TRWA RENOWACJA FORUM DREAMLANDU — zgodnie z podjętymi przez najwyższe krajowe czynniki sprawcze decyzją rozpoczęła się renowacja dreamlandzkiego forum. W pierwszej kolejności dokonane zostały zmiany w strukturze forum głównego i forum dla mieszkańców. Konsolidacji uległo kilka działów, kilka zmieniło swoją nazwę. Uporządkowane zostały kwestie związane z bazą prawną (choć sama baza wciąż potrzebuje dużego nakładu pracy) jak i prasą działającą obecnie i ongi w Królestwie. Zmianom uległo również forum poświęcone zagranicy, jak i wstępnie usunięto kilka niepotrzebnych grup uprawnień. Kolejne działania zakładają dalsze porządki w kwestii uprawnień, zmiany na forach samorządów, uporządkowanie i ukształtowanie docelowej struktury, a na samym końcu migrację forum na nowy silnik. Wszelkie uwagi prosimy kierować na Discordzie oznaczając JKW Roberta II Fryderyka.

Rudnicki — powitanie

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
Kontakt:

Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki » 23 paź 2019, 20:15

Dobry wieczór!

Jako zainteresowany (między innymi) filozofią polityczną i dziennikarstwem, pomyślałem, że mógłbym znaleźć sobie w tym kraju jakieś zajęcie. Zwłaszcza, że na rynku prasowym panuje chyba posucha. Mam nadzieję, że uda mi się dołączyć do tutejszej interesującej społeczności.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Posty: 1321
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
Herb:
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Robert II Fryderyk » 23 paź 2019, 20:34

Witamy serdecznie!

Mam nadzieję, że szybko się pan tu odnajdzie. W razie czego służę pomocą, więc proszę śmiało pytać.
Robert II Fryderyk, r. s.
"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1308
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Stanisław Dmowski » 23 paź 2019, 20:40

Witamy serdecznie!

Szczególnie mogę zaprosić do Scholandii, obecnie najaktywniejszej części Królestwa. Niedawno wystartowała tam gazeta, także mógłby Pan pierwsze szlify odebrać tam w dziennikarski fachu.

Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Książę Furlandii i Luindoru
Posty: 145
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Christien van der Pohl » 23 paź 2019, 20:42

Witamy w Dreamlandzie. Mogę zaprosić Pana również do Księstwa Furlandii i Luindoru, który swieci pustkami dziennikarskimi.
Obrazek
(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl

Jarek Wawrzyniak
lord
Posty: 305
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 23 paź 2019, 20:46

Witam

Czy myśmy gdzieś we v-świecie już nie witali?

Także zapraszam do ziem Furlandi i Luindoru.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>>
Burgrabia Eskalibur

Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
lord
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Erwin von Beckendorff » 23 paź 2019, 21:52

Witam serdecznie!
Jestem redaktorem nowo powstałej gazety - Die Scholandische Zeitung. Informujemy ludzi o wydarzeniach politycznych i różnych innych, jak również odkłamujemy to, co mówią Sarmaci.
Zapraszam Pana do Scholandii.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 1034
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Maciej II » 24 paź 2019, 11:11

Dzień dobry! Witamy w Dreamlandzie!

Nie ukrywamy, iż niezwykle nam miło z powodu Pańskiego przybycia, czy wie Pan już może, co chce robić w Królestwie Dreamlandu?

Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki » 26 paź 2019, 10:18

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie. Jeszcze się rozejrzę, zanim zdecyduję, gdzie osiąść. Tak jak mówiłem, chciałbym zająć się działalnością prasową. Najpierw sprawozdawstwem, z czasem może także publicystyką ideową.

Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki » 26 paź 2019, 10:49

Byłbym jeszcze wdzięczny, gdyby ktoś wyjaśnił mi, jak zostaje się obywatelem Królestwa Dreamlandu. Zapisując się przez stronę główną, złożyłem wniosek o obywatelstwo i otrzymałem na koniec informację, że je uzyskałem. W niedawno uchwalonej ustawie o obywatelstwie czytam jednak, że muszę złożyć w tej sprawie wniosek do Premiera poprzez ministra właściwego ds. systemów informatycznych, odbędzie się publiczna debata, i tak dalej. Więc który to jest minister i czy otrzyma mój wniosek złożony przy rejestracji, czy też muszę mu złożyć drugi? A jeśli muszę złożyć drugi, to gdzie będzie właściwe ku temu miejsce?

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 1034
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Maciej II » 27 paź 2019, 01:05

Odpowiadając na pytanie Waszej Ekscelencji, wniosek złożony podczas rejestracji w systemie CRM jest nieważny, właściwym miejscem do złożenia takowego wniosku powinna być Kancelaria Rządu Królewskiego - tutaj - viewforum.php?f=548
Sam wniosek na podst. Art. 2 II Ustawy powinien zawierać:
Wniosek powinien zawierać:
a) imię i nazwisko wnoszącego wraz z systemowym identyfikatorem,
b) oświadczenie o posiadanych obywatelstwach państw obcych,
c) zwięzłe uzasadnienie

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13169
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Daniel von Witt » 27 paź 2019, 17:28

Czyżby pierwsze bariery zniechecajace i dezorientujace nowicjusza? Przeprowadziliscie reformę zupełnie do niej nieprzygotowani.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Antoni Rudnicki
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2019, 16:37
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Antoni Rudnicki » 2 lis 2019, 10:52

Przyznam, że na podstawie treści ustawy nie domyśliłbym się tego. Myślałem, że skoro mam składać wniosek ministrowi odpowiedzialnemu za systemy informatyczne, a ów minister opublikuje mój wniosek na forum, to znaczy, że wniosek składa się w jakimś specjalnym systemie. W takim razie jednak podążę za wskazówkami Waszej Królewskiej Mości.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 1034
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Kontakt:

Re: Rudnicki — powitanie

Post autor: Maciej II » 7 lis 2019, 03:15

Zapraszam na krajowego Discorda, gdzie odbywa się znacząca część bieżącego życia mieszkańców Dreamlandu. Jeżeli się Pan jeszcze nie zdecydował, co chciałby robić, podrzucam krótką listę:
  • Polityka - polityka to dawne serce aktywności Królestwa Dreamlandu. Można uprawiać ją na poziomie centralnym poprzez aktywne uczestnictwo w pracach parlamentu jako lord, utworzenie własnej partii z programem, przedkładanie własnych projektów ustaw. Można także działać na stopniu samorządowym, co ma postać bardziej koncepcyjno-pisarską - jako burmistrz miasta, aktywny członek władz lokalnych, itd. Aktualnie sporo dzieje się w Królestwie Scholandii ale Księstwo Furlandii i Luindoru zapewnia możliwość szybkiego rozwoju, z racji wielu wakatów w swojej strukturze samorządowej.
  • Biznes - bycie przedsiębiorcą w Dreamlandzie stanowi pewne wyzwanie. Dreamlandzka ekonomia ma charakter opisowy, a więc przede wszystkim liczy się konsekwencja w inscenizowaniu swojego pomysłu na biznes. Dział gospodarki świeci pustkami, ale obrotny biznesmen może szybko dorobić się okrągłych sum na koncie w CBD, głównie za pośrednictwem kontraktów rządowych.
  • Wojsko - Królestwo Dreamlandu było od dawna na bakier z wojskowością, ale powoli się to zmienia. Obecnie armia się restrukturyzuje, co daje fajną okazję do własnego wkładu w jej tworzenie na nowo. Wojsko zapewnia fanom militariów możliwości rozwoju w interesujących ich kierunkach, także poprzez nauczanie praktycznych umiejętności. Najlepszym tego przykładem będą prowadzone teraz ćwiczenia.
  • Dziennikarstwo - publicystyka jest niezwykle popularną aktywnością w mikronacjach. Istnieje dużo możliwości zabłyśnięcia na tym polu. Można zacząć o pisania wywodów o czymkolwiek, wierszy, opowiadań, budowania narracji dla jakiegoś miejsca i jakichś wydarzeń. Z czasem, po głębszym zapoznaniu się z realiami mikroświata i Królestwa Dreamlandu, można również na łamach gazety dzielić się swoimi poglądami politycznymi, opisywać bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.
  • Sztuka - w Królestwie Dreamlandu niezwykle często można natknąć się na zbiorowiska spontanicznej sztuki dla sztuki, która zwykle przybiera najróżniejsze formy. Mamy kilka zespołów muzycznych tworzących własne utwory, pojawiali się u nas pisarze, poeci, malarze, czy też zwykłe trolle. Najlepszym tego przykładem może być Hipsterdorf, położony w Domenie Królewskiej. Sztuka jest również lubianą i cenioną formą spędzania u Nas czasu.
  • Wymiar sprawiedliwości - nie ma co ukrywać, że mikronacje są w większości tworzone przez ludzi w jakiś sposób powiązane z prawem w nieistniejącym realu. Jeżeli ma Pan wystarczająco samozaparcia w sobie, może dokładnie przestudiować obecne prawodawstwo Królestwa Dreamlandu i po zdaniu wymagającego egzaminu, starać się o pracę w wymiarze sprawiedliwości.
  • Edukacja - czasami trudno jest znaleźć wymarzoną pracę bez odpowiedniego dyplomu. Na ratunek przychodzi nam Uniwersytet Książęcy, który w najbliższym czasie powinien ruszyć z zajęciami. Stanowisko rektora objął poważany Andrzej Swarzewski, były prezydent zaprzyjaźnionej Republiki Bialeńskiej, a jej obecny MSZ. Dokształcanie się pod jego okiem będzie na pewno dużą przyjemnością.
To takie moje szybkie TOP 7, jeżeli jest Pan zainteresowany czymś konkretnie, proszę śmiało pytać, z chęcią rozwieję wszystkie wątpliwości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości