Rudnicki — powitanie

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
obywatel
NIM: 803892
Kontakt:

Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki »

Dobry wieczór!

Jako zainteresowany (między innymi) filozofią polityczną i dziennikarstwem, pomyślałem, że mógłbym znaleźć sobie w tym kraju jakieś zajęcie. Zwłaszcza, że na rynku prasowym panuje chyba posucha. Mam nadzieję, że uda mi się dołączyć do tutejszej interesującej społeczności.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
król-senior
NIM: 747065
user_herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Robert II Fryderyk »

Witamy serdecznie!

Mam nadzieję, że szybko się pan tu odnajdzie. W razie czego służę pomocą, więc proszę śmiało pytać.
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
obywatel
NIM: 318196
Kontakt:

Post autor: Stanisław Dmowski »

Witamy serdecznie!

Szczególnie mogę zaprosić do Scholandii, obecnie najaktywniejszej części Królestwa. Niedawno wystartowała tam gazeta, także mógłby Pan pierwsze szlify odebrać tam w dziennikarski fachu.

Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
NIM: 965923
Kontakt:

Post autor: Christien van der Pohl »

Witamy w Dreamlandzie. Mogę zaprosić Pana również do Księstwa Furlandii i Luindoru, który swieci pustkami dziennikarskimi.
Obrazek

(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl

Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
obywatel
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Witam

Czy myśmy gdzieś we v-świecie już nie witali?

Także zapraszam do ziem Furlandi i Luindoru.
Jarosław von Wawrzyniak>>

Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
obywatel
NIM:
Kontakt:

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Witam serdecznie!
Jestem redaktorem nowo powstałej gazety - Die Scholandische Zeitung. Informujemy ludzi o wydarzeniach politycznych i różnych innych, jak również odkłamujemy to, co mówią Sarmaci.
Zapraszam Pana do Scholandii.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II »

Dzień dobry! Witamy w Dreamlandzie!

Nie ukrywamy, iż niezwykle nam miło z powodu Pańskiego przybycia, czy wie Pan już może, co chce robić w Królestwie Dreamlandu?

Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
obywatel
Kontakt:

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie. Jeszcze się rozejrzę, zanim zdecyduję, gdzie osiąść. Tak jak mówiłem, chciałbym zająć się działalnością prasową. Najpierw sprawozdawstwem, z czasem może także publicystyką ideową.

Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
obywatel
Kontakt:

Byłbym jeszcze wdzięczny, gdyby ktoś wyjaśnił mi, jak zostaje się obywatelem Królestwa Dreamlandu. Zapisując się przez stronę główną, złożyłem wniosek o obywatelstwo i otrzymałem na koniec informację, że je uzyskałem. W niedawno uchwalonej ustawie o obywatelstwie czytam jednak, że muszę złożyć w tej sprawie wniosek do Premiera poprzez ministra właściwego ds. systemów informatycznych, odbędzie się publiczna debata, i tak dalej. Więc który to jest minister i czy otrzyma mój wniosek złożony przy rejestracji, czy też muszę mu złożyć drugi? A jeśli muszę złożyć drugi, to gdzie będzie właściwe ku temu miejsce?

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Odpowiadając na pytanie Waszej Ekscelencji, wniosek złożony podczas rejestracji w systemie CRM jest nieważny, właściwym miejscem do złożenia takowego wniosku powinna być Kancelaria Rządu Królewskiego - tutaj - viewforum.php?f=548
Sam wniosek na podst. Art. 2 II Ustawy powinien zawierać:
Wniosek powinien zawierać:
a) imię i nazwisko wnoszącego wraz z systemowym identyfikatorem,
b) oświadczenie o posiadanych obywatelstwach państw obcych,
c) zwięzłe uzasadnienie

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt »

Czyżby pierwsze bariery zniechecajace i dezorientujace nowicjusza? Przeprowadziliscie reformę zupełnie do niej nieprzygotowani.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
obywatel
Kontakt:

Przyznam, że na podstawie treści ustawy nie domyśliłbym się tego. Myślałem, że skoro mam składać wniosek ministrowi odpowiedzialnemu za systemy informatyczne, a ów minister opublikuje mój wniosek na forum, to znaczy, że wniosek składa się w jakimś specjalnym systemie. W takim razie jednak podążę za wskazówkami Waszej Królewskiej Mości.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Zapraszam na krajowego Discorda, gdzie odbywa się znacząca część bieżącego życia mieszkańców Dreamlandu. Jeżeli się Pan jeszcze nie zdecydował, co chciałby robić, podrzucam krótką listę:
  • Polityka - polityka to dawne serce aktywności Królestwa Dreamlandu. Można uprawiać ją na poziomie centralnym poprzez aktywne uczestnictwo w pracach parlamentu jako lord, utworzenie własnej partii z programem, przedkładanie własnych projektów ustaw. Można także działać na stopniu samorządowym, co ma postać bardziej koncepcyjno-pisarską - jako burmistrz miasta, aktywny członek władz lokalnych, itd. Aktualnie sporo dzieje się w Królestwie Scholandii ale Księstwo Furlandii i Luindoru zapewnia możliwość szybkiego rozwoju, z racji wielu wakatów w swojej strukturze samorządowej.
  • Biznes - bycie przedsiębiorcą w Dreamlandzie stanowi pewne wyzwanie. Dreamlandzka ekonomia ma charakter opisowy, a więc przede wszystkim liczy się konsekwencja w inscenizowaniu swojego pomysłu na biznes. Dział gospodarki świeci pustkami, ale obrotny biznesmen może szybko dorobić się okrągłych sum na koncie w CBD, głównie za pośrednictwem kontraktów rządowych.
  • Wojsko - Królestwo Dreamlandu było od dawna na bakier z wojskowością, ale powoli się to zmienia. Obecnie armia się restrukturyzuje, co daje fajną okazję do własnego wkładu w jej tworzenie na nowo. Wojsko zapewnia fanom militariów możliwości rozwoju w interesujących ich kierunkach, także poprzez nauczanie praktycznych umiejętności. Najlepszym tego przykładem będą prowadzone teraz ćwiczenia.
  • Dziennikarstwo - publicystyka jest niezwykle popularną aktywnością w mikronacjach. Istnieje dużo możliwości zabłyśnięcia na tym polu. Można zacząć o pisania wywodów o czymkolwiek, wierszy, opowiadań, budowania narracji dla jakiegoś miejsca i jakichś wydarzeń. Z czasem, po głębszym zapoznaniu się z realiami mikroświata i Królestwa Dreamlandu, można również na łamach gazety dzielić się swoimi poglądami politycznymi, opisywać bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
  • Sztuka - w Królestwie Dreamlandu niezwykle często można natknąć się na zbiorowiska spontanicznej sztuki dla sztuki, która zwykle przybiera najróżniejsze formy. Mamy kilka zespołów muzycznych tworzących własne utwory, pojawiali się u nas pisarze, poeci, malarze, czy też zwykłe trolle. Najlepszym tego przykładem może być Hipsterdorf, położony w Domenie Królewskiej. Sztuka jest również lubianą i cenioną formą spędzania u Nas czasu.
  • Wymiar sprawiedliwości - nie ma co ukrywać, że mikronacje są w większości tworzone przez ludzi w jakiś sposób powiązane z prawem w nieistniejącym realu. Jeżeli ma Pan wystarczająco samozaparcia w sobie, może dokładnie przestudiować obecne prawodawstwo Królestwa Dreamlandu i po zdaniu wymagającego egzaminu, starać się o pracę w wymiarze sprawiedliwości.
  • Edukacja - czasami trudno jest znaleźć wymarzoną pracę bez odpowiedniego dyplomu. Na ratunek przychodzi nam Uniwersytet Książęcy, który w najbliższym czasie powinien ruszyć z zajęciami. Stanowisko rektora objął poważany Andrzej Swarzewski, były prezydent zaprzyjaźnionej Republiki Bialeńskiej, a jej obecny MSZ. Dokształcanie się pod jego okiem będzie na pewno dużą przyjemnością.
To takie moje szybkie TOP 7, jeżeli jest Pan zainteresowany czymś konkretnie, proszę śmiało pytać, z chęcią rozwieję wszystkie wątpliwości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”