Czołem, towarzysze!

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
ADC
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:34
NIM:
Kontakt:

Czołem, towarzysze!

Post autor: ADC »

Czołem!

Przybywam do Dreamlandu, żeby się tu osiedlić (raczej na stałe). Wcześniej byłam działaczką w Ardemii czy Unii Trzech Narodów, tam jednakże mam tylko wizę imigracyjną i niezbyt się udzielam.

Interesuję się głównie polityką, statystyką, prozą, poezją, pisarstwem. Zajmowałam się statystyką już w przeszłości, a także fabularyzacją. W mikronacjach jestem od 19-11-2017. Znalazłoby się coś w Królestwie dla mnie?

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: matmax »

Czółenko!

W tematyce prozy, poezji, pisarstwa zapraszam do Trudu, gdzie od pewnego czasu nie było zbyt dużo dobrej sztuki. Powinny się nawet znaleźć jakieś dreamy za to.

W temacie statystyki, może warto założyć jakieś biuro statystyczne?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
ADC
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:34
NIM:
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: ADC »

A można, jak najbardziej, tylko najpierw trochę zarobić muszę! W temacie statystyki różne są rzeczy: badanie, opis, matematyka, analiza, więc biuro statystyczne będzie wymagało też współpracy kilku osób moim zdaniem. :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: Stanisław Dmowski »

Witam serdecznie szanowną Panią w Dreamlandzie. Proszę się rozgościć i zacząć udzielać w naszym państwie.

Tak jak towarzysz Salvepol powiedział, biuro statystyczne to byłby całkiem ciekawy pomysł. Odpowiednie ministerstwo pomogłoby przy tworzeniu.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: Chamberlain »

Witamy! Jakim cudem trafiła Pani wcześniej do Ardemii?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Witam Panią serdecznie w Dreamlandzie, kraju, gdzie słońce nigdy nie zachodzi. Sam powracam po blisko miesięcznym pobycie gdzieś indziej, ale z chęcią służę wszelką pomocą. Niezmiernie cieszę się, że postanowiła Pani wybrać Dreamland - to kraj, gdzie można prawdziwie rozwinąć skrzydła; państwa, w których była Pani wcześniej, nawet się nie umywają poziomem do najstarszej polskiej mikronacji, i to mocno eufemistycznie mówiąc. Jest Pani kolejną ciekawą osobą, która w tych dniach przybywa do Królestwa. Polityka, proza, poezja, pisarstwo - to wszystko zainteresowania, które można tutaj realizować i rozwijać. Jeżeli zaś chodzi o statystykę, to również zainteresowanie, które z powodzeniem można tu wykorzystywać, a osobiście z chęcią również nawiążę z Panią współpracę przy tworzeniu biura statystycznego, jeżeli rzeczywiście miałaby Pani chęć je założyć i taka byłaby Pani wola. Takie biuro to cenna inicjatywa w mikronacji.

Byłbym także wielce uradowany, gdyby zdecydowała się Pani zamieszkać w Unii Saudadzkiej, prowincji, którą i ja aktualnie zamieszkuję. Z pewnością znajdzie się tam wiele możliwości działania dla Pani. Wspomniała również Pani o zarobku. Z tego co wiem, w Dreamlandzie funkcjonuje Fundusz Startowy, dzięki któremu można uzyskać zapomogę w wysokości 15.000 D na start. Warto z tego korzystać, choć pieniądze nie są tu tak właściwie niezbędne do funkcjonowania.
Awatar użytkownika
ADC
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:34
NIM:
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: ADC »

Chamberlain pisze: 22 sie 2018, 13:44 Witamy! Jakim cudem trafiła Pani wcześniej do Ardemii?
A to stara historia.
Casimir van Oranje-Nassau pisze: 22 sie 2018, 16:46
Witam Panią serdecznie w Dreamlandzie, kraju, gdzie słońce nigdy nie zachodzi. Sam powracam po blisko miesięcznym pobycie gdzieś indziej, ale z chęcią służę wszelką pomocą. Niezmiernie cieszę się, że postanowiła Pani wybrać Dreamland - to kraj, gdzie można prawdziwie rozwinąć skrzydła; państwa, w których była Pani wcześniej, nawet się nie umywają poziomem do najstarszej polskiej mikronacji, i to mocno eufemistycznie mówiąc. Jest Pani kolejną ciekawą osobą, która w tych dniach przybywa do Królestwa. Polityka, proza, poezja, pisarstwo - to wszystko zainteresowania, które można tutaj realizować i rozwijać. Jeżeli zaś chodzi o statystykę, to również zainteresowanie, które z powodzeniem można tu wykorzystywać, a osobiście z chęcią również nawiążę z Panią współpracę przy tworzeniu biura statystycznego, jeżeli rzeczywiście miałaby Pani chęć je założyć i taka byłaby Pani wola. Takie biuro to cenna inicjatywa w mikronacji.

Byłbym także wielce uradowany, gdyby zdecydowała się Pani zamieszkać w Unii Saudadzkiej, prowincji, którą i ja aktualnie zamieszkuję. Z pewnością znajdzie się tam wiele możliwości działania dla Pani. Wspomniała również Pani o zarobku. Z tego co wiem, w Dreamlandzie funkcjonuje Fundusz Startowy, dzięki któremu można uzyskać zapomogę w wysokości 15.000 D na start. Warto z tego korzystać, choć pieniądze nie są tu tak właściwie niezbędne do funkcjonowania.
O, to świetnie. Będę miała chociaż kilka groszy na start :D Na razie będę się rozglądała powoli po forum czy stronie głównej, odnalazłam już rejestr instytucji. Teraz tylko się zastanawiam nad formułą takiego biura statystycznego i dokładnie jakie tematy będę poruszać, bo to też ważne. Ranking aktywności raczej nie ciekawi, wolałabym coś związanego stricte z KD. Ma ktoś z Państwa pomysł?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Również witam.
ADC pisze: 22 sie 2018, 16:59
Chamberlain pisze: 22 sie 2018, 13:44 Witamy! Jakim cudem trafiła Pani wcześniej do Ardemii?
A to stara historia.
To ja może wytłumaczę. Na ogół pytamy nowych skąd dowiedzieli się o mikronacjach w celach marketingowych, żeby móc rozważać sposoby promocji. Może tu jest miejsce na statystykę? Jakie sposoby wejścia w to grono dominują, jeśli chodzi o obecnych mieszkańców KD?

Zapraszam do zamieszkania w Unii Saudyjskiej, a już szczególnie do mojego miasta Segali. Jest kilka wartościowych inicjatyw do opracowania, a samemu dla siebie nie mam motywacji :)

Pozdrawiam
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: matmax »

Ze statystyk to ciekawe wydają się potencjalnie dane o wielkości naszej społeczności, trendy w tematyce na forum, może coś odnośnie wyników Ligi Królewskiej? Gdybyśmy mieli sensowna gospodarkę to jeszcze zastanowiłbym się nad tematyka okologospodarcza. To tak z luźnych pomysłów.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
ADC
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:34
NIM:
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: ADC »

To ja może wytłumaczę. Na ogół pytamy nowych skąd dowiedzieli się o mikronacjach w celach marketingowych, żeby móc rozważać sposoby promocji. Może tu jest miejsce na statystykę? Jakie sposoby wejścia w to grono dominują, jeśli chodzi o obecnych mieszkańców KD?

Zapraszam do zamieszkania w Unii Saudyjskiej, a już szczególnie do mojego miasta Segali. Jest kilka wartościowych inicjatyw do opracowania, a samemu dla siebie nie mam motywacji :)

Pozdrawiam
W mikronacje wciągnęli mnie znajomi, więc to nie była jakaś przygoda marzeń przy obejmowaniu pierwszych stanowisk, tylko raczej lajtowo do tego podchodziłam. Pewnie, mogę pomóc z inicjatywami, ale chciałam w głównej mierze skupić się na biurze statystycznym.
matmax pisze: 22 sie 2018, 22:48 Ze statystyk to ciekawe wydają się potencjalnie dane o wielkości naszej społeczności, trendy w tematyce na forum, może coś odnośnie wyników Ligi Królewskiej? Gdybyśmy mieli sensowna gospodarkę to jeszcze zastanowiłbym się nad tematyka okologospodarcza. To tak z luźnych pomysłów.
Gospodarka jak widzę nie jest zbyt rozwinięta, więc pomysł trochę odpada. Liga Królewska, trendy w tematyce, popularność działów/wątków, ankiety o różnych tematach i wielkość naszej społeczności (mikroświatowej też). Nawet, nawet.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Czołem, towarzysze!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

ADC pisze: 23 sie 2018, 09:10 Pewnie, mogę pomóc z inicjatywami, ale chciałam w głównej mierze skupić się na biurze statystycznym.
W takim razie zapraszam, gdy się Pani rozgości i zorganizuje to co ma do zorganizowania.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości