Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
wwilhorski
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:36
Numer GG: 1231989
NIM: 810416
Kontakt:

Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: wwilhorski »

Witam wielce szacowną społeczność Dreamlandu!

Po kilkunastodniowym namiętnym poszukiwaniu najbardziej odpowiedniej dla mnie mikronacji, jako zwolennik ustroju republikańskiego i zagwarantowania maksymalnej wolności w każdej sferze życia publicznego, natrafiłem na... Królestwo Dreamlandu - monarchię konstytucyjną. :)

Nazywam się W. Wilhorski i rozważam możliwość stania się częścią społeczności Dreamlandu. Nie będę ukrywał, że z rezerwą podchodzę do wszelkich form monarchii dziedzicznej, choć dostrzegam również jej pozytywne strony, jak choćby zagwarantowanie ciągłości władzy publicznej, która w przypadku mikronacji powinna być szczególnie podtrzymana celem zapewnienia np. nieprzerwanego funkcjonowania forum. W tym przypadku utożsamiam monarchę z administratorem.

Ale nie o monarchach chciałem mówić, tylko o stosunkach społecznych panujących pomiędzy społecznością Dreamlandu a administratorem forum. Dlatego bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania.

Czy w historii Dreamlandu można odnotować fakty arbitralnej i władczej ingerencji administratora w kreowanie działań? Mam tutaj na myśli działania nielegalne i nieetyczne. Jaką pozycję zajmuje wśród społeczności Dreamlandu osoba administratora? Czy administrator ceni sobie swobodną wymianę poglądów w sytuacji, gdy owe poglądy niekoniecznie zgodne są z poglądami samego administratora? Odpowiedź na te pytania potraktuję jako kamień węgielny co do mojego przyszłego zaangażowania w tworzenie pozytywnej rzeczywistości. :)
W. Wilhorski
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Michał »

Witam.
A można wiedzieć jaką wybrał pan prowincję?
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Martin van Buuren

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Martin van Buuren »

Witam serdecznie,

Królestwo Dreamlandu to przede wszystkim wirtualne państwo, które działa podobnie do realnego państwa. Forum jest jedynie miejscem rozmów, ogłaszania aktów urzędowych, czy miejscem do prowadzenia debat Parlamentu. Cała działalność Królestwa opiera się na stronach internetowych, które są jego dość ważną część.

Na skład Królestwa, a także zasad panujących składa się ustawodawstwo dostępne w Bazie Prawnej Sądu Królestwa - możliwość jakiejkolwiek ingerencji jest wyznaczona zasadami prawa.

Ad monarchii, nie jesteśmy krajem o ustroju absolutnym - jak sam Pan zaznaczył Królestwo jest monarchią parlamentarną - Król może stanowić prawo i aktywnie działa w Królestwie za pomocą przyznanych przez konstytucję uprawnień, dlatego też monarcha nie jest utożsamiany z rolą administratora - Jego Królewska Mość jest Jego Królewską Mością i posiada stosowne do swojej pozycji uprawnienia:)
Awatar użytkownika
wwilhorski
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:36
Numer GG: 1231989
NIM: 810416
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: wwilhorski »

Osiedliłem się w prowincji Luindor chcąc zamieszkać w mieście stołecznym Dreampolis ze względu na bliską obecność wszelkich używek i nadmiaru wrażeń. :) Jednak wpadłem w delikatną konfuzję czytając, że w skład owej prowincji wchodzą jedynie trzy miasta (Saudade, Vuolatar oraz Koppenberg). Może Dreampolis stanowi wydzieloną prawnie osobną jednostkę administracyjną?

Niemniej aktualnie leżę przykładnie na rajskiej plaży w Marchii Dhatar, delektując się palącym słońcem i bryzą morską. :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, 19:50 przez wwilhorski, łącznie zmieniany 1 raz.
W. Wilhorski
Martin van Buuren

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Martin van Buuren »

Witam,

Cieszę się, iż wybrał Pan Luindor - jest to piękna kraina i pełne pole do rozwoju:)

Królewskie Stołeczne Miasto Dreamopolis oraz Królewskie Miasto Ekorre wchodzą w skład Domeny Królewskiej, która znajduje się pod bezpośrednim zwierzchnictwem Jego Królewskiej Mości:)
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Robert I, RS. »

Witam,

Jako, że moi przedmówcy chyba wyczerpująco odpowiedzieli na zadane pytania, nie pozostaje mi nic innego, jak powitać w Królestwie i życzyć wielu miłych chwil spędzonych tutaj oraz czerpania satysfakcji płynącej z czynnego udziału w życiu naszej mikronacyjnej społeczności! : )
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Pavel Svoboda »

Państwo wirtualne tym różni się od gry RPG, że nie ma w nim ani odpowiednika mistrza gry ani żadnych narzuconych z góry zasad. Nikt nie stoi "poza" systemem. Reguły gry ustalają gracze w formie umowy społecznej, a administratorzy forum czy serwera są tak sami uczestnikami gry, jak wszyscy inni. Monarcha, jak słusznie Pan zauważył, stanowi czynnik stabilizujący. Choćby zmiana własności serwera jest na tyle skomplikowaną procedurą, że zbyt duża rotacja na stolcu głowy państwa byłaby ryzykowna. Król jednak podlega prawu, jak każdy inny, a jego kompetencje są jasno opisane w prawie. Odnośnie Pańskiego pytania o pozaprawne arbitralne decyzje Króla, nie przypominam sobie podobnych przypadków w trakcie panowania ostatnich czterech momarchów. Być może najbliższym tego scenariusza przypadkiem była sprawa z końca 2002 roku, kiedy JKW eMBe zamroził konta biznesmena oskarżonego o malwersacje. Warto podkreślić, że sprawa znalazła rozwiązanie w sądzie z wynikiem na korzyść pokrzywdzonego. Był to więc przykład tego, gdzie kończy się władza królewska.

Myślę, że wiele osób jako szczególny wyróżnik Dreamlandu wskazałoby fakt, że zwracamy ogromną uwagę na panowanie prawa. Niektórzy zarzucają nam wręcz legalizm. Jest to w dużej mierze spuścizna i osobisty wkład w naszą kulturę JKW Artura Piotra, autora Konstytucji i przez lata Prezesa Sądu Królestwa.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Tomasz Barney »

Jeśli ma Pan ochotę zapraszamy na nasz kanał IRC - można wejść przez stronę główną KD

http://dreamland.net.pl/index.php?id=czat&pan=1
(-) Tomasz hrabia Barney
Awatar użytkownika
wwilhorski
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:36
Numer GG: 1231989
NIM: 810416
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: wwilhorski »

Cieszę się, że moje wątpliwości zostały rozwiane. Właściwie zostały rozwiane już wcześniej, gdy przeglądałem forum przed procesem rejestracji, jednak warto zasięgnąć informacji u źródła.

Oczywiście doskonale wiem na czym polega idea mikronacji (przeszedłem już przez jedną z nich, niewielką aczkolwiek dająca satysfakcję). Jednak nie chcę do tego wracać pragnąc spoglądać w przyszłość. Tutaj jest tyle informacji do pochłonięcia, że nie wiem od czego zacząć (poza konstytucją), aby przynajmniej powierzchownie ogarniać temat. Wybrałem Dreamland ponieważ wygląd graficzny strony głównej, wszelkich podstron jest bardzo zadowalający i daje rękojmie, że to wszystko dobrze funkcjonuje. Ponadto czynnikiem wyróżniającym jest również działanie w najstarszej polskiej mikronacji. No i zrobienie kariery w jednej z większych mikronacji rzecz jasna:)

Mam również pytanie, czy ukończenie Szkoły Głównej jest warunkiem obligatoryjnym do przyszłej działalności publicznej?
W. Wilhorski
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Robert I, RS. »

wwilhorski pisze: Mam również pytanie, czy ukończenie Szkoły Głównej jest warunkiem obligatoryjnym do przyszłej działalności publicznej?
Szkoła Główna pełni teraz rolę takiego quasi-informatora dla nowych obywateli. Można tam zapoznać się z podstawowymi informacjami nt. funkcjonowania Królestwa. Zachęcam do przeglądnięcia materiałów tam się znajdujących. Niegdyś ukończenie Szkoły było warunkiem otrzymania obywatelstwa, teraz to jednak nie jest już koniecznie. Nie jest konieczne także do prowadzenia w przyszłości działalności publicznej.
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Edek
Posty: 268
Rejestracja: 6 gru 2010, 15:57
Numer GG: 5885354
NIM: 775682
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Edek »

Niemniej polecałbym przejrzenie materiałów tam znajdujących się: )
(-) hr. Etherard de Godwin
Bartosz Lenczowski
Posty: 122
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:24
Numer GG: 2489317
NIM:
Lokalizacja: Vuolatar
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Bartosz Lenczowski »

Witam serdecznie na terenie Króestwa Dreamlandu, a w szczególności w Luindorze gdzie również zamieszkuję. Podkreślę również, że Luindor jest jedną z najszybciej rozwijajacych się prowincji, a osoby kreatywne są bardzo mile widziane.

Jak najczęściej zapraszamy oczywiście na kanał irc #5prowincji
(-) Bartosz Lenczowski

Obrazek
Cezary_von_dot
Posty: 30
Rejestracja: 1 maja 2011, 19:27
Numer GG: 34645161
NIM: 758556
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Cezary_von_dot »

Nie zgodzę się, bo najszybciej rozwijającą prowincją jest Webland i każdy to wie :)
Cezary von Dott
burmistrz Letrib
dyrektor Biblioteki im. Św. Róży
Bartosz Lenczowski
Posty: 122
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:24
Numer GG: 2489317
NIM:
Lokalizacja: Vuolatar
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Bartosz Lenczowski »

Cezary_von_dot pisze:Nie zgodzę się, bo najszybciej rozwijającą prowincją jest Webland i każdy to wie :)
Nie będę się kłócił, ale jestem pewien, że z pomocą Pana Wilhorskiego Luindor stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i aktywny.
(-) Bartosz Lenczowski

Obrazek
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Powitanie ze społecznością Dreamlandu

Post autor: Robert I, RS. »

Bartosz Lenczowski pisze:
Cezary_von_dot pisze:Nie zgodzę się, bo najszybciej rozwijającą prowincją jest Webland i każdy to wie :)
Nie będę się kłócił, ale jestem pewien, że z pomocą Pana Wilhorskiego Luindor stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i aktywny.
Proszę pomyśleć nad stworzeniem jakiegoś systemu rankingowego - będzie łatwiej porównywać : )
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości