Hjertlig Velkommen!

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Kjell Freyrsonn
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:29
NIM:
Kontakt:

Hjertlig Velkommen!

Post autor: Kjell Freyrsonn »

Witam serdecznie!
Nazywam się Kjell Freyrsonn, jestem obywatelem Królestwa Nordii...
Chciałbym powitać wszystkich Dreamlandczyków...
Przybywam do Was w dwóch celach...
Pierwszy - poznanie bliżej mieszkańców najstarszej mikronacji... Jakoś nigdy nie onieśmieliłem się żeby przekroczyć granice Waszego królestwa...
Drugi - podzielenie się z Wami informacją o zorganizowanymi przez Nordię, wraz z Ciprofloksją Igrzyskami Olimpijskimi...
http://cipronex.boo.pl/igrzyska/
Chętnych zapraszam do udziału...

Wracając do mojej wizyty to mam nadzieję, że spędzę tutaj miłe chwile, które zapadną mi na dłużej w pamięci...
Jeszcze raz witam!

Kjell Freyrsonn
Królestwo Nordii
friherr Kjell Freyrsonn
Lord Gubernator Królestwa Nordii
Edward I Artur

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Edward I Artur »

Nå, jeg kan ikke tale nordisk, men jeg taler dansk en lille smule. Jeg er glad for, at du er kommet til Dreamland :)

Nyd Deres ophold!

Venlig hilsen,

--
(-) Edward A. Krieg, RS.
Dreamlands Statsminister
Awatar użytkownika
Kjell Freyrsonn
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:29
NIM:
Kontakt:

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Kjell Freyrsonn »

Cieszę się, że w taki sposób zostałem przywitany przez Ekscelencję. Ja, choć z doświadczeniem pobytu w Norwegii tego języka zaznałem w znikomym stopniu. Preferowałem angielski, tam 95% ludzi zna komunikatywnie język Albionu.
Skoro mowa już o językach to gdzie Ekscelencja nauczył się duńskiego?

Dziękuje za powitanie!
friherr Kjell Freyrsonn
Lord Gubernator Królestwa Nordii
Edward I Artur

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Edward I Artur »

Kjell Freyrsonn pisze:Cieszę się, że w taki sposób zostałem przywitany przez Ekscelencję. Ja, choć z doświadczeniem pobytu w Norwegii tego języka zaznałem w znikomym stopniu. Preferowałem angielski, tam 95% ludzi zna komunikatywnie język Albionu.
Ekscelencjo, odwiedziłem stronę Nordii i zobaczyłem, że JKMość Einar I Bjørn posługuje się nordyjskim przynajmniej w odezwach. Stąd moje krótkie przywitanie "Cóż, nie mówię po nordyjsku, ale trochę mówię po duńsku. Cieszę się, że Pan przybył do Dreamlandu".

Z czystej ciekawości: nordyjski to po prostu norweski, czy jakaś odmiana tego języka?
Skoro mowa już o językach to gdzie Ekscelencja nauczył się duńskiego?
Nie można powiedzieć, że się nauczyłem - to wciąż proces :)

--
Edward A. Krieg, RS.
Awatar użytkownika
Kjell Freyrsonn
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:29
NIM:
Kontakt:

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Kjell Freyrsonn »

Ekscelencjo, odwiedziłem stronę Nordii i zobaczyłem, że JKMość Einar I Bjørn posługuje się nordyjskim przynajmniej w odezwach.
Z czystej ciekawości: nordyjski to po prostu norweski, czy jakaś odmiana tego języka?
Twór w całości stworzony na potrzeby mikronacyjne, aczkolwiek zaczerpnięty z norweskiego...
JKM Einar wręcz ubóstwia wyrażać się po nordyjsku. Ja swego czasu także ostro przyuczałem się...ale zawsze gdzieś jakąś gafę językową zrobiłem :)
Stąd moje krótkie przywitanie "Cóż, nie mówię po nordyjsku, ale trochę mówię po duńsku. Cieszę się, że Pan przybył do Dreamlandu".
To akurat zrozumiałem, dość zbliżona forma :)
Nie można powiedzieć, że się nauczyłem - to wciąż proces :)
Zatem co oznacza "Nyd Deres ophold!"?
Nie wiem dokładnie jak się do tego odnieść :)
friherr Kjell Freyrsonn
Lord Gubernator Królestwa Nordii
Edward I Artur

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Edward I Artur »

Kjell Freyrsonn pisze:Zatem co oznacza "Nyd Deres ophold!"?
Nie wiem dokładnie jak się do tego odnieść :)
"Miłego pobytu" :) - Nyd dit ophold w formie grzecznościowej.

--
(-) Edward A. Krieg
Franciszek Józef II
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:21
Numer GG: 5436188
NIM:
Lokalizacja: Wien
Kontakt:

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Franciszek Józef II »

Skoro o zimowych igrzyskach mowa, cóż... niestety nie mogę wziąć w nich udziału (albo raczej - mogę, ale będzie to trudne ;-) ).

Niemniej, nie tworząc oczywiście konkurencji dla organizowanych igrzysk, chciałbym już teraz zaprosić Dreamlandczyków na zawody narciarskie, których będziemy organizatorami. Zawody będą rozgrywane na grze Ski Challenge 12, czyli kolejnej wersji tej, w której już organizowano zawody. Jej zeszłoroczna wersja była darmowa, tak będzie i tym razem - sponsorują ją bowiem nienarzucające się zanadto reklamy. Paczka z plikiem zajmowała wtedy około 50 MB, tym razem pewnie będzie podobnie. Generalnie rzecz biorąc, gra ma całkiem niezłą grafikę przy niskich wymaganiach sprzętowych, a co ważne - można się ścigać przez Internet, mając nawet bardzo słabe łącze, bo komputer przesyła do serwera jedynie linię ruchu zawodnika i czas.

Cechą gry jest to, że stopniowo, w miarę rozgrywania zawodów realnych, ściągane są z Internetu kolejne trasy - zwykle jest ich sześć lub pięć. W weekendy rozgrywają się zawody klasyfikacji generalnej, a poza nimi każda z grup (właśnie przez takie grupy rozgrywanoby zawody) może ustalać swoje zawody na określony dzień przez określony czas, do 4 godzin. Wygląda to tak, że ustalamy wyścig np. w poniedziałek od 16:00 do 20:00 i każdy zawodnik może wziąć w nim udział w tym czasie niezliczoną ilość razy, a brany pod uwagę będzie najlepszy wynik.

Oczywiście - my bierzemy udział w wyścigach w austriackiej osłonie gry, sponsorowanej głównie przez telewizję ÖRF. Cóż - wiadomo, dlaczego :-). Pocieszeniem będzie fakt, że można wybrać wersję anglojęzyczną, choć strona rejestracji zawodników będzie pewnie po niemiecku - ale w takim wypadku udostępnimy instruktaż.

Dodatkowo, istnieje możliwość ustalenia, w jakich warunkach będzie odbywać się wyścig (padający śnieg, pogoda słoneczna lub oblodzona trasa), a także dopasowania prostych ustawień nart.

Jak całe zawody będą się nazywać - nie wiem, póki co roboczą nazwą jest Puchar Austro-Węgier w Narciarstwie Alpejskim. Bliżej będzie wiadomo po tym, jak ukaże się wzmiankowana gra - dlatego, że nie znamy jeszcze tras, jakie się pojawią.

Co oczywiste, chcielibyśmy, aby w Austro-Węgrzech rozgrywały się te zawody, które są na terenie dawnych Austro-Węgier (a więc także we włoskim Tyrolu Południowym). Często też pojawia się trasa francuska - tu do organizacji zaprosimy Królestwo Francji. Reszty tras nie znamy, ale na pewno któraś winna przypaść w udziale Nordii jako krajowi wybitnie zimowemu :-). Ostatnio nie udało się tego tak zorganizować, aby byli różni organizatorzy, ale jesteśmy bogatsi w doświadczenia i spróbujemy :-).

Nie wykluczam, że i Dreamland mógłby być organizatorem w przypadku jednej czy dwóch z tras :-).

Póki co jednak, ze swojej strony pragnę zaprosić Dreamlandczyków do uczestnictwa w zawodach, być może niebawem powstanie strona informacyjna na ich temat w serwisie internetowym Monarchii. Ja sam oczywiście także biorę udział, nie odmówiłbym sobie tej frajdy :-).

Przyszłym zawodnikom życzę zwycięstwa! :-)
Franz Josef von Habsburg
Awatar użytkownika
Kjell Freyrsonn
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:29
NIM:
Kontakt:

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Kjell Freyrsonn »

Mi nie pozostaje nic innego jak zaprosić na obie imprezy... :)
friherr Kjell Freyrsonn
Lord Gubernator Królestwa Nordii
Awatar użytkownika
Kjell Freyrsonn
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:29
NIM:
Kontakt:

Re: Hjertlig Velkommen!

Post autor: Kjell Freyrsonn »

Informuje, że zbliża się termin zgłaszania drużyny hokejowej(27 XI)
Jeśli Dreamland jest zainteresowany wystawieniem swojego zespołu proszę o potwierdzenie na mail igrzyska2011@gmail.com
friherr Kjell Freyrsonn
Lord Gubernator Królestwa Nordii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości