Powitanie

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Powitanie

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

W przypadku dołączenia do jakiejkolwiek społeczności nie na miejscu byłoby nie przywitanie wszystkich jej członków. Na Mikronacjach się nie znam ale z nadzieją myślę, że będzie do tego sposobność. Póki jednak jestem częściowo anonimowy i całkowicie zielony mogę jedynie przywitać i pozdrowić wszystkich.
Niniejszym chylę czoła i życzę owocnej współpracy w Dreamlandzie.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Witamy serdecznie. W razie pytań lub kłopotów, zapraszam na priv. Warto także pytać na forum. O co? Dosłownie o wszystko.

A tymczasem ja zacznę na zachętę pytać ;) Skąd do nas Pan trafił? Jakie są Pańskie zainteresowania i zamiary wobec mikronacji?

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Również witam. :)

Rozważał Pan nabycie obywatelstwa? Wystarczy zarejestrować się na stronie głównej, wybierając odpowiednią opcję.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Aleksander »

Siema Karbi.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Daniel von Witt »

I oczywiście warto zamieszkać w Unii Saudadzkiej ;)

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Siema Karbi.
Większość wcieleń Pawła Z., które widziałem mniej więcej przestrzegała zasad interpunkcji (oczywiście bez obrazy).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Chociaż adresy IP obu Ruprechta van den Spraaka oraz Marcel von Chacha pochodzą z tego samego zbioru dynamicznych adresów IP Vectry (osoby mające dostęp do panelu moderatora mogą to sprawdzić, wpisując oba zamieszczone tam Marcel von Chacha w wyszukiwarkę). :(

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Karolina Aleksandra pisze: A tymczasem ja zacznę na zachętę pytać ;) Skąd do nas Pan trafił? Jakie są Pańskie zainteresowania i zamiary wobec mikronacji?
Dowiedziałem się o tym tworze od mojego znajomego, który w Dreamlandzie urzęduje od sierpnia 2016 roku. Mniej więcej od roku mikronacje są w mojej głowie ale zdecydowałem, że nie przekonam się dopóki sam nie dołączę. Zainspirował mnie brak zagospodarowania Scholandii i mam zamiar ożywić ten rejon. Przynajmniej w miarę moich kompetencji.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Pio Maria de Medici »

Żastą, czyżby Ekscelencji kolega, per Karbiak?
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Carlo de Medici y Zep pisze:Żastą, czyżby Ekscelencji kolega, per Karbiak?
"Karbiaka" nie kojarzę, nie znam i wyrzekam się wszelkich powiązań z tą osobą. Aby rozwiać wątpliwość wszelką, mowa o wicehrabim Fryderyku Orańskim-Nassau.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: matmax »

Jak już odpisywałem w wiadomości prywatnej, życzę powodzenia w zapoznawaniu się z mikronacjami i chętnie ze Scholandią pomogę.

Poszukujących w panu Rupercie mr Zanika uspokoję, że styl pisania i adres IP trochę nie ten ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

matmax pisze:Poszukujących w panu Rupercie mr Zanika uspokoję, że styl pisania i adres IP trochę nie ten ;)
Przy okazji - mogę zapytać o kim mowa i dlaczego panuje taka nagonka w tej materii?
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Tomasz von Habsburg »

matmax pisze:
"Karbiaka" nie kojarzę, nie znam i wyrzekam się wszelkich powiązań z tą osobą. Aby rozwiać wątpliwość wszelką, mowa o wicehrabim Fryderyku Orańskim-Nassau.
Proszę wybaczyć - wszyscy mamy "zanikofobię". Mam nadzieję, że będzie się Pan dobrze u nas czuł. Ponownie zachęcam do uzyskania obywatelstwa. :)
Ruprecht van den Spraak pisze:
Przy okazji - mogę zapytać o kim mowa i dlaczego panuje taka nagonka w tej materii?
Znany mikronacyjny "troll", który już od kliku lat ciągle próbuje zatruć nam nasze v-życia. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Daniel von Witt »

Pan Karbiak (Zanik) to taka ciemna strona mikronacji. Bardzo często zostaje usunięty z większości mikronacji i bardzo często do nich ponownie wraca pod zmienionymi personaliami, aby... być znów usuwanym. Wiele pomoże Panu lektura tego artykułu. Stali mieszkańcy Królestwa są często przewrażliwieni na jego punkcie i każdy nowy, czasami niesłusznie, jest podejrzewany, że może być Karbiakiem.

(-) Daniel von Witt
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Powitanie

Post autor: Marcel von Chacha »

Jako, że do członków się jeszcze nie zaliczam, a raczej do tych nowych, to również pragnę Szanownego powitać w tych rzeczywiście skromnych progach. Proszę się nie przejmować nagonką na adresy IP, bo musi Waćpan pamiętać, że pewna część mikroświata to po prostu paranoicy albo idioci. :)

Życzę udanego pobytu. :)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Potwierdzam, że Ruprecht jest moim realnym znajomym, który trafił tutaj zainteresowany niektórymi moimi historiami dotyczącymi życia w KD. Porównywanie jego stylu pisania z Karbiakiem jest przykre. Zacznijmy od tego, że nie rzuca się jak dzikus.

W tonie wyjaśnienia-Jest to jegomość toksyczny, z którym nie da się podjąć merytorycznej dyskusji. Dodam, że miałem okazję z nim dyskutować nie tylko tutaj, ale również na Discordzie. Autor wielu multikont, osoba której każdy po krótkiej chwili ma dość. Większość jego postó to wylewanie żółci na najbardziej rozpoznawalne osoby mikroświata. Jeśli wróci to szybko go rozpoznasz.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Karolina Aleksandra »

Znam trochę zbyt wiele przypadków osób, które — znając się ze świata rzeczywistego — posprzeczały się w mikronacjach i przez to ich realne stosunki zostały nieco nadszarpnięte. Niemniej jednak — to, rzecz jasna, tak trochę anegdotycznie. Wierzę, że tu do takiej sytuacji nie dojdzie i życzę wszystkiego najlepszego na nowej mikronacyjnej drodze :) To, co mogę poradzić w pierwszych dniach, to: nie zniechęcać się. Wytykać, krytykować, ale nie zniechęcać się do niczego.

Z tym wytykaniem to jest o tyle szczególnie ważna sprawa, że nowi mieszkańcy często przekazują nam ważne spojrzenie na problemy, o których nawet byśmy nie pomyśleli. Dlatego więc zapraszam do dzielenia się z nami przemyśleniami w temacie :)

Odnośnie do Pawła Zanika, niestety, jego poczynania uczyniły nas trochę paranoicznymi, co odczuwamy boleśnie za każdym razem, gdy przybywa nowy mieszkaniec i zostaje zasypany gradem pytań: czy przypadkiem nie jest Pan czyimś klonem? A może jest Pan Zanikiem?

Tym niemniej, cieszę się, że nim Pan nie jest ;) A dla nas to nauczka, że dynamiczny Internet Vectry i podobne zaczątki IP niekoniecznie wskazują na jedną i tę samą osobę.

(—) Karolina Aleksandra
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Powitanie

Post autor: Marcel von Chacha »

Tym niemniej, cieszę się, że nim Pan nie jest ;) A dla nas to nauczka, że dynamiczny Internet Vectry i podobne zaczątki IP niekoniecznie wskazują na jedną i tę samą osobę.
Szanowny Ruprechcie,

Ogólnie jak będziesz miał na sprzedaż Vectrę, to śmiało wystaw tu na sprzedaż. Nasza królowa Karolina lubi się wozić wozami przypominającymi karawanę. Tfu...karetę. :D
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Karolina Aleksandra pisze:
Znam trochę zbyt wiele przypadków osób, które — znając się ze świata rzeczywistego — posprzeczały się w mikronacjach i przez to ich realne stosunki zostały nieco nadszarpnięte.
To nie tak, że jesteśmy najlepszymi kolegami. Właściwie to cały czas się sprzeczamy, bo jesteśmy skrajnościami. Ale to typowa męska znajomość, gdzie na końcu i tak się człowiek godzi ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Powitanie

Post autor: Marcel von Chacha »

A ja ostatnio przejechałem coś, co nagle przelatywało przez ulicę. :P Ogólnie strasznie się z tym czułem, ale żałoba się jakoś szybko skończyła. Chciałem odprawić pogrzeb, ale potem się okazało, że nie mam specjalnych święceń, świadczeń, zaświadczeń czy tam wyuczonych formułek, no i zostawiłem biedaka na pewne rozjechanie przez kolejny pojazd niekoniecznie rozpędzony do niebotycznych prędkości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość