Witam!

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Witam!

Post autor: matmax »

Szanowni Dreamlandczycy i Goście,

Chyba po raz pierwszy ląduję na dłużej niż parę godzin na terenie Dreamlandu. Nazywam się Mat Max von Salvepol i w 2005 roku niewiele brakowało, a zostałbym Dreamlandczykiem ;) Trafiłem wówczas jednak do Scholandii, gdzie po drodze wydałem parę gazet, trochę pobawiłem się w politykę, a obecnie jestem wskrzeszającym się apatrydą. W międzyczasie byłem też jednym z twórców serwisu http://mikronacje.info .

Przyjechałem do Dreamlandu na obchody Dnia Nowego Czasu, w ramach których mam zamiar wziąć udział w turnieju warcabowym jako jedyny przedstawiciel Królestwa Scholandii. Zwiedzanie oczywiście zaczynam od Księstwa Surmali, tak by przypadkiem nie spóźnić się na turniej ;)

Witam i mam nadzieję, że moja wycieczka będzie miła i postaram się nie zrobić przy okazji żadnego zamieszania ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Siergiusz Asketil »

Witamy serdecznie!
Cieszę się, że już teraz Wasza Ekscelencja przybyła na miejsce rozgrywek. Zachęcamy do zwiedzania i poznawania naszego regionu :)
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Witamy w naszych skromnych progach drogi schololandczyku. Czy sprowadza cię do nas coś jeszcze? . Serdecznie zapraszam na wycieczkę po Surmalii. Na pewno będzie pan zachwycony pięknem tego regionu. Man nadzieję że wstąpi pan przy okazji do dworu Karola Zdobywcy którego jestem ząrządcą. Co powie pan na apartament w tymże dworze? Ceny nie są wygórowane a nasza winnica oferuje doskonałe wino.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Patryk von Hochbaum
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2013, 14:23
Numer GG: 6749614
NIM: 843755
Lokalizacja: Gród Siedmiu Słońc, SURMALA
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Patryk von Hochbaum »

Witam serdecznie i życzę przyjemnego turnieju warcabowego :) Także biorę w nim udział więc być może spotkamy się w rozgrywkach.
Patryk von Hochbaum

Burmistrz Miasta Grodu Siedmiu Słońc
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: matmax »

Pora chyba odkopać mój wątek, by zadać parę pytań zielonego :-)

Widzę informację o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, której efektem jest, jak rozumiem, wprowadzenie do Parlamentu wszystkich ówczesnych obywateli. W przypadku nowych obywateli, jak rozumiem, Parlament musi podjąć odpowiednią uchwałę?

Poza logowaniem w systemie raz na 30 dni, czy powinienem podjąć jeszcze jakieś regularne działania, by utrzymać aktywność w rozumieniu aut systemu?

I czy są jakieś miejsca oprócz forum i IRC, które polecacie odwiedzać? :)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Otto von Teller »

Witam w Dreamlandzie! Cieszę się że Unia z Królestwem sprawiła że chociaż jeden Scholandczyk się uaktywnił :)

PS. Proszę również o dodanie flagi Winktown do Publikatorów z Winktown na Planecie Mikronacji :D Zwracam się do administratora serwisu ;)
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: matmax »

Otto von Teller pisze: PS. Proszę również o dodanie flagi Winktown do Publikatorów z Winktown na Planecie Mikronacji :D Zwracam się do administratora serwisu ;)
Już powinno być dobrze ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Otto von Teller »

Dziękuję bardzo za szybką reakcję :) Mam nadzieję że być może Dreamland otoczy opieką podupadłą Planetę i znowu ta odzyska dawną renomę ;)
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: matmax »

Z Planetą jest ten problem, że zarówno ja jak i Marcin nie jesteśmy zbyt aktywni w mikronacjach w ostatnim czasie. O ile staramy się na bieżąco dodawać nowe agencje, to na pisanie nowych funkcjonalności czy promowanie Planety ochoty zbytnio nie mieliśmy ;-)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Pavel Svoboda »

matmax pisze: Widzę informację o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, której efektem jest, jak rozumiem, wprowadzenie do Parlamentu wszystkich ówczesnych obywateli. W przypadku nowych obywateli, jak rozumiem, Parlament musi podjąć odpowiednią uchwałę?
Zgadza się. Czy jest Pan zainteresowany dołączeniem do Parlamentu?
Poza logowaniem w systemie raz na 30 dni, czy powinienem podjąć jeszcze jakieś regularne działania, by utrzymać aktywność w rozumieniu aut systemu?
Nie, wystarczy logować się raz na 30 dni.
I czy są jakieś miejsca oprócz forum i IRC, które polecacie odwiedzać? :)
Hmm, na razie wszystko jest na forum i IRC. Na stronie głównej znaleźć można ogłoszenia i najnowsze artykuły prasowe. Można nawet komentować, ale jakoś nigdy nikt nie chciał z tego korzystać.

Oczywiście można też kontaktować się, np. ze mną, kanałami prywatnymi - pw na forum, mail lub GG.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: matmax »

Dziękuję za odpowiedzi!
Pavel Svoboda pisze:
Zgadza się. Czy jest Pan zainteresowany dołączeniem do Parlamentu?
.
Jeżeli to ma pomóc w działaniu Parlamentu - chętnie. Dość smutno wyglądają głosowania z jednym głosem.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Torkan Ingawaar »

Pozwolę sobie wykorzystać ten wątek i także zgłaszam swoją chęć działania w Parlamencie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Filip Radgar Scholandzki
król-senior
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2015, 22:09
NIM:
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Filip Radgar Scholandzki »

Miło Cię widzieć Mat ;)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: matmax »

Filip Radgar Scholandzki pisze:Miło Cię widzieć Mat ;)
I nawzajem, to już dwóch Scholandczyków tu jest :-)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Torkan Ingawaar »

Musicie jeszcze ściągnąć tu premiera i tow. Jerzego Scholandzkiego. :P
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Tannegard »

Sukces pisze:Musicie jeszcze ściągnąć tu premiera i tow. Jerzego Scholandzkiego. :P
Mnie tutaj ściągać nie trzeba. Jestem bodajże już od 2012, nawet zdążyłem chyba ze dwa razy być wyrzucony z systemu za nielogowanie. :) Teraz się tylko zastanawiam czy funkcjonować jak dotychczas - czyli tylko czytając dreamlandzkie gazety i zerkając co się dzieje, czy może pozwolić sobie na coś więcej. Sprawa Awary jest trochę solą w mym oku. ;)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2015, 20:44 przez Tannegard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Daniel von Witt »

Andy Sky pisze:Mnie tutaj ściągać nie trzeba. Jestem tutaj bodajże już od 2012, nawet zdążyłem być chyba ze dwa razy być wyrzucony z systemu za nielogowanie. :) Teraz się tylko zastanawiam czy funkcjonować jak dotychczas - czyli tylko czytając dreamlandzkie gazety i zerkając co się dzieje, czy może pozwolić sobie na coś więcej. Sprawa Awary jest trochę solą w mym oku. ;)
Spróbujcie wkroczyć do Rządu Królewskiego. Może dwóch doświadczonych premierów się w nim nie pobije (od razu) :D

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Tannegard »

Daniel von Witt pisze: Spróbujcie wkroczyć do Rządu Królewskiego. Może dwóch doświadczonych premierów się w nim nie pobije (od razu) :D

(-) Daniel markiz von Witt

Co to, to nie....ostatnie rządy mi się czkawką odbijają. ;P
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: matmax »

Andy Sky pisze:
Mnie tutaj ściągać nie trzeba. Jestem bodajże już od 2012, nawet zdążyłem chyba ze dwa razy być wyrzucony z systemu za nielogowanie. :) Teraz się tylko zastanawiam czy funkcjonować jak dotychczas - czyli tylko czytając dreamlandzkie gazety i zerkając co się dzieje, czy może pozwolić sobie na coś więcej. Sprawa Awary jest trochę solą w mym oku. ;)
O, to bardzo dobra wiadomość :)

Co do Awary, nie tylko w Twoim. Niemniej, nowa sytuacja to pewna szansa na zmiany i przede wszystkim działanie w większej społeczności. To ma swój urok :)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Daniel von Witt »

To dolegliwość każdego expremiera :) Mimo wszystko zachęcam, a czkawkę zawsze można czymś przepić :) W ostateczności jak nie Rząd to Parlament, jak nie Parlament to przemeblowanie Scholandii pod nowe realia ustrojowe, albo - co szczególnie byłoby pożądane - rozszerzanie Waszego systemu gospodarczego na całe KD.

(-) Daniel markiz von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość