Nowa krew

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Poradnik dla nowych: TUTORIAL. Kanał IRC — tu porozmawiasz z mieszkańcami.
Awatar użytkownika
Gilead
lord
Numer GG: 67441662
Kontakt:

Nowa krew

Post autor: Gilead » 21 sty 2019, 17:22

Witam.

Zwą mnie Gilead Colquhoun. Przybywam do Was z Unii Saudadzkiej. Byłem nieaktywnym, biernym obserwatorem życia dreamlandzkiego, lecz postanowiłem to zmienić, zakładając konto i wnioskując o obywatelstwo tego niegdyś najwspanialszego królestwa świata. Wy chcecie krwi nowej i świeżej. Ja chcę dołączyć do odbudowy świetności dreamlandzkiej ze wszystkich moich sił.

Umysłowo interesuję się filozofią i sektami. Z bardziej przyziemnych rzeczy mogę popisać się świetnymi zdolnościami kulinarnymi.

Mam swój osobisty kodeks postępowania, którego nie zmieniam. Cenię sobie szczerość, nawet bolesną, brzydzę się natomiast obłudą i oszczerstwem. Wszystkich traktuję jednakowo z szacunkiem. Hejterów w większości ignoruję.

Nie proszę o przyjęcie mnie do wspólnoty teraz i w tym miejscu. Pozwólcie mi się wykazać przez kolejne miesiące. Pokażę na co mnie stać.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Król Dreamlandu i Scholandii
Numer GG: 933768
Herb:
Kontakt:

Re: Nowa krew

Post autor: Robert II Fryderyk » 21 sty 2019, 17:28

Dzień dobry Panie Gileadzie!

Witam serdecznie w Królestwie Dreamlandu. Proszę się rozejrzeć, rozgościć i działać, a gdyby Pan potrzebował pomocy - proszę bez skrępowania się o nią zwracać.

Interesują Pana sekty? Jakieś konkretne? Sam lubię tę tematykę i chętnie porozmawiam.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 21 sty 2019, 17:30

To chyba nie Karbiak...

Witaj serdecznie w Królestwie, proszę się rozgościć. Zaręczam, trafiliście do najlepszego kraju w mikroświecie.
Gilead Colquhoun pisze:
21 sty 2019, 17:22
Umysłowo interesuję się filozofią i sektami. Z bardziej przyziemnych rzeczy mogę popisać się świetnymi zdolnościami kulinarnymi.
Zainteresowania macie dość podobne, co jeden z moich znajomych, który niestety odszedł. Niemniej jednak jeśli lubicie temat tajemnych stowarzyszeń to zapraszam do zasilenia loży scholandzkiej LC, ktoś tam Pana na pewno wtajemniczy.
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 21 sty 2019, 17:36

Wasza Królewska Mość, kłaniam się nisko i dziękuję za powitanie mnie w Dreamlandzie. Interesuje mnie, generalnie rzecz ujmując, socjologia religii w kontekście nowych ruchów religijnych. Fascynują mnie mechanizmy funkcjonowania tychże ruchów oraz ich dogmaty, struktury, etc.

Panie Florianie, skontaktowałem się z Panem w sprawie intrygująco brzmiących "tajemnych stowarzyszeń".

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 21 sty 2019, 17:42

Ah w tym sensie sekty. To myślę, że z naszymi gośćmi i przyjaciółmi z Rotrii byłaby ciekawsza dyskusja niż ze mną. Mnie intrygują te związane z tajemnymi stowarzyszeniami, niekoniecznie o podłożu religijnym. Jako wciąż poszukujący nie jestem wielkim fanem Kościoła, a i do systemu religijnego mi bliżej innego niż ten dominujący. Intrygują mnie zaś takie miejsca jak Bohemian Grove :)

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 21 sty 2019, 17:46

Ekskluzywne, tajne organizacje niedostępne dla zwykłych śmiertelników również leżą w kręgu moich zainteresowań, choć przyznam, że nieco dalej od tych pozostałych.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 21 sty 2019, 17:47

Gilead Colquhoun pisze:
21 sty 2019, 17:46
Ekskluzywne, tajne organizacje niedostępne dla zwykłych śmiertelników również leżą w kręgu moich zainteresowań, choć przyznam, że nieco dalej od tych pozostałych.
A no to będę obserwował i zobaczymy... może jakiś fajny wątek z tego wyniknie.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 21 sty 2019, 20:20

Również witam. Parafrazując klasyka: na dnie kotła, w dziewiątym kręgu piekielnym żyją he-he-he-herezjarchowie. Nigdy nie ciekawiły mnie sekty, ale może dowiem się czegoś ciekawego przy jakiejś okazji. Jeśli będzie miał pytania natury technicznej o funkcjonowanie tutaj, również służę pomocą.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 21 sty 2019, 20:50

Czołem Towarzyszu, macie korzenie samundyjskie lub baridajskie może?
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Numer GG: 42085982
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 21 sty 2019, 22:13

Gilead Colquhoun pisze:
21 sty 2019, 17:22
Z bardziej przyziemnych rzeczy mogę popisać się świetnymi zdolnościami kulinarnymi.
To, żeście zrobili mi apetyt Ekscelencjo ;P

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszym Królestwie.
Daniel von Witt pisze: Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 22 sty 2019, 08:58

JPII pisze:
21 sty 2019, 20:50
Czołem Towarzyszu, macie korzenie samundyjskie lub baridajskie może?
Swoją drogą to szkoda, że Samundy już nie ma. Kraj ten chociaż dodawał jakiegoś kolorytu i różnił się od innych.
Robert II Fryderyk pisze:
21 sty 2019, 17:42

Ah w tym sensie sekty. To myślę, że z naszymi gośćmi i przyjaciółmi z Rotrii byłaby ciekawsza dyskusja niż ze mną. Mnie intrygują te związane z tajemnymi stowarzyszeniami, niekoniecznie o podłożu religijnym. Jako wciąż poszukujący nie jestem wielkim fanem Kościoła, a i do systemu religijnego mi bliżej innego niż ten dominujący. Intrygują mnie zaś takie miejsca jak Bohemian Grove :)
To nie wiedziałem, że wy też się czymś takim interesujecie.
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 22 sty 2019, 13:55

Czyżby pierwszy czarnoskóry obywatel w Dreamlandzie?
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Sted Asketil
Numer GG: 68311
Kontakt:

Post autor: Sted Asketil » 22 sty 2019, 14:45

Chamberlain pisze: Czyżby pierwszy czarnoskóry obywatel w Dreamlandzie?
Afrodreamlandczyk...

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 23 sty 2019, 20:00

Z trudem przychodzi mi się odnaleźć w tym miejscu, jednakże nie poddaję się tak szybko.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 23 sty 2019, 20:01

Gilead Colquhoun pisze:
23 sty 2019, 20:00
Z trudem przychodzi mi się odnaleźć w tym miejscu, jednakże nie poddaję się tak szybko.
W jaki sposób można Wam więc pomóc?

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 23 sty 2019, 20:12

Frapuje mnie, czym właściwie mógłbym się w tym miejscu zająć. Widzę rozliczne zażarte kłótnie, jednakże nie dla mnie uczestnictwo w wymianie szybkich ciosów poniżej pasa. Moralne zepsucie rzeczywiście wymaga wyleczenia, aczkolwiek winien być to lek skonstruowany na przekazie pozytywnym.

Mam pomysł na miasto na wysepce, być może osady na wysepkach, zamieszkałej przez niewielki i tajemniczy lud autochtoniczny, jednakże obawiam się, że projekt ten nie uzyskałby tu poparcia. Być może zaangażuję się w coś zgoła innego. Czas pokaże. Byłbym rad wysłuchać sugestii, pokazania ścieżki.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 23 sty 2019, 20:16

Ile czasu poświęcił Pan na obserwację Królestwa przed rejestracją?

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 23 sty 2019, 20:19

Panie Danielu, zaglądałem na dreamlandzkie strony od listopada roku ubiegłego — raz częściej, raz rzadziej. Trudno byłoby mi oszacować, ile czasu poświęciłem na te czynności, jednakże mam nadzieję, że zdołałem w jakiś sposób Panu pomóc.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 23 sty 2019, 20:25

Pytam o to zaciekawiony tym, że po 2 dniach od rejestracji i deklaracji, że z wszystkich sił będzie Pan działać na rzecz naszej ojczyzny, i po 2 miesiącach zagladania (oswajania się) dziś Pan powatpiewa w znalezienie swojego miejsca. Gdyby Pan potrzebował precyzyjnych instrukcji - pomogę.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 23 sty 2019, 20:30

Oczekiwania zderzyły się z rzeczywistością, jak widać. Proszę Pana, ażeby zwrócił Pan uwagę na dalszą część mojej wypowiedzi, w której wręcz podkreślam, iż nie zamierzam się tak łatwo poddać.

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 23 sty 2019, 20:49

Gilead Colquhoun pisze:
23 sty 2019, 20:12
Mam pomysł na miasto na wysepce, być może osady na wysepkach, zamieszkałej przez niewielki i tajemniczy lud autochtoniczny, jednakże obawiam się, że projekt ten nie uzyskałby tu poparcia. Być może zaangażuję się w coś zgoła innego. Czas pokaże. Byłbym rad wysłuchać sugestii, pokazania ścieżki.
Brzmi ciekawie! Zechce pan uchylić rąbka tajemnicy?
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 25 sty 2019, 17:46

Uprzejmie proszę: chciałem wprowadzić do historii i kultury Królestwa Dreamlandu lud Khal Dhaeków. Khal Dhaekowie według historii mieli zostać częściowo wyparci z rdzennej ziemi, co w konsekwencji doprowadziło do złożenia przez nich hołdu lennego. Od tamtej pory Khal Dhaekowie są wierni koronie dreamlandzkiej, zachowując jednak swoje antyczne wierzenia i tajemne rytuały, a także kultywując swój archaiczny język i literaturę.

Awatar użytkownika
matmax
minister
Kontakt:

Post autor: matmax » 25 sty 2019, 20:51

Czy Khal Dhaekowie w tej wizji pochodzą z terenów obecnego Dreamlandu, czy na te ziemie skądś przywędrowali? Dosyć interesująca jest dla mnie zwłaszcza część odnośnie wierzeń i rytuałów - choć i język może być czymś interesującym, a dzieła kultury z chęcią przeczytam.
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze:
13 sty 2019, 02:15
Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.

Awatar użytkownika
Gilead
lord
Kontakt:

Post autor: Gilead » 25 sty 2019, 21:00

Wszystko zależy od tego, czy ktoś byłby w stanie nakierować mnie na inne czarnoskóre ludy wirtualnego świata. Innym scenariuszem mógły być także okres niewolnictwa, jeżeli byłaby wola przyjęcia na swe barki mroczniejszych, przynajmniej dla Khal Dhaeków, etapów historii Królestwa Dreamlandu.

Natomiast próbkę "piśmiennictwa" zobaczyć już można w mym podpisie.

Awatar użytkownika
matmax
minister
Kontakt:

Post autor: matmax » 25 sty 2019, 21:17

Gilead Colquhoun pisze:
25 sty 2019, 21:00
Wszystko zależy od tego, czy ktoś byłby w stanie nakierować mnie na inne czarnoskóre ludy wirtualnego świata. Innym scenariuszem mógły być także okres niewolnictwa, jeżeli byłaby wola przyjęcia na swe barki mroczniejszych, przynajmniej dla Khal Dhaeków, etapów historii Królestwa Dreamlandu.

Natomiast próbkę "piśmiennictwa" zobaczyć już można w mym podpisie.
Najbliżej, wydaje mi się, jest do Zjednoczonego Królestwa Samundy - czy ktoś mógłby coś więcej o nich opowiedzieć i dać aktualniejsze linki na to, co z Samundy zostało?

Próbka wygląda intrygująco.
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze:
13 sty 2019, 02:15
Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”