Nowa liga - zapraszamy :)

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Nowa liga - zapraszamy :)

Post autor: Jul »

Szanowni Dreamlandczycy!
Z nieukrywaną radością pragnę przedstawić Wam pewien projekt - mianowicie pierwszą mikroświatową kobiecą ligę piłkarską :)
Przyznam, że tworzenie tej ligi to poniekąd sprawdzian - czy w męskim mikroświecie znajdzie się miejsce dla subtelniejszych działań.

Obrazek

I gazeta z aktualnościami: http://sexyleague.wordpress.com/

Szanowne Panie! Pokażmy, że potrafimy zmierzyć się z typowymi męskimi stereotypami.
Szanowni Panowie! Uwolnijcie się od schematów i dołączcie do nas :)

Serdecznie zapraszamy =)
Republica de Palma
Awatar użytkownika
Edward I Artur
król-senior
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2013, 11:29
NIM: 365924
Kontakt:

Re: Nowa liga - zapraszamy :)

Post autor: Edward I Artur »

Wasza Ekscelencjo Pani Ambasador!

Nie chcę w żadnym razie zniechęcać - gratuluję serdecznie inicjatywy, za której powodzenie trzymam kciuki.

Czy jednak przypadkiem nazwanie kobiecej ligi piłkarskiej "Sexy League" nie wzmacnia tych samych stereotypów dotyczących kobiet, które - jak Pani deklaruje - zamierza zwalczać?

E.A.
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Re: Nowa liga - zapraszamy :)

Post autor: Jul »

Wasza Królewska Wysokość! :)

Przyznać muszę, że też się nad tym zastanawiałam. Jednak odnieśmy się do etymologii tego słowa - oznacza właśnie to, że podkreśla atrakcyjność, wywołuje emocje.
Jest to być może lekko prowokacyjnie użyte słowo, ale jak widać - już wywołuje emocje, spełnia swoją rolę :)

Także mam nadzieję, iż wyjaśniłam nieścisłości i teraz bez skrupułów można się zaangażować. Zapraszam! :)
Republica de Palma
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości