I/2017 [FLIS]

Online
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

I/2017 [FLIS]

Post autor: Torkan Ingawaar »

Towarzyszko,

uprzejmie donoszę, iż dnia 22 maja bieżącego roku w dziale Sądu Królestwa ówczesny obywatel Królestwa, Adamus Flis, mógł dopuścić się przestępstwa znieważenia Króla Dreamlandu (art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego) poprzez uzycie określeń powszechnie uznawanych na wulgarne i obraźliwe, takich jak, m.in. ciota, cwel, skurwysyn. Jak doskonale wiadomo, nie jest to pierwszy ani ostatni tego typu wybryk wspomnianej osoby. Liczę, że znajdzie to odzwierciedlenie w żądanym wymiarze kary w przypadku wniesienia przez Prokuraturę aktu oskarżenia.

Dowód

Pozdrawiam
Zaniepokojony obywatel
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Gaston de Senancour »

Lewicowe ćwoki budzą się z letargu.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Online
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Miło by było, jeśli zająłby się Towarzysz depedalizacją, unikając przy tym śmiecenia w działach urzędowych.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Polyna »

Ministerstwo Sprawiedliwości
dnia 10 czerwca 2017 roku

POSTANOWIENIE MINISTRY SPRAWIEDLIWOŚCI
o wszczęciu postępowania przygotowawczego w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko Królestwu.

Na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej z dnia 28 października 2016 roku o wprowadzeniu Kodeksu karnego [BPSK Nr 5742], Ministra Sprawiedliwości postanawia:

1. Wszcząć postępowanie przygotowawcze z urzędu w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko Królestwu, tj. z art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego, przez Adamusa Flisa.

2. Sprawie nadać sygnaturę I/2017 [FLIS].

(—) Polyna
Ministra Sprawiedliwości
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Polyna »

POSTANOWIENIE MINISTRY SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 10 czerwca 2017 roku

W sprawie o sygn. I/2017 [FLIS], na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej z dnia 28 października 2016 roku o wprowadzeniu Kodeksu karnego [BPSK Nr 5726] postanawiam, co następuje:

1. Wezwać JKM Alfreda do stwierdzenia, czy uważa się JKM za znieważonego określeniami podejrzanego takimi jak „ciota”, „cwel” oraz „skurwysyn”. Odpowiedzi można udzielić w Prokuraturze Generalnej, dział jawny postępowań.

2. Wyznaczyć termin 7 dni na dokonanie czynności wymienionych w punkcie poprzedzającym.

3. Doręczyć osobie wezwanej kopię niniejszego postanowienia kanałem prywatnym.

4. Kolejne czynności w sprawie I/2017 [FLIS] podjąć po udzieleniu odpowiedzi lub upływie wyznaczonego terminu.

(—) Polyna
Ministra Sprawiedliwości
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Alfred »

Oświadczam, że czuję się znieważony owymi określeniami.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Polyna »

POSTANOWIENIE MINISTRY SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 10 czerwca 2017 roku

W sprawie o sygn. I/2017 [FLIS], na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej z dnia 28 października 2016 roku o wprowadzeniu Kodeksu karnego [BPSK Nr 5726] postanawiam, co następuje:

1. Przyjąć oświadczenie złożone przez JKM Alfreda.

2. Wezwać Adamusa Flisa do złożenia wyjaśnień w sprawie znieważenia Króla Dreamlandu określeniami „ciota”, „cwel” oraz „skurwysyn”. Wyjaśnienia można składać w Prokuraturze Generalnej, dział jawny postępowań.

3. Wyznaczyć termin 7 dni na dokonanie czynności wymienionych w punkcie poprzedzającym.

4. Doręczyć osobie wezwanej kopię niniejszego postanowienia kanałem prywatnym.

5. Pouczyć, że osobie wezwanej przysługuje prawo odmowy składania zeznań.

6. Kolejne czynności w sprawie I/2017 [FLIS] podjąć po złożeniu wyjaśnień lub upływie wyznaczonego terminu.

(—) Polyna
Ministra Sprawiedliwości
Adamus Flis

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Adamus Flis »

Szanowna Prokuratorko,

Nie ukrywam, że padły, między innymi, te określenia wymierzone w monarchę Królestwa Dreamland w wyniku mego typowego wzburzenia, a raczej wyprowadzenia mnie z równowagi przez postępowanie towarzysza monarchy. Król Dreamlandu ma prawo się czuć znieważony, bo ich celem było to, aby zgnoić dziada w koronie, który mi parokrotnie podpadł swym postępowaniem administracyjnym, więc niech teraz na sali sądowej mi tu nie płacze, bo obraz rozbeczanego monarchy to żałosny widok i ja na jego miejscu bym się wstydził okazując tego typu słabość, że ktoś go mógł urazić czy tam znieważyć.

Zasłużył to niech zbiera tego plony. Ja poszedłem dwukrotnie siedzieć za jego i kogoś jeszcze znieważenie, a on umie tylko strzelać fochy. Skoro nic innego nie umie oprócz strzelania, to niech sobie strzela. Tylko niech się towarzysz monarcha potem nie dziwi, że ktoś w niego również będzie strzelał, ale niekoniecznie z tej samej broni, co on. Każdy się broni jak może, a monarcha powinien wiedzieć, że od wielu lat panuje na moją skromną osobę nagonka ze względu na szeroko pojętą poprawność polityczną i sprawiedliwość społeczną, które są narzędziami terroru wymierzonymi w osoby odbiegające od etykiet, norm przyjętych przez tak zwaną społeczność danej mikronacji, więc skoro monarcha uznaje ów narzędzia terroru za coś prawidłowego, co trzeba przestrzegać i narzuca innym przestrzeganie ich, to pomiędzy monarchą i mną zawsze będzie dochodzić do zgrzytów, ostrych spięć.

Dla mnie większość norm przyjętych w Dreamlandzie jest absurdalna, a że ludzie się boją nadwrażliwego króla, który przejął stery nad tą krainą, to niech się boją. Dla mnie jest to siusiumajtek i na dodatek beksa lala, który nie dorósł do stanowiska monarchy i nie zamierzam go nawet przepraszać, bo przeprosiny leżą po jego stronie i niech nie tworzy z siebie wielkiej ofiary mych jakże precyzyjnie wymierzonych słów w jego, jak dla mnie, niepoważny majestat króla.

Żeby być szanowanym władcą, to na to trzeba sobie solidnie zapracować, a nie od razu po koronacji wszyscy mają klękać i w pierścień całować. Szanownemu monarsze proponuję zejście na ziemię. :)

Dziękuję.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Polyna »

Ministerstwo Sprawiedliwości
dnia 12 czerwca 2017 roku

POSTANOWIENIE MINISTRY SPRAWIEDLIWOŚCI
o zamknięciu postępowania przygotowawczego w sprawie I/2017 [FLIS].

Na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej z dnia 28 października 2016 roku o wprowadzeniu Kodeksu karnego [BPSK Nr 5742], Ministra Sprawiedliwości postanawia:

1. Przyjąć złożone wyjaśnienia przez podejrzanego Adamusa Flisa.

2. Zamknąć postępowanie przygotowawcze. Postanowienie o wyniku postępowania przygotowawczego zostanie ogłoszone odrębnie.

(—) Polyna
Ministra Sprawiedliwości
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Post autor: Daniel von Witt »

POSTANOWIENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 15 sierpnia 2017 roku

W sprawie o sygnaturze I/2017 [FLIS], postanawiam, co następuje:

UMORZYĆ postępowanie przygotowawcze w sprawie o możliwość popełnienia przestępstwa z art. 28 ust. 2 KK, w związku z zaprzestaniem aktywności przez podejrzanego Adamusa Flisa wskutek usunięcia jego profilu na forum dyskusyjnym przez Administrację oraz przez króla seniora Alfreda wskutek wykreślenia z Centralnego Rejestru Mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Minister Sprawiedliwości
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Prokuratury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości