Rudnicki — powitanie

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
NIM: 803892
Kontakt:

Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki »

Dobry wieczór!

Jako zainteresowany (między innymi) filozofią polityczną i dziennikarstwem, pomyślałem, że mógłbym znaleźć sobie w tym kraju jakieś zajęcie. Zwłaszcza, że na rynku prasowym panuje chyba posucha. Mam nadzieję, że uda mi się dołączyć do tutejszej interesującej społeczności.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: RIIF »

Witamy serdecznie!

Mam nadzieję, że szybko się pan tu odnajdzie. W razie czego służę pomocą, więc proszę śmiało pytać.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Witamy serdecznie!

Szczególnie mogę zaprosić do Scholandii, obecnie najaktywniejszej części Królestwa. Niedawno wystartowała tam gazeta, także mógłby Pan pierwsze szlify odebrać tam w dziennikarski fachu.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Christien van der Pohl »

Witamy w Dreamlandzie. Mogę zaprosić Pana również do Księstwa Furlandii i Luindoru, który swieci pustkami dziennikarskimi.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Witam

Czy myśmy gdzieś we v-świecie już nie witali?

Także zapraszam do ziem Furlandi i Luindoru.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Witam serdecznie!
Jestem redaktorem nowo powstałej gazety - Die Scholandische Zeitung. Informujemy ludzi o wydarzeniach politycznych i różnych innych, jak również odkłamujemy to, co mówią Sarmaci.
Zapraszam Pana do Scholandii.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Maciej II »

Dzień dobry! Witamy w Dreamlandzie!

Nie ukrywamy, iż niezwykle nam miło z powodu Pańskiego przybycia, czy wie Pan już może, co chce robić w Królestwie Dreamlandu?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
NIM: 803892
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki »

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie. Jeszcze się rozejrzę, zanim zdecyduję, gdzie osiąść. Tak jak mówiłem, chciałbym zająć się działalnością prasową. Najpierw sprawozdawstwem, z czasem może także publicystyką ideową.
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
NIM: 803892
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki »

Byłbym jeszcze wdzięczny, gdyby ktoś wyjaśnił mi, jak zostaje się obywatelem Królestwa Dreamlandu. Zapisując się przez stronę główną, złożyłem wniosek o obywatelstwo i otrzymałem na koniec informację, że je uzyskałem. W niedawno uchwalonej ustawie o obywatelstwie czytam jednak, że muszę złożyć w tej sprawie wniosek do Premiera poprzez ministra właściwego ds. systemów informatycznych, odbędzie się publiczna debata, i tak dalej. Więc który to jest minister i czy otrzyma mój wniosek złożony przy rejestracji, czy też muszę mu złożyć drugi? A jeśli muszę złożyć drugi, to gdzie będzie właściwe ku temu miejsce?
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Maciej II »

Odpowiadając na pytanie Waszej Ekscelencji, wniosek złożony podczas rejestracji w systemie CRM jest nieważny, właściwym miejscem do złożenia takowego wniosku powinna być Kancelaria Rządu Królewskiego - tutaj - viewforum.php?f=548
Sam wniosek na podst. Art. 2 II Ustawy powinien zawierać:
Wniosek powinien zawierać:
a) imię i nazwisko wnoszącego wraz z systemowym identyfikatorem,
b) oświadczenie o posiadanych obywatelstwach państw obcych,
c) zwięzłe uzasadnienie
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Daniel von Witt »

Czyżby pierwsze bariery zniechecajace i dezorientujace nowicjusza? Przeprowadziliscie reformę zupełnie do niej nieprzygotowani.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
NIM: 803892
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki »

Przyznam, że na podstawie treści ustawy nie domyśliłbym się tego. Myślałem, że skoro mam składać wniosek ministrowi odpowiedzialnemu za systemy informatyczne, a ów minister opublikuje mój wniosek na forum, to znaczy, że wniosek składa się w jakimś specjalnym systemie. W takim razie jednak podążę za wskazówkami Waszej Królewskiej Mości.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Maciej II »

Zapraszam na krajowego Discorda, gdzie odbywa się znacząca część bieżącego życia mieszkańców Dreamlandu. Jeżeli się Pan jeszcze nie zdecydował, co chciałby robić, podrzucam krótką listę:
  • Polityka - polityka to dawne serce aktywności Królestwa Dreamlandu. Można uprawiać ją na poziomie centralnym poprzez aktywne uczestnictwo w pracach parlamentu jako lord, utworzenie własnej partii z programem, przedkładanie własnych projektów ustaw. Można także działać na stopniu samorządowym, co ma postać bardziej koncepcyjno-pisarską - jako burmistrz miasta, aktywny członek władz lokalnych, itd. Aktualnie sporo dzieje się w Królestwie Scholandii ale Księstwo Furlandii i Luindoru zapewnia możliwość szybkiego rozwoju, z racji wielu wakatów w swojej strukturze samorządowej.
  • Biznes - bycie przedsiębiorcą w Dreamlandzie stanowi pewne wyzwanie. Dreamlandzka ekonomia ma charakter opisowy, a więc przede wszystkim liczy się konsekwencja w inscenizowaniu swojego pomysłu na biznes. Dział gospodarki świeci pustkami, ale obrotny biznesmen może szybko dorobić się okrągłych sum na koncie w CBD, głównie za pośrednictwem kontraktów rządowych.
  • Wojsko - Królestwo Dreamlandu było od dawna na bakier z wojskowością, ale powoli się to zmienia. Obecnie armia się restrukturyzuje, co daje fajną okazję do własnego wkładu w jej tworzenie na nowo. Wojsko zapewnia fanom militariów możliwości rozwoju w interesujących ich kierunkach, także poprzez nauczanie praktycznych umiejętności. Najlepszym tego przykładem będą prowadzone teraz ćwiczenia.
  • Dziennikarstwo - publicystyka jest niezwykle popularną aktywnością w mikronacjach. Istnieje dużo możliwości zabłyśnięcia na tym polu. Można zacząć o pisania wywodów o czymkolwiek, wierszy, opowiadań, budowania narracji dla jakiegoś miejsca i jakichś wydarzeń. Z czasem, po głębszym zapoznaniu się z realiami mikroświata i Królestwa Dreamlandu, można również na łamach gazety dzielić się swoimi poglądami politycznymi, opisywać bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
  • Sztuka - w Królestwie Dreamlandu niezwykle często można natknąć się na zbiorowiska spontanicznej sztuki dla sztuki, która zwykle przybiera najróżniejsze formy. Mamy kilka zespołów muzycznych tworzących własne utwory, pojawiali się u nas pisarze, poeci, malarze, czy też zwykłe trolle. Najlepszym tego przykładem może być Hipsterdorf, położony w Domenie Królewskiej. Sztuka jest również lubianą i cenioną formą spędzania u Nas czasu.
  • Wymiar sprawiedliwości - nie ma co ukrywać, że mikronacje są w większości tworzone przez ludzi w jakiś sposób powiązane z prawem w nieistniejącym realu. Jeżeli ma Pan wystarczająco samozaparcia w sobie, może dokładnie przestudiować obecne prawodawstwo Królestwa Dreamlandu i po zdaniu wymagającego egzaminu, starać się o pracę w wymiarze sprawiedliwości.
  • Edukacja - czasami trudno jest znaleźć wymarzoną pracę bez odpowiedniego dyplomu. Na ratunek przychodzi nam Uniwersytet Książęcy, który w najbliższym czasie powinien ruszyć z zajęciami. Stanowisko rektora objął poważany Andrzej Swarzewski, były prezydent zaprzyjaźnionej Republiki Bialeńskiej, a jej obecny MSZ. Dokształcanie się pod jego okiem będzie na pewno dużą przyjemnością.
To takie moje szybkie TOP 7, jeżeli jest Pan zainteresowany czymś konkretnie, proszę śmiało pytać, z chęcią rozwieję wszystkie wątpliwości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości