Witam

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Mateusz Sowiński
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2011, 15:26
Numer GG: 7797043
NIM: 155321
Kontakt:

Witam

Post autor: Mateusz Sowiński »

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;)
Nazywam się Mateusz Sowiński, zamieszkałem w Księstwie Luindor. Jest to moja pierwsza styczność z wirtualnym królestwem. Na co dzień zajmuję się praktykowaniem medycyny, analogicznie obszarem moich zainteresowań jest biologia i chemia. W związku z moimi pierwszymi krokami proszę o instrukcję. Jak zdobyć pracę, na jakiej zasadzie działają tu wszelkie stanowiska i jaka jest droga do ich zdobycia ?

Wszystkich gorąco pozdrawiam,
Mateusz Sowiński
(-) Marszałek sir Mateusz Sowiński
Marszałek Armii Królewskiej
Członek Rady Królestwa
Kanclerz Księstwa Luindoru
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Robert I, RS. »

Witam serdecznie w Królestwie! :)

W sprawie pracy to oczywiście polecam przede wszystkim kontakt z Namiestnikiem Koronnym prowincji, w której Pan zamieszkuje. Ponadto na forum pojawiają się różne oferty, które także warto śledzić (jak choćby to). Co do zasady nabór na wolne stanowiska odbywa się w formie konkursowej, co nie jest jednak regułą.

Jeżeli będzie chciał Pan uzyskać odpowiedź na konkretne pytania to proszę się nie krępować i pytać. Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy, więc każdy z pewnością chętnie pomoże :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Mateusz Sowiński
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2011, 15:26
Numer GG: 7797043
NIM: 155321
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Mateusz Sowiński »

W takim razie chętnie skorzystam :)
Do Namiestnika Koronnego, a konkretniej do Kancelarii Księstwa wysłałem już odpowiedni list. Jednakże mam pytanie odnośnie Szkoły Głównej. Przeczytałem już wszystkie lekcje, jednak po sprawdzeniu obecności nie pokazuje mi się tabelka, jak i dane Dyrektora. Z wielką chęcią chciałbym przystąpić do egzaminu, ale niestety nie jestem w stanie w takiej sytuacji.
Kolejnym interesującym mnie aspektem jest sprawa pracy - czy jako świeży obywatel mogę ubiegać się o tak zacne stanowiska jak Dyrektora Gabinetu Prezesa Sądu Królestwa ?
I ostatnie pytanie: czy do zapisania się na Uniwersytet wymagana jest skończona Szkoła Główna ?

Z góry dziękuję,
obywatel Królestwa Dreamland,
Mateusz Sowiński
(-) Marszałek sir Mateusz Sowiński
Marszałek Armii Królewskiej
Członek Rady Królestwa
Kanclerz Księstwa Luindoru
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Robert I, RS. »

Mateusz Sowiński pisze:W takim razie chętnie skorzystam :)
A ja równie chętnie udzielę odpowiedzi : )
Mateusz Sowiński pisze:Jednakże mam pytanie odnośnie Szkoły Głównej. Przeczytałem już wszystkie lekcje, jednak po sprawdzeniu obecności nie pokazuje mi się tabelka, jak i dane Dyrektora. Z wielką chęcią chciałbym przystąpić do egzaminu, ale niestety nie jestem w stanie w takiej sytuacji.
W chwili obecnej wykłady w Szkole Głównej są pewnym wprowadzeniem w życie w Królestwie i mikroświecie w ogóle, natomiast został już zniesiony obowiązek zdania egzaminu. Dlatego też nie ma konieczności sprawdzania obecności.
Mateusz Sowiński pisze: Kolejnym interesującym mnie aspektem jest sprawa pracy - czy jako świeży obywatel mogę ubiegać się o tak zacne stanowiska jak Dyrektora Gabinetu Prezesa Sądu Królestwa ?
Każdy ma taką możliwość : )
Mateusz Sowiński pisze: I ostatnie pytanie: czy do zapisania się na Uniwersytet wymagana jest skończona Szkoła Główna ?
Absolutnie nie. Na Uniwersytet może zapisać się każdy, kto ma chęć podjęcia studiów.

Pozdrawiam,
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Mateusz Sowiński
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2011, 15:26
Numer GG: 7797043
NIM: 155321
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Mateusz Sowiński »

Niezmiernie cieszy mnie takie podejście Waszej Królewskiej Mości :)
Zapewne skorzystam zarówno z oferty pracy, jak i niezwykle zaszczytnego przywileju studiowania na Uniwersytecie Królewskim
(-) Marszałek sir Mateusz Sowiński
Marszałek Armii Królewskiej
Członek Rady Królestwa
Kanclerz Księstwa Luindoru
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Robert I, RS. »

Jeszcze tak może trochę na boku: w mikroświecie jest z zasady tak, że wszystko dostępne jest dla każdego, kto ma choć trochę ochoty, aby się tym zająć. Sami nadajemy kształt tej zabawie, dlatego niezmiernie ważne jest podejście każdego z nas to całego tego projektu mikronacyjnego.

Dlatego gorąco zachęcam do aktywności i odprężenia się w mikroświecie. Wielu z nas znajduje tutaj genialną odskocznię od tzw. reala. No i można robić coś, o czym w realu można tylko pomarzyć, sprawdzić się w nowej roli ...
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Mateusz Sowiński
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2011, 15:26
Numer GG: 7797043
NIM: 155321
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Mateusz Sowiński »

Nie wątpię, po kilku godzinach można już to odczuć.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie miejsca zamieszkania, albowiem Namiestnik Księstwa Luindor jest na urlopie. Kto w takim razie może zadecydować o moim obywatelstwie w danym mieście mojego Księstwa, a także czy jest to sprawa formalna czy umowna ?
(-) Marszałek sir Mateusz Sowiński
Marszałek Armii Królewskiej
Członek Rady Królestwa
Kanclerz Księstwa Luindoru
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Robert I, RS. »

Mateusz Sowiński pisze:Nie wątpię, po kilku godzinach można już to odczuć.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie miejsca zamieszkania, albowiem Namiestnik Księstwa Luindor jest na urlopie. Kto w takim razie może zadecydować o moim obywatelstwie w danym mieście mojego Księstwa, a także czy jest to sprawa formalna czy umowna ?
Z pewnością pomoże Regent sir Tomasz Barney. Sprawa zamieszkania w konkretnym mieście ma charakter raczej symboliczny i na ogół ściśle wiąże się z wykonywanymi w danym mieście obowiązkami. Ale o szczegółach należy już rozmawiać z przedstawicielami Księstwa. :)
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Mateusz Sowiński
Posty: 23
Rejestracja: 9 lip 2011, 15:26
Numer GG: 7797043
NIM: 155321
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Mateusz Sowiński »

Dziękuje WKM, jednak udało mi się porozmawiać z Księciem Namiestnikiem Stedem Asketil i umówiliśmy się na dłuższą rozmowę po powrocie z urlopu ;) Jestem pewien, że uda nam się wypracować obiecujące postanowienia.
(-) Marszałek sir Mateusz Sowiński
Marszałek Armii Królewskiej
Członek Rady Królestwa
Kanclerz Księstwa Luindoru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość