) militariami
Tak jak ja. Już Pana rekrutuję do sił zbrojnych.
Już się daję zrekrutować!
Daniel von Witt pisze:
Emil Potocki pisze:prawem
Zapraszam do Rady Księstwa.
Tutaj niestety muszę odpowiedzieć: błagam, nie. Są tacy, co mają pod tym względem dużo więcej mikronautycznego doświadczenia ode mnie, a ja muszę się z tym męczyć na co dzień. Natomiast spisywanie uchwał okolicznościowych, aktów urzędowych i tym podobnych papierów, formułowanie tytulatury, ostatecznie już kwestie implementacji prawa publicznego do prawa lokalnego, to jeszcze przełknę.
Daniel von Witt pisze:
Emil Potocki pisze:w mikroświecie jestem już pół życia
Jaka to dokładnie wartość liczbowa?
2006 rok, kiedy się zainteresowałem i zacząłem działać? Zanim Sclavinia przekształciła się w mikronację i przystąpiła do swojej niefortunnej unii, funkcjonowała w innej formie na zasadzie gry PBF. Stąd rok 2006 i sam początek 2007 należy tutaj traktować z przymrużeniem oka.
Dziękuję za miłe powitanie. :)
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Również miło widzieć. Liczę na prezentowanie pragmatycznej postawy w dyskusjach t. Sarmacji, które się pojawiają oraz zasilenie Unii nową energią. Raczej nie podzielam fetyszu justowania, ale chciałbym zapytać:
Jaka jest Pana ulubiona książka? Taka po której ciało przeszły dreszcze, a doznania nie był w stanie zdzierżyć zbudowanego klimatu... Jeśli taka była.

No i liczę na pomoc w rozwijaniu miast, bo jak na razie miasta dostają tylko zarządców, a nie mieszkańców i za wiele się w nich nie dzieje ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Emil Potocki »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Jaka jest Pana ulubiona książka? Taka po której ciało przeszły dreszcze, a doznania nie był w stanie zdzierżyć zbudowanego klimatu... Jeśli taka była.
Z liryki, zdarzyło mi się czytać po angielsku zbiór wierszy Erika Axela Karlfeldta "Aurora Borealis", po prostu wbijający w ziemię, z epiki "Henryk Ofterdingen" Novalisa, mam też jakieś swoje dalsze miejsca na podium z polskiej literatury. :)
Fryderyk Orański-Nassau pisze:No i liczę na pomoc w rozwijaniu miast, bo jak na razie miasta dostają tylko zarządców, a nie mieszkańców i za wiele się w nich nie dzieje ;)
No pewnie, nie samą administracją miasta żyją! Swego czasu zajmowałem się sporo wykonywaniem różnych opisów miast, najlepiej skoordynowanego w różnych sferach życia i kultury, to zawsze wtedy wychodzi najlepiej. W mikronacjach współuczestniczyłem w organizacji kilku większych imprez, w tym v-mundialu za wschodnim morzem. Pan jest może zarządcą jakiegoś miasta w Unii Saudadzkiej? Chętnie bym się zaciągnął do pracy na zlecenie, o ile więcej motywacji!
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Swego czasu zajmowałem się sporo wykonywaniem różnych opisów miast, najlepiej skoordynowanego w różnych sferach życia i kultury (...) Pan jest może zarządcą jakiegoś miasta w Unii Saudadzkiej? Chętnie bym się zaciągnął do pracy na zlecenie, o ile więcej motywacji!
Jestem zarządcą Segali. Swego czasu miałem poysłna ufortyfikowanie miasta i zrobienie z niego jakiegoś lokalnego sztabu. Obecnie koncept mi się mniej podoba, a i realnie jestem dużo bardziej zajęty, niż w lutym, gdy obejmowałem miasto. Pomyślę nad konceptem i ewentualnie zaproponuję pracę.
Tymczasem do miasta można wprowadzić się i bez tego :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Daniel von Witt »

Emil Potocki pisze:
Z zewnątrz odczytuję klimat Furlandii i Luindoru jako celtycko-germański, przypomina mi trochę "Zimowego monarchę". Nie chciałbym tego klimatu psuć jakimiś naleciałościami, tak się jednak składa, że z mikronacyjnego wychowania jestem już Sclavińczykiem, choć nie znaczy to, że takim, jacy żyją we współczesnym Konsulacie Sclavinii. Bardziej to znaczy, że sympatyzuję z klimatem autokratycznych familii, militarystycznych rozwiązań, hellenistycznych urzędów, trackiego tradycjonalizmu; wszystkie koniecznie przepasane liryką i prozą. Kulturowo najbliżej mi więc do realowych Greków, zhellenizowanych Słowian, Akwitańskich militarystów. To nie znaczy jednak, że nie potrafię poczuć się dobrze w innym klimacie, Mandżurowie władali przecież Chinami i przez sporo czasu nieźle im to szło. :)
Skojarzenia te są mniej więcej prawidłowe, choć kwestie kulturowe na etapie historii pod nazwą "Unia Saudadzka" są tu nieco zaniedbane. Podążanie w kierunku, o którym Pan napisał nie byłoby głupie. Wręcz przeciwnie. Stopniowa przebudowa ustroju Księstwa ma sprawiać, że w Księstwie będą tworzyć się konkurujące ze sobą rody, z których najsilniejszy zawsze będzie trzymał stołek książęcy. Obecnie nie ma takiej konkurencji, gdyż jedyną rodziną są Wittowie. Tylko Pan Orański-Nassau jest członkiem jakiejś innej rodziny, ale ta nie angażuje się wcale w życie prowincji, z oczywistych powodów. No i Siergiusz Asketil, ale on wybrał ostatnio odwrót w kierunku sarmackich wysp. Natomiast Rada Księstwa ma pewien wpływ na prawodawstwo, ale gdyby Księstwem rządził większy autokrata ode mnie to z łatwością mógłby on Radę zdusić do roli reprezentacyjnego kółka gawędziarzy. Zobaczymy, co z Pana udziałem tutaj zacznie się nowego dziać ;)

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
gdyby Księstwem rządził większy autokrata ode mnie to z łatwością mógłby on Radę zdusić do roli reprezentacyjnego kółka gawędziarzy.
ALE JAK TO ZABIERASZ NASZE PRZYWILEJE?! *szlacheckie autistic screeching*
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Księstwa, wybrałem się akurat tutaj, bo widzę, że jest to region dość aktywny, przyzwoicie prowadzony i czuję, że tutaj mógłbym rozwinąć skrzydła.

Jak już wspominałem w innym wątku, przybyłem do Dreamlandu, by wypocząć, ale też dla poznania wartościowych ludzi. Z racji pracy obecnie nie będe dostępny 24h, ale postaram się codziennie jakiś czas poświęcać na ten kraj, dzielić się z Wami pomysłami, mam ich wiele i sądzę, że może jeśli Wam się nie spodobają to chociaż ożywią dyskusję w regionie.

Moje zainteresowania to historia - zgłębiam wszelkie okresy, nie pogardzę zarówno trudnym dla wielu średniowieczem jak i oklepanym XX-wiekiem. Uwielbiam czytać, ostatnio do mojej biblioteczki trafiła książka o Talleyrandzie autorstwa Łysiaka, można o nim powiedzieć, że to kontrowersyjny twórca, ale kunsztu pisarskiego i bogactwa słów odmówić nie sposób. Do tego jeszcze oglądam nałogowo amerykański wrestling i przygody Dwóch Białostoczan (jeden z nich chciał zostać prezydentem nawet, domyślcie się o kogo chodzi). A więc macie przed sobą osobliwą postać, mam nadzieję, że w Księstwie znajdę swój drugi dom, spokój i natchnienie do nowych działań.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Daniel von Witt »

Witam i tutaj, na samym dole Królestwa Dreamlandu, w którym wystarczy zejść na forum kilka pięter niżej, by poczuć się o wiele swobodniej, zaczerpnąć świeżego prowincjonalnego powietrza, zająć się różnymi uderzającymi do głowy pomysłami, które nie będą tak kontrolowane, jak każdy krok w federacji. Zachęcam do spaceru po miastach Furlandii i Luindoru, zarówno poprzez działy forum, jak i poprzez ich strony internetowe. Zachęcam do rowerowych wycieczek w plener, podróży pociągiem, odpoczynku nad naszymi wodami, czytania naszej prasy i szperania w starych stronach, o których nikt nie pamięta prócz internetowych pająków rozwieszających na nich swoje sieci.

Każdy obywatel Księstwa ma zagwarantowane dwa prawa, z których może skorzystać na pstryknięcie palcami. Pierwszym jest prawo do udziału w Radzie Księstwa, czyli naszym krajowym organie prawodawczym. Jego aktywność nie jest powalająca, ale winowajca jest znany - brak pomysłów i woli do aktywności w Radzie przez jej członków. Może Pan byłby w tym wszystkim śmielszy? Żeby jednak nasze prawo uzupełniać, zmieniać, trzeba by je poznać - zachęcam do tego, chociaż w stopniu minimalnym. Drugim prawem, o którym pisałem, jest prawo do nieodpłatnego nabycia nieruchomości na cele mieszkalne. Nabycie nieruchomości nie wiąże się z szczególnym statusem majątkowym, jednak ma znaczenie przede wszystkim psychologiczne - od momentu otrzymania kluczy do swojego domu czy mieszkania nie jest się już bezdomnym :)

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Również witam w naszych progach. Podobnie jak w wątku głównym, zachęcam do zadawania pytań, ale przede wszystkim-aktywności. Prawa i zwyczaje zawsze można poznać w polu ;) Prowincja może się poszczycić najróżniejszymi rzeźbami terenu, toteż i możliwości wiele. Zachęcam przede wszystkim do zamieszkania w którymś z miast, bo nie zarządców brak, a właśnie mieszkańców.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Zastanawiałem się jeszcze, czy to warto w tej Unii zamieszkać, region ten jest bardzo dobrze rozwinięty, wiele miast posiada bogate opisy okraszone historią, mapami a także wszelkimi sprawami papierkowymi typu kasy miejskie, ewidencje nieruchomości. Brak tu jednak tylko aktywnych obywateli, którzy mogliby co jakiś czas rozkręcać dyskusję, zacząć jakąś narrację. Rozumiem, że działalność samorządowa jest jedną z najnudniejszych w mikronacjach. Pytam więc Was, drodzy mieszkańcy, gdzie mógłbym się zaangażować? Jest może jakieś lenno, miasto, które jest zaniedbane i warto je rozwinąć na nowo?

Scholandia czasem właśnie mnie przyciąga swoją brzydotą i niezorganizowaniem, tam to dopiero ubrudziłbym sobie rączki od roboty...
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Daniel von Witt »

Nic nie jest tak dobre, jak tego byśmy wszyscy chcieli, i mimo relatywnie dobrego stanu Księstwa w porównaniu z Domeną Królewską i Królestwem Scholandii, to jest co robić, choć wielu mieszkańcom obecnie brak weny lub czasu, albo obu naraz. Robota na szczeblu samej prowincji to obecnie robota stricte papierkowa (poprawianie stron Dworu, Kancelarii, prowincji, wydawanie papierków dla mieszkańców, którzy z jakąś sprawą się do Księstwa/Księcia zwracają). Hanzy - Czarnego Orła (Furlandia) i Srebrnego Gryfa (Luindor), wymagają zaangażowania w dalszym procesie uatrakcyjniania ich miast składowych, podejmowania przedsięwzięć gospodarczych oraz spajania ich w system gospodarczy (jakkolwiek by to ktoś odbierał). Miastom tworzącym Hanzy potrzeba również inicjatyw kulturalnych i pewnych form na rywalizację miast między sobą. Furlandia znajduje się tu w lepszym stanie, także jeśli chodzi o jej strony internetowe. Luindor jest w rozsypce (infrastruktura www), a jego perłą jest aktualnie Geldberg. Książę nie rezyduje w Luindorze, ale ma tam swoje posiadłości - Toussaint, Saudade i Alvesaint. To zamki i pałace, których już dawno nie odwiedzałem. Będzie jednak okazja - Święto Luindoru. Niedokończonym projektem jest cały czas Książęca Szkoła Rycerska, mająca być elementem systemu Programu START oraz szansą na poszerzanie swojej wiedzy przez każdego zainteresowanego - wiedzy głównie o Unii Saudadzkiej. Ta wiedza jest rozproszona, brakuje osób, które przygotowywałyby wykłady na dowolne tematy. Tematy podstawowe (administracja, historia, retoryka, etykieta) wchodziłyby w kanon lektur "obowiązkowych". Pozostałe wykłady byłyby bonusem. Polecam zajrzeć także do CRIP do sekcji instytucji i przedsiębiorstw w Unii Saudadzkiej - one też są małymi ogniskami aktywności, niektóre zgasły, ale da się ponownie w nich ogień rozniecić. Reszta to kwestia inicjatyw indywidualnych, które uwagę na pewno będą przyciągać. No, i nie zapominajmy o gazetach, do których może Pan pisywać: Mercurius Furlandiae, Tygodnik Luindorski, EcoMic i Postscriptum. Jeżeli mój opis jakoś pomógł - proszę o kontakt.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Andy Sky »

Florian von Stettin pisze:
Scholandia czasem właśnie mnie przyciąga swoją brzydotą i niezorganizowaniem, tam to dopiero ubrudziłbym sobie rączki od roboty...
Zatem zapraszamy, każdy może sobie dość mocno ubrudzić u Nas rączki. ;)
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Maciej II »

Szanowni mieszkańcy Furlandii i Luindoru,
Cieszę się na samą myśl o mojej przyszłości jako mieszkańca Unii Saudadzkiej, najaktywniejszej zdawałoby się części KD.
Mam nadzieję, że i dla mnie znajdzie się zadanie aby sobie "pobrudzić rączki".
Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Chamberlain »

Helmut Pohl pisze: 21 sie 2018, 14:25 Mam nadzieję, że i dla mnie znajdzie się zadanie aby sobie "pobrudzić rączki".
Wobec tego zapraszam w szeregi Partii Republikańskiej. "Brudzeniem rąk" zajmujemy się profesjonalnie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Maciej II »

Przy takim postawieniu sprawy nie pozostaje mi nic, tylko z radością przyjąć Szanownego Pana zaproszenie.
Jaki druk mam podpisać aby wejść w szeregi partii Republikańskiej?
Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Chamberlain »

Wysyłam wiadomość prywatną.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Witam i tutaj, tym razem w mojej bezpośredniej ojczyźnie. Chwilowo księstwo jest bez Księcia, bo brakuje chętnych, cóż. Najżywsze, choć nieco opuszczone przeze mnie jest moje lenno, Hrabstwo Flores wraz z miastem stołecznym Segali, alternatywnie może Ekscelencja próbować przejąć zarząd nad Geldbergiem po odejściu poprzedniego zarządcy. Całkiem rozwinięte miasto. Powodzenia.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Daniel von Witt »

Witam serdecznie na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru. Cieszę się, że Księstwo jest przez nowych mieszkańców odbierane dokładnie w taki sposób, w jaki Pan je opisuje, gdyż rzeczywiście gęstość zaludnienia u nas jest największa, a to najlepsza gwarancja intensywniejszej zabawy, pracy i dobrych jej owoców o różnych smakach. Na brudzenie sobie rąk będzie i tu, i w federacji cała masa okazji.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gilead
Posty: 94
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:34
Numer GG: 67441662
NIM: 956381
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Gilead »

Witam moich drogich braci z Księstwa Furlandii i Luindoru. Dobrze być w domu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jesteś "Nowym"? Przedstaw się...

Post autor: Daniel von Witt »

Dobry wieczór! Księstwo staje otworem. Gdzie nie sięgnąć wzrokiem czeka ziemia do zagospodarowania. Proszę czynić ją sobie poddaną.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Program START - Poradnik dla nowicjuszy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość