Wczesny Dreamlanizm

Kultura, sport i wszelkie wydarzenia mające miejsce w Dreamlandzie.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
NIM: 108161
Herb:
Kontakt:

Wczesny Dreamlanizm

Post autor: Otton van der Berg » 15 sty 2014, 17:39

Pozwoliłem sobie użyć takiego słowa, by w pełni nazwać twory które pierwotnie malowano na płótnie. Mowa tutaj o obrazach tworzonych za pomocą najprostszych narzędzi cyfrowych jak i tych najbardziej zaawansowanych. Mieliście kiedyś brak internetu a gryzdoły które kiedyś robiło się w zeszytach pojawiają się również i na komputerze.
Zatem Wczesny Dreamlanizm nawiązuje do malarstwa abstrakcyjnego o tematyce Dreamlandu o ile ktoś byłby w stanie doszukać się tego tematu.
Poniekąd jestem autorem trzech takich obrazów tworzonych w paint`cie, jakkolwiek to nie wygląda i brzmi paint, jest tylko narzędziem a nasza wyobraźnia wytycza nam granice. Zastanawiałem się czy można co jakiś czas robić wernisaż otwarty dla wszystkich, a później może aukcje obrazów i uczynić z nich ewentualnie forma majątkową która można by handlować/płacić za coś.
Kupiony mógłby pojawić się na stronie palatynatu lub innej instytucji jako ozdoba , niekupione można by obejrzeć wyłącznie w Galerii Królewskiej. Z racji braku wspólnej waluty z innymi v-krajami oraz rynku papierów wartościowych który przysporzyłby więcej matematycznej zawieruchy niż jest wart, rynek dzieł sztuki wydaje się całkiem osiągalnym celem. Gość zagraniczny kupuje u nas działkę i płaci za nią dziełem sztuki?
Nasuwa się pytanie jak wyceniać dzieło sztuki? Uważam, że potrzebna jest skala punktowa od 0 (zero) do nieskończoności oczywiście, bo ograniczałoby ją tylko ilość mieszkańców całego v-świata. Powiedzmy każdy mieszkaniec ocenia obraz od 1>5 pkt im więcej ludzi oceni obraz tym wartościowszy on się staje, logiczne. Nasuwa się kolejne pytanie skąd ludzie maja się dowiedzieć o obrazie? Tutaj myślę, że posiadanymi kanałami (forum rodzime, forum innych państw, facebook, komunikatory...) skutecznie dałoby się powiadomić środowisko mikroświata o odbywającym się wernisażu u nas czy w innym państwie.
Nic tylko do cyfrowych sztalug, a co jeśli by wprowadzić ograniczenia tylko do paint`a, czy skanu rysunku węglem?? Urywa mi głowę od możliwości rozwojowych tego pomysłu.

Proszę o kontakt chociaż z woźnym Galerii królewskiej bo na stronie galerii widziałem wakat na dyrektora i wicedyrektora.
(-) Otton wicehrabia van der Berg OOIII

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alfred
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wczesny Dreamlanizm

Post autor: Alfred » 15 sty 2014, 18:01

Otton van der Berg pisze:Proszę o kontakt chociaż z woźnym Galerii królewskiej bo na stronie galerii widziałem wakat na dyrektora i wicedyrektora.
Woźny? Szanowny Panie, w warunkach obecnego kryzysu demograficznego nikt nie obsadza stanowisk poniżej dyrektora, a i to nie wszędzie.

Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Herb:
Kontakt:

Post autor: Otton van der Berg » 17 sty 2014, 16:33

Oczywiście to tylko metafora, wiem o niżu demograficznym. Chciałbym tylko porozmawiać o ewentualnym wernisażu.

Wysłane z Tapatalk

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Edward II
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Kontakt:

Post autor: Edward II » 17 sty 2014, 19:42

Miałem skomentować wcześniej, ale teraz, po obejrzeniu Pańskich prac w Galerii Palatynatu Furlandii, przynajmniej mniej więcej wiem, o czym mówimy.

Wydaje mi się, że wybrana nazwa jest niefortunna. Dlaczego "wczesny" i dlaczego "dreamlanizm"? Gramatycznie poprawniej byłoby: "dreamlandyzm". Podobnie jak np. "sarmatyzm", a nie "sarmanizm". Warto przemyśleć, bo w tej chwili troszkę bije po uszach.

No i druga sprawa. Malarstwo abstrakcyjne ma to do siebie, że temat powstających w tej konwencji prac jest mocno umowny. Albo coś jest konkretem, albo jest abstrakcją właśnie. Określony i czytelny dla odbiorcy temat może mieć malarstwo figuratywne.

Umówmy się, że Pańskie prace mają jednak jakiś związek z Dreamlandem. Ja go nie widzę, ale ja w ogóle jestem kiepskim odbiorcą sztuk wizualnych, więc moje opinia nie ma większej wartości. Posłużę się jednak pewną analogią. Wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z czymś na wzór wczesnej literatury dreamlandzkiej - tej powstającej w pierwszych 3-4 latach istnienia Królestwa. Były to fajne i niejednokrotnie sprawnie napisane opowiadania i wiersze, które jednak kompletnie nie miały nic wspólnego ani z Dreamlandem, ani w ogóle z mikroświatem. Po prostu autorzy - wśród nich jest co najmniej jeden znany dziś w całej Polsce pisarz - nie pisali tego z myślą o czytelniku dreamlandzkim. Pisali, bo ich cisnęło i nie potrafili później odmówić sobie przyjemności ujrzenia własnych słów na ekranie. Później dopiero przyszli Krieg, Svoboda, de Rama i pokazali, że da się jednak pisać inaczej.

Podsumowując - wracamy do kwestii wyjściowej. "Dreamlanizm" czy "dreamlandyzm", "wczesny" czy "późny", zaprezentowane nam prace nie mają w mojej ocenie żadnego związku z Dreamlandem, więc raczej nie szedłbym w tę stronę, mają natomiast ogromny związek z Panem i Pańskim talentem. I to jest tu kluczowe. Fajnie, że odważył się nam Pan zaprezentować te prace i pewnie wszyscy liczymy, że nie skończy się na tych czterech pierwszych.

(-) Jacques de Brolle

Awatar użytkownika
Albon
NIM: 570699
Kontakt:

Post autor: Albon » 17 sty 2014, 20:38

Witam

Jak ja lubie odkrywac na nowo tak przypadkiem różne ciekawostki (dzieki Jacques) :)

Może ktoś spróbuje kontynuacji? Nowi obywatele odezwijcie się to nie boli a pomóc może w karierze ;)

http://furlandia.dreamland.net.pl/agend ... hp?co=wari

Pozdrawiam Albon
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY

Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Herb:
Kontakt:

Post autor: Otton van der Berg » 17 sty 2014, 21:00

Nazwałem to wczesny gdyż miałem nadzieje że kiedyś przejdzie w inny wymiar sztuki i ewoluuje a co do samej nazwy poprawnie gramatycznie to miałem napisane wcześniej dreamlandynizm, lecz uznałem że nazwa jest zbyt składna i powinna brzmieć nieco łagodniej.
Zgodzę się z JE ,że fajnie jest zobaczyć swoje prace na ekranie o czym JE niejednokrotnie się przekonał w materii literackiej, piszę również bo mnie czasami ciśnie ale w zasadzie nie mam co publikować. Obrazy jako takie szału nie robią ale mam nadzieje że obywatele gdy już coś namalują zechcą zobaczyć to na ścianie Palatynatu. I tak jak JE zauważył mało one mają wspólnego tematycznie z KD jednak czy muszą? Ważne co kto widzi w tym coś wspólnego z Dreamlandem.
Dziękuję za szczerą krytykę

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alfred
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Post autor: Alfred » 17 sty 2014, 21:58

Dreamlandynizm? To jest myśl! - wycięte w dyni sceny z życia Dreamlandu, coś jak na greckich wazach. Liczę, że MKiN ogłosi jakiś konkurs.

Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Herb:
Kontakt:

Post autor: Otton van der Berg » 17 sty 2014, 22:06

No dreamlandyznizm czy jakoś tak to było

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica rozrywkowa”