Witam!

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Michel d'Agnou-Michalski
Posty: 76
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:34
NIM: 814776
Kontakt:

Witam!

Post autor: Michel d'Agnou-Michalski »

Witam, nazywam się Michał. Interesuje mnie planowanie strategiczne, gry strategiczne, a jakże to i kombinatoryka, niestety talentu artystycznego nie mam, nad czym ubolewam. Trafiłem tu z pewnego kraju przez który w Pewnym Dużym Kraju na S wybuchła rewolucja, aczkolwiek odcinam się od tej przeszłości. Lubię historię głównie XIX wieku. Oczywiście chciałbym dołączyć do społeczności Dreamlandu.
vel Konstanty Jerzy Michalski
Awatar użytkownika
Paweł van der Gibson
Posty: 34
Rejestracja: 6 sty 2014, 23:30
NIM: 847275
Lokalizacja: Webland
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Paweł van der Gibson »

Witamy serdecznie. Pozwolę sobie spytać o Pana poglądy polityczne?
Paweł van
der Gibson
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Daniel von Witt »

Witam Pana,

umiejętności planowania strategicznego przydadzą się w administracji rządowej, na czele której stoi Premier Edward Artur. Warto się skontaktować, znajdzie się na pewno jakaś posada w federacji. Kombinatoryka - ciekawy dział matematyki, wykorzystywał Pan już te swoje pasje w mikroświecie? :)

Mam nadzieję, że się WE u nas spodoba.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Edward II »

Dobrze Pan trafił. I we właściwym momencie.

Przyłączam się do pytania p. Pawła van der Gibsona. Proszę nam o sobie opowiedzieć ciut więcej.

  • (-) Jacques de Brolle
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Witam!

Post autor: Paweł Zanik »

Witaj i baw się dobrze, bo coś czuje po kościach, że zapowiada się tutaj niezła zabawa. :)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Michel d'Agnou-Michalski
Posty: 76
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:34
NIM: 814776
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Michel d'Agnou-Michalski »

Ot, blisko mi do Partii Burżuazyjnej, aczkolwiek moje poglądy są monarchistyczne, choć z "Nowej Partii" podoba mi się "Zielona Stolica Dreamlandu" - ale tylko to :D.

Jeśli chodzi o program Partii Burżuazyjnej, to zdecydowanie popieram prawie wszystkie postulaty. Jeszcze jedno - trzeba Dreamlandowi, po zajęciu się sprawami wewnętrznymi - Programu Kosmicznego :).
vel Konstanty Jerzy Michalski
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Daniel von Witt »

Niejaki Tobiasz von Richtoffen prowadził już takowy program, ale posiadał on wiele niedociągnięć (np. prędkość nadana jego satelitom nie wystarczała na ich stałe poruszanie wokół ciała niebieskiego, co rychło groziło upadkiem takiej satelity na jego powierzchnię). Istnieje przedsiębiorstwo Dreamlandzki Program Kosmiczny S.A., którego właścicielami są: miasto Agendart (43%) w Unii Saudadzkiej oraz osoby ustałe (57%), tj. nieaktywne w Królestwie. Docelowo ich akcje przejdą może kiedyś na Skarb Królestwa.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Michel d'Agnou-Michalski
Posty: 76
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:34
NIM: 814776
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Michel d'Agnou-Michalski »

Niestety, MFK, z tego co się zorientowałem, do którego należy Dreamland, ustala Pollin na płaski, nieskończony teren, przez co trzeba by było kompletnie zmienić statut MFK i jego założenia, aby możliwy był jakikolwiek program kosmiczny, gdyż w takowym wypadku, nie dało by się osiągnąć orbity.
vel Konstanty Jerzy Michalski
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Daniel von Witt »

Traktat o MFK został przyjęty na potrzeby kartografii i tylko kartografii. Nie było przesłanek, by wprowadzać tam kulisty świat, gdyż jest go wyjątkowo trudno odwzorować na mapach. Istnieje nawet problem z płaskim, by zrobić to dobrze. Dlatego pod potrzeby geografii przyjęto, że świat jest płaski i nieskończony, co potwierdza praktyka - rozszerzanie, kurczenie się, znikanie i pojawianie się nowych lądów. Na globusie nie dałoby się tego zaznaczyć nigdy.

Członkostwo Królestwa Dreamlandu w MFK nie ma znaczenia dla badań kosmosu, nawet gdyby zajmowały się tym agendy rządowe, gdyż traktat nie reguluje tego przedmiotu nauki.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Alfred »

I ja również witam serdecznie w Dreamlandzie :) Gdyby szukał Pan pracy, proszę pisać.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Otton van der Berg »

Witamy w Dreamlandzie.
Na pewno zadomowi się pan tutaj, już widzę żywą dyskusje na temat promu kosmicznego.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Może takie trochę odkopany temat ale co do wypowiedzi JE Daniło, to te satelity mogły się poruszać, z racji tego że nie znamy rozmiarów Pollinu ustaliłem że wszystkie dane "z reala" pomniejszę o 2/3. Gdzieś już pisałem, ale resztę danych z satelitów Dream-1 i Dream-2 można znaleźć tutaj http://forum.aryunu.cba.pl/viewforum.php?f=49
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości