Witam serdecznie mieszkańców Królestwa Dreamlandu! :)

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
ABW
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
user_herb: a11
Kontakt:

Witam serdecznie mieszkańców Królestwa Dreamlandu! :)

Post autor: ABW »

Witam, zarejestrowałem się w czwartek to jest 9-tego grudnia, ale miałem trochę obowiązków, aby poświęcić więcej czasu na przywitanie się. :)

Jestem uczniem klasy I technikum samochodowego. Interesuje się motoryzacją,polityką, historią, geografią, koleją ,śpiewam (tak tylko dla siebie), piszę wiersze, lubię kino,muzykę i wszystko co związane z latami 80-tymi, a także interesuje się kulturą wschodnioeuropejską głównie rosyjską. W Dreamlandzie chciałbym pełnić jakąś funkcję kulturalną, rozwijać lokalną sztukę i promować za jej pomocą Dreamland w całym Mikroświecie :)

Mam dużo pytań osoby początkującej z mikronacjami:

1. Gdzie dostanę jakieś oferty pracy?
2. Czy musze kupić mieszkanie, czy dostanę jakiś przydział?
3. W jakiej miejscowości mogę zamieszkać?
4. Czy muszę się jeszcze gdzieś rejestrować, oprócz banku?
5. Czy są jakieś lokalne samorządy?

Dziękuję bardzo za przyjęcie i mam nadzieję na wczucie się w życie w v-świecie :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matmax
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam serdecznie mieszkańców Królestwa Dreamlandu! :)

Post autor: matmax »

Witamy w Królestwie Dreamlandu!

Zbiór zainteresowań jest ciekawy, podoba mi się bardzo, że wspomina Pan o rozwijaniu lokalnej sztuki. Ma Pan jakiś konkretny gatunek na myśli? Z pewnością znajdzie Pan tu osoby, które chętnie przeczytają / obejrzą / posłuchają, co Pan stworzy :)

Odpowiadając na pytania:
1. Gdzie dostanę jakieś oferty pracy?
Z tego co wiem, nie mamy aktualnie konkretnego Biura Pracy dla całego kraju. Nie zmienia to tego, że bardzo niedawno Michał Yaqu szukał pracowników. Link jest tu - http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic ... 965#p20965 . Jeśli nic z tych rzeczy nie odpowiada Panu, to myślę, że i tu jakieś propozycje się pojawią :) A jeśli nadal nic, to proszę o kontakt, myślę, że mogę mieć parę pomysłów.
2. Czy musze kupić mieszkanie, czy dostanę jakiś przydział?
To akurat w dużej mierze kwestia wyobraźni. Ja na przykład wyobrażam sobie, że zasiedlam jedyny obecnie zaludniony dom w Alexiopolis, ale pod Kanikogradem mam namiot, który służy jako nigdy nierozwinięta instytucja kulturalna. W dużej mierze to od narracji zależy, jaki obraz tego mieszkania Pan zobaczy, ale może Pan założyć, że ma Pan jakieś mieszkanie, chyba że woli Pan nie mieć ;)
3. W jakiej miejscowości mogę zamieszkać?
Z tego co widzę w rejestrze mieszkańców, jako swoją prowincję wybrał Pan Unię, czyli Księstwo Furlandii i Luindoru. Więcej informacji na ten temat udzielić może Daniel von Witt, który jest Księciem Furlandii i Luindoru, ale z tego co widzę, istnieje tam co najmniej kilka różnych miejscowości, których listę można zobaczyć na stronie Unii - tu nie jestem pewien, czy nie wprowadzam w błąd co do tego, które z nich są aktualnie aktywne. Sam zapraszam do przeprowadzki do Królestwa Scholandii, ale to już moja prywata. :)
4. Czy muszę się jeszcze gdzieś rejestrować, oprócz banku?
W zasadzie nie. Konto obywatela już Pan ma, na Forum Pan jest, więc rejestrować się nigdzie nie trzeba... Ale wieczorami zapraszamy na IRC :) Link znajdzie Pan zawsze na stronie Królestwa, można też skonfigurować sobie klienta. Na IRC pojawiają się zarówno obywatele Dreamlandu, jak i innych państw.
Każda z prowincji / każdy z krajów ma swoje władze. Od ich wewnętrznych praw zależy, jaka jest w nich struktura władzy, dlatego polecam zajrzeć, jak to wygląda w poszczególnych prowincjach na ich podforach. W Scholandii wysunąłem ostatnio koncepcję stworzenia Zgromadzenia Scholandzkiego. W Elderlandzie istnieje Rada Koronna, w której co jakiś czas odbywają się głosowania, w których zazwyczaj niestety głosuje jedna osoba.

Cieszę się, że od razu padło tyle pytań i chętnie odpowiemy na kolejne, jeśli będą wątpliwości. Życzę znalezienia tu miejsca do samorealizacji!
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt »

Witam serdecznie!

Na miejsce swojego zamieszkania wybrał Pan Unię Saudadzką (Księstwo Furlandii i Luindoru), w której może Pan realizować się na wiele różnych sposobów, co przy Pańskiej palecie zainteresowań nie powinno Panu stwarzać większych problemów. Powinien Pan rzucić okiem na ten dział forum Unii Saudadzkiej, w którym dowie się Pan kilku podstawowych informacji o Księstwie. To, co może Pana zainteresować to aktywność polityczna na szczeblu lokalnym. W Unii Saudadzkiej znajduje się wiele miast i osad, które nie posiadają swojego gospodarza i nie posiadają własnej strony. Ich listę znajdzie Pan na stronie Księstwa, a położenie na mapach. Polecałbym Panu również przyjrzeć się Kancelarii Książęcej, w której praca również może na Pana czekać. Dostępne są tam obecnie takie stanowiska, jak stanowisko Marszałka Książęcego (pod linkiem cała specyfikacja tego urzędu). Może Pana również zainteresować nasza geografia, która stoi na najwyższym światowym poziomie. Proszę zajrzeć do Królewskiego Instytutu Kartograficznego, gdzie gromadzone są mapy różnych części świata - wszystkie autorstwa KIK. Tam może Pan zostać również badaczem jak i kartografem, chętnie Pana przyjmę pod swoje skrzydła :) Na forum istnieje kilka wątków dotyczących geografii, proszę ich szukać w dziale Kultura i Sport naszego forum. Natomiast gdy mówi Pan o kolei, to na myśl od razu przychodzi mi Korporacja SeKoDre (Senioralne Koleje Dreamlandzkie) należąca do JKW Artura Piotra - produkowała ona tabor kolejowy. Proszę spróbować się z nim kontaktować, być może firma znów odżyje i wyjedzie na tory z nowymi pociągami :) Ponadto w Unii Saudadzkiej istnieją takie instytucje kultury jak np.: Fundacja Eskalacji Mikronacjonalizmu Inferno, Filharmonia Furlandzka, Muzeum Ladosa II, Galeria Literacka. Wszystkie czekają na swoich nowych gospodarzy. Całą listę instytucji w kraju znajdzie Pan w CRIP (dostępny tutaj). Swoją twórczość może Pan publikować w prasie, na stronach tych instytucji (które chętnie stworzy dla Pana Michał Yaqu, który pali się aż do tworzenia nowych stron, o czym pisał m.in. w przywołanym przez Pana Mat Maxa wątku). Kończąc już: w Unii Saudadzkiej każdemu jej obywatelowi należy się ziemia i dom z urzędu, a Pan samodzielnie decyduje gdzie będzie się ona znajdować i jak będzie wyglądać (tworzy Pan swoje miejsce do życia samodzielnie, wedle woli i pomysłu). Może Pan mieszkać w dowolnej miejscowości, wystarczy o tym poinformować w opisie swojego profilu na forum.

W razie pytań służę pomocą pod numerem GG i mailem :)

Miłej zabawy!

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Post autor: Pavel Svoboda »

Witamy serdecznie w Dreamlandzie!

Auksencjusz Butodziej pisze:Witam, zarejestrowałem się w czwartek to jest 9-tego grudnia, ale miałem trochę obowiązków, aby poświęcić więcej czasu na przywitanie się. :)

Jestem uczniem klasy I technikum samochodowego. Interesuje się motoryzacją,polityką, historią, geografią, koleją ,śpiewam (tak tylko dla siebie), piszę wiersze, lubię kino,muzykę i wszystko co związane z latami 80-tymi, a także interesuje się kulturą wschodnioeuropejską głównie rosyjską. W Dreamlandzie chciałbym pełnić jakąś funkcję kulturalną, rozwijać lokalną sztukę i promować za jej pomocą Dreamland w całym Mikroświecie :)
Nie na każde zainteresowania Dreamland jest w stanie odpowiedzieć ofertą pracy, jednak gdy chodzi o kulturę, zazwyczaj można u nas znaleźć coś dla siebie do roboty. Dobrze więc Pan trafił!

Ja sam od kultury zaczynałem swoją aktywność w Dreamlandzie (konkretnie od publikacji wierszy) i mocno wierzę, że to samo może wciągnąć i Pana w naszą społeczność.

Polecam Pańskiej uwadze przede wszystkim:

Kurier - najaktywniejsze obecnie czasopismo dreamlandzkie
Radio Rocznica - radio nadające od czasu do czasu audycje autorskie
Uniwersytet Królewski - jak widać w stanie zawieszenia
Biblioteka im. Św. Róży - najbardziej kompletny zbiór dzieł literackich opublikowanych przez Dreamlandczyków takich jak Pan i ja
Instytut Nauki - miejsce publikacji prac naukowych
Królewski Instytut Kartograficzny - oprócz publikacji map, Instytut oferuje również kursy tworzenia map
Galeria Królewska - miejsce dla sztuk graficznych - zdjęć, obrazów, szkiców itd.

Wszystkie z powyższych instytucji, z wyjątkiem Kuriera, Radia i Instytutu Kartograficznego, nie mają obecnie żadnego zarządu. Jeśli więc jest Pan zainteresowany podjęciem wyzwania, jakim jest prowadzenie jednej z tych instytucji, proszę o kontakt.

Jeśli jednak nie interesuje Pana praca papierkowa, lub skala zadania wydaje się zbyt duża na początek, zachęcam do wykorzystania jednej z tych instytucji jako platformy dla Pańskiej twórczości. Brak dyrektorów instytucji nie powinien być przeszkodą.

Jak wspomniałem, moje pierwsze kroki w Dreamlandzie wiązały się z publikacją wierszy, które wyjąłem z szuflady. Może więc Pan opublikować coś w Bibliotece lub (może?) w Kurierze. Jeśli strzela Pan zdjęcia lub maluje, możliwe jest utworzenie wystawy w Galerii. Być może teksty zawarte w Instytucie Nauki zainspirują Pana do rozwinięcia jakiegoś aspektu naszej wirtualnej historii lub rozszerzenia naszej wiedzy o wirtualnej astronomii. Jeśli chciałby Pan nagrywać własną audycję radiową, byłbym szczególnie szczęśliwy :)

Proszę się rozejrzeć i dać nam w tym wątku znać, czy coś rzuca się Panu w oko.
matmax pisze:
Każda z prowincji / każdy z krajów ma swoje władze. Od ich wewnętrznych praw zależy, jaka jest w nich struktura władzy, dlatego polecam zajrzeć, jak to wygląda w poszczególnych prowincjach na ich podforach. W Scholandii wysunąłem ostatnio koncepcję stworzenia Zgromadzenia Scholandzkiego. W Elderlandzie istnieje Rada Koronna, w której co jakiś czas odbywają się głosowania, w których zazwyczaj niestety głosuje jedna osoba.
Nie mieszajmy, proszę Elderlandu z Dreamlandem. To nie jest samorząd, tylko osobne państwo. Forum Elderlandu gości na naszym forum z powodów finansowych i za sprawą unii personalnej. Jednak Elderlandczycy programowo bojkotują nasze forum i my również nie mamy szczególnego interesu, by ich zaczepiać i ich domu.

Dreamland dzieli się na Domenę Królewską, Unię Saudadzką i Królestwo Scholandii. Każdy z tych samorządów ma swój dział na forum i swojego zarządcę, z którym można się komunikować (odpowiednio są to: Lord Gubernator w DK, Książę w US i Wicekról w KS).
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Kontakt:

Pavel Svoboda pisze:Nie mieszajmy, proszę Elderlandu z Dreamlandem. To nie jest samorząd, tylko osobne państwo. Forum Elderlandu gości na naszym forum z powodów finansowych i za sprawą unii personalnej. Jednak Elderlandczycy programowo bojkotują nasze forum i my również nie mamy szczególnego interesu, by ich zaczepiać i ich domu.
Proszę nie słuchać Premiera, bo tu troszkę głupstwa opowiada. Lubi po prostu wbijać szpilki w ciało Elderlandu przy każdej okazji :) Bojkotu nie ma, bo to tylko wymysł Premiera, a forum Elderlandu rośnie w ramach forum Dreamlandu, więc spokojnie może się Pan udzielać tam, gdzie tylko chce.

Awatar użytkownika
matmax
Kontakt:

Pavel Svoboda pisze:Witamy serdecznie w Dreamlandzie!
Nie mieszajmy, proszę Elderlandu z Dreamlandem. To nie jest samorząd, tylko osobne państwo. Forum Elderlandu gości na naszym forum z powodów finansowych i za sprawą unii personalnej. Jednak Elderlandczycy programowo bojkotują nasze forum i my również nie mamy szczególnego interesu, by ich zaczepiać i ich domu.
Dziękuję za doprecyzowanie. Z perspektywy Tapatalka, gdzie najczęściej czytam forum, to rozróżnienie na osobne fora jest kompletnie niewidoczne. Nie mogę się jednak powstrzymać od zauważenia, że tak samo, jak nasze forum, bojkotują własne ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Kontakt:

matmax pisze:Dziękuję za doprecyzowanie. Z perspektywy Tapatalka, gdzie najczęściej czytam forum, to rozróżnienie na osobne fora jest kompletnie niewidoczne. Nie mogę się jednak powstrzymać od zauważenia, że tak samo, jak nasze forum, bojkotują własne ;)
A co to za rozróżnianie? Forum KE stanowi przecież część forum KD tak jak fora prowincji, więc ich boom lub stagnacja przyczyniają się do boomu lub stagnacji na forum KD. Bojkot byłby więc w takich warunkach niemożliwy i wstawianie tego pojęcia do przestrzeni publicznej jest zwykłym manipulowaniem powyższymi faktami. Bliższe prawdy byłoby mówienie, że Scholandczycy, gdy mieli własne forum do lipca br. owszem, bojkotowali w nim swój udział, dlatego się do nas przeprowadzili.

Awatar użytkownika
matmax
Kontakt:

Jak najbardziej się zgadzam, jedyne czym się fora różnią to wyglądem części elderlandzkiej. I co do bojkotu udziału na starym forum Scholandii - częściowo się zgodzę, dużo lepiej korzysta mi się z dreamlandzkiego.

Chciałem zażartować, nie wyszło. Przepraszam.
Mat Max von Salvepol
Awatar użytkownika
ABW
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
user_herb: a11
Kontakt:

Post autor: ABW »

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi :) . Próbowałem nawiązać kontakt z Danielem von Wittem, ale niestety go nie było,ale planuję wskrzesić miasto i objąć tam zarząd (mam chęć Eskalibur) i razem z Michałem Yaqu otworzyć tam arenę pojedynkową ( będzie można walczyć w starych zbrojach) i Pan Michał pracuje właśnie nad stroną tego przedsięwzięcia :) . W przyszłości na pewno będę aspirował do wyższych funkcji,ale na razie jedno miasteczko mi wystarczy. Jestem rad, że ludzie KD i cudzoziemcy są tak mili (oprócz obywateli z MW, którzy mają swoje klasyczne pozdrowienia :D ) Za jakiś czas pewnie ukażę swoją twórczość, proszę się nie martwić. :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”