DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

Witam

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Poradnik dla nowych: TUTORIAL. Kanał IRC — tu porozmawiasz z mieszkańcami.
Awatar użytkownika
Jute-Lise Stormark
Posty: 105
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:44
Kontakt:

Witam

Post autor: Jute-Lise Stormark » 21 gru 2015, 17:25

Jestem świeżo upieczoną, jeśli można tak powiedzieć, obywatelką Dreamlandu i poddaną (to jest jeszcze lepsze) króla Edwarda. Jeszcze nie zdecydowałam, gdzie chciałabym zamieszkać.

Przez kilkanaście ostatnich dni przeglądałam artykuły prasowe na Planecie Mikronacje i zdecydowałam się dołączyć do Was, kochani. Myślę, że zabawię tu dłużej. To już moje drugie podejście do mikronacji po dłuższej przerwie. Mam nadzieję, że tym razem znajdę dla siebie jakąś niszę. Co mnie najbardziej interesuje? Wszystko. Od literatury po politykę.

To jak będzie, panowie, przygarniecie dziewczynę? ;) Pokierujcie, doradźcie, wskażcie drogę.

Jute-Lise Stormark

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13121
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Daniel von Witt » 21 gru 2015, 17:56

Witam Panią bardzo serdecznie,

każde przybycie nowego obywatela wywołuje uśmiech na naszych twarzach, tym bardziej gdy przybywa do nas jakaś urocza niewiasta :) Cieszę się, że w gąszczu na Planecie natrafiła Pani akurat na nas, i to dzięki naszej dumie narodowej, jaką jest Kurier. Jeżeli chce Pani pooperować słowem, to jest to idealne miejsce dla Pani. Król Edward II z pewnością przyjmie Panią do redakcji z otwartymi ramionami :) Oprócz Kuriera polecam przeglądnąć także inne instytucje kulturalne, takie jak: Praktycznie każda prowincja znajduje się obecnie w stanie przeobrażeń, dlatego jeśli chce Pani zaangażować się lokalnie to w przypadku Domeny Królewskiej należy kontaktować się z królem Edwardem II, w przypadku Królestwa Scholandii z JE Mat Maxem von Salvepolem, natomiast w przypadku Unii Saudadzkiej - ze mną. Miejsce w lokalnej polityce znaleźć można bez trudu. W centrali również nie będzie z tym kłopotów, tylko wystarczy się zaangażować w życie publiczne - dużo dyskutować, a to wystarczy, aby zostać zauważonym i uzyskać jakąś propozycję chociażby od Premiera Rządu Królewskiego JKW Pavla Svobody, który jest na ten moment samotnym wilkiem w Gabinecie JKM :)

Zachęcam do zabawy i życzę dużo przyjemności z pobytu wśród nas :)

(-) Daniel diuk von Witt

Awatar użytkownika
Jute-Lise Stormark
Posty: 105
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:44
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Jute-Lise Stormark » 30 gru 2015, 17:25

Tak sobie myślę, że spróbuję sił na łamach prasy, ale potrzebuję jeszcze paru chwil na aklimatyzację i wybadanie gruntu. Przez cały ostatni tydzień byłam odcięta od sieci, ale zdążyłam wcześnie zrobić trochę wydruków i powolutku wchodzę w temat. Jako Scholandka chciałabym na starcie zaangażować się w aktywność na szczeblu lokalnym. Przy okazji dziękuję Mat Maxowi za propozycję współpracy, a królowi Edwardowi za mały tutorial.

Co jeszcze podpowiecie świeżynce?

Jute-Lise Stormark

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13121
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Daniel von Witt » 31 gru 2015, 00:27

Żyjąc sobie w Scholandii może Pani udać się od razu na Dwór Wicekróla - Scholandia aż prosi się o zmiany wewnętrzne, a będąc na Dworze będzie Pani miała na to większy i bezpośredni wpływ. Będzie tam Pani mogła dość szybko się wykazać i wprowadzać w życie swoje pomysły na wygląd scholandzkiego ustroju. Radzę jednak kierować się wprost do wspomnianego Mat Maxa - nie do Wicekróla. Scholandia przyniosła do Dreamlandu również wielki spadek kulturowy, więc na pewno jest również szansa pokierować jakąś instytucją kulturalną o lokalnym rodowodzie.

(-) Daniel diuk von Witt

zabawny
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2016, 15:46
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: zabawny » 14 sty 2016, 15:50

Witam serdecznie forumowiczów : )

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1390
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Torkan Ingawaar » 14 sty 2016, 16:12

Witamy!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości