Witajcie Obywatele i Obywatelki

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
James Nettet
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2018, 20:54
NIM: 527847
Kontakt:

Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: James Nettet »

Witam wszystkich tutaj zebranych w tej jakże wspaniałej mikronacji, której jednak słowo "mikro" nie odzwierciedla w pełni. Jak powiedział Gajusz Juliusz Cezar po bitwie pod Zelą: "Veni, vidi, vici", także i ja przybyłem tutaj do Was, lecz znajduje się dopiero na etapie "vidi", lecz liczę, że kiedyś to słowo w moim przypadku, przejdzie o poziom dalej. Mam nadzieję, że sploty losów pozwolą mi na uczestniczenie w tej społeczności w takim stopniu jakbym chciał, a sam mam nadzieję, że wniosę coś od siebie do niej. Nie ukrywam, mam pewne już wizje, ale kołyszą się one jeszcze bardzo daleko. Liczę, że z moją wiedza historyczną, a także w szczególności informatyczną będę mógł jakoś pomóc w rozwoju.

Dzięki za przyjęcie ;)
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: Stanisław Dmowski »

Witamy serdecznie towarzysza w Dreamlandzie. Proszę się rozgościć i korzystać z uroków naszego kraju.

Jak w ogóle znalazł Pan Dreamland? Przypadkowe zboczenie z kursu w internecie? :)
Awatar użytkownika
James Nettet
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2018, 20:54
NIM: 527847
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: James Nettet »

Można by rzec, że zafascynowała mnie sama idea mikronacji, a z tego co czytałem jesteście jedną z najstarszych i żywych mikronacji w Polsce, także i ja postanowiłem zasilić jej szeregi.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: Alfred »

Dobry wieczór,

jeśli rzeczywiście dysponuje Pan umiejętnościami informatycznymi, to już prosta droga do victoriae. Wystarczy jeszcze nabyć wiedzy prawniczej, a będzie Pan jak Superman.

Póki co: zapraszam do rozglądania się. Może się Pan zwrócić do mnie ze wszelkimi pytaniami czy wątpliwościami. Także inni mieszkańcy na pewno z ochotą posłużą pomocą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Witam.

Proszę rozwinąć kwestie przybycia. Proszę zrozumieć, jesteśmy dosyć hermetycznym gronem, więc warto byłoby dowiedzieć się jak przybywają tu nowi. O samym koncepcie dowiedział się Ekscelencja od znajomych; wyczytał na jakimś forum albo Facebooku? Albo jeszcze jak ja niemal dwa lata temu, przeglądał Ekscelencja "Mikronacje" na wikipedii i dowiedział się o istnieniu ich internetowych odpowiedników? Bardzo to, nas wszystkich podejrzewam, ciekawi.

W razie wszelkiej niepewności co robić, zapraszam do napisania prywatnej wiadomości do mnie, Jego Królewskiej Mości Alfreda czy innego aktywneg obywatela. Podejrzewam, że każdy postara się pomóc.

Pozdrawiam.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 18 sie 2018, 00:39 Albo jeszcze jak ja niemal dwa lata temu, przeglądał Ekscelencja "Mikronacje" na wikipedii i dowiedział się o istnieniu ich internetowych odpowiedników?
Wbrew pozorom swego czasu trochę ludzi właśnie zawitało do Dreamlandu przez Wikipedię. M.in ja, czy z tego co pamiętam to chyba Auksencjusz.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
James Nettet
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2018, 20:54
NIM: 527847
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: James Nettet »

Generalnie o Dreamlandzie dowiedziałem się za pośrednictwem pewnego wortalu (nie pamiętam już nazwy), gdzie Dreamland znajdował się na liście aktywnych mikronacji polskich. Przez ostatnie 2 lata próbowałem znaleźć czas aby się tutaj przyłączyć w większym stopniu i ostatnio go znalazłem. Nie potrafię jeszcze określić w jakim stopniu będę aktywny, ale postaram się jak najczęściej uczestniczyć w życiu mikronacji.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Witajcie Obywatele i Obywatelki

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Nie przywitałem się jeszcze z Panem, a więc robię to teraz. Nawet, jeżeli Pańskie wizje kołyszą się na razie bardzo daleko, to nic nie szkodzi, aby się nimi podzielić (jeżeli oczywiście Pan chce) dążyć do ich realizacji. Myślę, że dobrym miejscem na start, aby rozpocząć ich wdrażanie, byłaby jedna z prowincji Królestwa - osobiście zachęcałbym do wybrania Unii Saudadzkiej, która jest najaktywniejszą z prowincji Dreamlandu, i w której to z pewnością znajdzie się dla Pana coś do roboty, czym byłby Pan zainteresowany. Jakby miał Pan jakieś pytania albo potrzebował pomocy, to służę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości