Andrzej Swarzewski

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Andrzej Swarzewski

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Drodzy Dreamlandczycy! Nazywam się Andrzej Swarzewski i jestem nowy w Dreamlandzie. Dawniej mieszkałem w Księstwie Sarmacji, i miałem obywatelstwo tego państwa. Odeszłem jednak z Sarmacji chcąc zaistnieć w innych mikronacjach. W Sarmacji byłem burmistrzem Auterry, więc i tutaj chciałbym pracować w samorządach. Jestem mieszkańcem : Sarmacji, RSiT, Al Rajnu i Austro-Węgier. Nie przeszkadza mi to w aktywności w każdym z tych państw. Na razie państwem nr. jeden będzie Dreamland!
Pozdrawiam, Andrzej Swarzewski
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Edward II »

Panie Swarzewski,

Doceniam fakt, że po burzliwej wymianie zdań z rodakami zdecydował się Pan spróbować sił właśnie w Królestwie Dreamlandu, ale niepokoją mnie informacje zawarte w Pańskim podpisie. Godzinę wcześniej na forum Federacji Al Rajn, gdzie regularnie zaglądam, opublikował Pan komunikat o następującej treści:
Chciałbym wykazać się czymś w niesamowicie pięknym Al Rajnie. Jeżeli ma ktoś dla mnie propozycję pracy, lub chce doradzić mi gdzie mam mieszkać serdecznie proszę o pomoc! Serdecznie chciałbym objąć jakąś, w miarę ważną funkcję.

Praca w administracji, zwłaszcza lokalnej, wymaga pewnej konsekwencji i zaangażowania. Większość samorządowców mocno identyfikuje się ze swoją małą ojczyzną. Trudno mi sobie wyobrazić, że uczyni Pan to samo, rozpoczynając karierę w kilku miejscach równolegle. "W miarę ważne funkcje", o których Pan pisze, powierzane są "w miarę" sprawdzonym i zaufanym osobom, co nie zmienia faktu, że być może któryś z Namiestników Koronnych będzie miał dla Pana jakąś propozycję.

To, co Pan uczynił jako burmistrz sarmackiej Auterry wystawia Panu jak najbardziej pozytywne świadectwo i gotów jestem "rekomendować" Pańskie CV moim dreamlandzkim rodakom, ale proszę się jednak zdecydować, gdzie chce Pan zapuścić korzenie. Dreamland sceptycznie odnosi się do posiadaczy kilku paszportów, ustawowo blokując dostęp do pewnych stanowisk dla osób z podwójnym obywatelstwem.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Szanowny Panie! Ja obecnie nie posiadam żadnego obywatelstwa. Jeżeli jakieś miałbym już posiadać to chciałbym posiadać właśnie Dreamlandzkie, ponieważ to moje ulubione państwo.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Tomasz Barney »

Szanowny Panie.

Proszę wybaczyć ciekawość, ale co oznacza lakoniczne stwierdzenie, że Dreamland jest pańskim ulubionym państwem.

Trochę to osobliwe, że osoba, która przebywa tu niezbyt długo, wydaje takie sądy. Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?
(-) Tomasz hrabia Barney
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Tomasz Barney pisze:Szanowny Panie.

Proszę wybaczyć ciekawość, ale co oznacza lakoniczne stwierdzenie, że Dreamland jest pańskim ulubionym państwem.

Trochę to osobliwe, że osoba, która przebywa tu niezbyt długo, wydaje takie sądy. Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?
Przede wszystkim uważam, że Dreamland jest moim ulubionym państwem, bo w porównaniu do innych państw z którymi przede wszystkim utrzymywałem kontakty jest tu wyjątkowo miło i spokojnie. W Sarmacji na sam początek mnie ochrzaniono. Nie mówię, że wszyscy Sarmaci są źli. Na przykład Pani Natalia Wittelsbach od razu zaczęła pomagać mi się zaklimatyzować. Gdyby Teutonia odłączyła się od Sarmacji, to właśnie ona byłaby moim ulubionym państwem. Jeżeli uraziłem kogoś którymś z moich postów to przepraszam.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Edward II »

Pozostaje mi życzyć Panu powodzenia w realizacji planów. Jako mieszkaniec dysponować będzie Pan jednak ograniczoną swobodą ruchu. Rząd Królewski poczynił już pierwsze kroki zmierzające do zniesienia podziału na mieszkańców i obywateli, ale póki co funkcjonujemy na starych zasadach. Proszę zatem zajrzeć do Szkoły Głównej Królestwa (od tego wszyscy zaczynamy). Po zaliczeniu krótkiego kursu informacyjnego otrzyma Pan paszport i zielone światło do podboju dreamlandzkich salonów.

Mam do Pana półprywatną prośbę. Proszę o zredukowanie podpisu do niezbędnego minimum (wzorem innych obywateli). Każdy z nas pełnił w poprzednich latach określoną funkcję, często więcej niż jedną, ale wyliczanie poprzednich stanowisk wprowadza jedynie niepotrzebne zamieszanie. Koncentrujemy się na "tu i teraz".
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Tomasz Barney »

Szanowny Panie.

Miło i spokojnie. Zaiste.

Pragnąłbym się odnieść, jednak do działalności, o której Pan nie raczył wspomnieć.
Przeglądając sarmacką bramę natknąłem się na coś zatytułowanego jako "List otwarty do JKM", tekst ten datuje się na 7 grudnia 2010 A.D.

Pozwolę sobie zacytować.
Wasza Książęca Mość, Piotrze II Grzegorzu! Księstwo Sarmacji to piękna polska mikronacja, lecz obecnie źle się w niej dzieje! Straciła wiele terenów : Wandystan, RSiT. Żadnych natomiast ostatnio nie zyskała. Pomyślałem, że wcale koniecznością nie jest podbijanie jakichś państw. Wedle moich przekonań to prawdziwa informacja. Postaram się Waszą Książęcą Mość przekonać, zapewne pamięta Książę o Królestwie Bialenii. Formalnie do dnia dzisiejszego nie złożyłem Korony, mimo iż tam nie mieszkam. Bardzo chciałbym przekazać tereny tereny Bialeńskie, leżące na północnozachodniej części wyspy Valhalli przekazać jako podziękowania Księciu. Moją szczerą wolą byłoby oznaczenie Królestwa Bialenii, jako Hrabstwo Bialenii. Chciałbym również, aby dostało się pod Władanie Teutońskie. Jeśli Wasza Książęca Mość byłby łaskaw przyjąć te tereny oraz umieścić pod zarządem Królestwa Teutonii byłbym bardzo wdzięczny. Czas jest do 13 grudnia, gdyż jeśli do tego czasu nigdzie nie umieszczę Bialenii, lub nie uaktywnię jej Ziemię Auterskie przepadną. Poinformował mnie o tym Pel Nander. Jeżeli potrzeba by było jakichś porad dotyczących Bialenii serdecznie proszę o kontakt na GG, lub w e-mailu : piotrnowicki7@yahoo.com.
To jest dopiero interesujące.
(-) Tomasz hrabia Barney
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Szanowny Tomaszu Barneyu! Myślałem, że w Dreamlandzie nie będziecie mnie rozliczać za to co robiłem w Sarmacji. Oczywiście jestem tym samym człowiekiem, ale nie chciałbym, żebyście Drodzy Dreamlandczycy mnie rozliczali z mojej nieDreamlandzkiej pracy.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Pablo von Neumann
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2010, 20:03
Numer GG: 322323
NIM: 956210
Lokalizacja: Alhambra, Księstwo Furlandii
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Pablo von Neumann »

Tomasz Barney pisze:To jest dopiero interesujące.
Ja tam w tym nic ciekawego nie widzę. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że mamy nowego, pełnego chęci mieszkańca, a Panowie próbujecie go do nas zniechęcić. Dziwne to.

Prosiłbym, aby każdemu dać szansę na działalność w Królestwie i później z tejże działalności go rozliczać, a nie cytować stare wiadomości z LD Sarmacji, które nie mają żadnego związku z dreamlandzkim życiem wielmożnego pana Andrzeja Swarzewskiego.

W.P. Andrzeju, witamy w Dreamlandzie.
Pablo markiz von Neumann
Obrazek
Poseł Izby Poselskiej Królestwa Dreamlandu
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Tomasz Barney »

Stare wiadomości ?

Chyba straciłem poczucie czasu. Dzisiaj mamy 9 grudnia, a wiadomość jest sprzed 2 dni.

Nikt nikogo nie zamierza rozliczać, dziwne jest to, że szanowny Pan raczył podpisywać się kilkuwersową sygnaturą, w której wymienione były wszystkie kraje świata, pozwolił sobie Pan na opisanie swojego pobytu w Sarmacji i innych krajach, nie wspomniał natomiast o Królestwie Bialenii.

Ot, ciekawe.

Swój udział w tym temacie kończę, wszak jak widzę do niczego on nie prowadzi.

Życzę dobrej zabawy w Królestwie.
(-) Tomasz hrabia Barney
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Ignats ik Ruth »

WKM, WKW, Drodzy Państwo!

Jako obywatel wspomnianego już Księstwa Sarmacji chciałbym, aby wszyscy w Dreamlandzie wiedzieli, iż Pan Swarzewski odszedł z Sarmacji w opinii kogoś, kto nie potrafi przystosować się do istniejących warunków, żółtodzioba niereformowalnego. Jestem pewien, iż jego najwięksi oponenci ubrali by ów charakterystykę w wiele negatywnych określeń, których nie chce tu przytaczać. Był on tym, który bardzo rozruszał Sarmackie Forum, aczkolwiek nie było w tym cienia pozytywizmu... Jednakże:

Jacques de Brolle pisze: To, co Pan uczynił jako burmistrz sarmackiej Auterry wystawia Panu jak najbardziej pozytywne świadectwo i gotów jestem "rekomendować" Pańskie CV moim dreamlandzkim rodakom, ale proszę się jednak zdecydować, gdzie chce Pan zapuścić korzenie. Dreamland sceptycznie odnosi się do posiadaczy kilku paszportów, ustawowo blokując dostęp do pewnych stanowisk dla osób z podwójnym obywatelstwem.
Problem w tym, iż Pan Swarzewski nie zrobił nic...
Andrzej Swarzewski pisze:Szanowny Tomaszu Barneyu! Myślałem, że w Dreamlandzie nie będziecie mnie rozliczać za to co robiłem w Sarmacji. Oczywiście jestem tym samym człowiekiem, ale nie chciałbym, żebyście Drodzy Dreamlandczycy mnie rozliczali z mojej nieDreamlandzkiej pracy.
Zamierza Pan dokonać destrukcji kolejnego Forum?

Z poważaniem, IUR

PS Mimo wszystko życzę Panu, Panie Swarzewski powodzenia na nowej drodze v-życia! Może w Dreamlandzie dorośnie Pan społecznie.

PPS Jak Państwo widzicie, Pan Swarzewski juz wywołuje kontrowersje. :roll:
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Edward II »

Panowie,

Dajcie spokój z tym sądem skorupkowym, bo to już staje się niepokojąco małostkowe. W ciągu pięciu minionych godzin otrzymałem dwie wiadomości od moich sarmackich przyjaciół, którzy przestrzegali mnie przed p. Swarzewskim. Odnoszę wrażenie, że radziliśmy sobie z większymi zagrożeniami, niż z byłym "królem Bialenii" (jaki to ma w ogóle związek z tematem?) i propozycjami założenia "ogrodu dreamlandzkiego". Proponuję wrzucić na luz.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Ignats ik Ruth »

A ja proponuję deportować Pana S.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Najdrożsi Dreamlandczycy! Nie wiem dlaczego cokolwiek napiszę, wszystko wywołuje kontrowersje. Proszę o nie słuchanie Szanownego Pana Raczyńskiego, czyli o nie deportowanie mnie z tego pięknego Dreamlandu. Nie wiem dlaczego, Panu Raczyńskiemu tak zależy na tym, by w v-świecie była o mnie jak najgorsza opinia. Jeżeli coś Panu zrobiłem to przepraszam.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Ignats ik Ruth »

Andrzej Swarzewski pisze:Najdrożsi Dreamlandczycy! Nie wiem dlaczego cokolwiek napiszę, wszystko wywołuje kontrowersje. Proszę o nie słuchanie Szanownego Pana Raczyńskiego, czyli o nie deportowanie mnie z tego pięknego Dreamlandu. Nie wiem dlaczego, Panu Raczyńskiemu tak zależy na tym, by w v-świecie była o mnie jak najgorsza opinia. Jeżeli coś Panu zrobiłem to przepraszam.
Nie dążę do pogorszenia opinii o Panu, ale do nie pogorszenia opinii o KD, w którym, bądź co bądź, mieszkam.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Ignacy U. Raczyński pisze:Nie dążę do pogorszenia opinii o Panu, ale do nie pogorszenia opinii o KD, w którym, bądź co bądź, mieszkam.
Drogi Panie Raczyński! Myślę, że to co Pan napisał już wystarczy. Jeżeli nie będę hamsko atakowany to i ja nie będę hamsko atakować. Ze względu na moje niedoświadczenie proszę o wyrozumiałość.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Ignats ik Ruth »

Po pierwsze: chamsko. Po drugie: ja nikogo po chłopsku nie traktuję. Po trzecie: zobaczymy jak sprawuje się Pan w KD, miejmy nadzieję, że nie tak, jak w KS. Jeszcze jest dla Pana nadzieja.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Pablo von Neumann
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2010, 20:03
Numer GG: 322323
NIM: 956210
Lokalizacja: Alhambra, Księstwo Furlandii
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Pablo von Neumann »

Dreamland cechuje się tym, że od lat dobrze radził sobie z osobnikami mogącymi destrukcyjnie wpływać na nastroje panujące wewnątrz Królestwa. Posiadamy kilku obywateli mających cenną umiejętność skutecznego uświadamiania kłopotliwym osobnikom, że nie są pępkami świata. Tu mogą przetrwać tylko ci, którzy dostosują poziom dyskusji, stając na wysokości zadania. Nie liczy się wiek, o nie. Tu chodzi o dojrzałość społeczną, która, wykształcona w warunkach świata wirtualnego, często znajduje później odbicie w świecie realnym. Sam zawdzięczam Dreamlandowi wiele interesujących doświadczeń, z których wielokrotnie skorzystałem, wchodząc w 'realną' dorosłość.

Trochę odbiegłem od tematu. Wracając do sedna - każdemu warto dać szansę. Jeśli okaże się, że dany osobnik nie potrafi przystosować się do naszych realiów, najpewniej sam odejdzie.
Pablo markiz von Neumann
Obrazek
Poseł Izby Poselskiej Królestwa Dreamlandu
Robert I, RS.
król-senior
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb: r02
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: Robert I, RS. »

Szanowni Państwo,

Przede wszystkim bardzo proszę o uspokojenie emocji i zakończenie tej niepotrzebnej walki słownej.

W zasadzie sedno sprawy bardzo dobrze ujął przed momentem Markiz Neumann - w pełni słowa te podzielam. Każdemu należy dać szansę i jeżeli będzie chciał z niej skorzystać to korzyść osiągną obie strony.

Jak to zostało już trafnie podkreślone - w Dreamlandzie panują pewne zwyczaje i jeżeli ktoś nie będzie potrafił się odnaleźć to i tak prędzej, czy później sam odejdzie. Mam jednak nadzieję, że Pan Tomasz będzie się u nas dobrze czuł i udowodni wiele razy, że dzisiejsze ostre słowa były bezzasadne.
(-) Robert I, RS.
dr net. nauk prawnych
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Andrzej Swarzewski

Post autor: APRS »

Pozwólmy Księciu Furlandii zająć się jego nowym poddanym. Kto jak nie namiestnik będzie w stanie najlepiej ocenić walory młodego mieszkańca?

Pan von Swarzewski raczy pisać o sobie, że jest dobrym informatykiem, niezłym z matematyki, nadto dobrym strategiem i traktykiem. Sądzę, że zwłaszcza pierwszą z tych informacji (wszystkie z działu "O sobie" w CRM) Książę Furlandii będzie w stanie dość szybko zweryfikować i - oby - spożytkować dla dobra Księstwa, a w konsekwencji całego Królestwa.

Swoją drogą to intrygujące, że tyle uwagi poświęcono Panu, panie von Swarzewski. Zaintrygował Pan swoją osobą nasze elity. Ma Pan niebywałe szczęście i radzę nas tutaj nie zawieść :-) Ośmielam się sugerować zasadę: mniej słów, więcej konkretnych czynów. To zawsze się tutaj sprawdza - dreamlandzcy krytycy potrafią znakomicie docenić rzeczywistą pracę i wówczas zmienić opinię o danej osobie. Tak więc nic straconego i do pracy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość