Dzień dobry!

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Aleksander »

A, to ok.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sebastian von Kroll
Posty: 34
Rejestracja: 2 paź 2017, 19:32
NIM: 552653
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Sebastian von Kroll »

Karolina Aleksandra pisze:
Sebastian von Kroll pisze:
Zaglądałem na strony różnych mikronacji, oceniałem zamieszczane tam treści, przejrzystość czcionki oraz strony, ilość materiału do ogarnięcia oraz jakość tego materiału. Nie chciałem trafić przecież byle gdzie, lub w miejsce w którym czułbym się niezbyt komfortowo.

Przepraszam, że drążę temat, ale ze względów promocyjnych temat stron, przejrzystości, i tak dalej, jest dla nas bardzo ważny. Czy chciałoby się Panu podsumować swoje wrażenia z różnych mikronacji pod tym względem? Dałoby to nam pewne pojęcie o tym, w którym kierunku iść z takimi rzeczami.

(—) Karolina Aleksandra
Zacznijmy od początku. Na Sarmacji bardzo fajna i przejrzysta strona forum, ale okrutna toksyczność; ukryta, ale jednak tam jest.
Hasseland nawet ładnie oprawiony, bardzo spodobał mi się "shoutbox", ale samo forum zdawało się jakieś puste.
Wandystan już po samej fladze kojarzył mi się z głeboką komuną, więc wolałem z niego zrezygnować.
Rzeczpospolita Obojga Narodów, nie dość, że ten okres historii źle mi się kojarzy, to sam index forum był brzydki graficznie. Niemal żadnej graficzki przyjemnej dla oka.
Młodszych państw nie sprawdzałem, bo jakoś nie miałem do nich dużego zaufania. Sam nie wiem czemu tak jest.
Przejdźmy do Dreamlandu. Generalnie główna strona forum niestety nie cieszy specjalnie oka, chociaż ten niebieski kolor tła nie bije w oczy. Duże rozgraniczenie działów nie specjalnie do mnie przemawia, chociaż niektóre subfora oraz strony miast są ładnie zrobione. Zgłosiłem się tutaj, ponieważ jest to najstarsza mikronacja, aktywność jest spora i mimo jakichś sprzeczek wydawało mi się, że nie ma aż takiego jadu za każdym wypowiadanym słowem. Natomiast zdecydowanie byłbym za delikatną przebudową forum. Wstawienie grafik, pozybcie się tych wielkich ramek między działami.
Chamberlain pisze:
Taniec i militaria. Bardzo ciekawe połączenie. Mam nadzieję, że nie zniechęci Pana lokalny wysyp ekscentryków. Niektórzy potrafią być troszkę męczący.

Słowa szczerego uznania za obecność króla Alfreda na awatarze ;)
Chciałbym powiedzieć, że niestety nie jest to król Alfred, chyba że ja jestem z czymś na bakier. Jest to natomiast Douglas MacArthur, sławny generał amerykańskiego pochodzenia walczący za czasów drugiej wojny światowej.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Daniel von Witt »

Sebastian von Kroll pisze:
Chamberlain pisze:
Taniec i militaria. Bardzo ciekawe połączenie. Mam nadzieję, że nie zniechęci Pana lokalny wysyp ekscentryków. Niektórzy potrafią być troszkę męczący.

Słowa szczerego uznania za obecność króla Alfreda na awatarze ;)

Chciałbym powiedzieć, że niestety nie jest to król Alfred, chyba że ja jestem z czymś na bakier. Jest to natomiast Douglas MacArthur, sławny generał amerykańskiego pochodzenia walczący za czasów drugiej wojny światowej.
Panu Chamberlainowi chodziło o to, że poprzednik obecnie panującej JKM Karoliny Aleksandry, JKW Alfred korzystał swego czasu dokładnie z tego samego awatara.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tymoteusz
Posty: 48
Rejestracja: 17 sie 2017, 14:32
NIM:
Lokalizacja: Gdzieś na Skytji
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Tymoteusz »

[quote="Fryderyk Orański-Nassau]leżą 2 książki Warcraft[/quote]
Ostatnio sobię pykam grę, a i film obejrzałem, można prosić o tytuł książek?
/-/Thimoteus ik Hohentsolern,Yoyokrul Węgruf, pan innych śmiesznych wiosek i miast, o których nie ma pojęcia
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: RomanoPorfavor »

Sebastian von Kroll pisze:Zacznijmy od początku. Na Sarmacji bardzo fajna i przejrzysta strona forum, ale okrutna toksyczność; ukryta, ale jednak tam jest.
Hasseland nawet ładnie oprawiony, bardzo spodobał mi się "shoutbox", ale samo forum zdawało się jakieś puste.
Wandystan już po samej fladze kojarzył mi się z głeboką komuną, więc wolałem z niego zrezygnować.
Rzeczpospolita Obojga Narodów, nie dość, że ten okres historii źle mi się kojarzy, to sam index forum był brzydki graficznie. Niemal żadnej graficzki przyjemnej dla oka.
Młodszych państw nie sprawdzałem, bo jakoś nie miałem do nich dużego zaufania. Sam nie wiem czemu tak jest.
Przejdźmy do Dreamlandu. Generalnie główna strona forum niestety nie cieszy specjalnie oka, chociaż ten niebieski kolor tła nie bije w oczy. Duże rozgraniczenie działów nie specjalnie do mnie przemawia, chociaż niektóre subfora oraz strony miast są ładnie zrobione. Zgłosiłem się tutaj, ponieważ jest to najstarsza mikronacja, aktywność jest spora i mimo jakichś sprzeczek wydawało mi się, że nie ma aż takiego jadu za każdym wypowiadanym słowem. Natomiast zdecydowanie byłbym za delikatną przebudową forum. Wstawienie grafik, pozybcie się tych wielkich ramek między działami.
Jak na nowego przybysza do mikronacji ma Towarzysz niezłe rozeznanie, szczególnie w zakresie rozróżniania "starszych" i "młodszych" państw :>
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Tymoteusz pisze:
Fryderyk Orański-Nassau pisze:leżą 2 książki Warcraft
Ostatnio sobię pykam grę, a i film obejrzałem, można prosić o tytuł książek?
"Illidan" Williama Kinga oraz "Durotan" Chritie Golden. Durotana jeszcze nie ruszyłem od kilku miesięcy. Z Illidana przeczytałem jakoś połowę i nie porywa, ale da się przeczytać. Wypożyczyć z Biblioteki można(ja pożyczyłem od kumpla) ale pieniędzy chyba nie warta.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Sebastian von Kroll
Posty: 34
Rejestracja: 2 paź 2017, 19:32
NIM: 552653
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Sebastian von Kroll »

PTR pisze:
Sebastian von Kroll pisze:Zacznijmy od początku. Na Sarmacji bardzo fajna i przejrzysta strona forum, ale okrutna toksyczność; ukryta, ale jednak tam jest.
Hasseland nawet ładnie oprawiony, bardzo spodobał mi się "shoutbox", ale samo forum zdawało się jakieś puste.
Wandystan już po samej fladze kojarzył mi się z głeboką komuną, więc wolałem z niego zrezygnować.
Rzeczpospolita Obojga Narodów, nie dość, że ten okres historii źle mi się kojarzy, to sam index forum był brzydki graficznie. Niemal żadnej graficzki przyjemnej dla oka.
Młodszych państw nie sprawdzałem, bo jakoś nie miałem do nich dużego zaufania. Sam nie wiem czemu tak jest.
Przejdźmy do Dreamlandu. Generalnie główna strona forum niestety nie cieszy specjalnie oka, chociaż ten niebieski kolor tła nie bije w oczy. Duże rozgraniczenie działów nie specjalnie do mnie przemawia, chociaż niektóre subfora oraz strony miast są ładnie zrobione. Zgłosiłem się tutaj, ponieważ jest to najstarsza mikronacja, aktywność jest spora i mimo jakichś sprzeczek wydawało mi się, że nie ma aż takiego jadu za każdym wypowiadanym słowem. Natomiast zdecydowanie byłbym za delikatną przebudową forum. Wstawienie grafik, pozybcie się tych wielkich ramek między działami.
Jak na nowego przybysza do mikronacji ma Towarzysz niezłe rozeznanie, szczególnie w zakresie rozróżniania "starszych" i "młodszych" państw :>
Od tego właśnie jest tak zwana Wikipedia mikronacji. Podane są tam daty założenia, historia oraz odnośniki do for ;)
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Co prawda, to prawda. Micropedia, mimo swojej postępującej dezaktualizacji z racji czasu, wciąż posiada bardzo dużo informacji na temat państw. Bardzo się cieszę, że nowy mikronauta chce dowiadywać się na początku jak najwięcej w tym kierunku.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Aleksander »

Czy pan premier zamierza coś zrobić? Cokolwiek?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Panie Alusiu. Zdaję sobie sprawę z sytuacji, do której doprowadziłem. Mam również świadomość jakie negatywne światło może na nas (jako Rząd) teraz padać przez tymczasową moją niechęć do prowadzenia stanowiska. Tę wypowiedź można traktować jako moje oświadczenie, że chcę wrócić do aktywności w Dreamlandzie, co będzie wiązało się z powrotem do pracy. Wiem, że tą wypowiedź można wykorzystać do wyśmiania mojej osoby, a dokładniej do powagi traktowania urzędu przeze mnie, ale chcę jeszcze raz nakreślić, że do chociaż końca kadencji, chciałbym być tak aktywny, aby nie miał nikt nic do mnie do zarzucenia.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Aleksander »

Oskar ben Grozny Witt pisze:Panie Alusiu. Zdaję sobie sprawę z sytuacji, do której doprowadziłem. Mam również świadomość jakie negatywne światło może na nas (jako Rząd) teraz padać przez tymczasową moją niechęć do prowadzenia stanowiska.
Jak się ma niechęć, czy to stałą czy tymczasową do "prowadzenia stanowiska" to się o to stanowisko nie zabiega. A jak już się je otrzymało, to się z honorem z niego rezygnuje.

A propos. Ktoś coś pisał o jakimś kuflu z muchami?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Karolina Aleksandra »

Panie Sebastianie, jak Pan odnajduje się w Królestwie?

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: RomanoPorfavor »

Zgaduję, że się zgubił.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości