Strona 1 z 1

Witajcie, drodzy!

: 20 lip 2014, 22:15
autor: Dundan
Witam wszem i wobec!
Bardzo mi miło :D Jestem tutaj kompletnie zielony i na dzień dzisiejszy niewiele rozumiem w zakresie tego, jak należy się tu zachować, co mówić. Mam jednak nadzieję, że z Waszą pomocą jakoś przebrnę przez ten najgorszy etap.
Otóż, bardzo mnie interesuje sam fakt istnienia czegoś takiego jak mikronacje, chciałem nieco zgłębić temat. Witam Was zatem jeszcze raz, miło mi, pozdrawiam!

Johny.

Re: Witajcie, drodzy!

: 20 lip 2014, 22:26
autor: Panevnick
Witam serdecznie :)

Jeżeli pojawiają się jakieś pytania - proszę śmiało je zadawać. W tym miejscu starsi Dreamlandczycy pomagają nowym obywatelom.

Gdzie Pan zamieszkał, w jakiej prowincji?

Re: Witajcie, drodzy!

: 21 lip 2014, 09:54
autor: Pavel Svoboda
Również serdecznie witam. Na początek sugeruję zarejestrowanie się w naszym spisie mieszkańców na stronie http://www.dreamland.net.pl, o ile jeszcze Pan tego nie zrobił.

Niestety rejestrować się trzeba osobno na stronie i na forum - to wynika z ograniczeń technicznych. Rejestracja nie zajmie jednak 10 minut, więc mam nadzieję, że to nie problem. Po rejestracji automatycznie otrzyma Pan status obywatela naszego Królestwa.

Przy rejestracji należy wybrać jedną z czterech prowincji, więc proponuję najpierw wybrać się na małą wycieczkę po wszystkich prowincjach (linki dostępne ze strony głównej). Proszę dać nam znać w tym wątku, jakie miał Pan wrażenia i którą prowincję Pan wybrał :)

Re: Witajcie, drodzy!

: 21 lip 2014, 11:41
autor: Edward II
Otóż to. Na początek - rzeczy podstawowe. Rejestracja, wybór prowincji, awatar. Niech Pan potraktuje sprawę w kategoriach szeroko pojętej rozgrywki RPG i wybierze dla siebie pewną "rolę". Na tym etapie nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Reszta przyjdzie sama.

W tej chwili znajdujemy się w trakcie kolejnej debaty ustrojowej. Czeka nas poważna przebudowa systemu politycznego. Trwa referendum, tu i ówdzie trafi Pan na ślady dyskusji na temat nowej konstytucji. W międzyczasie może dołączyć Pan do naszych rozgrywek piłkarskich, zastanowić się nad własnym biznesem lub spróbować sił w polityce - formalne działają w tej chwili dwie partie (liberalne Radykalne Centrum i centroprawicowa Partia Burżuazyjna). Po wakacjach powinno urodzić się coś nowego. Zasadniczo jednak dominuje podejście pragmatyczne i technokratyczne. A szkoda, bo w tej chwili nieco brakuje nam ideologów.

Ze swojej strony zapraszam do sekcji dziennikarzy i "wodolejców". Na stronie głównej znajdzie Pan linki do najnowszych artykułów prasowych.

  • (-) Jacques de Brolle

Re: Witajcie, drodzy!

: 22 lip 2014, 16:24
autor: Albon
...nie tylko nie do wodolejców ;)

Jak to brakuje ideologów ... a ja sie tak staram :(

Pozdrawiam Albon

Re: Witajcie, drodzy!

: 23 lip 2014, 17:04
autor: Otton van der Berg
Witamy serdecznie w najstarszym państwie wirtualnym w Polsce.
Czekamy na spostrzeżenia odnośnie odwiedzonych prowincji i dalszego info, czyli czy wybrał pan już miejsce zamieszkania.
Zasugerowałbym nawet poproszenie namiestnika prowincji (dopóki jeszcze istnieją) o darmowe lokum dla nowych obywateli w prowincji która pan wybrał :-)
pozdrawiam